Je sex základ vztahu?

jenny73
26. led 2011

Ahoj a dobrý den! Mám otázku, je jich vlastně hned několik a předem děkuji za vaše odpovědi. Nedávno jsme se známými vedli jistou diskusi a mě zajímá, jaký názor na to máte vy, tady.

Je sex to nejdůležitější v dobře fungujícím vztahu?
Kolik % vztahu podle vás dělá sex?
Jsou jiné, důležitější věci ve vztahu než sex? Jaké?

beruska2x
26. led 2011

Jiste ze jsou dulezitejsi veci.. vzajemna duvera, tolerance, spolecne nazory na dulezite veci atd ale sex je taky z tech dulezitych to urcite - myslim ze dobry vztah nefunguje JEN zalozeny na sexu ale ani BEZ nej....

ja nevim, kazdy ma jine sex potreby ale partneri by se meli snazit si je sladit, pokud to jen trosku jde a mluvit spolu narovinu...

tak 45% 😅 nevim... pak jsou ve zbytku ty vztahove veci, deti atd 😉

zazulka
26. led 2011

Základ určitě ne, důležitá součást určitě. Na % bych to vůbec nedělila, každý má priority jinde a třeba pro mě je hodně věcí mnohem důležitějších jako to, že můj manžel je můj nelepší přítel, nosí mě na rukou, ctíme se, vážíme si jeden druhého, hezky se k sobě chováme a jsme pro sebe důležitější než my sami. To, že mi dává neskutečnou oporu, to, že vyléčil všechny staré šrámy, to, že vím, že tady je. Vždycky a kdykoli. Pro mě i mou rodinu.
Sex mám velmi ráda podotýkám. S bývalým přítelem jsem zažívala ultraneskutečný sex, ale jako chlap stál za starou bačkoru, jak já říkám "toho se člověk nenají"... 😉

andulinka
26. led 2011

Jeden můj kamarád mi kdysi říkal takovou teorii, kterou jsem si vzala za své.
Dobře fungující vztah stojí na 3 pilířích - 1. Partneři se musí jeden druhému líbit. 2.Musí si mít co říct. 3. Musí jim to klapat v posteli. Jakmile jeden z těchto pilířů vypadne, je to špatně. Když se jeden z páru přestane tomu druhému líbit, přestanou si dřív nebo později povídat a na sex nebude ani pomyšlení. Když se budou partneři i nadále obdivovat (vzhledově), ale nebudou si mít co říct, tak jim postel sice chvíli klapat bude, ale nebude to ten "opravdový vztah". A když jim to nebude klapat v posteli, dřív nebo později si jeden či druhý najde někoho jiného a bude po vztahu.

Takže já si myslím, že sex není nejdůležitější (podle mě se ani nedá říct, co je nejdůležitější). Je ale rozhodně jednou z důležitých částí vztahu.

Kolik procent dělá sex? Dle mého těch 30%. 🙂

Nemyslím si, že se dá říct, co nejdůležitější. Takže stejně důležité jako sex je pro mě a pro manžela vzájemná tolerance, sympatie, důvěra, vtip, starosti, děti, přátelství, společné zájmy....

karmenta
26. led 2011

Já osobně znám páry kde je sex důležitý snad na 90% a naopak kde tak na 10%.

U mě osobně to vidím tak na 40% 🙂 Ale pokud by to nefungovalo, už bychom spolu určitě nebyli, protože si myslím že v "dobře fungujícím vztahu" funguje vše, tedy i sex ( a to i v případě že mají sex 1x ročně, když to vyhovuje oběma tak je to v ok).

U mě je další důležitá věc důvěra v partnera a to jak se ke mě celkově chová.

mapurka
26. led 2011

Rozhodně zaleží na typu osobnosti a potřebě, která může být u každého jiná. Je jasné, že pokud nefunguje v manželství sex, není to úplně v pořádku...někde je chyba a je potřeba ji najít a promluvit si o tom, případně najít "náhradí řešení" intimity, protože ta je v každém vztahu hodně důležitá.
U nás dělá sex 70 procent, sbližuje, napravuje, zlepšuje náladu a otvírá cestu následné snadnější komunikaci. Samozřejmě musí chtít oba partneři. A mělo by fungovat, že když jeden nemá zrovna náladu, umí ho ten druhý "rozpálit". Nemluvím o zdravotních potížích, to je pak na vzájemné toleranci a pochopení a schopnosti empatie.
Jeden známý sexuolog tvrdí, že je důležité pro chod vztahu vybrat si jeden den v týdnu,kdy to bude pro oba v páru "povinnost". My jsme to zavedli a funguje to 😀

