Je jméno Hugo opravdu tak hrozné?

tyf
2. kvě 2014

Mám to jméno moc ráda, je neobvyklé, ale ne žádná cizokrajná převzatina. Máme dlouhé vyloženě německé příjmení, ke kterému se toto jméno krásně hodí. Ale každému, komu jsme se o tom zmínili, tak se smál, nebo kroutil hlavu. Nikdo neřekl, že by se mu líbilo. Vím, že záleží na nás, co se nám líbí, ale zase bych nerada kvůli svému sobeckému "mně se to líbí a basta" způsobila chlapečkovi nějaké trápení, když je to podle okolí tak hrozné.

dora13
2. kvě 2014

@monasek84 Souhlas. Kdybych vedela, co budou mit lidi za kecy, nikdy bych nikomu jmeno predem nerikala 🙂 A to jsme prosim pekne vybrali Jana (dedi se v manzelove rodine ob generaci), takze jedno z nejbeznejsich jmen, jake existuje a i tak jsem si vyslechla spoustu moudrych rad, proc Honzika davat nemame. Tak jsem zacala rikat, ze budeme mit Achillea (manzel je polovicni Rek) a najednou byli za Honzika vsichni radi 😀

alisek
2. kvě 2014

@zamilovanadonej tam byl Kvido, ne

baru7
2. kvě 2014

Rozhodne je uzasne;) kamaradka ma Huga ;)

whitelilith
2. kvě 2014

Hugo je nejlepší. Já to jméno chtěla pro syna taky-a chci. Ale neprojde mi to. Líbí se mi krátká jména, která se nedají zkomolit do něčeho jiného (Soběslav-Sobi, Slávek apod). Přítel chce Františka a Huga by vydědil :D takže bohužel.

hayete
2. kvě 2014

Hugo je nejvíc nejlepší!

petrusew
2. kvě 2014

Doporučuji naspat si jméno i s příjmením vedle sebe a podívat se, jak to bude vypadat. Jméno mi přijde v dnešní době netradiční a právě proto jedinečné. A ať se snažím sebevíc, tak mě nic negativního k Hugovi nenapadá. Pokud máte dlouhé německé příjmení (měla jsem za svobodna taky a kdybych ráčkovala, byla by to pro mě naprostá pomsta rodičů čtyři R i s křestním jménem! ) tak se mi jméno Hugo líbí. Rozhodně lepší než Mariáš, Tobiáš, Tobias, .... a dnešní moderní jméno. Když se nám měla narodit malá, tak jsme všem říkali, jak se bude jmenovat. U druhého tu chybu rozhodně neudělám. Nikomu není nic do výběru jména pro miminko. Tohle je výhradně výsada rodičů!

monasek84
2. kvě 2014

@dora13 uplne souhlasim.... kazdej ma jinej vkus, kazdymu se libi neco jinyho.... a prekvapilo me, kolik lidi rikalo vety typu "jezis, to je otresny jmeno, takovy bych v zivote nedal/a"... ja jim taky nerikam, ze bych to jejich nevybrala, vzdyt je to kazdycho chut a volba... ja taky nekomu nerikam "jezis jak muzes jist olivy"...kdyz ja sama je nejim 😕

jaajaa
2. kvě 2014

Hugo je fajn a jake hledat zdrobneliny- proste Hugo.....nemam rada silene zdrobneliny a komoleniny jmen. 😉

stastnaivka
2. kvě 2014

Moje babička vždy říkala - "každé jméno je pěkné, když se hezky řekne". Hugo je normální jméno a když se navíc hodí k příjmení, tak proč ne 🙂 Moje kamarádka třeba dala jméno Filip - což se například nelíbí mě. Ale proto máme tolik možností, aby si každý vybral to co se mu líbí, nejlépe s myšlenkou do budoucna - to dítě bude mít vybrané jméno na celý život 🙂 Mě pobavilo jméno Mína - to dala jedna rodina v našem městě.

hojda
2. kvě 2014

@me79 Zdrobnělinu používají Hugísek.

