Jaký kuchyňský robot mám koupit? Jde mi o kvalitu

pet.s
20. led 2011

Tak konečně jsem se rozhodla, že si koupím kuchyňský robot. Potřebuji mixovat první příkrmy, mixovat bramborové kaše, strouhat zeleninu, občas umlet maso. Dost peču, takže i hnětač těsta by se mi hodil. Šlehač je pomalu denní potřeba. Jsme větší rodina. Máme dva puberťáci, co "žerou" za dva a miminko. Na ceně mi až tak tolik nezáleží.Chci kvalitu, co vydrží. Holky, poradíte jaké máte vy zkušenosti s kuchyňskými roboty? Doporučíte něco?

bayt
22. lis 2017

@letadlo13 Oni mají dokonce tři, jeden je nějaký ten "profi", pak ten klasický (mám já) a teď mají nově snad nějakou verzi mini. Mně bohatě postačuje klasická verze, nevím, jak moc pečeš. Ženské, co fakt pečou i na zakázku, dorty, buchty, cukroví, ty asi využijou rovnou ten profi. I když není tak pěkný 😅 Já tedy musím říct, že na ten svůj stroj se můžu fakt spolehnout, docela jsem koukala, že některé roboty prý neumí ani vyšlehat pevný sníh apod.

Jo a mám verzi černá litina a to fakt doporučuji! Mají v té litině ještě nějakou korálovou barvu. Každopádně na tom není nic vidět, sem tam otřu hadříkem a hotovo. Obávám se, že takové ty lesklé verze se musí udržovat víc.

evapple
23. lis 2017

@letadlo13 ad odpor k přímým prodejcům:
Taky jsem měla strach. Kdo by neviděl dokument Šmejdi, že jo. Jenže to je jako házet do jednoho pytle nás, maminky. Kolují o nás pověsti, že máme místo mozku mlíko. Opravdu jsem všechny takové? Moje kamarádky třeba dělají pro Avon. To je taky přímý prodej a vyloženě mě uráží, že by je někdo nazval "šmejdy".
Takže na to pozor, prosím. Googlila jsem Thermomix a jsou dokonce v asociaci přímého prodeje, kde mají i morální kodex. Ale jak píšu: na šílenou matku narazíš stejně jako na šmejda. Je to o lidech. 😎
Na kokosové mléko je recept přímo v Thermomixu. Dívám se na dispej a ten mi říká, co mám dělat. Je to raz dva.

letadlo13
23. lis 2017

@evapple zajímavá reakce, ale podotýkám, že nikoho nikam nesypu. Pokud někdo dělá Avon, má v nabídce hromadu výrobků, ne jeden jediný krém 🙂
Jsem finanční poradce ve strukturální firmě (ne v jedné bance!), byla jsem na pohovoru v několika společnostech, než jsem našla jednu, pod jejíž hlavičkou jsem byla ochotna vystupovat, má skutečné ochranné mechanismy, které poradce kontrolují... morální kodex ale měly všechny.
A přímé prodejce využívám ráda, ale dost často bokem, a za přijatelnou cenu (just, energetix apod).
Taky jsem byla v několika na “pohovoru” a například Herbalife je opravdu šílený, hraničící se zdravím, když jsem jim začala klást konstruktivní otázky, byli v koncích.
Ale já tomu nerozumím... jsem přeci jen matka s vykojeným mozkem 🙂

letadlo13
23. lis 2017

@bayt dobré vědět, já přemýšlím o tom středním, profi je zaprvé velký do mojí pidikuchyně a navíc levnější opravdu o hodně. Mám obývákokuchyň, a tak vyberu design podle toho, ať to není jako pěst na oko, a aby mi na to seděly ty tvoje krouhací nástavce. Do konce roku je akce, že třeba druhá mísa se dá vzít za 200. Mají asi 3modely, liší se číslo na konci, podle mě jsou to jenom novější a novější verze.
Díky za tip. Hledala jsem to a našla jsem fakt dobré recenze při srovnání třeba s kenwodem a etou.

bayt
23. lis 2017

@letadlo13 Tak o těch číslech nebo modelech nic nevím. Já už mám svůj model tak pět let a doplňky jsem dokupovala průběžně, ani mě nenapadlo, že by to nesedělo 🙂 Jinak nedoporučuju to nakupovat v ČR, fakt je to tu předražené.

V USA se dá koupit za 6 tis. a to bych řekla, že je taková přiměřená cena. Jenže v USA mají odlišné napětí v síti, tak bys potřebovala pro provoz v ČR měnič napětí, což (prý) může ovlivnit výkon, ale hlavně to je další krabice, která by vedle robota stála, nic praktického nebo estetického. Když si navíc připočteš cenu DPH, dopravy, měniče...jo, výhodné nákupy ze Států už jsou minulostí.