zakarin
26. led 2011

Ahoj,tak my ženy to určitě vidíme jinak,my nedáváme přednost sexu,ale muži tohle prostě potřebují. Takže říkám,že pro klidný vztah nejspíš je sex důležitý. Ale taky záleží na těch dvou, pokud je mezi nima láska,určitě není problém ani se sexem,ale jak to je postupem času těžko říct,každý jsme jiní,ale určitě je to jedna z věcí,která důležitá je,ale není nejdůležitější

cernovlaska19
27. led 2011

Myslím si, že v dobře fungujícím vztahu prostě všechno dobře funguje 🙂 tzn, že každý problém se dá řešit, ať už je to sex, málo komunikace nebo to co si do vztahu přineseme z dětství, výchovy svých rodičů ... druhému se to nelíbí, nesouhlasí s tím

Kolik % ...to je rozhodně individuální...už jen proto, že každý je jinak náruživý...a taky vzhledem k tomu v jakém stádiu zrovna jsem...tzn...novomanželé více....po prvním - x-tém dítěti méně....a až děti trochu odrostou tak více 🙂 ale základem všeho je komunikace...umět si o VŠEM popovídat....a říci co si každý představuje....

Nejdůležitější: vědět, že mě druhý má stále rád....že si důvěřujeme.....umíme říci druhému co se nám líbí a co ne. Pár na první pohled obyčejných věcí...ale v dnešní době už jich je jako šafránu 🙂

Vzath je jako rostlinka o kterou musíme denně pečovat a zalévat jinak nám uhyne.

ruzenkas
27. led 2011

Souhlasím se zazulkou 🙂 můj bývalý byl také velmi dobrý milenec, ale když jsem v té době chtěla, aby mi pomohl, jako psychická opora u příjímaček na VŠ, tak mi říkal, že se chovám jako malá, jako kdybych to nemohla zvládnout sama...aj. Také si myslím, že to, jak kdo považuje sex za důležitý záleží na jeho psychické vyspělosti. Ano, do vztahu to patří-vlastně milování je i součást prokazování toho, že mám toho druhého ráda, líbí se mi, přitahuje mě, ale jsou důležitější věci než nějaký sex a sama jsem se o tom přesvědčila, ale k tomu jsem alespoň já musela dospět. Dřív jsem byla jiného názoru na důležitost sexu ve vztahu. 😅

romana29
27. led 2011

O sexu se bavím jen s přítelem - takové otázky mé přátele rozhodně nenapadají, asi jsou všichni (stejně jako já) v této oblasti spokojení 😉

leonaxyt
30. led 2011

Sex je stejně důležitej jako jakákoliv jiná součást vztahu.. A když neklape, dřív nebo později půjde vztah do háje ☹ - pokud to teda neni vztah lidí, pro který sex zas tolik důležitej neni.. - ovšem moc nevěřim tomu, že jsou na tom vždycky oba úplně stejně 😉.
Pro mě je důležitej hodně, jsem spokojenější s nynějším partnerem, se kterým se sem tam (spíš sem než tam 😀 ) pohádáme, máme takovou hodně živou domácnost, někdy mě štve šííleným způsobem - ale nezažila jsem lepší sex než s nim, je to jedinej chlap, kterej mě po celou dobu trvání vztahu pořád tolik vzrušuje, má prostě kolem sebe nějakou sexuální auru či co..:DD

kalu
30. led 2011

Já znám jedno pořekadlo a to podle mého názoru naprosto přesně funguje :" Když sex výborně funguje, tak tvoří 10% vztahu, když nefunguje, tak tvoří 90% vztahu".

deeniisa
2. únor 2011

ahoj myslim ze sex je hodne dulezitou soucasti vztahu s pritelem jsme se nejakym zpusobem po 5letech vztahu a 3 letech spolecneho bydleni dostali do kryze ktera ovlivnila hodne nas sexualni zivot a myslim si ze vztah tim hone trpi chvilemi me napadaji i veci jako ukoncit to nebo si najit nekoho bokem.... a tak....sama nevim jak to resit takze asi neporadim ale rikam jak to mam bohuzel ja :(

jorge_g
5. dub 2011

v dobrem fungujicim vstahu neni duležity jenom sex ale i duvěra respekt mezi sebou upřimnost . na to kolik procent vstahu dela sex podle mě by to mel delat každy podle mě 90 porcent aspon. 🙂 😉

