Jaký je dobrý prací prášek a aviváž na látkové pleny?

dajda28
29. led 2014

Ahojky všichni,
chtěla jsem se zeptat vás,které perete látrkové pleny,jaký je dobrý prášek a aviváž?
Jde mi o co nejmenší agresivitu pleny na kůži(teda jestli se to tak dá nazvat 🙂 )
Moc vám děkuju
Danjad 28

asenberuska
29. led 2014

Ahoj, já jsem u obou dětí používala pouze Lovelu (gelovou). A aviváž,pokud plenu dáváš pod hlavu tak bych vůbec nedávala,když se to pak vyžehlí tak plena je pěkně měkoučká.Ale jinak používám aviváž Batole,pěkně voní a i vydrží.

hojda
29. led 2014

Tak jestli co nejmenší agresivitu, tak bez aviváže a přidává se do praní ocet na změkčení.

kytkakvete
29. led 2014

Na skvrny je super žlučové mýdlo, jinak používám občas batole, občas mýdlový sliz. Aviváž nepoužívám na žádné prádlo, nemám ráda ovoněná svinstva 😀 , místo toho raději ocet.

pajafra
29. led 2014

Já na praní Lovelu, na skvrny žlučové mýdlo, aviváž vůbec.

eficenka
29. led 2014

sou ekologické prášky ( sice dražší, ale zase víš co na zadek dáváš 🙂 ) ecover
nebo pak si udělat domácí mýdlový sliz
aviváž nedávám žádnou ( na mnoho látkových plenek se nesmí ) a na prádlo místo aviváže dávám ocet 😉

brunetes
29. led 2014

a kolik toho octa dát? to jako přidat k prasku nebo gelu?

paulia
29. led 2014

Já měla na látkovky mýdlové vločky,naprosto neagresivní 😉

klaire22
29. led 2014

Plenky by se měli prát bez aviváže, aby více sály. A já jinak prala hlavně v Lovele 🙂

konidana
30. led 2014

Ocet dávám místo aviváže, odpovídající přihrádka i množství .

katyxq
30. led 2014

Já na praní používám prací gel Sodasan color sensitiv (bez parfemace 🙂), skvrny se dají předeprat ve vlažné vodě žlučovým mýdlem (kostka denkmit z DM, nic drahého), do máchání se dá dát do kasťíku na aviváž trocha octa, na změkčení .... pokud plínky zasmrádají (suším v bytě), což je tak jednou za půl roku až rok, použiju k pracímu gelu dezinfekci na prádlo Sanytol
Před přírkmy jsem plǐnky prala většinou na balvnu na 60 s mácháním navíc. Od příkrmů jsou víc cítit plínky po čpavku, tak dám machání a pak teprve dávkuju prací prostředek a peru zase bavlnu na 60, občas na 90, vždy s mácháním navíc.

dencaf1
25. říj 2016

Zdravím všechny, já osobně za rok látkování ještě něco, co by opravdu fungovalo nenašla. Abych shrnula své počínání, mám svrchňáky, čtverce, bambusové a froté vkládačky a flísové separační pleny. Na noc kalhotkové pleny. Ekologii řeším v tomto případě okrajově, a tak jsem zkoušela co bylo, ale výsledek nic moc. Nejlepší asi bylo předeprat ve žlučovém mýdle (moc se mi osvědčilo Yellow a Blue, je dost lepší, než DM), a potom vyprat v Bonuxu s dvojitým mácháním nakonec s 2x pol. lžícemi octa. Drobnosti dořešilo sluníčko, a plenky vypadaly dobře. Nicméně předepírat už nestíhám, maximálně opláchnout bobky, a sluníčko už není, zato peru každý druhý den. Pračka plná tak ze 2/3, peru na 60 s předpírkou. Abych shrnula výsledek svých experimentů Lovela gel je ještě horší, než Lovela prášek, může být sice šetrný, ale nevypere nic, natož skvrny od stolice. Stejně tak mýdlové vločky, fungovaly po okamžitém předeprání žlučovým mýdlem, ale to snad asi všechny prostředky. Tekutý Ariel taky nevypral nic moc, ale pleny po něm alespoň nepáchly. Surf byl asi největší humus (jeho "úžasná vůně" je brutální sladký intenzivní pach, který když se po vyprání a sušce smíchal s močí vytvořil molotov podobný pachu vyčpělého parfému s potem, fuj). Surf ani "ze slušnosti"nespláchl z bryndáku zbytky rozmixovaného banánu (to ostatní zvládly aspoň to, když už skvrny zůstaly), naopak je přilepil tak, že už nejdou dolů. Super produkt pro východní trh. Tekutý Persil Color je zklamáním roku, skvrny nevypral, a plenky i ze sušky páchnou. Čtverce a froté vkládačky tedy jednou za čas namočím do odbarvovače, vyperu na 95 v Lanze na bílé prádlo (bezva bylo, když jsem si dovezla z DE Persil prášek, to zmizelo všechno🙂, vypadají tedy o něco obstojněji, a kalhotky s bambuskama chátrají☹. Na ty si s odbarvovačem a práškem netroufám. Zkusím ještě namočení do žlučového mýdla, jak tu někdo psal, a potom už nevím...