Je používání mikrovlnky zdravé?

alterna
24. únor 2009

Používáte mikrovlnku? nekde jsem cetla ze to není zdrave!

zanett
14. čer 2009

Iloha, jenomze i nova, mene kvalitni mycka neoplachuje vzdycky uplne dobre (i v zacatcich pouzivani, tudiz jeste neni co cistit)...

sisstin
14. čer 2009

my myjeme jen na ten nejdelší program, kde je víc oplachů, a nejvíc horká voda..jinej snad ani nepoužíváme 😕

iloha
14. čer 2009

Já mám myčku od Bosch, teprve dva roky, sice jsem jí nechtěla, ale teď už bych neměnila."Peru též na 70stupňů, sice to trvá dvě hodiny, ale nádobí, včetně napečených pekáčků je vždy úplně perfektní......a zatím se mi nestalo, že by něco neumyla. Snad jen hrnec od brambor, když jsme na něj zapomněli a odjeli na víkend pryč, tak ten jsem pak musela ještě otřít. 😉

kubaka
14. čer 2009

schnek - taky se nepřu - je mi to fuk, mikrovlna je neškodná, myčka taky a většina lidí už zjistila, že se tablety tak dobře nerozpouští, takže je lepší sypký prášek - nebo dokonce teď Somat vymyslel tekutý gel - což je záruka rozpustnosti. Kdyby tam zbyly zbytky prášku, tak to nechám ještě opláchnout.
Opakuji, že je to věc naskládání nádobí. Nepřeplňovat.
Radioaktivní záření je nezdravé, výfukový kouř, cigarety - tak nehledejme škodliviny i tam, kde naštěstí ještě nejsou. 🙂 🙂
Kdo chce mít ručně nádobí, ať myje -já už bych si ruce odmašťovat nenechala - mám je i tak zrasovaný ze zahrady. Nicméně myčka, mikrovlnka patří už k běžné výbavě kuchyně tak, jako mobil a auto.
(což třeba my ještě nemáme, ale pokukuji po Pandovi) 😝

nobody
15. čer 2009

a není to tím, že mikrovlnka může propouštět (mimo tu krabici) nějaký záření 😀
ale jinak že jídlo bude usmažený mikrovlnama je fuk.

Takže když nic neunikne ven, tak je bezpečná.
Hotové, vyřízené.