vievik
4. kvě 2012

sex je veeeľmi dôležitý vo vzťahu ,keď nejde to ,je to celé naprd

kacerka
5. kvě 2012

Já myslím, že je důležité, aby partneři byli naladěni na stejné vlně - tzn. aby měli aspoň podobnou potřebu sexu - když chlap by mohl denně a ženská jednou za měsíc, nebo obráceně, tak to bude asi ve vztahu problém . . . Než jsme měli děti, tak jsem sex považovala za velký pilíř vztahu, teď jsem to přehodnotila a rozhodně se posunul na žebříčku na nižší příčky. Jsou důležitější věci, nebo aspoň pro mě 😉

fidka79
8. kvě 2012

@kacerka suhlasim s tebou...kym sme nemali drobca,na zaciatku vztahu sme mali culy sexualny zivot 😉 a myslim ze je normalne ako prichadzaju deti,uz toho casu tolko nie je...mne staci aj pohladenie,pekne slovo,a ako sa snazi v domacnosti,odbremenit a pomoct ako moze...venuje sa malemu,teraz sa snazi aby som pomaly nic nerobila vsak chodim do prace 😀 maka v domacnosti aj za 2ch,len aby som mala pohodlie v tehu 😉

@vievik vobec nesuhlasim dolezity je ale nie veeeelmi.....ak mas doma sexmaniaka tak u vas asi aj je aby si mu stacila alebo on tebe,mnoo nezavidim ak mate aj deti to musis byt asi robot aby si stihala deti domacnost pracu a este hadam aj kazdy den sexovat 😀

gabuli202
8. kvě 2012

Tak podle mě můžu říct, že sex je ve vztahu velmi důležitý. Ať se to někomu z vás líbí nebo ne, bez sexu to nejde. Samozřejmě, že už tady zasnělo něco jako porozumění, tolerance, líbit se navzájem, to je jasné, bez toho to taky nejde, ale jak přestane klapat sex, žádné povídání a hezký usměv to nezachrání 🙂 Nedokážu říct, v kolika procentech bych to označila, to snad ani nelze.

pehaka
8. kvě 2012

tak dle mýho je rozhodně více jak 50% páč když to nefunguje v posteli jde to celý do kelu.. 🙂 jsou důležitější věcí, ale sex patří na první příčky mých - našich priorit...letos jsem s partnerem 10 let z toho 4 roky manželé a 7 let spolu žijeme...je to můj skvělej kamarád,přítel, opora ale především milenec... 😉

adenka84
8. kvě 2012

První otázka:Sex ve vztahu důležitý vůbec, ale vůbec není..o tom vztah přeci není. a kdo si to myslí, tak pak vůbec netuší co skutečný vztah znamená..a to je hodně smutné..

Druhá otázka..Bohužel sex dělá asi 90% vztahu...v mnoha případech nejde ve vztahu o nic jiného než sex a to je katastrofa..proto také spoustu vzatahů dlouho nevydrží...rozvody jsou stále častější..protože lidi jsou poblouzněni jen tím sexem a o nic jim nejde..jak jinak to pak může dopadnout????

Třetí otázka : je spousta jiných důležitých věcí než je sex...a to sice láska jako taková, nikoho skutečně milovat jak v dobrém tak i zlém, v chudobě i bohatství, ve zdarví i v nemoci...spousta dnešních, především mladých lidí dnes vůbec neví co tahle slova znamenají...

PS: třeba takový věřící lidé...když je nikdo hluboce veřící, sex provozuje jen pouze za účel rozmnožování..a dokážou být šťastný... my s manželem také věřící jsme, tohle sice až tak silně nedodržujeme, ale u nás tedy na 100% sex to první nebo to nejdůležitější ve vztahu není..to tedy vážně neeeee!!!!
S manželem jsme svoji 5 let, žijeme spolu 6 let..hádky neznáme, máme báječnou dcerušku a to že nám to vše klape SEXEM určitě není....To jest můj názor..

pavlakh
23. kvě 2012

Sex je důležitý, ale nezáleží na kvalitě nebo kvantitě, ale žena musí být vnímána jako nádherná sexuální bohyně a chlap jako neskutečný hřebec 🙂 Pak to bude klapat i když místo prosouložené noci bude společná noc otočený k sobě zády každý pod svojí peřinou. Odjakživa zakazuju mít dvě peřiny, jedna peřina je neskutečné slučovadlo. Pracuji 25 dní v měsíci už ubírám, jsem přeci těhotná, jsem vyčerpaná, ale přesto jsem jak štěně co hledá to teplo, on samozřejmě také 🙂 Je to paráda, nežít s nejlepším přítelem, nebo s bratrem... Kamarádka neprožívala se svým manželem sex, ani ho po sobě nevyžadovaly jen když byly ovíněný a říkala, že on je pro ní skvělej kamarád a láska vyprchala.