My jsme kupovali v UK. Je to sice dražší, ale oproti ČR jsme určitě ušetřili min. 40 % ceny.

bayt
23. lis 2017

@letadlo13 To je on, nefotila jsem všechno příslušenství.

evapple
24. lis 2017

@letadlo13 ty seš trubka 😅 tak jsem to rozhodně nemyslela :D
V přímém prodeji bych pracovat nemohla, to rozhodně ne! Už jen kvůli té nálepce. Proto mě zarazilo, že se takhle prodává Thermomix. Když se podíváš na KitchenAid, má punc ekluzivity. Ale kdyby ho prodávali na přímo, tak bych si ho rozhodně nekoupila. Ale je krásný, že? ❤

bayt
24. lis 2017

@evapple Exkluzivity, přitom jeho reálná hodnota je třetinová....normální dobrý robot, žádný luxus.

evapple
24. lis 2017

@bayt bohužel, tak to je. :( Můžu se zeptat, na kolik vás vyšel v UK? Je to šílený, jak ty ceny šponují. To je jako s máslem a vajíčky. Dnes jsem skočila do Tesca pro rychlou svačinu do ruky a pití a mají deset vajíček z Polska za 50 korun. Kde to, sakra, jsme? :(

bayt
24. lis 2017

@evapple No, ono to už je dýl, takže úplně přesně to nevím. Robot stál nějak 7-8 tis., ale bylo to "výhodné balení", protože k tomu byly ty struhadla a nástavec v ceně. Doprava byla tehdy asi tisícovka, takže dejme tomu 9 tis. Tehdy ten robot stál v ČR 16 tis. minimálně, bez dalšího příslušenství navíc a to to ještě byly barvy, které se mi třeba ani nelíbily. Někdo má dobrou zkušenost i s nákupem v Německu, asi to bude taky levnější jak tady, ale ne o tolik.

bayt
24. lis 2017

@evapple Akorát bacha, že v Anglii mají jiný tvar zásuvek. Původně muž koupil takový malý adaptér, ploché kolečko, který jsme měli trvale na koncovce robota, abychom to mohli píchnout do české zásuvky. Nic esteticky nepřekáželo, ani to nenarušuje výkon nebo tak. Teď už máme novou kuchyni, robot má svoje stabilní místo a pod ním máme vyloženě anglickou zásuvku.

letadlo13
27. lis 2017

@evapple k tomu máslu, moje máma dělá v mléčné výrobě a pokud je máslo za míň jak 45 Kč, tak se mléko vykupuje pod výrobními náklady. Roky byli ztrátoví, teď jsou šul-mul. Kráva není zrovna nenáročné zvíře.

A cena robotu nebude asi tak hrozná, mají akci na příslušenství, když se kupuje rovnou s tělem, a je to jen relativně drahé, tak to asi koupím. Oproti Etě a dalším papundeklům mi to nepřipadá drahé v porovnání kvality. Kov je kov. Možná kouknu na uk, ale uvidíme.

letadlo13
27. lis 2017

@bayt zásuvky jsou problém a hasiči nad adaptéry moc nejásají, raději českou, ve Vyškově mají velkou prodejnu, tak kouknem naživo

apple_tree
27. lis 2017

@letadlo13 Necetla jsem zpetne diskuzi, tak mozna odpovidam na neco jineho nez byla puvodni otazka :D My jsme objednavali kitchenaid z nemecka pres ebay a stal nas 11 tisic. V cesku v tu dobu stal pres 20 litru.

bayt
27. lis 2017

@letadlo13 My to vyřešili, že máme už anglickou zásuvku, stejně robota nepřendaváme 🙂) ale Německo je taky super 🙂

letadlo13
28. lis 2017

@apple_tree a zásuvky v Německu sedí? A taky se trošku bojím reklamací, a co příslušenství, potřebuju moc nadstávců.
Do jiných zásuvek nejdu, to už kuchyň bombardovat nebudu, sotva je nová.
Spočítala jsem to na 25, takže stojí za to kouknout do německa 🙂

apple_tree
28. lis 2017

@letadlo13 Zasuvky v nemecku jsou stejne a reklamace muzes resit pres pobocku ve vyskove (odzkouseno, menila jsem takto jednu metlu a nebyl problem🙂).

letadlo13
28. lis 2017

@apple_tree ty jo, to čučím, paráda, dobrý tip. Bydlím 7 km od Vyškova.

bayt
29. lis 2017

@letadlo13 Tak zásuvka je otázka stovky, ale chápu, z Německa je to rozhodně pohodlnější. Akorát si děj pozor u doplňků na zmrzlinovou mísu, jinak všechny doplňky ze všech zemí sedí na všechny roboty 🙂

letadlo13
12. pro 2017

Byla jsem v prodejně ve Vyškově a vybráno teda mám na 100%. Ty roboty jsou skvělé. Teď už jen pořeším, jak to objednat, nemáte ještě náhodou někdo tip na nějaký eshop z Británie, nebo z toho Německa.?

