Je pravda, ze druhý porod je bolestivější nez první?

lucpet
22. pro 2009

Ahoj maminky, mam na Vas dotaz, sestra mi rikala, ze v zasade je druhy porod bolestivejsi nez prvni a druhy vic nez treti atd. Meli jste to take tak? Je pravda, ze uz mi to potvrdilo par maminek, ale nechce se mi tomu verit, teda alespon doufam, ze ja to tak mit nebudu 🙂

jovi
22. pro 2009

také jsem o tom slyšela, ale v souvislosti s tím, že daleko bolestivější než u prvního porodu je zavinování dělohy..... prvorodičky jsou od této bolesti ušetřeny... no každopádně za chvilku to zjistím 🙂

estel
22. pro 2009

ahoj.podla mňa je druhý tak isto bolestivý ako prvý aspom u mňa to tak bolo.ale jovi má pravdu že pri druhom je zavinovanie maternice omnoho horšie.mne to prišlo to isté ako kontracie a bolelo to ako čert ked som si priložila malú na kojenie.

chaala
22. pro 2009

Ahoj Lucpet,mám za sebou nedávno druhý porod a můžu srovnávat. První porod začal kontrakcemi a druhý porod byl po odtoku plodové vody. Kontrakce trvaly daleko kratší dobu a sám porod byl celkově o dost rychlejší. Neřekla bych ale, že byl bolestivější než první. To zavinování dělohy bylo podruhé opravdu bolestivější.

barcaa
22. pro 2009

Druhý porod byl oproti prvnímu mnohem rychlejší a popravdě? Vůbec jsem neměla pocit, že rodím 😀 Mezi kontrakcema a tlačením jsem si ještě v pohodě povídala s PA.
Zavinování dělohy teda bylo bolestivé, ale vydržet se dalo.

betelgeuzz
22. pro 2009

Jovi, prvorodičky jsou ušetřeny? Tak asi jsem byla vyjímka. Měla jsem pocit, že znovu rodím 🙂

kaleilah
22. pro 2009

První porod začal kontrakcema a trval od těch prvních 9 hodi. Druhý porod mě začal taky kontrakcema, teda brutálníma hned po dvou minutách 😉 a trval přesně půlku, 4.5 hodi. Kontrakce byly delší, možná i bolestivější, zato účinější, otevřela jsem se ze 2 cm na 10 během hodiny a čtvrt. A souhlasim, žře zavinování děs běs otřes 😒 normálně jsem to musela při kojení prodejchávat 😉 😀

samik2008
22. pro 2009

Myslím že bolestivější stejně,jen u druhého porodu jsem měla i křížové bolesti což u prvního nee,myslela sem že tam budu lízt po zdi.A zavinování dělohy to teda byl mazec po druhém porodu,sem se zpočátku krčila jak kdybych měla znovu rodit,ale to přejde za pár dní.

lucpet
autor
22. pro 2009

Ahoj holky, moc diky za odpovedi. Trochu jste me uklidnili, snad to teda bolestivejsi nebude. O tom zavinovani delohy jsem tez slysela, ale ja o tom moc pri prvnim nevedela, ale to bylo mozna proto, ze jsem rodila cisarem..tim myslim, ze me bolela ta jizva, tak jsem to asi nepoznala 😅

konja
23. pro 2009

lucpet: je to asi u každého jiné, já měla druhý porod mnohem krásnější a méně bolestivý než první, takže já za sebe říkám, že druhý bolestivější není. Pokud bych to měla brát podle tvé sestry, že druhý bolí víc než první a třetí víc než druhý, tak já bych při třetím porodu asi vůbec neměla vědět, že rodím, protože ten rozdíl v intenzitě bolesti byl opravdu veliký, větší bolesti jsem měla až tak půl hodinky před samotným tlačením a i tak nedosáhly ani zdaleka intenzity prvního porodu 😉 Ale musím dát za pravdu jovi, měla jsem pak hodně intenzivní bolesti při zavinování dělohy, prvních pár dní pro mě bylo utrpení kojit (děloha se nejintenzivněji stahuje právě při kojení), bolest jak při slušné kontra, musela jsem si to párkrát i hezky prodýchávat, do toho dítě v náručí 😝 . No není o co stát, ale prý jsou na to léky, mě se bohužel lékař neptal zda nemám bolesti a já myslela, že je to normální, ale kdybych to byla řekla, tak mě na tu bolest něco dají.

