Je jméno Hugo opravdu tak hrozné?

tyf
2. kvě 2014

Mám to jméno moc ráda, je neobvyklé, ale ne žádná cizokrajná převzatina. Máme dlouhé vyloženě německé příjmení, ke kterému se toto jméno krásně hodí. Ale každému, komu jsme se o tom zmínili, tak se smál, nebo kroutil hlavu. Nikdo neřekl, že by se mu líbilo. Vím, že záleží na nás, co se nám líbí, ale zase bych nerada kvůli svému sobeckému "mně se to líbí a basta" způsobila chlapečkovi nějaké trápení, když je to podle okolí tak hrozné.

pepibubu
2. kvě 2014

@zyoma jojo, Hugo má svátek, na apríla 🙂

mnaulink
2. kvě 2014

Proč ne? Je ale pravda, že si ho každý hned zapamatuje, ale na tom není nic špatného. Jsem učitelka a dodnes vzpomínám na Damiána, Theodora, Sandru atd., ale děti si dávají přezdívky a znám i Huga co mu v pubertě říkali Hůg a bylo to docela pěkný...

zlatelevizeedna
2. kvě 2014

@marecekavendulka my máme taky Vilíka, u manžela je to rodinné jméno a já mám tradici rodinných jmen celkem ráda😉.
A jméno Hugo mě nijak neuchvacuje, ale ještě míň se mi líbí taková ta jména, co jdou v módních vlnách - tisíce Elišek, Terezek, Sofinek, Em(m)iček, Tadeášů, Tobiášů, jiných -ášů a spol. Nebo se mi taky "moc líbí", když dá někdo k typicky českému příjmení jméno Emily nebo Lucas... Nebo taková ta vyloženě hodně netradiční jména a dvojjména, ona sice třeba zní hezky, ale připadá mi osobně takové trochu nabubřelé - jako by předem bylo jasné, že jedinec s extra jménem bude něco extra. Ale představte si třeba uklízečku se jménem Jasmína Charlotte (nic proti uklízečkám😉. Zní to dost nesnášenlivě, že?😀 V podstatě jsou mi jména cizích dětí šumák, ale někdy to pobaví (asi jako někoho určitě pobavil náš Vilém🙂). Asi jsem moc konzervativní.
Určitě souhlasím s názory, že záminka k posmívání se najde vždycky. A je fakt jedno, jestli je to jméno, příjmení, pihy, brýle, výška, váha,...

phuskova
2. kvě 2014

Po pravdě mě se to nelíbí, nevím proč, ale mám to jméno (stejně jako Bruna) spojený s gayem 😅 A jako to proti nim nic nemám, mám i kamarády gaye.... ale prostě vždycky když jsme si jako menší dělali z někoho srandu, že je jinak orientovaný, vždycky to byl Hugo, a když sem pracovala v Praze ve fitku, tak tam zas byl jeden gay s přezdívkou právě Bruno .... ale pokud se ti líbí, tak bych to neřešila, u každýho jména si člověk najde nějaký asociace s něčím či někým.... 😉

marecekavendulka
2. kvě 2014

@phuskova ..no my už si taky vyslechli že naše malá bude "Vendulka-utěšitelka" 😀

phuskova
2. kvě 2014

@marecekavendulka jéééé 😀 Ale právě, člověk si nevybere 🙂 Já chtěla třeba Amélii ... ale k našemu květinovýmu příjmení by to prý bylo blbý, zvlášť kdyby byla tlustá... a tak :D Takže máme vybraný jména, který neurazí - nenadchnou 🙂

dezyre
2. kvě 2014

My máme druhýho chlapečka Honzíka, úplně obyčejné jméno a rodině se to nelíbilo, že se mu bude každej posmívat ve stylu hloupej Honza, nebo mu nadávat Žanek a kdesi cosi. Takže zlý výrostek Hugo není až tak hrozný :D :D Do budoucna, případně dalšího chlapečka bychom pojmenovali Viktor - no hádejte co kdo zas bude říkat :D (o Viktorovi jsme uvažovali už u Honzíka a padalo něco o Vikim Cabadajovi ze Sněženek). Vždycky se najde někdo, kdo přijde na nadávku, ať je jméno jakékoliv. A hlavně se vždycky najde někdo, kdo se ti bude snažit to jméno zprotivit.

jasekd
2. kvě 2014

@marecekavendulka my mame taky Vendulku utesitelku 😀 Taky jsme si to vyslechli. Ja se rozhodovala mezi Vendulou a Zuzanou a kupodivu moje mama reagovala na Zuzanu,z e to je priserne jmeno... Takove obycejne prumerne jmeno... Kluk je Martin a ten vsude docela prosel.

