Je jedno dvojče po mámě a druhé po tátovi?

bera28
18. dub 2010

Zdravím všechny dvojčátkový maminy 😉
Tak už pár dní přemýšlím, jak je možné, že kluk je komplet po mě a holka po tátovi. Ale opravdu snad úplně ve všem - teda vlastně kromě krevní skupiny, tu má holka stejnou jako já a kluk po tátovi 😉 Ale jinak jsme jak přes kopírák. Teda je pravda, že polovina lidí říká, že kluk je celá maminka, druhá že celý tatínek, totéž u holky, ale když pominu vzhled, tak chování, povaha, snaha učit se, i náchylnost k nemocem je stejný. A když jsem měla možnost si přečíst kroniku, kterou si psala přítelova maminka po jeho narození, tak už teď mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě, jestli to teda bude pokračovat takto dál - to by znamenalo, že holka bude až do první třídy šišlat, bude tak vzteklá, že jí budeme dávat pod studenou vodu (no vzteklá je už dlouho, ale sprchou to zatím neskončilo 🙂 ), ve škole se bude držet v pozadí, a mohla bych ještě dlouho pokračovat.
Jak je to u vás?? Je jedno dvojče po mámě, druhé po tátovi?? Nebo se to spíše mixuje??
Předem díky, fakt mě to zajímá 😉

crca
20. dub 2010

Ahoj Bero28,tak co se týká podoby,tak holka je celá po mě,fotka moje a její v 10měsících tak jsem to celá já,jen jsem byla buclík jak syn,holka je nudle postavou po tátovi-nudle a hyperaktivní a syn má zase postavu mojí cvalíkovou a povahu taky mojí,je bojácný a strašný cíťa,do ničeho se nehrne,jen opatrně,ale co se týká jeho vzhledu,tak ani není po manželovi,ale spíš po jeho bráchovi(manžel je po mamince),prostě rod Motyčků nezapře 😀 (manželův bratr je celý táta-Motyčka),takže suma sumárum,asi nám je pěkně promýchali,když mě je stěhovali z Hradce do Pardubic do Sanusu,máme je po umělém oplodnění 😀 a hrkali a hrkali 😀 😀

shaula
20. dub 2010

U nás jsou vzhledem oba kluci po mě (jak všichni tvrdí), ovšem je to celkem pochopitelné, že jsou si hodně podobní, protože by měli být jednovaječní (pokud nám to doktoři špatně neurčili 😀 ). Já v nich tedy vidím drobný rozdíl, tak nevím, jestli nakonec nejsou jednovaječní nebo to tak mají všechny maminy jednovaječňátek 😅

esterka610
24. dub 2010

Ahoj Bero,u nás je Kuba po mě- tmavší typ,snědá plet a povahou nezřícená střela. 😀 Kájinka je je pro změnu celý táta- světlá plet,sklony ke spálení od sluníčka a tichá,klidná až flegmatická povaha po manželovi. 🙂 Taky má často rýmu jako táta a malej problémy se zubama jako já. 😉
Podle fotek z dětsví jsou naše věrné kopie. 😉 taky jsem nad tím přemýšlela ,jak je to možné. 🙂

mifulka25
25. dub 2010

Ahojky máme 2 holčičky a taky je jedna po tátovi a jedna po mě a i chováním.Nikolka je po mě je strašně vsteklá a má svou hlavu a fakt si s ní asi užijem ale je pravda že je šikovnější i doktorka mi říkala abych si jí nevšímala chce strašně nosit že jí to přejde a ono prd už je nám 10 měsíců a stejně po mě pořád šplhá

juliagregor
1. kvě 2010

ahojte,
ja mám jednovaječných chlapcov...
vzhľad nebudem komentovať, ale povahy....sú uplne iní jeden je "agent provokatér" vyvádzajú to, čo on vymyslí, nebojí sa a dovoľuje si aj na staršieho brata...a druhý je "hučo bučo" neskutočne citlivy a urevaný chlapček, všetko si vydobíja plačom ...
ale sú perfektní... 🙂 🙂 🙂

bera28
autor
1. kvě 2010

Holky, moc díky za info. Tak koukám, že je to u každého jinak 🙂
U nás je to i co se týká chutí - tatínek nejí čočku - Anetka taky ne. No aspoň vím, čeho se mám vyvarovat a co mě aopak může ještě čekat 🙂 🙂
Esterka, tak to je stejné jako u nás.
Juli, o tom nepochubuji, že jsou perfektní 😀
Včem krásný máj 😉