lucisa
23. pro 2009

ahoj, tak já jsem zase kdysi slyšela, že první je nejhorší a pak jak už jsou porodní cesty jednou "projeté", další mimča fičí jak na tobogánu.
Aspoň já se tím utěšovala, protože první porod jsem měla šíleně dlouhý v kombinaci s pekelnými křížovými bolestmi a u druhého jsem jen párkrát zatlačila a malá šupajdila ven. co se týče zavinování dělohy, vím, že jsem to hlavně při kojení cítila, ale už netuším, u které dcery víc nebo míň. jedna sestřička mi poradila časté ležení na břiše, to se prý děloha také zavinuje rychleji a méně bolestivě, takže jsem co chvilku (většinou po kojení, abych pod sebou neměla kaluž) "pásla koníčky".
a jestli bolí třetí porod víc než druhý nebo míň, zjistím za 3 měs. 😉
mezi námi, když jsem rodila poprvé a měla jsem za sebou celý den a noc kontrakcí, přijali maminku, která s námi na hekárně pobyla tak 20 min., pak v klidu po svých odešla na sál a za dalších jestli 10-20 min. jsem slyšela mimčo. když jsem ji později potkala ve sprše, tak ji z legrace říkám, že mi úplně rozhodila morálku a víru sama v sebe, že to dokážu, když byla tak rychlá a ona mi na to s úsměvem řekla, že rodila už potřetí, tak co by se s tím zdržovala, když má malá tunel jak pod La Manche.
Jen na vysvětlení - poprvé jsem rodila před 7 lety ještě v naší staré porodnici, tak jsem si mohla takhle popovídat s ostatními rodičkami.

lucpet
autor
23. pro 2009

konja; to si me potesila, tez se mi tomu nechce verit, ale; asi se to neda globalizovat, je to proste inidividualni... ja doufam, ze to budu mit, tak jako ty 🙂
lucisa:gratuluji k dalsimu tehu 😉 urcite to do tretice budes mit rychle

marinka
23. pro 2009

U mně to platilo teda..Porod byl mnohem kratší, první silné kontrakce po sexíku v jedenáct večer a o půl třetí v noci byla malá na světě, ale kontrakce byly o dost silnější než pro prvním porodu, který se táhl celý den..

marinka
23. pro 2009

Jo, a zavinování byla podruhé opravdu síla, to jsem skučela při kojení. Prý po druhém porodu zavinování opravdu bolí víc..

krista
24. pro 2009

Ahojky, já měla první porod hodně dlouhý (29h) a bolestivý s kříž. bolestma. Druhý porod byl o půlku kratší (13h) bez křížových bolestí a bolestivější určitě byl - ale vzhledem k délce mi to vůbec nepřišlo 😉 Zavinování dělohy byl první dny otřes - jako další porod 😖

lucpet
autor
24. pro 2009

Je holky, moc dekuji za odpovedi a preju stastny a vesely 🙂

cazadora
25. pro 2009

tak u me to taky platilo 2porod vic bolestivy ale o pulku kratsi.po 1 sem o zavinovani delohy nevedela a ted po 2 to byla 4dni hruza

lucisa
25. pro 2009

cazadora, velká gratulace k novorozené dcerušce, to byl krásný dáreček pod stromečkem, že? tak hlavně zdravíčko a ať Vám občas pokřičí, ať víte, že ji máte 😉

nissanek
26. pro 2009

tak i já můžu potvrdit, že druhý porod je bolestivější, ale za to kratší, i když u mě to zas tolik roli nehrálo (1. porod 3,5 hodiny a druhý 3 hodiny 😉 ). A se zavinováním dělohy to na podruhé taky byla větší síla.

leopolda
26. pro 2009

Ahoj.

Taky mohu potvrdit,že druhý porod byl intenzivnější,hned od počátku,ale rychlejší.
Zavinování dělohy,hlavně při kojení bolelo.
Ale třetí porod,který jsem měla přesně rok po tom druhém byl velmi rychlý od kontrakci,které bolely trval hodinu.A děloha ,když se zavinovala ani tolik nebolela.

