Jarní očistná kúra. Co jíst, pít a kdy začít?

kalo
30. bře 2008

Ahojky! Jelikož jsem přestala kojit, tak bych ráda zahájila jarní očistu těla...Má někdo zkušenosti?? Co převážně baštit, pít, čím a kdy nejlépe začít atd?? Díky 😎

kalo
autor
31. bře 2008

Fakt tohle nikdo na jaře nedává???? Tak to jdu hledat na netu 🙂 ☹

skuli
31. bře 2008

http://www.bylinarmichal.estranky.cz/clanky/cla... Já bych to teda potřebovala jako sůl,ale nenašla jsem nikdy odvahu 😝

lendy1
31. bře 2008

kalo, tak já momentálně piji 2xdenně čístící čaj a piji co nejvíc vody.
Jinak takový půstový a čistící režim si dávám několkrát do roka: vždy jeden den piju jen nebublinkatou vodu a alespoň tak 3litry, další den přidám ovocné šťávy-100%, pak další den přidám už ovoce a zeleninu a pak postupně začínám najíždět na normální stravu (což je u mě snaha o zdravou výživu-žádné knedlíky, smetan.omáčky, vepřové...atd.)
Vždy mám po takové kůře dobrou náladu a cítím se fajn.

kalo
autor
31. bře 2008

Skuli: já mám odvahu, ale zase ne podporu od manžela 🙂 Ten mě v nezdravých jídlech a čokoládách naopak podporuje a je rád, když to baštím s ním /a nejlépe v noci 🙂 /

Lendy: já jsem právě po těhotenství a kojení poměrně dost "rozežraná"..a cítím se opravdu unaveně.. Na mě je to dost znát...co jím, tak se cítím. Dřív /když jsem byla sama/, jsem si jedla poměrně dobře /jednoduchá jídla, hodně rýže, zeleniny, jednu dobu makrobiotika (což při soužití s mým mužem nehrozí 🙂 ) ..Sladkosti, těžký obědy a pořád něco.../ No a teď na jaře je správná doba trochu přibrzdit a pročistit se.
..........Tak díky za rady....ode dneška jdu na to 🙂 🙂 🙂

aponchie
31. bře 2008

kalo: 😀 nocni papani je paradni ,ale jaksi to nejde porad co?
ja bych do toho taky sla a potrebuju to jako sul!znama kazde pondeli pije jen vodu pac po vikendu je prezrana,ale to asi nebude nic moc cisteni teda..do jake ocisty teda jdes?

kalo
autor
1. dub 2008

to bych nevydržela..jenom pít 😀 Ale za ten den se alespoň trochu pročistí...Ale to chce delší dobu.
Já si tu kúru upravím tak trochu po svém...nejsem typ, co by každý den koukal do tabulky, co dnes budu jíst...Pěkně je to popsáno v tom odkaze od SKULI.

Já to vezmu opačně..jelikož nesnáším prudké změny /a hladovění vůbec/, tak začnu tím, že týden z jídelníčku vynechám maso, mléčné výrobky /a víno 😀 /. Další týden i pečivo a cukr až se dostanu postupně dostanu jen na zeleninu, ovoce, rýže, pohanky a kaše.
Už do sebe leju čistící čaj a odpoledne koupím syrovátku (úžasná věc k detoxikaci organismu...a studená mi chutná)

aponchie
1. dub 2008

kalo prosim te kde se ta syrovatka kupuje?jen v tech zdravych shopech asi?a jak se pije kolik a tak prosim..ja jsem dneska mela tri cokoladove zajicky a maso s ryzi 😀 ale na konci tydne jdu do toho jen nevim jakej caj k tomu ..

radost
1. dub 2008

já piju syrovátka a kupuju je v Bille nebo Delvitě 😉

aponchie
1. dub 2008

ty jo to sou mi novinky a kolik to stoji a je to dobre?

radost
1. dub 2008

podobá se to sušenému mléku, jedna krabice stojí do třiceti korun 😉 prý je to výborné i do koupele.

aponchie
1. dub 2008

tak to je parada najdu nejake info na netu at se furt neptam 😉 dik moc zitra prikupim moc 😀

radost
1. dub 2008

jmenuje se to Lactosérum a na krabici stojí:
pomáhá odvádět toxické látky z organismu
podporuje činnost ledvin
upravuje metabolismus
napomáhá snižování cholesterolu
omezuje záněty žaludku a střev
vhodné pro těhotné-vápník a odvodňuje
při snížené imunitě a gynek.potížích
podporuje trávení
působí blahodárně na nervovou soustavu

je to na:
nápoj, koupel, jemné ruce, pleťová maska 😉

aponchie
1. dub 2008

tak tu nervovou soustavu uvitam koupim tunu 😀 dik

radost
1. dub 2008

i já to uvítala 😉 😀

kalo
autor
1. dub 2008

Jo, mě syrovátka chutná! Když to někde řeknu, tak každý říká "fůůůj, to musí být hnus" 😀 Ale když se rozpustí ve studené vodě, je to dobrý...Dá se i dochutit medem, když si to chcete vylepšit.
Prodávají jí buď v zdravých výživách nebo v lékárnách a z toho pytlíku /cca.za 30Kč/ se udělá 5 L nápoje

😉