Jde skloubit studium s péčí o 4 měsíční mimi?

bohca77
23. led 2009

Ahojte, uvazuji o dalkovem studiu VS, mam 4 mesicniho kloucka a nevim, jestli je mozne to skloubit dohromady. Mate nekdo nejake zkusenosti??

lenanem
8. únor 2009

Ahoj holky, také přidám trochu do mlýna. Jsem tady dnes poprvé. Bc. státnice jsem dělala se čtyřměsíčním synem, který je velmi nespavé a čilé miminko. Takže jsem se učila po nocích a byla velice unavená a vyčerpaná, ale stálo to za to. Státnice jsem udělala s červeným diplomem a rozhodla se pokračovat v dalším studiu. Původně jsem začínala školu jako pracující a doufala jsem, že ji udělám dříve než budeme mít miminko, ale ze zdravotních důvodů mi bylo doporučeno mateřství neodkládat. Nyní mám za sebou první semestr Mgr. leden byl pro mne velice náročný.Synovi je 9 měsíců skoro už chodí, přes den mi nespí a v noci vyžaduje kojení a budí se tak šeskrát za noc. Moc mi pomohl manžel a babičky, kteří mi hlídali o víkendu. Kolikrát jsem si říkala, jestli to mám za potřebí, ale kvůli mé vysněné práci je vysoká škola opravdu třeba. Studium je opravdu náročné (přes den se učit nedá, musí se to zvládnout po nocích) a je potřeba se zakousnout a nevzdávat to a vydržet až do konce. Bude hodně situací, kdy si budeš říkat, že to nemáš za potřebí a že budeš raději se svým dítkem. Je potřeba velké sebezapření a vydržet. 😠

devila
8. únor 2009

denber,slováka znám-je to náš třídní a u mrhače mám bakalářku🙂 - ještě jsem nezačala☹.Na magisterské jsem chtěla, ale rozmyslela jsem si to. nestíhám to s malou, chci se ji věnovat a s manželem chceme brzy druhé.

denber
9. únor 2009

ahojky, leanem-tu noc-neřešit to kašičkou, možná by to pomohlo. nikuš se mi budí 1-3x za noc. jinak nikuš ona je přes den hodně vzhůru a ted to vypadá, že se rozhodla začít lozit, ale je hodná, umí si hodně hrát sama. dev: slovák je i náš "třídní" 😉 mrháč je celkem fajn, ale prý u něj hodně záleží na náladě-u státnic a ústních zkoušek. já už zítra du do školy, tak uvidíme jak začnu...........

denber
9. únor 2009

ohledně toho mg studia-uvažuji, že pokud by se povedlo tak to zkusím-za zkoušku nic nedám-jen mě bude děsně....... když to nedám 😀

devila
9. únor 2009

Denber, takže studuješ učitelství odb. předmětů-obchod a služby?Mrhač je fajn, zatím jsem s ním nikdy neměla problém. Slovák je prý u státnic taky dobrej, jinak mi příjde dost jako frajer. Já to Mgr. vzdávám, už si chci užívat s malou. Snad později.

denber
11. únor 2009

nevím, slovák mi příjde super. aj učitelka u které mám domluvenou bc.práci říkala, že je to strašně super člověk-férový, pohodářř atd.
holky co děláte v tom super počasí, já chtěla s niky na bazen-no myslím, že to padá ☹

martinka79
12. únor 2009

holky chystám si udělt Phdr, ale ám obavy , že s dvěma dětmi nenačtu všechny ty knihy a nenaápšu ten super výzkum. asi obnovím Mgr. práci, ae to bude síla. Máte někdo zkušenost s tím to studiem obor spec. ped na UK.? jinak fandím všem co studují.

denber
18. únor 2009

ahojky, trochu sem se zasekla. marti-pokud na to máš chut tak to zkus, kdyžtak to holt max.nevýjde 😉 ale urč.jo. Vím oproti tobě je to moje banalitka, ale včera nám říkali co ajak u bc.práce, tak sem se začala pomalu a jistě bááááát! ☹

martinka79
18. únor 2009

Denber: to oni vás musí postrašit, ale neboj bude to dobré.já u bc. studia byla taklé celá hotová a na MGr. jsme už byla mazák další rozšiřovačka byla legrace a parodie a teď no to už je o osobním sebevzdělání. 😀 a to by byl průser pro mě, že to neudělám. ☹

denber
18. únor 2009

no já mám : známost značky dětské výživy a mám to nějak upravit na pedagogický směr. tak kámošky už mi něco poradily, protože já sem v tu chvíli byla vymazaná. třeba v předporodních kurzech a podobně zda se tomu dost věnují atd🙂 to by mohlo jít, ne? chtěla bych pak aj na to mag. ale uvidíme jak to všechno dopadne

aknin
18. říj 2010

ahoj mamky, chtěla bych se dostat na Ped. fak. v Ostravě na dálkové studium učitelství pro mateřské školy. Jsem už ale dlouho ze školy, mám dvě malé děti- a tak mám strach, abych ty zkoušky udělala, je to hodně těžké? Jestli budete někdo tak hodný, napsali byste mi, nač se mám připravit? Co jsem se informovala přímo na OU, tak prý budou přijímat jen na základě srovnávacích testů- ale už ne SCIO, nýbrž dle vlastních. Docela jsem se toho zhrozila, čekala jsem, že budou i nějaké pohovory, kde by se člověk mohl předsavit a dokázat, že ho práce s dětmi opravdu baví, sice neumím hrát na klavír, ale na flétnu celkem ano, je nutná znalost cizího jazyka? Děkuji všem za odpovědˇ. Zdravím všechny studující mamky i s dětičkami 🙂