kitina
2. zář 2011

Nemyslím si, že by byl bolestivější, je to jen intenzivnější vzpomínka, protože je méně vzdálená. Rozhodně byl druhý porod rychlejší. Zavinování dělohy mě tedy bolelo daleko víc než pči prvním ☹

majatob
2. zář 2011

ahoj, u me prvni porod rozhodne nejhorsi, nejdelsi a nejbolestivejsi, druhy a treti uz byly v podstate brnkacka, rychly a minimalne bolestivy 🙂 zavinovani delohy cim dal horsi, ale jen prvnich par dni a pak uz dobry, na to mi pomahalo si dat bricho na kojeni stahovaci pas 🙂

drgina
2. led 2012

ahoj, já můžu říct že i první i druhý porod jsem měla rychlý.Jne ten první začal kontrakcema a u druhého mi odtekla plodová voda a pak mi ještě dávali provokačku a po ní se to rozjelo a bolelo to teda příšerně.Po prvním porodu jsem vůbec zavinování dělohy necítila..za to zašitý nástřih hráze bylo maso.U druhého jsem hned po pordu začala cítit silníé bolesti v podbříšku a ty se vystupňovalipřes noc a bylo to fakt nesnesitené zvinování dělohy.3 x jsem volala sestru aby mi něco dala na bolest...bylo to jako nové kontrakce...nedala mi nic prý že se to nesmí a musím počkat do rána na doktorku.Ráno už jsem byla tak vyřízená bolestma že se mě doktorka lekla jek vypadám(bílá jak stěna a orosená potem)dostala jsem na dva dny kanilu s glukozou.pak to pomalu po 3 dnech odeznívalo a hlásila se bolest jen při kojení.takže druhý porod dobrý ale po porodu katastrofa.....mě by zase zajímal stav po třetím porodu,??????máte někdo zkušenost???
😕

majatob
3. led 2012

@drgina u me treti porod nejlepsi, vetsi bolesti jsem mela mozna hodinku a jeste porad se to dalo 😀 zavinovani delohy zase o neco bolestivejsi nez u druhyho, ale to akorat ty tri dny v porodnici, pak uz to bylo dobry 🙂 hodne mi pomahalo si stahnout bricho 😉

miru001
3. únor 2013

Taky zjišťuji, jak to vlastně je 😉
Takže se dá říct, že buď je porod delší a ty kontrakce "nejsou taková síla", nebo je porod rychlý, ale kontrakce jsou brutální.....
Teď nevím, co tedy jednou čekat...první porod jsem měla docela rychlý, během hodiny jsem se otevřela ze 3 na 8 prstů...prostě tedy rychlost otevírání = větší bolest. Hm, asi radši snesu větší bolest a rychlost než zdlouhavě čekat na otevírání...tak snad to tak jednou bude 😒

Na to zavinování dělohy při kojení, to se myslím dají u sester dostat nějaké medikamenty na bolest, ne?

kimique
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
werunqa
5. únor 2013

@jovi
me to bolelo i jako prvorodicku celkem dost-celou noc jsem kvuli tomu nespala 😉

tariska
9. únor 2013

@miru001 Druhý porod mi trval dvě hodiny celkem, ale kontrakce teda byly opravdu hodně brutální. Ale pořád jsem si říkala, že lepší než dlouho čekat.
Na zavinování dělohy se dávají čípky proti bolesti. Bylo to dost nepříjemné, ale tak nějak se to dalo prodýchat. Nejvíc to bolí při kojení samozřejmě.

miru001
9. únor 2013

@tariska tyjo dvě hodiny, to je super, jako ty bolesti jsou děs asi, ale aspoň to netrvalo nijak extra dlouho, žejo 🙂 Díky za informaci ;)

palomitacheca
9. únor 2013

@miru001 tak u me taky platilo, ze byl druhy porod bolestivejsi. Ale mela jsem ho vyvolavany tabletou, po ktere jsem se rychle otevirala.
Prvni porod trval 9 hodin od prvnich kontrakci a urychlili mi ho pichnutim vody a oxytocinem. Na bolest jsem si nechala pichnout dolsin a byla jsem po porodu mimo a motala se mi hlava.
Druhy porod trval 3 hodiny od zavedeni tablety do cipku. Jen co se tableta rozpustila, zacaly kontrakce silit, za hodinu mi pri vysetreni praskla voda a za dalsi 2 hodiny byla Jani na svete 🙂 to uz jsem zadny leky na tlumeni bolesti nechtela, mozna i pro to vic bolelo, ale po porodu jsem byla naprosto v pohode a za to to stalo 🙂 zavinovani delohy po porodu docela bolelo asi 2-3 dny, ale leky jsem nepotrebovala, dalo se to zvladnout.

mataharyy
9. únor 2013

@miru001 Já jsem u prvního stihla mezi kontrakcemi spát 😅 v porodnici jsem byla pět hodin od přijetí do porodu a bylo to v pohodě. U druhého byli kontrakce o dost intenzivnější měla jsem hned po dvou minutách a minutu dlouhé, takže to stálo za to, ale zase od první kontrakce do porodu 138 minut, takže taky pohoda. Jak je to u třetího, o tom podám hlášení do konce března 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru