Jde skloubit studium s péčí o 4 měsíční mimi?

bohca77
23. led 2009

Ahojte, uvazuji o dalkovem studiu VS, mam 4 mesicniho kloucka a nevim, jestli je mozne to skloubit dohromady. Mate nekdo nejake zkusenosti??

dokca
25. led 2009

bohca77:
Vidíš, i manžel tě podporuje do toho, což je usper.Takže nepřemýšlej nad tím a zašli přihlášku.
Naučit se to zmákneš, seženeš materiál, uděláš si plán a budeš opakovat 😀 😀
Už jsi ty věci jednou v hlavě měla, tak je jen znovu oživíš.
Budeš koukat,ale ono to v hlavičce zůstalo. 😀 😀
Tak hlavně, chci pak číst, že jsi to podala, jasný!! 🙂

iwweta
26. led 2009

Ahoj Bohca77, studium se dá, ale záleží na tom, co studuješ a jaké máš domam zázemí. Já studuju posledním rokem práva. U nás je to tak, že do školy moc nemusíme, ale o to víc se musíme učit doma (asi tak 75% ze všech informací se musím enaučit doma, na to semináře a přednášky nestačí). Já jsem rodila na konci srpna, takže přes prázdniny jsem chodila na praxi plus jsem psala diplomku plus jsem se začala učit na zimní zkoušky. Jak se malá narodila, tak jsem si dala individuální studijní plán - to už do té školy chodit vůbec nemusím - a začala se učit na zkoušky. S malou se celkový potřebný čas na učení protáhl tak o měsíc. Ale udělala jsem všechny zkoušky před Vánocema a teď jsem dopsala diplomku a budu se pomalu učit na státnice. Rozhodně taky záleží na tom, jak je ta škola těžká. Ale třeba moje sestra dělala medicínu a během studia se jí narodily dvě děti - rozvolnila si studium a dokončila to jen o rok později než její spolužáci. Pokud do toho půjdeš, tak se připrav, že všechen (nebo aspoň valnou většinu) volný čas věnuješ studiu. Dá se učit když mimčo spí, což je ze začátku hodně, a pak večer - to ael záleží na tom, jak jsi unavená. Já jsem si řekla, že jsem se dala na boj a musím bojovat. Navíc nejsem na škole jediná, kdo má mimi, takže podle mě se to dá. Taky bych se školou nikdy nesekla, když mě to už stálo tolik úsilí - jo a pomrkávám ještě po JUDr. 😀

bohca77
autor
26. led 2009

Teda holky, vy jste ale sikulky! No ja to teda zkusim a uvidi se! Uz se nemuzu dockat toho pripravnaku z matiky! 😝
Pak tady asi budu hledat moudra casteji 🙂 Manza uz dostal ukol koupit mi odsavacku mm a zacnem s malym trenovat...doufam, ze nebude moc protestovat 🙂

devila
27. led 2009

Bohco, nejhorší je, že ona mi předtím, než jsem začala jezdit do té školy, 2x mlíčko z láhve vypila, ale jak jsem odjela a dal ji ho manžel, tak to byl konec a už ho nevzala. Až od 4 měsíců pije z lahve🙂

bohca77
autor
28. led 2009

devila, majej bude mit ted 4mesice a vcera mi dr v poradne doporucila Nutrilon, protoze ma uz pres tyden zelenou stolicku....i kdyz hladove vubec nevypada ☹ Jeste to par dnu vydrzim a uvidim, no mozna se to tak vyresi samo a po cas hlidani nekym jinym proste dostane umely 😒 Planuju mu zkusit falsku se svojim mlikem o vikendu, tak se uvidi!

devila
29. led 2009

bohco, tak to držím pěstičky, malou jsem také od začátku 5 měsíce přikrmovala, ale ne hned nutrilon. Prostě jen v poledne zeleninku a bylo. Až tak za 14 dní i sunar,ale jen na noc. Jinak jsem dál normálně celý den kojila kromě toho poledne. Teď už kojíme jen ráno a přes den už hezky masíško se zeleninkou a brambory v poledne, dopoledne čerstvé ovoce, odpoledne přesnídávku nebo jogurt bílý s banánem, večer sunar a ráno kojím a dopíjíme se sunarem🙂. Tak už to studium je lepší🙂

petra.vavra
30. led 2009

holky mě čekají bakalářky v červnu a už teď mám hrůzu, jak to s tím naším závisláčkem zvládnu. Do hlavy mi nic neleze a BP jsem začala dost sporadicky....vždycky je něco co je důležitjší ☹

denber
30. led 2009

ahojky, můžu se k vám přidat, mám malou nikolku a sem v 2.ročníku OU-pajdák. všimla sem si, že tu někdo sháněl odsávačku-mám a už ji nepotřebujeme.

motol
30. led 2009

Denber můžu se tě zeptat,co přesně studuješ na pajdáku,já se ted chtěla hlásit na kombinované studium na dva prědměty a zjistila sem,že to nejde jenom prezenčně,takže sem zklamaná ☹

petra.vavra
30. led 2009

motol- to mě na spoustě škol, taky dost štve, takže já třeba studuju soukromou, abych vůbec mohla. 😠

motol
30. led 2009

petra.vavra a ty studuješ soukromou pedák?

petra.vavra
30. led 2009

ne ja mam soukromou ekonomku, ale chtěla jsem pedák protoze chci ucit a bohuzel mam smulu... 😠 ..takže ted se tu budu jeste dva roky trapit na ing a pak doufam ze ucit nekde budu eko predmety..chci teda ucit na stredni, tak doufam ze to pujde, ale ted zase vsude chteji pedagogicke minimum...tak nevim jak to udelam 😒

motol
30. led 2009

tak pedagogické minimum už v poho uděláš když pak budeš učit to jde,mají to blbě vymyšlené,kombinovaně je první stupen a specialní či sociální pedagogika a to není nic pro mě,taky sem chtěla bud druhej stupen a nebo střední,a učit sem chtěla děják a přírodopis a nebo ještě jeden ale s kombinací aspon z těchto dvou

motol
30. led 2009

a nebude nic ☹

petra.vavra
30. led 2009

no to doufam, ale zase si ted rikam, ze kdyz do toho cpu prachy, tak jestli to pak bude mit cenu, skolstvi me nikdy nezaplati, tak jako eko firma... proste jsem si myslela, ze si na matersky udelam dalkove pedak a pak rovnou pudu schanet misto..ha ha, tak to asi bude taky prd 😠

motol
30. led 2009

tak to sme si myslely stejně 😀 ,tak školství určo nejsou takový prachy,ale mě by to bavilo,my navrhoval manže,že po mateřský bych nastoupila ne denní,to byl zase jeden plat,tak uvidim,ale teda pořád mě to neuvěřitelně štve ☹

petra.vavra
30. led 2009

no me to vic nez stve 😀 , ja na denní nechci, vzhledem k tomu, že chceme v létě pracovat na dalším mimi by to ani nebylo možné...sama jsem zvědavá, jak to budu zvládat se dvěma 😀 😀

motol
30. led 2009

no já až po mateřský,ale kdo ví jak to vše bude,taky bysme chtěly druhý,ale určo bych si chtěla udělat ještě nějakou školu

denber
30. led 2009

ahojky, studuju : pedagogika odborných předmětů: obchodu a služeb. ohledně učenní už pedagogické minimum nestačí, studuji to dálkově, jednou za týden mám školu, v prváku od 8-14, ted 8-16hod, ale není to tak přesné ty konce, spíše se končí dříve. já si právě vybrala tento obor, protože bych chtěla jít učit-ovšem otázka zda budu mít na ty "děti" nervy, ale mám naštěstí obor se kterým mohu jít i do ekonomického sektoru- nějaké firmy, reklamky apod.

denber
30. led 2009

na tom oboru je hodně učitělů a mistů OV, protože si musí dodělat vš vzdělání, nebo ho do urč.roku aspon začít studovat. pokud chcete na vš tak tenhle obor moc moc doporučuji, je tam hodně mamin, na začátku v prváku se narodilo, v průběhu taky, potom já, ted je další na světě a to sou jenom ty, o kt.vím. jinak je tam +-8mamin.

motol
30. led 2009

tak to je denber spíš,ale na střední školu ne na obchodku,hotelovku kdyby si chtěla jít učit?

motol
30. led 2009

bohužel tohle je zrovna obor,kterej není pro mě 😒

denber
30. led 2009

sou tam i středoškolští, ono se to týká celkově učitelů pokud nemají vš, však ted o tom bylo v tv, že pokud neprodlouží ten termín do kdy to mají mít, nebo do kdy to mají aspon začít studovat, tak nebude kdo by učil. zkus se podívat, kámoška tam studuje obor výtvarky a je tam toho více. popř.zavolat, zajít-poptat se. ten můj obor je na dvě části- učitelství OP- a bud: obchodu a služeb/technika

motol
30. led 2009

no denber to je,ale až v Ostravě 😀 ,to je trochu z ruky 😒

denber
30. led 2009

ted nevím motol zda sem tě dobře pochopila.... ☹

motol
30. led 2009

studuješ to v Ostravě ne?já sem Brno venkov 😉

denber
30. led 2009

jj, aha-ale ito by nemusel být problém, dojíždí tam paní(ted seji narodilo mimi 🙂 ) a tabydlí někde za pardubicemi a jedna až někde za prahou, že někdy přestupuje v praze. tak to by záleželo na tom jak by si to měla s hlídáním. jak by se ti chtělo jezdit, brzo ráno atd. v brně je nějaká podnikatelka ne? prý je to celkem flákarna, ale prý to nemá dobré jméno ta škola-nevím(slyšela sem)

motol
30. led 2009

no hlídání je na levačku 😒 ,takže tak daleko určitě ne,tady v Brně je dost škol,akorát prostě to nejde kombinovaně,a to co studuješ ty to není nic pro mě 😒

denber
30. led 2009

říkám oboru- s pajdákem je více, výtvarka, tv, technika atd. ale je to tady, potom něco takového akorát bez pajdáku je myslím v karviné, ale to je myslím vyjde nastejjno. hl.se donut co nejdríve, cim déle budeš čekat, tím hůře. já myslím, že nebýt už na škole, tak se mi ted nechce

denber
30. led 2009

ono ten pajdák na ou se dá studovat i tak, že jezdíš jen někdy nebo jen na něco-není nic "povinného"- zvláště u těch dálkařů