Je brzo na druhé dítě? Synovi je 5 let

zamilovanadonej
28. čer 2011

Ahoj maminky, mám otázku co mně poslední dobou trápí. Mám syna, v říjnu mu bude 5 let. Je z prvního manželství. Nyní jsem podruhé vdaná, v únoru mi bude 25....je brzo na druhé mimi? Manželovi je 30. Mám strach z velkého věkového rozdílu dětí, ale i jestli není brzy.

smardik
28. čer 2011

@zamilovanadonej to je přece jen na vás, ideální čas je tehdy pokud se na to cítíte. Mi bude v srpnu 27 a máme 2 dětí, starší má 2roky a 8měsíců, mladší bude mít 17 měsíců a rádi bychom časem třetí ale to až časem

smudlinka10
28. čer 2011

Myslím, že je ideální čas na druhého mrňouska 😉

zamilovanadonej
autor
28. čer 2011

Právě že mně zajímá jak to máte s druhým vy 😉

vendulka
28. čer 2011

nám se druhé narodí, když dcera bude mít necelé tři roky...já bych i klidně počkala,ale chtěla jsem to zfouknout na jedné mateřské 😀

marinka
28. čer 2011

To určitě ne, když už má malý pět, my máme dvouletý věkový rozdíl a neměnila bych 🙂

zamilovanadonej
autor
28. čer 2011

Já jsem se sourozenci o 6,7 a 8 let rozdíl, a je to dost, neměli jsme si spolu jako děcka jak hrát ☹

kaculetka
28. čer 2011

Ahojky, asi každému to vyhovuje jinak...my máme mezi holkama rozdíl 12let - já jsem spokojená, užívám si to. Se sestrou jsem o 3 roky a stejně jsem si s ní nehrála, ona mě spíš "odstrkovala"... 😒

simonceli
28. čer 2011

Ahoj, každému jak to cítí.... malá bude mít 2 roky a ikdyž mám občas stavy, že bych druhé už i snesla, tak stejně vím, že každé své dítě si chci užít zvlášť a nejdřív až bude mít malá 6 let, tak půjdeme možná do druhého dítěte. Se sestrou jsme spolu o 9 let a máme spolu skvělý vztah. Vždycky jsme měli. Hrála si se mnou, brávala mě do kina. Záleží na tom, jak to i nastaví trochu ti rodiče a na povaze dětí. Příjde mi, že ty větší děti pak méně žárlí na mladšího sourozence, ale to jen můj názor a osobní postřeh z okolí.

kristi
28. čer 2011

rekla bych, ze tech 5-6 je idealni. Starsi se o sebe uz postara a ty mas cas na to malinky. Sama to tak nejak planuju 🙂

andy80
28. čer 2011

To je asi na každém, jak se na to cítí, pro někoho je ideální věkový rozdíl jeden rok, pro jiného pět let. Já mám děti 3,5 roku po sobě a z mého pohledu super, užila jsem si jedno miminko, pak šel syn do školky, užila jsem si dceru jako miminko. Ale možná je to velký věkový rozdíl, protože se pořád jen hádají, syn zlobí dceru, pořád se pošťuchují, někdy je to fakt síla. Ale sourozenci se hádají asi vždycky, ať je mezi nimi rozdíl jakýkoliv.

berenika39
28. čer 2011

ahoj, můžu tě ubezpečit, že žádný věkový rozdíl není ani ideální ani zavržerníhodný. fakt to záleží jen na vás....většinou jsou tu mamči s malým rozdílem mezi dětmi. Já mám děti od sebe 19 let, a sotva ten mladší pobral rozum a dovede se prosadit , nastalo mezi nima poměrně peprné období. malý velkého demonstrativně zlobí, pořád provokuje, velký není trpělivý a startuje, jsou ted jak kočka a myš...Hádají se na úrovni, někdy jen zírám, co z malého padá🙂.
Tak si vyber 😀 😀 😀 (i když ty moje děti jsou asi moooc daleko od sebe, uznávám 😀 )
Jinak mě se líbí druhé mimčo, když jde první do školy...je čas na miminko, ale i dost prostoru pro prvňáčka🙂.

ladybugie
28. čer 2011

musím souhlasit s ostatními maminami, žádný věkový rozdíl není ani špatný, ani dobrý. Jen rodiče musí vycházet ze svých pocitů. Nám se druhé mimi narodí bez pár dnů přesně k druhým narozeninám prvorozené dcery, možná dokonce budou mít narozky ve stejný den s dvouletým rozdílem. Já si myslím, že je to nejlepší věkový rozdíl. Je to "při jednom bordelu" sotva dcera odroste kočárku a postýlce, dostane to druhý miláček a pak šup s tím z baráku. Nemusíme to nikde schovávat, nebo kupovat znovu. A děti k sobě budou mít taky blízko. Švagrová má děti 4 roky od sebe a nemůže si to vynachválit. Je to věc každého, jak to cítí 🙂

nali
28. čer 2011

Tak já si myslím,že pro každého je ideál něco jiného.A každý věkový rozdíl má své plus a mínus.Já jsem ze ségrou jen o rok a rozumíme si,s bráchou o 11let a taky si rozumíme.Já mám mezi holčičkami 4roky.

sayast
29. čer 2011

ja bych rada druhe az dcera pujde do skoly 🙂

mailli
29. čer 2011

já bych z toho strach neměla. kamarádka má děti ve věku 6 let (klučina) a 1 rok (holčička). malej si se ségrou strašně rád hraje, naposledy na školu - kreslil na tabuli a blbnul a malá se řehtala a koukala na něj jako na svatý obrázek 😀

motylek
29. čer 2011

Tak já mám děti dva roky od sebe a můžu říct, že je to bezva, ten starší sestřičku miluje, občas na ní samozřejmě huláka, když mu ničí koleje atd, ale jinak jsou spolu v pohodě. Já sama jsem s bráchou o šest let a není to ono. Nějak si spolu nemáme pořádně co říct, manžel se se svou setrou o 11 let a to je už úplně jiný. Nebaví se spolu, jen jako na návštevách atd, ale že by si zavolali, jak se mají a tak, tak to teda vůbec. Pro mě je ideál ty tři roky od sebe. SIce máme míň, ale i tak je to fajn.

kammka
29. čer 2011

já si myslím, že je to úplně jedno, každý věkový rozdíl má své výhody i nevýhody..já chtěla druhé tak po 2,5 -3 letech, no bohužel, potratila jsem, bude to rok, malé budou na podzim 4 a už teď vím, že se druhé zadaří tak cca když jí bude 5, jestli vůbec, ještě jsme nebyli na genetice, kam nás pro jistotu poslal můj dr.,..tam jdeme v září..
my byly se setrou o necelý rok, každá jsme jiná, jen hlas máme podobný, jinak dost lidí říká, to snad ani není tvoje ségra.. jako děti jsme byly fur¨t "v sobě", neměly společné zájmy, nic... jenže vzhledem k věku jsme byly stále spolu, což nás obě limitovalo třeba ve výběru přátel, každé sedl někdo jiný.. v ozdravovně spolu, na táboře spolu v oddíle.. já myslím, že ideál je aspoň dva roky, nebo to pak posunout tak, abys byla v domácnosti, až půjde starší do školy, abys na něj měla klid a čas..a takhle to snad bude u nás...
hlavně ale musíte vy dva chtít mimčo, a ne se pořád ohlížet na to, jak se to bude líbit prvorozenému..

miskadis
19. črc 2011

Já si myslím, že u každého je to jiné. Druhé dítě bych chtěla, až budou naší Sáře tak 3 - 3,5let, no, uvidíme.....
No a mám bráchu mladšího o 10 let a musím říct, že si suprově rozumíme🙂

veruska007
19. črc 2011

Ted to mas idealni, budes doma, az starsi pujde do prvni tridy 😉, budes ho moct vodit po obede domu. Nasi to tak meli a byli spokojeni a kamaradky to tak taky planovaly nebo planuji 😉. My chteli deti blizko sebe, kluci od sebe meli byt 1,5 roku, ale umrel prilis brzy... ted od sebe budou kluci neceleho 2,5 roku a to mi uz prijde o hodne lepsi, starsi chlapecek je samostatnejsi, na brasku se moc tesi, tak snad nebude zklamany 😅