Jar do myčky 🙂 Dáváte ho taky?

berenika39
26. led 2010

ahoj. už jsem byla na nervy z naší tvrdé vody, všechno nádobí z myčky šedé,flekaté, nechali jsme ji dát do pořádku v servisu, používám všechno jak se má - sůl, leštidlo, prášek...a pořád hnus 😝 . Kámoška mi poradila - sousedka se stejně tvrdou vodou - místo prášku nebo tablet jen pár kapek obyčejného JARu. Uznávám, že je to divný, ale 100% to funguje, všechno se blejská, myju tak už týden a pohoda. Jenom to chce opravdu pár kapek, jinak to moc pění a pěna utíká po kuchyni.

Tak nevím, děláte to někdo taky? Nemůžu tím něco vyvést s myčkou? Navíc je to opravdu výhodný....

vendeta
26. led 2010

ahoj, ja to parkrat udelala kdyz jsem mela plnou mycku a zjistilajsem ze nemam prasek, nadobi bylo umyty moc pekne

berenika39
autor
26. led 2010

no logický se mi to zdá, že by to nemuselo být na závadu...v těch kapslích od jaru je taky ta tekutá část🙂)))

kaleilah
26. led 2010

ber taky to tak dělám, když dávám do myčky pekáč a hrnce a hodně mastný tak dám nejdřív oplach na 10 minut s jarem- prostě jako předepírku nebo dám půl tablety a zakápnu jarem když je hodně mastný nádobí. myslim že se tomu nic nestane, nechápu proč by to mělo vadit, normální prášek pění stejně, tekutý se taky dělaj..je to jen levnější varianta

simlenka
26. led 2010

Ja 2x vylozene myla s jarem,poprvy o.k. a podruhy jsem mela penu az pred barakem 😀 ale myslim,ze par kapek neskodi - koneckoncu ted zrovna mam ty jarovy tablety a tam je taky trocha jaru,takze to urcite neni na skodu.

berenika39
autor
26. led 2010

jj, taky jsem poprvé tu pěnu honila, prcek samozřejmě nadšenej. ale už jsem to množství vychytala....to jsem ráda, že to není taková ptákovina, jak jsem si myslela.

simlenka
26. led 2010

Ale jinak ja mivala taky smouhy a zasedly nadobi,chce to poradne vychytat nastaveni davkovani soli a lestidla. btw - ted nedavno byl na ct1 nejakej porad a mluvili o myckach,je v nich nejaka pryskyrice,ktera na sebe diky soli neco vaze 😀 nevim co uz,ale kazdopadne ze je velka chyba nepouzivat sul,ale jen tablety,pze se tim nici ta pryskyrice a nejde doplnit a tim se nici mycka. jo a taky ze 1x za 5 let se ma dat do servisu na nejaky hloubkovy vycisteni,ukazovali to tam a v tech myckach je fakt humac,ikdyz se pouzivaj ty cistidla.

leonik
26. led 2010

ahoj, tak my máme taky zkušenost s jarem v myčce 😅 Akorát, že jsme to zapli večer, a před spaním šel manžel myčku zkontrolovat a zůstal v šoku 😀 Pěna valila po celý kuchyni, zdula se nám i spodní část linky 😝 😀 Asi jsme toho tam nalili krapet víc 😅 takže radši zůstanem u tablet 😀

berenika39
autor
26. led 2010

simlenka, tak tak, měli jsme ji ted v servisu a ten pán to říkal - sůl je děsně důležitej filtr, varoval mě, abych ted nezapomínala dosypávat, a prej takovou tu hrubou, že je lepší. Hodně dělá ta blbá voda, ale snad na jaře budem připojený na vodu z Prahy, tak bude líp, doufám.

leonik, jsou horší věci než zasněžená kuchyň🙂))

mudr.
27. led 2010

holky, na ty mastny hrnce a pekace bych taky teda (na vase zkusenosti) vyzkouset ten jar, ale nevim, kolik tam toho dat, kolik tech kapek, abych nemela prave tu "zasnezenou kuchyn" jako nektere?? 😉 poradite? dekuju 😉

kaleilah
27. led 2010

MUDr já dávám tak cajovou lzicku a k tomu normální tabletu necelou. Občas ten JAR strojní přímo na nádobí, proste udělám tím jarem jakoby rychle caru a je to tak akorát

mudr.
27. led 2010

ok dekuji moc, teda odpoved rychlosti blesku 😉

mudr.
27. led 2010

jinak nejsem MUDr, ale jen mudr. 😀 😀 😉

kaleilah
27. led 2010

MUDr pisu z telefonu a mám t9 a nechce se mi to přepisovat víš 😅 😀

mudr.
27. led 2010

😀

mudr.
28. led 2010

tak je to 5 minut, co jsem zapla mycku s "kapkou" jaru, tak jsem zvedava na ten zazrak 😀 😵 😵

berenika39
autor
28. led 2010

U nás desátý den Jar v akci: nádobí se leskne jak psí..... (řekl puberťák, ne já 😖 ), myčka je nádherně čistá a voňavá, ani na nádobí ani na myčce žádný bílý šedivý šmouhy od vodního kamene, prostě u toho zůstanu. To množství jsem zkusila na lžičce - kávový - asi tak jedna celá.

mudr......uuužžžž?????

mudr.
28. led 2010

beri jeste neeee.... 😀 chodim se koukat, jestli se mi nepovali pena po kuchyni 😀 se bojim, bojim, jestli jsem to neprepiskla 🤐 🤐 ale udelala jsem tam slabou carku tim jarem jak od slimaka, tak snad to bude ok... 😖 😅

kaleilah
28. led 2010

ber a ty myješ se samotným Jarem nebo dáváš i tabletu?

mudr.
28. led 2010

jinak ja jsem prave dala normalni davku prasku co davam vzdycky + tu carku Jaru.... 😕

renda71
28. led 2010

ahojky,tak jsem vás přečetla a právě dělám experiment s Jarem 😀 normálně používám Jarové tablety,tak jsem byla zvědavá,co to udělá pouze s Jarem,spíš mám obavy,že jsem ho tam dala málo,tak pak dám vědět 😉

mudr.
28. led 2010

rendo, jsem rada, ze v tom nejsem sama 😀 😉

berenika39
autor
28. led 2010

... 😀 😀 😀 si myslím, že jestli nás tu někdo čte, tak si tukaj na čelo...

Já dávám jen jar. Samotnej. Mě prostě ten prášek nic nedělal a ještě to bylo bílošedivý a flekatý. Tak za trest je v kredenci. Jinak sůl a leštidlo tam mám normálně.

kaleilah
28. led 2010

bereniko hele mě to zase přijde logický.... prášek na praní taky dáš do pračky nebo tím vypereš v ruce. tak proč by měl být takovej rozdíl v prostředku nádobí? 😅

mudr.
28. led 2010

beri- ja jsem zezacatku taky mela to nadobi sedivy a flekaty, ale upravila jsem si davkovani lestidla na nejvyssi stupen a uz je to supr, nadobi se leskne presne jak ty psi kulky (ja to napisu bez obav 😀 ) tak se jukni, na kolik mas dany to lestidlo, treba je problem prave v tomhle 😉

mudr.
28. led 2010

Tak domyto, otevrela jsem mycku a teda to je lesk jako blesk vam povim, normalne to nadobi na me hazelo div ne "prasatka" jsem spokojena a od ted ke kazdemu myti kapku jaru 😅 😉 😵 😵 😵

renda71
28. led 2010

tak já tam dala jen Jar a to fakt maloučko a žádný zázrak ☹ zkusím ho příště dát víc a uvidím 😉

berenika39
autor
28. led 2010

mudr, uf, to se mi ulevilo...už jsem čekala nějaký blesky do ip, co jsem to poradila za ptákovinu 😀 😀 😀

renda, tak zkus víc, dávám lžičku. ale ono asi hodně záleží na kvalitě vody, jak je tvrdá a tak, taky jak je ta myčka narvaná, jakej program dáváš a tak.

Ale u mě teda po dvou letech konečně odpadly mrákoty po každým otevření myčky. Já byla vždycky tak naprdnutá, jak je to hnusný, když někdo přišel musella jsem sklo přemýt Jarem 😀 😀 😀 .....

Tak kdyby to pomohlo jen pár maminám, budu ráda 😉 😉 😉

mudr.
28. led 2010

ja jsem prave driv mela taky smouhy, ale jak uz jsem psala- nastavila jsem lestidlo na "plnej ceres" a uz v poho, ale po tom Jaru se to leskne jeste vic , hlavne pribory jsou upe supr a vsechno nadobi jakoby "drhne" kdyz po nem prejedu palcem, urcite ta zminovana "kapka Jaru" ma neco do sebe...a vuni tam povesenou mam, takze nemuzu posoudit, jestli mi ten Jar i tu mycku provonil, ale o tom lesku to je bez debat... 😉 takze beri39, jeste jednou diiiik 😉 😵

krislip
28. led 2010

Super jsou i ty jar tablety.Taky jsme měli flekatý nádobí a teď s jar tabletama nemusím dávat ani leštidlo a super

mudr.
28. led 2010

kdyby nahodou nektera maminka vedela typy, rady, vychytavky nebo snad figle na myti v mycce, necht se o ne podeli s nami 😉 😉