Je jméno Hugo opravdu tak hrozné?

tyf
2. kvě 2014

Mám to jméno moc ráda, je neobvyklé, ale ne žádná cizokrajná převzatina. Máme dlouhé vyloženě německé příjmení, ke kterému se toto jméno krásně hodí. Ale každému, komu jsme se o tom zmínili, tak se smál, nebo kroutil hlavu. Nikdo neřekl, že by se mu líbilo. Vím, že záleží na nás, co se nám líbí, ale zase bych nerada kvůli svému sobeckému "mně se to líbí a basta" způsobila chlapečkovi nějaké trápení, když je to podle okolí tak hrozné.

lenka5731
2. kvě 2014

Přijde mi to divné jméno, kulantne řečeno... 🙂 Ale dnes je neobvyklých jmen spousta, kolikrát mi ve školce spadne čelist, jak byli rodiče kreativní 🙂 Já nám řada takovou všední klasiku.

beruskaveruska
2. kvě 2014

@tyf Hugo mi nepřijde vůbec divné jméno - pokud se Ti líbí tak bych okolí vůbec neřešila - jen tak mimochodem kdo je se svým jménem 100% spokojený???? Prostě jako rodič vybereme to co se nám zdá krásné 🙂 . Držím palečky v rozhodování 🙂

marketa228
2. kvě 2014

@tyf vím o lidech, kteří jméno Hugo dali. Příjmení mají na H a i s čárkou a dvěma háčkami. Je to hlavně o zvyku. Jsem přesvědčená, že kdybyste o tom jménu nikomu předem neřekli, tak ze začátku by byli lidi překvapení, ale v pohodě by to prošlo. Jakmile řekneš jména předem - a ať je to Hugo nebo Adam, vždycky budou chtít prosadit jiné, asi i z principu 🙂 Pokud se vám líbí, neřešila bych ostatní. Oni si zvyknou.

lv
2. kvě 2014

Me se to líbí..

kajjina
2. kvě 2014

Jméno není moc obvyklé, ale třeba mně se líbí mnohem víc než nějaký Tobiáš, Tadeáš něbo Nicolas. Jestliže se hodí k příjmení, tak to je dobrý základ. Jde o to, jak pak budou chlapečkovi říkat. Hugo je docela tvrdé a Hugoušku zvláštní, ale jestli se Vám to líbí, hodí se to k příjmení, tak proč ne 🙂 Pořád lepší takhle hezky uvažovat, než to mít jako my, protože jamile naše mimčo bude kluk,tak je to Jirka po tátovi a debaty jsou zakázané 🙂

duliinka
2. kvě 2014

Není - já chtěla Hildu, ale jaksi partner mi to nedovolil 😀

pajapoj
2. kvě 2014

@tyf mě se to líbí, má kámoška má taky Huga a dobrý 😉 a naprosto souhlasím s @kajjina mnohem lepší Hugo než nějaký Nicolas, Tobiáš (na toho mám vysloveně alergii), nebo Lucas (nejlíp Novák). A jak už někdo psal, stejně se mu to jméno nebude líbit, ale to by se mu nelíbilo ani kdyby měl jiný. Tak šup do něj a nikomu neříkat, nechte si to jako překvapení. My jsme taky jména našich dětí řekli až když se narodili a měli jsme svatej klid - u prvního jsme totiž jen naznačili nad čím uvažujeme a ty ksichty... tak jsme si to nechtěli nechat kazit a jsme spokojený, a obě naše děti mají neobvyklý jména - ale máme taky německé příjmení, takže to i hezky pasuje

irennn
2. kvě 2014

Zlý výrostek Hugo 🙂 ...po pravdě je strašné....možná se ti líbí,ale děti ve škole i v pubertě jsou zlé....hodně zlé,my měli ve třídě Denise a to není tak hrozný jako Hugo a furt to byl Denis Penis...nebo šul..n a ještě horší názvy, dnešní moderní doba si žádá spíš normální jméno

kajjina
2. kvě 2014

@irenn za mě si myslím, že Denis je stokrát horší než Hugo 🙂 ale je to věc názoru no.