petanevesta
23. kvě 2012

Podle mě se mění priority i s věkem, mladý pár si bez sexu neumí vztah ani představit a ke stáří se tahle potřeba snižuje a ve vztahu nastupujou jiné hodnoty, co ty dva drží spolu......nicméně podle sebe bych řekla, že sex je pro mě důležitý tak na 50%, kdyby neklapal, tak by to určitě narušovalo mojí psychickou pohodu a naopak, když máme s mužem krizi, tak to pak dopadá do sexuální oblasti - chce to mít vyvážené obojí - porozumění i sex - jedno bez druhého prostě nejde 😉

andelka
23. kvě 2012

Sex není důležitý, dokud funguje 😀 Jak je v téhle oblasti problém, tak je to pak solidní narušení vztahu.
Samozřejmě po letech, hlavně když jsou malé děti..málo času, únava...tak nastoupí jiné "ztužovače vztahu", ale intimní sféra by pořád měla fungovat, i když třeba trošku jinak než v začátcích. A mělo by se jít cestou kompromisu a porozumění.
Osobně...potřebuju mít v životě všechny tři M - manželka, matka, milenka (v rámci jednoho vztahu samozřejmě , ne bokem 😀 )- jak jedna role vypadne, je zle. Necítit se žádoucí je děsnej pocit a nespokojenost pak ovládne všechno. Řekla bych, že je to jedna třetina, podle těch M: potřebuju trávit čas s dětmi, rodinou (matka), s manželem osamotě, zajít do kina, na večeři, na procházku (manželka) i zažít něco supr v posteli (milenka).Pak je všechno vyrovnané a v pohodě 🙂

andy80
23. kvě 2012

Sex je vždycky až na prvním místě 😀 . Ne, myslím, že kdyby to nefungovalo v posteli, tak by to nefungovalo ani ve vztahu, toť můj názor.

saminomimino
23. kvě 2012

myslím že je mu přikládán příliš velký důraz,je potřeba ale nesmí,podle mně,stát vztah jen na tom,to je jako by jste vztah postavili jen na tom že žena musí dobře vařit,z hlediska přírodních zákonů,myslím že pro muže je velmi podstatný,není přirozené mít jednu samici,má sít sémně a plodit potomstvo,v tomto muži trpí a tak "podvádějí" a mi jim to máme zazlé 😀
Ne,chci říct že ve vztahu musí být vše a to i sex ale jakmile na mně muž tlačí,zapřu se má 10x delší útrum,já ho taky nenutím k ničemu jinému a v sexu platí dvojnásob,že musí chtít oba,mám to být přece příjemné... 😵

pepibubu
31. kvě 2012

Základ vztahu ne, ale jeden z důležitých pilířů ano. Spolu s důvěrou, a tolerancí.

jeaneta
31. kvě 2012

Ahojky No to je těžká otázka, neboť každý má jiný žebříček hodnot. Podle mého názoru není sex nejdůležitější, ale určitě má svou roli ve vztahu. Nechci nikomu vyvracet jeho přesvědčení, ale pokud někdo tvrdí, že sex není vůbec důležitý, tak je buď asexuální a nebo si to nalhává. Ve vztahu jsou mnohem důležitější věci, ale je jich víc. Myslím si, že to mohu vrdit, neboť mám skvělý vztah, tím však nemyslím dokonalý, to není žádný 🙂 Napíši tady svůj pohled jak se dívám na náš vztah. Není důležitý jen sex ale také láska. Nemám teď na mysli zamilovanost, ale tu pravou lásku, která přichází časem a tu lásku tvoří pro mne tolerance, důvěra a úcta.....to jsou mé hlavní priority. A věřím, že kdybychom si neruzměli v sexu, tak bychom spolu už nebyli i přesto, že všechny tyto priority jsou. Jak už tady někdo napsal, že je hodně vzutahů založeném na sexu.........tak je to tak a proč? Dokáže fungovat vztah plný sexu bez lásky? ANO........a dokáže fungovat vztah plný lásky bez sexu? NE......myslím si, že je to prostě příroda 🙂 No ale o tomto tématu bych dokázala popsat spusty stran 😀 Ale ať si každý stojí za svým názorem 🙂 Myslím si, že perfektní vztah není se sexem nebo bez, ale ten který prošel trním a je celý......ano nějaké odřeniny jsou a dokonce možná zůstanou i jizvičky, ale pořád je pohromadě 🙂 ......... Když se na to podívám z jiného pohledu......je manželský pár.......milují se, mají skvělý sex, rozumí si ...... a dejme tomu, že se stane nehoda a jeden z nich nebude moct mít už nikdy sex....co potom? přežije ten vztah? je ten sex opravdu až tak důležitý? zvládnou to oba manželé psychicky? Vůbec v tu chvíli nejde o vztah. Jde o to jak si byli citově blízcí a jestli se dokáží navzájem podpořit a jestli je jejich láska tak velká, že dokáže ustát i tuto vichřici......🙂 a teď si položme otázku.......zvládli bychom to na jejich místě?..........No, ale to už jsem zabočila k úvaze........tak to je můj názor...... může o tom přemýšlet jeden člověk, ale každý úhel pohledu je jiný 🙂