loafeer
2. kvě 2014

Mně se třeba nelíbí a nedala bych ho, už kvůli alternativám na oslovení. Ale opravdu záleží na tobě, my dávali před třemi lety Václava a podle reakcí jsem si myslela, že jsem snad horší jméno vybrat nemohla. A teď- s jakou láskou jej všichni vyslovují. A Vašku šašku mu kolikrát řekne i teta se strejdou, co vymyslí děti ve školce a škole- raději nemyslet

marketa228
2. kvě 2014

my když zkoušeli vybírat jméno pro holku, tak snad na každý měl manžel průpovídku.. Laura moc snobský, Mariana krásná panna milovala sandokana, Linda se mu zdála jako šlapka a mohla bych pokračovat 😀 takže pokud bude dítě v kolektivu slabší, budou se mu smát i za Davida nebo Matěje, s tím nic nenaděláš. My se možná ke jménu nakonec dopracovali, i když nahlas jsme to ještě neřekli, a vím, že ho doma před našima ani jinde dřív neřeknu, protože to je zbytečný a jen bych se dočkala toho, že mi ho ještě znechutí.

salikova
2. kvě 2014

Nečetla sem všechny komentáře.. Mně osobně se Hugo nelíbí..ale rozhodně mi příjde hezčí než Nikolas,Tobias, Matyas a další jim podobné..Co se týče posmívání dětí,nejaká zlá rýmovačka se dá vymyslet na každé jméno...Hugo je neobvyklé, jestli se ti líbí, malého tak pojmenuj;)Nehle´d na okolí - to ses tím nějak srovná.. kamarádka dala synkovi jméno Bedřich a malej je roztomilej, a nikdo si už dneska nevzpomene,jakej to způsobilo všude "rozruch"

lenynka
2. kvě 2014

@tyf Pokud se vám hodí k příjmení a líbí se vám oběma, tak v tom nevidím problém. Mně osobně se to jméno teda zas tak nelíbí, ale třeba ten Denis nebo Nicolas mi přijdou o mnoho horší. Nebo nechápu oblibu jmen Sofie a Mia, ty mi taky přijdou šílená 🙂 No, každému se líbí něco jiného.

A ano, děti umí být zlé. Ale neznám jméno, na které děti něco nevymyslí. Já třeba byla Lenka plenka podkolenka a nezachránilo mě ani to, že jsem měla úplně obyč a běžné jméno 😉

A třeba kamarádka kdysi několikrát obrečela to, že ji rodiče pojmenovali Aneta. Na základce byla jediná a to jméno nenáviděla. Ocenila to až když byla starší, že má trochu jiné a pro kluky nevšední jméno 😀

marecekavendulka
2. kvě 2014

je to o vkusu,ne o tom,jak moc je jméno profláklé..našich pronajímatelů malinký vnouček se taky jmenuje Hugo,do škoky s Marečkem také jeden chodí.Nikdo se nad tím vůbec nepozastavuje..prostě Hugíci. 🙂.Moje sousedka má mimnko a jmého mu dali Vilém.Taky zrovna ne můj šálek čaje,ale když řekneš "Vilík" zní to zas hezky.To je to samý,jako když začala frčet jména Sebastian a Bartoloměj..U nás v rodině jsme zas pro klasiku...máme Marka teď čekáme Vendulku.Mezi těmi Tadeáši,Matyáši,Vaneskami a pod.bych si fakt nevybrala.

marecekavendulka
2. kvě 2014

@lenynka jojo😀 když sme dávali Marečkovi jeho jméno,tak povídám bráchovi (tehdy 19 ti letýmu):"no my sme dali takový jméno,aby na něj nešly vymyslet moc nadávky." A ten blb vychrlil:"Marek-škvarek-párek!" 😀 😀

marecekavendulka
2. kvě 2014

A ještě...moje segra dala svýmu synovi jméno Kryštof.Na tehdejší dobu (už je to velkej dospelej klacek) to bylo jméno divné,neobvyklé,lidi v okolí kroutili hlavami..teď?Teď to jméno slýchám běžně.

zamilovanadonej
2. kvě 2014

@alisek No ano, ale já odpovídala na něco jiného někomu jinému.

anetka1701
2. kvě 2014

Máme holku - Marina 🙂 no co jsem si vyslechla!!!! Dej jméno jaké se líbí tobě 🙂 mne se zrovna Hugo celkem líbí....

baffiny
2. kvě 2014

tohle neřeš, je to vaše dítě a dejte si mu jméno jaké se vám líbí 🙂 my když vybírali holčičí jméno, tak na všechny varianty co jsme si vymysleli, jsme slyšeli jen Bože tohle nedávejte a tomu podobné průkecy a můžu říct, že jsem z toho byla zdrcená. až budu těhotná příště tak nikomu nic neřeknu a pak už snad brblat nebudou 😀 navíc už nežijeme v době, kdy se někomu někdo směje kvůli jménu, vždyť je velké boom různých variant jmen a Hugo je celkem dobré 🙂

kandal
2. kvě 2014

Hugo je perfektní 🙂 !