veruska007
2. kvě 2014

Mně se to jméno nelíbí 😖

hojda
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajapoj
2. kvě 2014

@irennn já myslím, že děcka se umí posmívat úplně čemukoli a když si nic nenajdou na jménu tak si najdou na příjmení, nebo na čemkoli jiném... to by se mohli pak všichni Skočdopolové, Šoustalové atd. jít přejmenovat,... Myslím, že slušně vychované dítě s dostatečným sebevědomím a inteligencí nemá moc potřebu se druhému posmívat

artee01
2. kvě 2014

Není to hrozné jméno a pokud se hodí k příjmění proč by ne... Každému se líbí něco jiného a měl by si za tím stát a ne dát to co je zrovna trend, aby lidi nekoukali špatně. Matiášků, Tadeášků, Adámků je všude teď mraky a na každé jméno se v dnešní době najdou posměšné průpovídky, děti umějí být zlé na kohokoli a vůbec nezáleží na jméně.

irennn
2. kvě 2014

@pajapoj jj.jasně máš pravdu...ale už vidím hezkýho náctiletýho klučinu,který se chce seznámit s nějakou slečnou a je mu blbý říct já jsem Hugo...ale to je věc názoru 😉

gepe
2. kvě 2014

@tyf ahoj 🙂 vubec neni!
Me se libi uz radu let, za 8 let co jsme celkem spolu s manzelem mi vsak u nej neproslo a neprojde. Taky nemame typic cz prijmeni a je do DE a kratsi. Mame pro kluka vybrane jine, kdyz jsme cekali nasi malou a rekli ho, tak si taky skoro klepali okolo na celo a hned prirovnavali. Nam je to vsak jedno 🙂
Osobne bychom nedali Damian ci Damien, nebo i zminovaneho Denise aj. Ale to je na kazdem, jaky da jmeno 🙂
Teda pokud to neni jmeno, ktere by pro dite bylo spis za trest 🙂 napr. typu Brunhilda ktere si na nasi svatbe pral nas dobry kamarad pro nasi prvni dceru 😀

pajapoj
2. kvě 2014

@irennn jj, věc názoru, já si myslím, že mu to blbý nebude, on s tím jménem bude žít od mala a bude na něj zvyklej. Já mám třeba normální, český jméno a přijde mi tak blbý, že ho taky nerada někde říkám 😀

kajjina
2. kvě 2014

jinak jestli my jednou budeme mit Jirku, tak už vidím jak mu všichni říkají Jirka, sirka, bublinka 🙂 ale je mi to jedno...já jsem Klára, svoje jméno se mi libí hodně a stejně jsem byla vždycky Kára, Kajda a pdoobně,ale je mi to úplně jedno....🙂 je teda uplně jedno jaký člověk jméno má, sranda se dá dlět ze všech...o Honzovi si každej řekn, že je hloupej a že i ve všech pohádkách to tak je 🙂 Vlasta pasta,mlíko chlastá 🙂 jsem prostě pro HUGA 🙂 😎

tyf
autor
2. kvě 2014

Děkuju za reakce. Já si naopak myslím, že tahle doba je na jména velice vstřícná. Já sama znám Zacharyho, Jessicu, Nely, Isabellu, Emily...Hezká jména, ale mě se zase osobně nelíbí zahraniční jména u nás. Ale Hugo mi připadá nevšední, ale zase žádná vymyšlená exotika. A zdrobnělinu už používám Hugís 🙂

tyf
autor
2. kvě 2014

@irennn A slečna mu řekne, já jsem Tyfany 🙂 Narodila se kolegyni před pár dny 🙂

dezyre
2. kvě 2014

Mě se Hugo zdá celkem v pohodě. Líbí se mě. Jako ďecka se posmívají jakému kolik jménu. Já mám naprosto obyčejný jméno a pořád se mě někdo posmíval. Volali na mě Lenka penka podprsenka, anebo na kamarádku Janice palice uškrtila zajíce.

cernalu
2. kvě 2014

@tyf moc by mě nenadchlo, ale zase lepší Hugo, než zahraniční jména 🙂 a myslím, že jde o zvyk, čím víc se o jméně mluví, zvykneš si a začne se ti líbit 🙂 a co se týče toho, že se mu někdo bude smát, tak to si nemyslím, v dnešní době je tolik zvláštních jmen, že Hugo je úúúúplně normální 🙂

ninive211
2. kvě 2014

Mně osobně se tedy jméno Hugo nelíbí (ani třeba Bruno, což je podobné), ale každý máme jiný vkus a proti gustu. Vyloženě strašné asi není (pokud se hodí k příjmení), ale já osobně bych ho určitě nedala.