hejdita
1. čer 2012

pro nas ženy sex není na prvím místě a tak i tato otazka nemůže byt subjektivní protože odpovedi premahaji ženy.... kdyvy tu byl muz tak by rekl jiste ze je to nejdulezitejsi...bo muzi jsou v teto otazce uplne jiny ....

jelikož nechapeme nebo nejsme tak zasveceni do muzskych smyslu a nevidime do muzske hlavy ktera ma jine hodnoty jako ta nase tak podle toho jak to mame my tak sex je jednou z prvnich veci naco muzi mysli 🙂 pak je jidlo kdyz je muz uspokojen v techto dvech vecech tak se s nim clovek pobavi o cem koliv i kdyz je to pronej nezazivne tema....nemyslim si ze to maji jako my ze nejdrive rodina a vsechno kolem toho jako je deti jidlo domacnost a pak treba i ten sex .....muzi to maji jinak kdyby to meli jako my tak nedojde k podvodum a manzelske nevere....

takze za mne neni sex nejdulezitejsi.....ale kdyz neco po muzich chcete a vite ze by s tim mel nejake neco kole, toho ze to neni tak dosazitelne.... tak co zena udela? kdyz je moudra??? uvari veceri oblekne si neco hezkeho svede ho a udela mu krasny sexualni zazitek a prednese mu to pocem touzi tak muz to lehcejc prijme nez pred obedem hladny a se sexualnim napetim 🙂
a za muze myslim ze sex je pro fungovani vztahu nejdulezitejsi.... vetsinou je to ta zena ktera potrebuje vykladat a potrebuje aby ji muz poslouchal a sem tam ji neco k tomu rekl.... 😅

takze nesubjektivni odpoved na nesubjektivni otazku 😀 zdali je v manzelstvi sex nejdulezitejsi?

za muže: urcite
za ženu: nikoliv
pro muze je z 80% dulezity pak je jidlo 😀 a ostatni veci (podle mne a pozorovani okoli)
pro mne z 60% dulezity ostatni je domacnost kdyz nepocitam ve vztahu deti..... protoze maminky s detmi nemaji taky sexualni apetit.... protoze jsou znavene a tak daaale 😀

jessika
1. čer 2012

Rozhodně ne základ, důležitá součást ano, tedy spíš shoda v posteli. Nejde o kvantitu. Hlavně jim ta frekvence musí vyhovovat oběma, nebo musí přistoupit na kompromis. Určtě existuje i manželství, kde spolu partneři spí jednou dvakrát do roka a jsou spokojení. Za předpokladu, že to oběma vyhovuje.

mareksk
22. říj 2012

moja skusenost:
vztah je ako zmrzlinovy pohar 🙂..a sex je ceresnicka na nom )
ak je pohar chutny, prijemny, farebny, zladeny, ma prepojene a skvele chute, ktore sa dolnaju a vzajomne toleruju, sex nemoze nebyt tiez skvely....)

framboise
28. říj 2012

Sex je kořením vztahu. Ani jídlo bez koření nebo se špatným kořením není dobré. 😉
Ženy potřebují především pozornost, úctu a ochranu. Muži věrnost, péči a vděk. Oba potřebují důvěru, aby měli něco společného (ty základy, bydlení, děti, styl života, ...) a něco rozdílného (aby se doplňovali a obohacovali) a aby si sebe navzájem vážili.
Samozřejmě s tím sexem zálěží na temperamentu daného páru 😅 .
V páru by se hlavně neměla vytratit ta intimita i v úplně obyčejném každodenním životě a když je tam navíc ta chemie tak je to "něco" 😀 .
Já si osobně neumím představit vztah kde by jsme byli jako dva kamarádi nebo bratr se sestrou. Ale % si netroufám určit.