Je problém počít dítě po vícelet. vztahu nebo po roce?

sonka.77
27. črc 2010

Narazila jsem už vícekrát na to, že problémy s plodností mají hodně páry, které jsou spolu dlouho (myslím třeba 6 let a víc) a teprve pak se rozhodnou pro miminko. Naopak v mém okolí celkem bez problémů otěhotněli ti, kdo začali se snažením třeba už po roce. Máte stejnou zkušenost?

vendulka
27. črc 2010

@sonka.77 my jsme s manzele 11 let, teda co jsem spolu zacali chodit a mala se nam narodila po 10 letech co jsme spolu, takze si myslim, ze v tom urco problem neni 😀

alim75
27. črc 2010

Spolu 11 let, manželé 8 let a máme problém, jak řekla MUDra bez IVF zplodíme potomka leda zázrakem ... Ale u nás je jasný zdravotní problém.
Mám dvoje kamarády, kde jsou oba v páru úplně zdraví, jsou spolu 6 let a více a opravdu jim to nejde bez jasné příčiny.

kacerka
27. črc 2010

Tak já s tím zkušenosti nemám, ani ve svém okolí to jako pravidlo nepozoruju. První dítko jsme plodili déle, ale byl problém v mém exgynekologovi a druhé dítko vzniklo neplánovaně z jednoho nechráněného sexu - jsme spolu letos 9 let 🙂

eloana
27. črc 2010

@sonka.77 ahoj slysela jsem o tom.Podle me to muze byt tim,ze po viceletem vztahu tomu chybi ta "chemie"))

romana29
27. črc 2010

U nás absolutně bez problémů - v červenci jsem přestala brát antikoncepci a v říjnu jsem otěhotněla - byli jsme spolu tehdy 7 let. Druhé dítě - v srpnu jsem přestala brát a v listopadu bylo vymalováno 😀 .
A osobně bych po roce známosti s nikým dítě neměla 😉 , takhle jsem už věděla, co můžu a nemůžu čekat 🙂, jaký je ten druhý člověk, kam asi směřuje a tak. Takže se teď nemůžu divit, že má pořád svoji motorku a básní o další 😀

lucios
28. črc 2010

Ahoj, svuj nazor na to ma Dr Madar v Podoli na imunologii. Ale nemusi to platit u vsech paru, nekde se ovsem imunita vytvori.

kveta
28. črc 2010

@sonka.77 Áno.
V dlhodobom vzťahu mužom klesá testosterón a tým sa znižuje ich plodnosť. /samozrejme nie dramaticky, ale občas to na neplodnosť stačí/. Po znížení počtu súloží je aj ovulácia ženy menej provokovaná /ak vychádzam z faktu, že ovulácia je provokovateľná silným erotickým zážitkom/ a tak môže dochádzať k anovulačným cyklom, čo biologicky opäť vedie k zníženiu testosterónu muža...

A jeden výskum ukázal zaujímavý fakt: keď je žena v dlhodobom vzťahu neverná, tak spermie dlhodobejšieho partnera to v pošve "vycítia" a stanú sa súťaživejšími. V preklade povedané, ak neverná žena otehotnie, tak je pravdepodobnejšie, že dieťa je biologicky jej dlhodobého partnera. Tým nikomu neradím neveru na ceste za miminkom.. Len konštatujem zaujímavý biologický fakt...

renka100
28. črc 2010

my sme spolu 11 rokov a z toho som antiku brala 8 rokov. Otehotniet sa mi podarilo po 5 mesiacoch a teraz som v 4 mesiaci 🙂. Takze si nemyslim, ze by to mala byt pravda.

mv
28. črc 2010

Syna jsme měli po 5 letech vztahu a po chvíli snažení a teď po dalších 15 letech to už snaha trvá skoro 3 roky.Teď se sice zadařilo, ale nedopadlo to.Takže problém vidím spíše věk a s ním spojené mé zdravotní problémy.

trudy
28. črc 2010

my jsme s manželem 10 let a už 2 roky se snažíme, ale stále marně, ještě jsem nikdy neotěhotněla, bohužel ani teď při IVF. Já si teda osobně myslím, že to nemá vliv, jak dlouho jsme spolu i když mě tato otázka trochu nahlodala, ale asi ne 😎

aguaverde
28. črc 2010

teď sme slavili 7let vztahu a Chár se nám povedla až po 16měs snažení 😕 takže sme se nažili někdy od 5roku vztahu 😅 a stejně to nešlo hned

mmmk
28. črc 2010

My jsme spolu 8 let, syna jsme pocali pocali po trech letech snazeni asi pred rokem. Problemem byla moje anovulace, jakmile naskocila ovulace, za chvili se povedlo.

sambucca
28. črc 2010

My jsme spolu pet let, antikoncepci jsem prestala brat po trech letech kdy jsme se dohodli ze prestanu moje telo zatezovat chemii s tim, ze spolu zustaneme a chceme spolu v budoucnu dite, takze kdyby prislo driv, zlobit se nebudeme. Pul roku po svatbe (cca po ctyrech letech) jsme si rekli ze zkusime "pracovat" na miminku (sex dokoncit se vsim vsudy...), az prijde tak prijde. A vyslo to napoprve🙂 Ja osobne si myslim ze hodne zalezi na psychice, ono je neco jineho na diteti "pracovat" - planovat sex, pocitat dny atd. a neco jineho nechat cas plynout, uzivat si sex jako predtim s tim ze vysledek se dostavi sam v pravej cas. Ale samozrejme ze je dost mozny, ze tak mluvim prave proto ze jsme k vysledku prisli snadno...

spaagetka
28. črc 2010

Spolu jsme 11 let a malýho jsme počali po 11 měsících snažení. Příčinou byla nejspíš moje neléčená hypofunkce štítky, páč jsme počali hned měsíc po nasazení léků.

kristi
28. črc 2010

my jsme se nesnazili a vicemene se nam mala tak nejak nechtene prihodila po cca 17meisich vztahu....uvidime, jak pujde druhe, ale to se nas zatim moc netyka

lukza
28. črc 2010

my jsme se snažily po 3letech a trvalo nám to 3roky než se zadařilo ale moje kámoška se snažily snad hned od pul rpku co byly spolu a zadařilo e až po 6letech ,ale říká se že když jsou spolu lidi už dlouhou dobu tak se během sexu nevytváří tolik hormonu laidsky řečeno nadšení a tím pádem se oplodnění daří huře jak u lidí co jsou spolu krátkou dobu a skočí na to a je s toho miminko 😀