@irennn Zlý výrostek Hugo! 😀 To jsi mě pobavila 😀 Na toho jsem zapomněla, já si vždycky vybavím Hugo Haase anebo Hugo Bosse. U Bruna zase Bruno Banani (anebo můj oblíbený Bruno Mars)

ninive211
2. kvě 2014

@dezyre Jj, Lenka plenka podprsenka je klasika...i když teda já jsem taky Lenka a takhle říkali ještě jiné Lence v třídě (u mě si zase dělali legraci z příjmení anebo z brýlí - tak jsem byla brejlovec, třeba)

zazana81
Autor odpověď smazal
Zobraz
monasek84
2. kvě 2014

Me se libi a pokud se hodi k prijmeni nëvidim v tom problem.... po zkusenostech s tim jak se lidi stavi k vyberu jmena nekoho jineho jsem rozhodnuta u druheho nikomu nerikat a az se narodi jim proste oznamit jak se jmenuje... To bylo kecu a to jsme vybrali obycejneho Martina 😕 Kazdymu se libi neco jinyho, takze co...

zamilovanadonej
2. kvě 2014

@tyf Mě to divné nepřijde. Manžel se jmenuje Egon, a někteří lidé taky čumí jak puci, nebo si myslí že je to přezdívka. Já bych se toho nebála, je to pěkné jméno. Syn má spolužáka Huberta, taky pěkné 😉

me79
2. kvě 2014

Hugo je super jmeno! Pravda, neda se zdrobnit, ale v zahranici zdrobneliny tez neexistuji. Nenech se odradit. My jsme vybírali jméno pro holčičku, aby bylo krátké, bez háčku, znělo nám oboum mile a existovalo v obou zemích (manžel cizinec). Bez vyhledávání na netu jsme se shodli na Emma. Moje mamina a tatínek manžela se zhrozili, jake to jméno! Mamca doplnila slabikarove Ema mele maso a nás nej kamarad nám rozmlouva, ze dnes Emma se jmenuje každé druhé miminko- holcicka a ze nejsme originální. Nic si z toho neděláme. Takže pokud Hugo se ti líbí, nenech si to vy mluvit. Přeji tobe i malickemu Hugovi vse nej.
@tyf

zamilovanadonej
2. kvě 2014

@zazana81 Jsou to Báječná léta pod psa, ale Viewegh vždycky vybírá netradiční jména 😀

faminka
2. kvě 2014

@zazana81 Báječná Leta pod psa 😀

Me nepřijde tak děsivý! Jak Pisou holky, podmivat se Da cemukoliv. Já jsem Hana, uplne obyčejný a taky jsem byla vždycky Hana panna, nebo Hanice slepice uskrtila Zajíce.... a ziju bez následků... 😀 my chceme dat Justynu a taky se na nás všichni sklebi... ale ať si trhnou 🙂 Děcka si najdou vždycky něco - já učila 3 roky angličtinu ve skolkach a děcka byly schopny se pobit při prevlikani na písek kvůli 4 pruhům na " originál" Adidas ksiltovce!!! Takže Jméno je už jen jeden aspekt z dnešní zle doby....

dora13
2. kvě 2014

Mne osobne se treba Hugo moc nelibi, ale nepripadne mi to nijak divne -- aspon je to zapamatovatelne jmeno, narozdil od vsech Kubiku, Honziku, Davidku, Tadeasku, Tobiasku, atd.
A hlavne, jak psaly holky, na kazde jmeno se najde nejaka asociace, ktera muze byt nelichotiva. Zazila jsem to, kdyz jsme vybirali jmeno pro holcicku -- Stela, pry jako to pivo, Nora, dira od lisky, Beata, prostitutka z nejake Izerovy sceny, Dorota, Machalova, proste vzdycky se neco najde, az jsem koukala, jak jsou lidi kreativni 🙂
A co si budeme povidat, kdyz se deti chteji nekomu posmivat, tak si vzdycky neco najdou -- at uz je to krestni jmeno, prijmeni, bryle, rovnatka, zrzave vlasy, to, ze je tatinek policajt nebo ze nema nejnovejsi typ iphonu. Zalezi na konkretnim diteti, jak se k tomu postavi. Muj bratr se jmenuje Frantisek (ted uz je to beznejsi, ale pred deseti lety byl fakt siroko daleko jediny), kvuli spatnym zadum nosil cely druhy stupen korzet a nikdo se mu nikdy neposmival, protoze kdyz se o to nekdo pokusil, tak ho bracha poslal do haje, pripadne mu jednu flakl a mel klid.