Hugo s dobrym prijmenim? Proc ne.
Akorat jak tu nekdo psal, ze mu to pripada jmeno pro silnou osobnost. Manzel chtel pro kluka Borise a to mi prijde podobny pripad, To jmeno se mi celkem libi, ale je to jmeno na silnyho chlapa. Nas Martinek je malej, drobnej, vychrtlej, trochu nesikovnej a trochu ufnukanej. Doufam, ze z toho vyroste, ale muzu rict, ze jsem rada, ze neni Boris. To jmeno by k nemu, aspon ted, neslo. Jenze kdo to dopredu vi...
Klidne Huga dejte, kazdymu je po tom prd. Tez mi to pripada lepsi nez Nicolasove, Lucasove a spol.

kataol
2. kvě 2014

Já si pod tím představí m dogu, nevím proč 🙂 mě se to jméno nelíbí, ale to ti přece může být jedno 🙂 já osobněvolila jmjméno tak, aby potvory děti nemohly vymyslet nějaké hnusné přezdívky nebo se vysmívat...mám desetiletého bráchu, tak od něj vím, jak děti umí být zle ...Ale samosebou je to i o osobnosti dítěte, kdyz člověk umí své jméno nosit a nestydí se za něj, tak si ano ostatní netroufnu ho nějak tímhle deptat

kataol
2. kvě 2014

@phuskova ateliér je supr jméno 🙂 máme doma krásnou vilu amalku a opravdu se mi to jméno moc líbí, můžu ji všelijak oslovovat 🙂

kataol
2. kvě 2014

@phuskova myslela jsem amelii, pitomý tablet 😀

frami
2. kvě 2014

Já bych se osobně na okolí taky nekoukala, jde o zvyk. Mě se nelíbila spousta jmen, říkala jsem si proč zrovna tohle jméno, ale jak jsme s těmi dětmi často a slyším jak je maminky oslovují, tak se mi líbí všechna. Máme tady i Hugíska a dobrý. My dali Přemečka (Přemysl) a teď mi už několik lidí řeklo, že kdybychom tohle jméno neměli, tak by ho dali. Tak se jich ptám proč takovej zájem o to jméno, že žádnýho jinýho neznám. A všichni mi řeknou, že kdyby nás neznali, tak by je to jméno vůbec nenapadlo. Samozřejmě se modlím, aby se kluk naučil R a Ř, protože druhé ř má v názvu vesnice, kde bydlíme a r má v příjmení 😀

madulinka
3. kvě 2014

Já bych i Hugo dala, mě se líbí, ale nejde k našemu příjmení a zatím máme jen holčičku. V dětství jsem měla spolužačku a té se děti vždy smáli Madlo, madlo, umyvadlo.. Zařekla jsem se, že své holčičce nikdy takové jméno nedám. A prostě to je jinak. Máme typicky české příjmení, holčičce jsme dali Marie. A taky jsme poslouchali od příbuzných, že to holčičce nemůžeme udělat. Ať si to rozmyslíme. Mě se Marie líbí, manželovi taky. Dostala mě jednou kamarádka, když nám říkala, jak vybírali jména, že její muž navrhoval Zuzana, Marie. A vypadlo z ní, že Marie rozhodně ne, je to jak panenka Marie a nejsou pobožní. Pak se zarazila a já jsem se smála. My taky nejsme pobožní a máme Marii. Každý má právo na vlastní názor a každý rodič dá pro ně to nejkrásnější jméno. Naši říkají malé Madlenko, Madulko, Márinko, protože Maruško prostě nezkousnou 🙂 Mája se sama představuje jako "Mauška". Takže já jsem šťastná za naši Májulku, Madulinku, Marušínu atd. a neumím si jí s jiným jménem představit 🙂

