Je používání mikrovlnky zdravé?

alterna
24. únor 2009

Používáte mikrovlnku? nekde jsem cetla ze to není zdrave!

garfieldmail1
27. únor 2009

Já věřím tomu chlapovi ze zdravotního ústavu, že by si dovolil říct takovou nepravdu...? To se mi nezdá... 😒

garfieldmail1
27. únor 2009

aponchie : a ty ohříváš jídlo na sluníčku? že myslíš, že ušetříš za elektřinu, když neohřeješ jídlo v mikrovlnce? 😉
Kdyby mi někdo zavázal oči a dal přede mne ohřáté jídlo z mikrovlnky nebo ze sporáku, tak myslím, že určitě poznám rozdíl. To jídlo z mikrovlnky bych už měla asi snězené, než bych se konečně dočkala toho ze sporáku 😀 To nemyslím ve zlém, přijde mi to legrační, takhle "odsuzovat" pravidelné používání mikrovlnky... Já ji používám skoro denně a nestydím se za to!!! 😀

geminis
27. únor 2009

garfieldmail1
já zase věřím jednomu docentovi, který měl přednášku na odborném semináři týkajícím se biogenních toxických látek v potravním řetězci v roce 2004.
Sloučenina lysinoalanin (LAL) je nefrotoxická = tj. poškozuje ledviny.
Takže co člověk, to jiný názor. Tak je jen na nás, komu se rozhodneme věřit.
Já se vždy snažím získat co nejvíce informací, pokud možno věrohodných, a pak si je utřídit.
Já jsem, myslím, psala, že mikrovlnku doma máme a používáme. Ale ohřev mlíka a jídla s mléčnou složkou omezuju.

kubaka
11. čer 2009

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/170993-o-vare...

tady jsem našla konečně rozřešení téhle debaty - mikrovlnky jsou úplně bezpečné - jediné riziko je při nedodržením bezpečnostních a hygienických zásad 😎 😎

soanpe
11. čer 2009

holky, to je debata o ničem, jako když se dohadujeme o plenách - látka x papírovky...
já mikrovlnku používám a používat budu. Nevím totiž, jak bych ohřála rejži a brambory 😀

jinak třeba i auta jsou škodlivá ( olovnaté splodiny, omezení pohybu a z toho riziko cévních nemocí,možnost obezity...) 😅 a všichni je používáme a nepozastavujeme se nad tím 😉

skuli
11. čer 2009

Dneska není zdravé nic,serte na to 😀

nobody
11. čer 2009

je zdravá, nebo ne?
já nevím, já kovy s plastama nejím

nobody
11. čer 2009

já teda nevím, jsou mikrovlný "zdravý" pro přírodu, když všechno sežehnou
sakra, já zas filozofuju o kravině 😒 😠 😀 😀 😀 😀

nikka.vo
11. čer 2009

Skuli - za jedna! 😀 😀 😀

dasap
11. čer 2009

soanpe, tak rýži a brambory na pařáčku ne?🙂 já tedy jídla ohřátá v mikrovlnce taky nesnáším, ač občas ve spěchu toho využiju,ale minimálně a jenom když vím, že už na tom jídle není co zkazit🙂) vlastně jediné na co ji používám pravidelně je ohřev mléka...ale ono mléko taky není zdravé, tak nejlíp vyhodit mikrovlnku a přestat pít mléko 😎 😀

editah222
12. čer 2009

Mikrovlnu mám, ale vařit v ní neumím a ohřívat v ní není co, protože vždycky všechno hned sníme 😅
Mám ji jen na rozhřívání pita chlebů a nachos, když přijdou přátelé a v zimně v ní ohřívám víno na svařák.
A jak se znám tak mi stejný systém použivání mikrovlnky zůstane i při narození mimča.
Mléko budeme mít doufám mateřské a když ne tak sunar snad v hrnci ohřát zvládnu. Když budu vařit tak toho udělám tak akorát, aby se to hned snědlo a nebo vyhodilo (nejsem totiž ani přítel zamražování) a lahvičky budu taky ohřívat v kastrolku.
Ty brďo, když to tak čtu, na co já koza jsem si vlastně zaplácla kus kuch. linky mikrovlnkou? Asi ji daruju tchýni 😀 😀 😀

kubaka
12. čer 2009

nobody - četsl ten odkaz, co jsem dala? mikrovlny v troubě jsou tak slabé, že dokáží akorát ohřát, nic víc. strukturu nemění - Všechno to jsou mýty a pověry - jediný problém je nerovnoměrný ohřev a to i blbec pochopí, že jídlo se musí zamíchat nebo lahev zatřepat. Je to děbata už o ničem.
rýži i brambory normálně dám na talíř, přiklopím a je zapnu - je ohřáto. Trochu podlít vodou.

skuli
12. čer 2009

Mikrovlnku používám hodně a na všechno.Když se mi pokazila a byla týden v opravě byla jsem na nervy.Já ohřívám veškeré jídlo,čaj,mléko,vařím si v ní vodu na kafe,suším v ní majoránku a rohlíky na strouhanku a když jsou děcka nemocné,tak tam nahřívám plínky na zábaly.Rýži,těstoviny a knedlíky ohřívám v sáčku a pokapu troškou vody.Jak píše kubaka polívka na talíři a podobné jídla se musí alespoň jednou zamíchat.A neohřívám na nejvyšší stupeň,vždycky na ten druhý.

