Jaký dárek mám dát rodičům k šedesátinám?

avomut
19. bře 2012

Ahoj maminky,
vím, že to sem věcně vůbec nepatří, možná mi to admini stopnou, ale přeci jenom, potřebovala bych poradit nebo dát nějaké tipy na dar / dárek rodičům k jejich životnímu jubileu (oba letos v létě slaví 60-tku).
Vím, že je to těžké, když ty osoby neznáte, ale tak obecně, jaké dárky jste třeba vy osobně rodičům kupovali ?
Naši jsou docela "akční", rádi cestují, poznávají něco nového, otec je vášnivý myslivec a rybář, matky záliby je rodina, vaření, zahrádka, kytičky, masáže ... tak je otázka, jestli jim koupit společný dar, nebo každému zvlášť něco přímo pro něho ?!
Uvažuji o nějakém wellnes pobytu v lázních, nebo týden dovolené někde v Čechách, nebo víkendový poznávací zájezd někam do Evropy.
A finanční limit cca do 8 tis.
PORAĎTE prosím !!!!! 😉

bureska
19. bře 2012

Ahoj, ten poznavaci zajezd nekam do Evropy me napadl taky. Co treba velikonocni Pariz nebo Rim? Moji rodice byli takhle prave v Parizi od patku do nedele a ani je to nevyslo na moc penez

llluckaaa
19. bře 2012

@avomut Mně to nepřijde tak špatné téma 😉 Já bych je poslala do lázní. Někam, kde si budou moci sednout na kafíčko, jít na procházku nebo masážičku. Jste od nás asi hodně daleko...škoda... mně se hodně líbí Luhačovice. Není tam tolik cizinců, ceny přijatelné, plno penzionů a hotýlků, plno kavárniček, solná jeskyně, pěkná přehrada, kde se pořádají rybářské závody atd. 😉

kulenka
19. bře 2012

My jsme k podobnému výročí kupovali poznávací zájezd ... naši rádi chodí, ležení na pláži by je nebavilo, bylo spokojení moc 🙂
Kamarádka s manželem dostali víkendový pobyt v termálních lázních, prý si to užili ... lázně, masáže, procházky 🙂
A teď na jaře by hlavně pro maminku byl určitě krásný zážitek výlet do Holandska 😉

avomut
autor
19. bře 2012

@bureska díky, jen připomínám, že narozky mají v létě (konkrétně oslava bude na začátku srpna), takže poukazy budou spíš tak na podzim nebo na jaro příštího roku. Právě, že s tímhle vůbec nemám žádné zkušenosti, jak dopředu se dají ty poukazy sehnat a na jak dlouho platí, zda na konkrétní termín, nebo si to můžou pak sami zvolit ?! To je další věc, kterou potřebuju zjistit !
@llluckaaa Luhačovice mamka zná, když ještě pracovala, jezdila tam na školení a moc se jí tam líbilo ! 😉
@kulenka díky 😉

kulenka
19. bře 2012

@avomut To se bude lišit cestovka od cestovky, pokud vyberete nějaký ten zájezd 😉 Ani nevím, jestli jsou nějaké cestovky, kde se dá koupit dárkový poukaz - my jsme to vyřešili tím, že jsme dárkový poukaz vyrobili sami, takže naši věděli cenový limit a vybrali si jen termín ... a my to pak zaplatili 🙂 Přišlo nám to lepší, než peníze do obálky, což ale jde taky udělat 🙂

jijitka
20. bře 2012

@avomut já jsem pracovala v cestovní agentuře a dárkové poukazy jsme prodávali běžně. Obdarovaní si pak sami přišli vybrat zájezd (museli u nás, ale zastupovali jsme spoustu CK). Ale je to v podstatě to samé jako píše @kulenka (vyrobit vlastní poukaz) - rozdíl je pak jedině v tom, že si zájezd mohou jít vybrat kamkoli.
Jako destinaci ještě doporučuji jarní Holandsko nebo celý Benelux - u starší generace byl hodně oblíbený.

brusinka.pusinka
20. bře 2012

my budeme mít dvě věci pro rodiče k jubileu... jedna je podloužený víkendový pobyt do Luhačovic s procedurama a druhý je pobyt v Dětěnicích ve středověké krčmě 😀 skládme se dvě rodiny 🙂

lubosik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kombihs
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kopretina77
23. led 2014

já jsem koupila rodičům ke kulatým narozeninám týdenní pobyt v lázních Luhačovice,byli moc překvapení a pak i spokojení. 🙂

levata
6. říj 2014

ještě nějaký nápad?´právě to též řeším, ale v lázních a na pobytech už naši snad všude byli☹

povidalka911
7. říj 2014

@avomut Myslím, že uvažujete správným směrem. Když mají oba rádi cestování, maminka k tomu ještě masáže, tak nějaký relaxační prodloužený víkend bude asi trefa do černého. Nevím, kde rodiče bydlí, ale my byli třeba letos ve Špindlerově Mlýně a musím za sebe říct, že tam bylo nádherně. V létě dvojnásob. Pokud chcete vybrat něco ze slevových portálů, dám Vám pár rad. Vyberte si opravdu ty ověřené (třeba Slevomat, nebo Vykupto). Poukazy se dají platit buď kartou přes internet, nebo klasicky přes účet. Pozor ale na to, co na těch slevových portálech kupujete, chce to pořádně číst. Co je v ceně, co ne a hlavně tyto nabídky bývají omezeny třeba časově (takže na rozpětí, kdy se dají čerpat, jestli se dají nabídky čerpat o víkendech atd.) a pak samozřejmě zjistit obsazenost hotelu. Může se taky nakrásno stát, že si vyberete termín, koupíte poukaz a pak zjistíte, že hotel již v daném termínu nemá pokoje, nebo nemá takový pokoj, jaký byste chtěla či potřebovala. Osobně bych možná volila variantu, jakou jsme použili my, vybrali si hotel, který se nám líbil a pak napsali přímo poptávku, co by se nám líbilo a nechali si od hotelu udělat cenu ;). Myslím, že nás to v konečné fázi vyšlo min. stejně dobře, né-li lépe než přes jakýkoli slevový portál 😀

teja86
13. dub 2015
Uživatel teja86 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od teja86.

Dát pobyt v lázních je skvělý nápad. Já se tak skládala se sestrou a rodičům jsme pobyt dali k šedesátinám. Sestra už takhle byla dvakrát s manželem na prodloužený víkend a moc si to chválila. Rodiče málokdy někam vyrazí a nechtěli jsme, aby cestovali někam daleko, tak vyhráli Luhačovice. Od nás jsou asi 50 km,takže žádná dálka. Dostali pobyt do alexandrie, moc krásný hotel. V ceně měli polopenzi, vstup do wellness a do saun. Objednali jsme jim navíc každému masáže, aby to měli hezky kompletní. Podle fotek to vypadalo opravdu krásně. Taky si pochvalovali, že tam nebyli žádné malé děti, takže si užili klidu od vnoučat, které každou chvilku musí hlídat :D