Jaký digitální foťák vybrat?

dalilenka
10. kvě 2010

Ahojky všichni, mám malý problém. Naše zlatíčko nám rozbilo fotoaparát. A tak budeme kupovat nový. Ani já, ani manža nejsme technický typ, tak bych potřebovala poradit. Chtěla bych nějaký digitální foťák, který je praktický, šikovný a fotí aspoň trošku rychleji, než ten náš starý. Než se vyfotilo, tak dítko změnilo tak pětkrát pozici. Takže, jaký máte doma Vy a jste s ním spokojeni? Nebo co byste dopopručili? Díky za tipy. Jo, ale nechci zrcadlovku, i když vím, že se fotky asi nedají srovnat a jsou ze zrcadlovky lepší. Ale já to chci na běžné focení a aby nezabral moc místa v kabelce a mohla ho nosit všude.

soanpe
10. kvě 2010

http://technet.idnes.cz/vice-megapixelu-lepsi-f...

tady je několik rad, na co se zaměřit 😉

arietiska
10. kvě 2010

Jsem maximálně spokojená s foťáky značky Lumix Panasonic. Záleží na tom kolik chceš investovat, zda větší do ruky či menší do kapsy. Mám asi třetí typ a prostě max. spokojenost. Dnes už je velký výběr a hlavně pokud nechce zrcadlovku. Asi bych hledala velký zum, alespoň 12x. Jinak mívají dost podobné funkce i ty malý.

arietiska
10. kvě 2010

megapixely jsou fuk tak trochu, protože pokud nemíníš vyvolávat veliká plátna na 10x15 stačí i 2mega bohatě. Ale dnes už málo nemá snad žádnej.

arietiska
10. kvě 2010

A taky pokud má být foťák hlavně na focení rostoucího dítětě, rodinných oslav atd. moc bych do něj neinvestovala. Já mám asi za 5 tisíc a je to bohatě dostačující. Hlavně taky pokud se fotí většinou na automat. Pak je to tak trochu jedno.

kauculacek
10. kvě 2010

Doporučuji Panasonic Lumix a nebo Canon ixus 😉

crca
11. kvě 2010

Mám Casio Exilim a jsem spokojená,je jednoduché ovládní a stál 2500kč 😉

womann
11. kvě 2010

Máme už druhý Canon ixus, a s oběma spokojenost.Dobře,rychle fotí,pěkné fotky.

vladimuraz
11. kvě 2010

Souhlas s Womann, také máme druhý Canon ixus (womann, neprodáváš jeden náhradní díly? 😉 ) a naprostá spokojenost. Fotím většinou na automat a nechávám dělat kalendáře formátu A3 a kvalita super. Cena je trošku vyšší, ale je malinký a rychlý.

dalilenka
autor
11. kvě 2010

Díky holky za tipy. A ten Canon ixus je nějaký konkrétní typ? 😉

dalilenka
autor
12. kvě 2010

A nemáte někdo zkušenosti s foťáky zn. Olympus? 😀 😀

luci_enka
12. kvě 2010

dalilenka: my na takove bezne kazdodenni foceni jsme poridili taky Canon Ixus, konkretne http://www.alza.cz/canon-digital-ixus-100-is-st... a je super! da se strcit do kapsy, je malinky a fakt dela hezke fotecky... 🙂

xsipm04
12. kvě 2010

Hm, tak to je přesně téma pro mě🙂 Nám taky malá rozšvihla foťák, oprava by prý byla za 3.200 Kč, což je pomalu cena nového, tak taky zkoumám, do jaké značky jít. Předtím jsme měli Olympus, ale moc dobře nefotil, ale říkala jsem si, že kdybych koupila tu samou značku, tak bych mohla použít aspoň tu paměťovou kartu a baterku mít náhradní, ale tady koukám, že na Olympus žádný reference.

arietiska
12. kvě 2010

dalilenka : já ano a nespokojenost s tou třídou do 5tis. nevím jak teď, ale většina, měla zpoždění na momentky, nic moc kvalita fotek.

arietiska
12. kvě 2010

Xsi: myslím, že na to bych setotálně vyprdla v této době paměťových karet ... teď měli třeba v Tescu SDHC karty za 194,- Kč 4GB. U Lumixů je baterka nabitá za 2h ani není třeba náhradní. Beztak se doporučuje dobíjet nevybyitou úplně baterku. Osobně bych do Olympusu levnější třídy neinvestovala.