Zásuvka je trošku problém, protože mám všude trojrámečky a dvouzásuvky a navíc z Polska, tam mají taky jiné rozměry (PS: to je reklama na Polsko, nedám na polské výrobky dopustit, na rozdíl od českých zmetků, těch mám dost 😉 ) tak nevím, jak by to pasovalo do nich.

bayt
13. pro 2017

@letadlo13 určitě mají v nabídce i jinou zásuvku nebo zkuste ten miniadaptér, není to ani vidět, jak to je malé

já doporučuji třeba Harts of Stur, tam jsme kdysi kupovali my, ale chce to vychytat akce. Zrovna teď mohou nějaké být, když budou vánoce. Určitě bych to porovnala i s cenu na Ebay, Amazon apod. A dala bych si pozor na výši poštovného, někde za to člověk zaplatí i trojnásobek a někde je to dokonce zdarma.

apple_tree
13. pro 2017

@letadlo13 My jsme objednavali z Nemecka pres ebay.

bayt
13. pro 2017

@letadlo13 Koukám že teď mají na Harts of Stur jeden model za 10 tis., poštovné do ČR zdarma 🙂

letadlo13
15. pro 2017

@bayt musím spočítat, jak by vyšlo příslušenství, protože tady je akce (ČR), že když ho koupíš spolu s tělem, je za symbolickou cenu, třeba z 7000 na 2000 (mlýky atd), tak aby mě to nevyšlo nakonec hůř 🙂 dík za tip, chci Artisan, ten střední co končí název 750. Mini mám k ničemu a ten velký mi zabere půl kuchyně

bayt
15. pro 2017

@letadlo13 Taky mám Artisan, my tehdy měli nějakou akci, takže to bylo sicce cca 10 tis., ale k tomu zdarma sada struhadel s nástavcem, odšťavňovač a sada nožů. Poštovné zdarma.

Kupovala jsem si příslušenství - další mísu, mísu na zmrzlinu a strojek na těstoviny - tak různě na netu, ebay, v akcích, taky to vyšlo tak na půlku oproti ČR. Ale to už samostatně nezávisle.

letadlo13
15. pro 2017

Tady dám za tělo sice skoro 20, ale mísu navíc, metlu k tomu a navíc za struhadla a mlýnky dám dokupy asi 3000, to jsem na cca 23000. V Hatrs of stur dám za tělo přes 10, za struhadla 5000, a za mlýnky taky nejmíň 5000, tak zase lítám kolem 20, v ČR jeto příslušenství drahé jak prase, pokud se kupuje separé

letadlo13
15. pro 2017

Je to boj, pokud by to bylo za půlku, tak to asi řeším víc, ale když jsem pořád v cenovému rozdílu + - 2000,- tak si říkám, jestli si nezajedu do Vyškova, mám to za barákem, příslušenství si vezmu hned komplet, struhadla, mlýnek na maso a lis na ovoce jsou jako balíček v akci za 2290, další doplňkové struhadla za 990, možná si vezmu i zmrzlinovač za 990. Druhá mísa a plochý šlehač navíc je k modelu 175 v ceně. Je to pálka, ale než to hledat a postupně dokupovat po čertech, ďáblech, no, pak dám vědět, jak jsem to nakonec vyřešila 🙂

bayt
15. pro 2017

@letadlo13 Jo to už si musíš rozmyslet sama. Teď třeba v tom Harts nemají nějak super akce, já vychytala fakt super akci a ty struhadla atd. jsem měla zdarma k tomu. Tu mísu na zmrzlinu jsem měla tehdy za půlku, strojek na těstoviny byl dražší (myslím Amazon? už nevím), ale pořád levnější jak tady. Struhadla za 5 tis. bych v žádném případě nekupovala....Je fakt, že to ale chtělo hodně pečlivě hledat, porodnávat ceny a tak. Ale mě to baví, i když to žere čas :D

fanny39
9. bře 2018

Dobrý den, pročetla jsem si tuhle diskuzi a potřebovala bych poradit. Kvůli malému si chci pořídit robota, abych mu mohla vařit mňamky 🙂 Dřív jsem vůbec nevařila a s roboty nemám zkušenosti. Babička má robot od Ety a je to držák. Dívala jsem se na jejich eshop a jejich roboty vypadají moc dobře. Máte s nima někdo zkušenost?

evapple
9. bře 2018

@fanny39 od Ety máme vysavač a toustovač a drží se parádně.