Jde skloubit studium s péčí o 4 měsíční mimi?

bohca77
23. led 2009

Ahojte, uvazuji o dalkovem studiu VS, mam 4 mesicniho kloucka a nevim, jestli je mozne to skloubit dohromady. Mate nekdo nejake zkusenosti??

motol
30. led 2009

já byla rozhodnutá,že pujdu,ale teda udělaly my stím čáru přes rozpočet,šla bych kdyby bylo kam dát malýho,firmy na hlídání drahý a jesle už dnes nejsou,ani nevíš jak mě to štve,nevim proč první stupen kombinovaně jde a blbý dva předměty ne to je na pytel ☹

denber
30. led 2009

ty zkus tam kdyžtak zavolat atd. ten můj obor na internettu vypadal, že dálkově nebo kombinovaně ee. a hups-šlo to, oni to mají někdy tak blbě zobrazené.
škoda, že ti ten můj obor nevyhovuje, to bych ti mohla nějaké věci z prváku dát atd, - skriptta atd. mám tištěné na tiskárně doma, a mám to v pc.tak bych ti to mohla přeposlat, to sou tam předměty jako : ekonomie, marketing, psychologie, pedagogika, základy obchodu, ted byly daně , marketingový výzkum atd

motol
30. led 2009

denber dík moc zkusim a nehodíš mi sem odkaz tý školy,já nejsem moc uřednickej typ -a to co studuješ na to sem uplnej blb 😉

denber
30. led 2009

http://www.osu.cz/
tady máš na ostravskou, popř. ti zkusím během víkendu najít nové info k příjmačkám
věř tomu,že bys tam nebyla jediná, měly sme ten předmět mg výzkum a holky sehnaly materiály z internetu a dávala sem to dokupy já- nestěžuji si, jen já už marketing atd. měla, ony ne, takže jim to tak nejde
takže neboj-není důležité abys v tomm byla anštajn

motol
30. led 2009

díky denber podívám se na to a popřemýšlím o tom 🙂 na počty sem fakt antitalent 😉

denber
30. led 2009

matika tam není 😀 max nějaký ten vzoreček v makro/mikroekonomii, jinak eee 😉

motol
30. led 2009

denber nějak nemůžu najít do kdy můžu podat přihlášku elekrtonickou?

denber
30. led 2009

myslím, že nějak do konce února, no-čím dříve tím lépe

janeyzelvicka
31. led 2009

Ahoj, nečetla jsem celou diskuzi, ale já studuju prezenčně žurnalistiku a mezinárodní vztahy v brně, a s malou se to dá, sice si rozvrh lepím jak vlaštovka hnízdo, ale aspoň mám doma víc zábavy 🙂

denber
31. led 2009

ahojky, tak to musí být zajímavý obor, jen jedna věc: nešla bych na prezenčku, sice sem se ze začátku dálkového bála, ale ted bych neměnila🙂 kolik ti toho zbývá do konce? mi rok a půl, už vím co budu mít na bc práci, takže dobré že času dost,ale zároven i blbě-furt to budu posouvat ☹

mufici
1. únor 2009

Ahojky, můžu se přidat? Dělám OU. Teda teď už je to nástavba, dodělávím si to , abych mohla učit na gymplech.No a v úterý mám státnice. Takže celkem zabíračka. Ale Aňulinka je moje zlatíčko. Ale zjišťuju, že čím jsem starší, tím mi to leze hůř do hlavy 😔 .

bobulle
1. únor 2009

Ahojky,
já studuju kombinovaně magisterské. Teď jsem v prváku. Bakaláře jsem dělala 14 dní před porodem. Na promoce jsem jaksi nestihla dojít 😀 .
No a studium teď .... Klárka neměla problém pít z lahve, ale i přes to mi ji MP vozil na kojení. U nás je trochu problém s hlídíním. Docela si u nás potrpí na docházku, tak si přítel musí brát dovolenou a hodně hlídat.... a už je i dost naštvaný 😖 .... teď mám za sebou i první zkouškové s mimčem a musím říct že mi to dalo mnohem víc zabrat, než když jsem dělala Bc. a chodila do práce....
Výčitky že se věnuju škole a o to míň dítěti mám... máme tuny seminárek, tak makám celý semestr, ne jen na zkouškové.
Ale suma sumárum, moje škola je celkem lehká, zvládnout se to dá a už mám ped sebou jen dva semestry výuky a bude konec, tak to snad nějak doklepu.... 😉

spetra
1. únor 2009

Ähojky, já studuji kombinováné nástavbové studium 1. ročník.... a musím přiznat že je to mnohem větší zabíračka než jsem čekala... ☹ studovat při práci byla proti tomu hračka... Na konzultace jsem tento semestr nechodila, to se nade mnou učitelé slitovali... na zkoušky chodím tak že si manžel vezme dovolenou a jedeme 2 hodiny do školy a pak zpátky... mléka moc nemám, takže skoro nic neodstaju... ☹ takže tak.... manžel už je taky pěkně naprdlý... se mu ani nedivím... si vezme volno veze mě tam, hlídá prcka a pak zpátky a já ještě zkoušku neudělám... ☹ Učím se po večerech když malý spí, ale pak jsem úplně hotová... Ale přesto si myslím, že se to dá, ale nějak mi schází motivace... už teď z Bc. mám víc než jsem kdy očekávala... Ale snažím se, říkám si snad ten rok a půl vydržíš....

bobulle
1. únor 2009

Spetra, tak to to cítíme úplně stejně... taky mi chybí motivace... a říkám si, že tem bakalář mi stačí... ale mám už jen dva semestry výuky, tak se to pokusím nevzdat.... 😉

motol
1. únor 2009

Holky,nevzdávej te to když už ste,tak daleko,já doufám,že to taky snad nějak pujde a budu se moc přihlásit,bohužel manžel by si kvůli mě volno takhle brát nemohl,má firmu,takže snad,to vykoumám i jinak,fandim všem studujícím maminkám 😉

janeyzelvicka
2. únor 2009

denber teď nastupuju do čtvrtého semestru (otěhotněla jsem v prvním 😅 ), mám to na 6 semestrů, ale asi budu o rok protahovat...

U nás je naštěstí manža v pohodě, když jsem na zkouškách, hlídal on, ale pokud to bylo možné, tak moje mamka nebo odvážná kamarádka 🙂 . Jinak manža je rád, že může být občas s malou doma, říká, že je to pro něho takové zpestření normální práce. Dokonce plánujem, že pak asi za rok nastoupí na rodičovskou dovolenou (musím mít praxi a to budu dělat v redakci normálně, jako bych tam pracovala) a chlap už se hrozně těší. Mlíka naštěstí odsaju hodně, to je výhoda.

denber
2. únor 2009

no já chodím do školy v úterky, zkoušeli sme taky odsávat, ale nenachystám na celý den a pokud bych chystala, tak by stejně musela dostat sunar-v den kdy já odsávám. mě ta škola celkem baví, nejsem žžádnej šprt, ale dostanu se mezi lidi, pokecáme atd. ikdyž sme tamlidi, s věk.rozdílem aj 30let, tak naprosto super. já se o tom, že bude malá dozvěděla chvilku po nástupu do školy,celkem se tam zase těším, ale raz dva a zase zkoušky.....
ptala sem se, ale raději znova-mám doma odsávačku-na nic(leží ve skříni) nepotřebujete někdo?

janeyzelvicka
2. únor 2009

Tak, úspěšně jsem dokonala všecky zkoušky, v příštím semestru budu jezdit do školy taky každé úterý 😀
Já dávku na jeden den odsaju tak za 2-3 dny, ze začátku mi to taky moc nešlo, ale rozjelo se to, a ještěže tak, jinak bych se na školu mohla rovnou vykašlat...
Denber koukám že jsi taky z Ovy 🙂

denber
2. únor 2009

jj, tak já začínám školu už příští týden, zároven se těším, ale ..................., já už bych ted nikuš nenachystala ani náhodou- už tak ji přestávám stačit☹(

janeyzelvicka
3. únor 2009

Tak jsme s malou obě úspěšně onemocněly, malá víc, vyslala jsem ji s manžou k mudře, tak snad jí bude líp. no, ještěže je to aspoń v době, kdy mám prázdniny...

denber
3. únor 2009

brzy se uzdravte!!!! já chytla kašel a nikus se ho chudak bojí, tak se musim drzet. už váží 7050g

janeyzelvicka
4. únor 2009

Díky 🙂 malá už vypadá lepší, tak snad to bude ok 🙂 já ani nevím, kolik naše malá váží, ale příští týden jdeme k mudře na kontrolu, tak uvidíme 🙂

denber
4. únor 2009

nikuš dneska poprvé jedla brokolici s bramborem(rozmixovanou ve vodě), tak to pila přes lahvičku-se na mě dívala zda si nedělám srandu a ona to má opravdu jíst. 😀 malá je naštěstí zdravá, ale já mám ten blbej kašel tak se bojím at to bobek nechytne ☹

denber
4. únor 2009

motol, můžu se zeptat v čem manža podniká? co ty a ta škola, zkusíš?

denber
6. únor 2009

motol snad si se nenaštvla, ptala sem se ztoho důvodů, že brácha shání práci, tak mě napadlo se zeptat, ale až pak mi docvaklo, že vy ste myslím z brna, tak by to stejně asi nešlo☹
jakpak jinak se máte , venku je dneska nádherně, chtěla sem se zeptat - dělá tady někdo práva?

devila
6. únor 2009

Ahoj holky, tak koukám, že tady někdo studuje na OU? Já taky - kombinované( Bc). - letos končím - možná ☹ Jestli udělám státnice. Hrůza jen pomyslet.

majucha
6. únor 2009

ahoj holky, já už (tedy teprve dva dny 😅) nejsem student, školu jsem dodělala, ale musím říct, že s malou to bylo celkem náročný, nevím nevím jak bych zvládla těch 5 let, mít mimčo dřív. Bylo mi taaaak strašně líto, že se jí nemůžu plně věnovat, když jsem se teď 3 týdny učila na státnice.... nebylo tedy v plánu dostudovat s mimčem, měla jsem jít ke státnicím s bříškem, ale nepovedlo se a malá musela na svět dřív 😔 (možná k tomu trochu "přispěl" i stres z učení....) a tak jsem to nakonec dodělala až teď. Mít ale mimčo dřív, na školu bych asi vůbec nešla, nějak se asi neumím soustředit na víc věcí naráz 😅 vám ale držím palce ať dojdete k cíly, je to fajn pocit, mít to za sebou 🙂

denber
7. únor 2009

OU sem já🙂 já končím až příští rok, majuch- koukala sem na album, malá se narodila hodně maličká. ale zvládly ste to krásně--je nádherná!! ohledně te školy určitě bys to zvládla, taky sem se bála, že se nebudu schopna učit atd. ale kupodivu to jde, když sem se potřebovala učit na zkoušku a byly sme samotné doma, tak sem to nikuš četla jako pohádku🙂 a kupodivu-ji to bavillo a já se naučila 🙂 devi: půjdeš dál na magisterské?? znáš Slováka, Mrháče atd?

majucha
7. únor 2009

denber díky, míša je náš zázrak 😵 je pravda, že jsem jí taky četla mezinárodní marketing a celkem vypadala, že jí to zajímá 😀 😀 ale to bylo před spaním, kdy je klidnější, přes den vyžaduje pořád akci, tak to nevím, jak dlouho by jí to bývalo bavilo, no naštěstí už to nemusím řešit, ale obdivuju tě, že to zvládáš, já se fakt musela na to učení stoprocentně soustředit, aby mi v tý hlavě něco zůstalo 😅

motol
8. únor 2009

Denber ahojky né ja se nenaštvala,není proč,tak sem se rozhodla,že když nejde kombinovaně to co chci,tak si asi udělám specializaci na svůj obor i když sem to už nikdy dělat nechtěla no,a jak se jinak máte vy my dobře dneska je pěkně hnusně
majucha malá je fakt malej zázrak,je vidět,že to bude bojovnice 😉