ines82
2. kvě 2014

Mne se moc libi, je pravda, ze je to neobvykle jmeno, ale vubec neni osklive. My taky vybirame jmeno, drzim palce 😉

zuzka_b2
2. kvě 2014

Mně se taky Hugo líbí. Má ho jedna kamarádka, moje první reakce byla ve stylu "jezis, co mu to chcete udelat", ale když jsem si na to zvykla, tak mi to prijde skvele jmeno, presne jak pises, neobvykle, ale zadna exotika. Nebala bych se ho dat. Ona je to většinou jen první reakce na neobvykle jmeno, ale kdyz si lidi zvyknou, bude se jim to libit.

pepibubu
2. kvě 2014

@tyf Hele, vybíráte to jméno pro SVOJE dítě, takže pokud se shodnete s partnerem, proč ne. Ano, já bych to nedala, ale to je čistě můj problém. A když budou pyskovat, že zlý výrostek Hugo, tak taky můžete říct - ano, a taky Hugo BOSS....

Nebo bys radši ustoupila většině, dala třeba Nicolase, a celej život si to vyčítala?

tarra27
2. kvě 2014

já bych dítěti jméno Hugo nedala....mě se nelíbí...ale pokud se nekomu líbí, at si ho dá.....je to každého vec a já sama jsem vybírala jmena podle sebe bez ohledu na okolí....já jsem brala co se nám s manžeem líbí a aby když dítě je dospělé, aby to znělo hezky....nám....nebo když si představím, že na něho budou volat ve škole nebo i na střední, kde většinu vykají...

uztotakbude
2. kvě 2014

@irennn Na tohle bych vůbec nehrála. Děcka jsou pěkní bastardíci a ať dá paní jméno jaké chce, určitě si na to něco najdou, když budou chtít. Nebo na příjmení. Nebo na pihy, nebo na švidrání, nebo na tloušťku, nebo na hubenost. Šikana není prioritně o jméně, ale o povaze toho daného člověka...na co přistoupí, co si nechá líbit, jak moc bude silná osobnost.

uztotakbude
2. kvě 2014

@irennn PS: Při seznámení se stydět nebude, jméno je naší součástí, součástí naší identity. Když s ním vyrůstáme od malička, nepřipadá nám divné. Navíc slepice, kterou odradí u chlapa jméno a nezajímá ji pak jaký je, se může jít klouzat. Pro takovou nanynku bych svého syna nevychovávala.

hojda
2. kvě 2014

Já bych spíše řešila, to že silné jméno se hodí k silné osobnosti a pokud se narodí silní introvert, tak mu pak to jméno opravdu můžu být na obtíž, mohlo by mu vadit, že na sebe tím jménem upozorňuje, ale tohle bohužel nikdo dopředu neví.

pt1981
2. kvě 2014

nemyslím si, že je Hugo hrozné jméno. Je jen neobvyklé. "Znám" jedině pana Hugo Hasse a to byl někdo 😉 . Zdrobněle bych asi říkala Hugi, Hjů, Hugí, Hugouši.... Okolí si zvykne. Můj kamarád si vzal za ženu Zdislavu. Všichni jsme byli na rozpacích, jak ji budeme oslovovat. A teď je pro všechny Zdiska a nikdo nad tím nepřemýšlí!!!!

zyoma
2. kvě 2014

Ja si hned vybavim spisovatele Viktor Hugo, no a co, pokud se ti líbi, tak kašli na okoli. Znám malého chlapečka, kterého nazvali Hugo. Mně zase příjde naprosto strašné jméno co dala Hanychová svému synovi - Kryšpín, chudák kluk. Ja mám dceru jménem Olivie, a taky jsem si vyslechla dost komentářů, ať ji dáme jiné jméno, že děti jsou zlé a budou ji řikat Olivo. Pak jsem si řikala, že děti kdyby chtěli, tak mužou vymyslet přezdívku na jakékoliv jméno. No, a teď kamkoliv přijdou, řikaji " je to je krásné jméno, neobvykle", a to jsem právě chtěla, nikdy se mi nelíbili jména jako Tereza nebo Jaruška atd.... Ale pořád není příliš neobvykle, jelikož dcera bude mít svátek. A myslím, že Hugo pokud se nepletu, má taky svátek.