gosa22
3. kvě 2014

naše známá má dva klučíky zhruba rok po sobě a jsou to Hugo a Kvído 😉 😉 😉 😉 😉 😉 vyber to, co se líbí tobě...my dali taky netypické jméno a hned rovnou dvě, někteří kroutí hlavou...ale nám je to jedno, protože NÁM se to líbííííí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

terinka1989
3. kvě 2014

mne sa meno Hugo paci ale dala som ho svojmu psikovy. Synovy by som ho urcite nedala.

tobis15
3. kvě 2014

Mě se jméno Hugo zdá hezké a popravdě si myslím, že ani není žádné jméno škaredé. Jde si o to jen zvyknout. Pokud bych se měla ohlížet na to, že děti jsou zlé tak bych asi nevybrala žádné jméno. Jen tak např. Pepa z depa, Alice rezavá palice, Linda pin.a atd. atd...... Já osobně mám doma Tobiáška a jsem moc spokojená a nyní čekáme holčičku Gitu a ostatní se můžou pošklebovat jak chtějí. Je to naše volba a přece nedám jméno, které sice v danou chvíli bude cool, ale nám se nebude líbit.

1kacaba1
4. kvě 2014

@tyf Já co vím, tak to jméno teď dává poměrně dost lidí, tudíž se asi líbí i jiným...Mně osobně tedy ne, ale asi bych to neřešila, pokud se líbí Tobě i partnerovi.

mmm12345
7. kvě 2014

mě se teda jméno Hugo moc nelíbi, ale hlavně, že se to líbí tobě a manželovi 🙂

třeba u nás se jeden chlapeček jmenuje Elvis Lopatka (tak snad nic horšího už být nemůže...)...

rituska88
13. kvě 2014

Otec mojí bývalé spolužačky se jmenuje Hugo Brixel - vždycky když slyším Hugo, tak si představím jeho a proto se mi moc nelíbí, protože je to nesympatickej chlap, alkoholik a doma mu neřekne nikdo jinak než Hugine. Ale každé jméno nám někoho připomíná a většinou si hned vybavíme ty lidi, co nemáme rádi, kór u neobvyklých jmen, kdy známe jenom jednoho člověka toho jména. Ale pokud se Ti jméno líbí, neohlížej se na to, jestli se líbí nebo nelíbí jiným lidem, je to Tvoje volba.
My budeme mít Pepíčka po dědečcích a taky jsme si vyslechli... Ale prostě to bylo první jméno, co nás pro synka napadlo, a navíc mi přijde hezké pojmenovat syna po taťkovi jako výraz toho, že si ho vážím. Nelíbí se nám jména jako Matyáš, Tadeáš, Tobiáš, Sebastian, Nicolas - je jich všude plno a my jsme navíc zastánci toho, že žijeme v ČR, tak chceme typicky české jméno. Holka by byla Terezie (po mojí prababičce) - to jsme si zase vyslechli, že je to moc dlouhé a my máme i delší příjmení... Prostě nejlepší je jména dopředu vůbec nesdělovat, protože pak Tě to zraňuje, jak někteří o tom jméně mluví. A chlapečka budou mít všichni rádi stejně, ať už se jmenuje Hugo nebo Matyáš, takže pokud se Ti líbí Hugo a hodí se k příjmení, neváhej a dej ho 😉

pandabox
1. lis 2015

Hugo je uplne super jmeno! Nekomu se libi Karel, nekomu HUgo - Me teda vic Hugo🙂

miana
24. bře 2021

@irennn To teda nevím, proč by to mělo být hrozné. A také jsem nezažila, že by se děti smály kvůli jménu... To spíš dospělí...a žádné jméno nemůže být ošklivé. Je to jen otázka našich asociací. Mně se Hugo líbí moc. Mimochodem čekáme holčičku, já chtěla Irenku...a moje děti to zavrhly, že je to strašné...