Jde kojit jen z jednoho prsa?

sim007
20. únor 2015

Hloupa otazka ze?
Jsem zvedava jak budu kojit....jednu bradavku mam totiz vpacenou.....ale kojit jen z jednoho je nejspis nesmysl ze?

frantiska85
20. únor 2015

Jde to. Proč by ne. Jen je teda protivný ten rozdíl ve velikosti.

hanelka
20. únor 2015

Moje druhe a treti dite jedno prso odmitaly (nevim proc 😒 ), postupne mi tam prestala laktace a asi od dvou mesicu jsem kojila jen z jednoho, uplne v pohode, do roka a pul, bez UM 😉
i vpacene bradavky se daji resit, koukni na kojeni.net, tam je spousta rad a tak 😉

llluckaaa
20. únor 2015

Není to nesmysl, jde to 🙂 A jak řešit vpáčenou bradavku se zkus poptat tady https://www.modrykonik.cz/group/2356/ I s vpáčenou bradavkou se dá kojit.

orchidis
20. únor 2015

@sim007 Jde, ale to vytěžovaný prso pak budeš mít hnusný a vytahanější 😀.

prezdivkos
20. únor 2015

Já s vpáčenou bradavkou kojila 13 měsíců s kloboučkem. Ale kloboučků je velké množství a musí být měkký a poddajný, vyzkoušela jsem tři a až třetí se ujal 😉

sim007
autor
20. únor 2015

A kontroluje pred porodem nekdo prsa (gynekolog, obvodak nebo v nemocnici)?????

mariti
20. únor 2015

@sim007 Mě teda ne. Obvoďačka mi jen řekla (a ukázala), že si je mám samovyšetřovat kvůli rakovině, ale to bylo bez souvislosti s těhotenstvím a kojením.

evulina77
20. únor 2015

@sim007 existují formovače bradavek, např od medely...

rozzaarka
20. únor 2015

@sim007 jh jsem fakt pitoma. hledala jsem nejake veci hledne krmeni psa a tvuj nadpis jsem precetla nasledobne "jak kojit jen jednoho psa" 😀 na potreti uz to bylo spravne 🙂 asi bych se mela vyspat 🙂

ale k tvemu dotazu - sezen si laktacni poradkyni, urcite ti pomuze 🙂

simdan
20. únor 2015

Jde kojit jen z jednoho

krupinka13
20. únor 2015

Vůbec nemáš hloupou otázku! Já měla vpáčenou od prvního svého těhotenství. Je fakt, že jsem jela v obou případech z porodnice s velikostí prsou E-F.... U prvního dítka před 10 lety jsem si vůbec nevěděla rady, první kojení jsem nesla dost nešťastně, brečela bolestí, neměla jsem z toho vůbec žádnou "radost".... kojila jsem nakonec jen 2 měsíce (zkoušela jsem klobouček, ten malá ale odmítala a přestala přibývat na váze) .... (vědomě jsem tentkrát asi po měsíci upřednostňovala jen to jedno prso "v pohodě"...).
Po druhém porodu jsem kojila z obou, už to bylo lepší, ale stejně malá to druhé s vpáč. brad. "poznala". Zkoušela jsem tehdy klobouček, ale byl k ničemu. Nechtěla to v puse.... , přestala přibývat po 6 měsících....
Mám pro Tebe tip (přispěla jsem tam taky a tentokrát, jakožto potřetí těhu - jsem zvědavá na výsledek.... 🙂 Držím Ti palečky 🙂

https://www.modrykonik.cz/forum/laktacni-poradna/vpacena-bradavka-a-kojeni-mate-zkusenost/

vercik83
21. únor 2015

Mně laktační řekla, že z jednoho z mých prsů to bez kloboučku nepůjde nikdy a po 4 týdnech jsem byla bez kloboučků, chce to stále zkoušet, hodnê štěstí, taky bych nechtěla mít každé prso jin

dolda
21. únor 2015

Já mám obě vpacene, první dceru jsem kojila do 14 měsíců bez kloboucku a druhou kojim stále má 8 měsíců a z toho první dva měsíce jen z jednoho🙂 kdyžtak napiš, ráda poradím🙂

dolda
21. únor 2015

@vercik83 to musela být úplná kráva, ta tvoje laktacni

melodygirl
21. únor 2015

@sim007 Já měla pcelý život obě bradavky vpáčené. Ale kojila jsem bez problémů 20 měsíců, počátek byl bolestivý, trvalo to asi dva měsíce, než se bradavky "vytáhly". Žádné kloboučky jsem nepoužívala, novorozenecká sestra říkala, že s kojením budu mít velký problém a nebyl. Je to individuální, o přístupu matky a o temperamentu dítěte. Prsa jsem měla tedy malá, takže může být výhoda i v tom.

sunshine125
21. únor 2015

ja jsem ke konci kojila vic z praveho nez z levého a mam jedno vetsi nez druhé :/ a tak uz mi to asi zustane

vercik83
21. únor 2015

@dolda no hale jinak byla skvělá, ale taky mě toto zarazilo. Taky mi řekla, že večer budu muset asi vždy přikrmovat a ouha, od 4 týdnů spí od osmi večer do cca 6ti ráno 🙂

dolda
21. únor 2015

@vercik83 někdy jé třeba držet se vlastního instinktu;^)

dolda
21. únor 2015

@sim007 jo ještě chci říct, že začátky nebyly úplně fajn u první spousta slz a nervů a druhé, že si z toho jednoho nic nevytahne párkrát depka občas slza, ale u obou vůle, že kojení, po počátečních utrapach je to nejbližší pouto co můžeš se svým dítětem mít a nějaká vpacena bradavka jé to poslední🙂 a jde to.

krupinka13
22. únor 2015

@dolda Pěkně prosííííííím, mohla bych se později, asi za měsíc, po narození třetího benjamínka, taky u Tebe pozeptat na radu, pokud bych si opět nevěděla rady??? Můžu se zeptat, taky jsi měla velká prsa po porodu??? Hezký podvečer! A díky za Tvá slůvka, dodala mi naději 🙂

dolda
25. únor 2015

@krupinka13 určitě se obrať, když budu moct ráda pomůžu a poradím, prsa jsem měla velká i před porodem, ale jak se nalila, tak určitě alespoň F 😀 , nejlíp se mi kojí na fotbalistu, dám si malu bokem a hlavu mám v dlaních a podložím ji kojícím polštářem, poradila mi to laktační při první dceři a je to super. 😉

krupinka13
26. únor 2015

@dolda Kojení na fotbalistu se mi líbí 🙂 🙂 🙂 Tatínek taky hraje fotbal 🙂 To půjde 😀 Moc díky.

vercik83
26. únor 2015

@krupinka13 @dolda na zacatek je to bezva, po sestinedeli uz jšem ji tak obtizne dostavala ale to uz mela 5 kilo

dolda
27. únor 2015

@vercik83 já tak kojim osmimesicni dceru pořád 🙂

luciamala1979
27. únor 2015

Ja som odsavala a v jednom prsu som nemala takmer vobec mlieko. Z jedneho prsnika mi to vydrzalo rok, u oboch deti ;) takze odpoved ano lze🙂

zdeni.r
27. únor 2015

Taky jsem kojila 3/4 roku jen z jednoho prsu. Malá jedno odmítala,postupně tam byli min a min mlíčka,ale druhé prso to hezky zvládlo..ale vpacena bradavka jde určitě řešit 😉 držím palce