arietiska
12. kvě 2010

nevybitou sorry

arietiska
12. kvě 2010

Jak radí holky, Canon, Panasonic ideální výběr.

dalilenka
autor
13. kvě 2010

Arietiska: díky za tip. A nemáš náhodou tip na konkrétní typ foťáku? Přece jen výběr od Canonu i Panasonicu je celkem velký 🙂

elischka
13. kvě 2010

my máme Panasonic DMC-TZ3 a maximální spokojenost (a protože fotíme fakt hodně, tak náhradní nabíjecí baterky jsme kupovali na www.dealextreme.com, kde s větší kapacitou vyjdou na Kč 250,-, u nás neoriginální na Kč 700,-)

arietiska
13. kvě 2010

dalilenka: přesný typ neporadím, netuším kolik chceš investovat.

arietiska
13. kvě 2010

Já mám Panasonic DMC-FZ8.

dalilenka
autor
16. kvě 2010

Tak dneska jsme byli v Electroworldu, a tam nás prodavač přesvědčoval na Nikon. Prý je hrozně dobrý a na rodinné foto naprosto značka, ideál. Tak máte někdo s touto značkou zkušenosti?

arietiska
16. kvě 2010

jojo Nikon taky 😉 Já znám, ale převážně jen drahý zrcadlovky.

soanpe
17. kvě 2010

já odjakživa fotím Canonem (dříve na kinofilmy dnes digi) a přijde mi, že má logičtější ovládání 😉

luciana21
18. kvě 2010

Ahoj Dalil,
po narození malého jsme řešili stejný problém🙂, původně jsme chtěli zrcadlovku, ale známý co se v tomhle vyzná, nám to rozmluvil...takže nám poradil tento..jako Ariet..
panasonic lumix fs62
Baterie je nabitá cca za 2 hodiny, vydrží dlouho, koupili jsme ho v akci i s paměťovkou..no my kupovali 2, por mě růžový a manža si vybral modrý 😀
ale fakt jsme spokojení.

dalilenka
autor
19. kvě 2010

Luciana díky za odpověď. Jdu ten foťák omrknout. na netu 😀

vvvecna
21. kvě 2010

ahoj mám dotaz,mamka chce foťák nějaký s jednoduchým ovládáním obyčejný,poraďte který by pro ni byl nejlepší moc tomu nerozumým
děkuji Verča

crca
23. kvě 2010

Jak už jsem psala,nejlepší je pro mě ten Casio Exilim,je jednoduché ovládání a že já těmhle věcem taky moc nerozumím,ale i bez návodu jsem se to hned naučila 😉
http://www.zbozi.cz/p13736-casio-exilim-zoom-ex...

kikimaruska
4. říj 2012

Obnovuji toto téma. Mám doma Panasonic DMC-FZ7, Lumix, 12x optický Zoom. Je to takovej trochu began, ale odfotili jsme hodně. Bohužel mi nedávno odešel blesk, nebo nějaké čidlo na něm, prostě blesk nefunguje a fotky bez něj jsou nepoužitelné ☹ . Záruka je pryč, o opravě se nikdo bavit nechce a popravdě zatím ho opravovat ani nebudu nechávat. Chtěla bych něco skladnějšího, abych ho mohla nosit stále při sobě-tento je opravdu velký. Nemáte někdo tip na fotoaparát, který by uměl relativně to podobné co můj starší, šlo na něj natáčet i video a hlavně pobral i větší GB karty? Tento mi vzal 1GB, s problémama 2GB a konec...což v dnešní době je už dost nepostačující. V ceně tak do 5 tis.cca. Nejlépe konkrétní modely, se kterými máte zkušennosti? Jinak jsem laik, focení mě baví, ale žádný profi... 😉

kikimaruska
1. lis 2012

Opravdu tu není nějaká ráda fotící maminka, která by mi poradila, jaký vybrat?

johanuse
29. čer 2014

Já mám tenhle Nikon - http://www.expert.cz/nikon-coolpix-s9600-black/ a jsem s ním absolutně spokojená.