aponchie
12. čer 2009

garfield..neohrivam jidlo na slunci a tim,ze nemam mikdovlnku nejsem zaostalej blazen preci..to znanema,ze kdo nema mikro je blb co to ohriva na slunku?me to tak dle tveho psani prijde..kazdej pristroj na elektriku navic plytva energii to nevis? 😎 ja jsem bez ni zvykla a nemam s tim problem a ty ji nemit tak by jsi po case ten problem take nemela 😎

lenkabu
12. čer 2009

apon:máte error v komunikaci......garfield to myslela tak že elektřinu neušetříš když to jídlo stejně ohřeješ na sporáku 😉

Tohle je fakt o ničem,zdravý neni skoro nic..........prostě dřív lidi umřeli na nemoce jako chřipka a rýma,kdo ne toho sežrala divoká zvěř a dnes nás zabíjí civilizační vymoženosti.........na něco umřít musíme lidi. a zásluhy které se tu přisuzují mikrovlnce jsou poněkud přehnané 😀

aponchie
12. čer 2009

to nerikam,ale ja omezim neco co je skodlive a zit bez toho mi nedela problem 😎

lenkabu
12. čer 2009

jj já chápu jen mi přijde zrovna mikrovlnka jak malilinkatá kapičk a v moři škodlivostí......zajímal by mně průzkum za takových 20 let o kolik dýl žili lidi co mikrovlnku nepoužívali.

aponchie
12. čer 2009

to nevadi ..kazda i malickata vec dela veci velike 😎

nikka.vo
12. čer 2009

asi jsem zabržděná, ale co je na tom škodlivého? V tom článku od Kubaka je to celkem jasně naspané 😕 😕 😕 Tyhle poplašné zprávy mám nejradši... někdo to vypustí a už to jede. Na to je odbornice moje tchýně 😅

nikka.vo
12. čer 2009

Aponchie, to by si ale fakt nemohla jezdit třeba i autem, přispíváš k znečišťování ovzduší a to je podle mně totálí svinstvo který každý den dýcháme,oproti mikrovlnce, kde čas od času ohřeješ jídlo 😕 (a nezapomeň to použíš jako osobní útok proti tobě 😉 ) Já jen že tu říkáš, že se ráda vyhneš ,,škodlivé věci,,.

Já mikrovlnku mám, používám,ale život bez ní si představit umím, to zase ne že ne. Jen když si představim to neustálé mytí kastrůlků, tak to ne, děkuji 😅 😅 😅

aponchie
12. čer 2009

nikko ale jestli je neco co muzu ovlivnit tim ze mi to nechybi tak to udelam asi nechapes co sem tim chtela rict,ale to nevadi 😎 ty proste porad budes hledat nekde neco co tam neni 😀

aponchie
12. čer 2009

btw ja jsem rada,ze mam mycku ta to umyva za me a jest esetri energii 😀

skuli
12. čer 2009

To já se raději obejdu bez myčky 😀 Těch pár kousků nádobí vždycky opláchnu hned,než abych měla někde celý den zavřené špinavé talíře a hrnce 😅 Za vodu mi vracejí každý rok a umývat nádobí mi nevadí,ráda čuchám vůni jaru.To kdyby tak vymysleli něco,co by samo žehlilo 😝

Člověk se obejde bez všeho,to je jasné.Ale chvíli by mi trvalo,než bych si na to zvykla.

nikka.vo
12. čer 2009

A je to tady, opět v tom hledáš něco osobního, mám dost 😀 radši mizim 😎

aponchie
12. čer 2009

zmiz 😀

nobody
12. čer 2009

🙄

soanpe
12. čer 2009

sezení u pc a tlachání na MK taky škodí zdraví 😅
někomu se z těch debat může zvednout tlak 😀 😀 😀

aponchie
12. čer 2009

ja jen nevim proc nekomu vadi,ze mam na danou vec svuj obhajitelny nazor 😎 ja vam vase take neberu 😝

j.a.n.u.s.
12. čer 2009

taky nemam mikrovlnku 🙂

vzdy tu budou dva tabory 😀

ad jar....spatne oplachnute nadobi od jaru muze zpusobovat rostepy patra u plodu matky, ktera ac jeste ne tehotna, pozivala jidlo z takto neoplachnuteho nadobi....

johanda
12. čer 2009

já mikrovnku mám, dostali jsem ji jako svatební dar, po půl roce se nám zkazila a už pár let stojí bezprizorně na lednici.
Nepotřebuju ji, jídlo ohřívám málokdy.
Co se týká škodlivosti - ohřev sice způsobuje změnu struktury látky, to ja taky podstata vaření - změnit strukturu, ale nemyslím, že by tyhle změmy měly fatální vliv na lidský organismus, resp, ohřívání jídla v kastrolu (ne ve vodní lázni) taky není z hlediska zdraví optimální a lidi se nad tím nijak zvlášť nepozastavují.
Ta info o syntéze alaninu a lysinu v mlíce jsou zajímavé. Je někde nějaký odkaz?