Jaký olejíček do aromalampy, aby to neškodilo dětem?

vendeta
26. lis 2009

Chtela jsem do aromalampy olejíček ale am strach aby to nevadilo dcerce,když to bude v bytě cítit. Mate nakej tip?

jakoubka
26. lis 2009

já kdyř malýmu chci pomoci od rýmy ,tak dávám eukalyptový olej . 😉

soanpe
26. lis 2009

třeba od saloos:mandarinka,klementinka, citron, mateřídouška, eukalypt, máta kadeřavá (peprná je moc ostrá), levandule
dělají i kompozice s názvem Pro děti, Na spaní

ale pozor! musí být 100% a jen nízké koncentrace 😉
klidně napiš do IP pro víc info 😉

kristi
27. lis 2009

tak nad tim jsem nepremyslela, mam olej takovej jemne vanocni od Marks ů spencer a nikdo si nestezoval

simlenka
27. lis 2009

U nas pinda cela rodina,takze si tady vonim po obede,kdyz mala spi venktu a pavel je v praci. mam rada levanduli a ylang ylang,ten je bozi!

minea
27. lis 2009

Byla bych dost opatrná, před dítětem pálím jenom borovici a levanduli. Sama mám ráda patchuli nebo ylang ylang, ale to bych v přítomnosti dcery nedala.

kristi
27. lis 2009

a cemu by to jako mohlo vadit? 😕

minea
27. lis 2009

Kristi, je to jako s bylinkama, stimulujou některé funkce a každá jinak. Spousta lidí nerozlišuje, jestli pije bylinkový nebo ovocný čaj a to není dobře, mělo by se po nich sahat cíleně a s respektem. Třeba šalvěj může zastavit tvorbu MM. Vdechování silic je jen jiná forma ovlivňování organismu, i to, že po aromalampě máme "lepší náladu", je důkaz jejich působení. Ještě k těm příkladům, např ylang ylang je afrodiziakum, proto pálím radši borovici 😎

minea
27. lis 2009

Vendeta, našla jsem olejíčky přímo pro děti, jsou to různé směsi, dej si do vyhledávače Aromaterapie KIDS LINE

eppik.m
27. lis 2009

vendeta: my používáme při rýmě Respirol (při dýchacích potížích) - (máta peprná, nivouli, rozmarýn, smrk)
nebo Dětský gripol (pediatrická směs) - (revansar, citron, eukalyptus, kleč,niavuli)
dále, mandarinku, citrón, pomeranč, eukalipt .... vše 100% přírodní silice 😉

aponchie
27. lis 2009

ja mam brcal a to je namina..ale jen obcas..voni jak cerstve kvetiny v obchode velmi cerstve a pak levandule

vendeta
autor
27. lis 2009

holky moc vam děkuji

soanpe
27. lis 2009

apon, brčál je syntetický olej.nelze ho vyrobit jako 100% přírodní.ale vůně je to dokonalá 😎

aponchie
28. lis 2009

to asi urco jo ale ja to jednou citila v kytkarne a musela sem to mit .a levandule je dobra ne?a co opium,santal,ambra_

soanpe
28. lis 2009

opium zajímavý,ale ne dětem
santal má dokonce antirevmatický účinky a ambra je na mě těžká,ale prodávala se mi skvěle.jinak miluju růžový dřevo a hlavně v sauně.

soanpe
28. lis 2009

apon a zkus i břečťan, mech nebo zelený čaj

aponchie
28. lis 2009

ja ti nevim co mam dat provonet bytem..nechci kupovat ty srajdy do zasuvek ani ty gelovky to neprovoni a zase porad zapalovat svicku v lampe me neba vecne na to zapominan leda tak vyhoret 😝

soanpe
29. lis 2009

apon, pokud máš dobrou aromalampu s velkou miskou a čajovou svíčku z ikea (ne tesco atd.) tak ta voda ti vydrží tak 2-3hodiny a ta svíčka 5-6hodin. stejně to nemůžeš pálit celej den. já používám saloos oleje a na provonění obyváku s kuchyní cca 70m2 mi stačí tak hodina 😉 dám asi 8kapek oleje