Je spravedlivé, aby svob. matky dostaly byt přednostně?

1983hr
19. led 2012

Je spravedlivé aby svobodné matky dostavaly městské byty přednostně?Znám kolem sebe 3 matky které jsou vedené jako samoživitelky(kterymi nejsou) a dostaly městsky byt,naopak rodinka s 2malymi dětmi pendluje po podnájmech

mamkamarketa
19. led 2012

@misellll k zadny stavce nedoslo a nikdo kvuli tomu nezemrel 😉

spis cekam na vyjadreni pusolamy? 😕

misellll
19. led 2012

@mamkamarketa:to je jedno,ale jejich chování nebylo na místě,chtějí zvednout platy fajn,ale vyhrožovat tímto způsobem,pro mne nepřijatelné 😉 a co se týká toho,že čekáš na vyjádření pusolamy????? tak tomu nerozumím 😕

1983hr
autor
19. led 2012

Někteří doktoři jsou na zabití ale znam i opravdové kapacity a ty si zvýšeni zaslouží. Ale nejsou sami kdo by měl mít lepší plat,co takový Hasiči ty mají dost malé platy a přitom nasazují vlastní životy

romca13
19. led 2012

o těch platech by se tu dalo siskutovat,, samozřejmě že jsou někteří doktoři kapacity, přece jen zachránit lidský život je něco neuvěřitelného,,,,ale jsou i tací doktoři, kteří se vezou s těmi ostatními a berou za to prachy,, takže je to individuální,,, a přesně jak píše 1983hr, co třeba hasiči???? a vyžerou většinou to nejhorší,,,,, i když si je třeba i někdy volají,aby jim sundali kočku ze stromu :D

llluckaaa
19. led 2012

@romca13 Hasiči na tom ale nejsou zase tak špatně, ne? Přesčasy žádné, pracovní doba kratší, nemusí na to tak dlouho studovat. A s tím nasazováním životů to také není tak žhavé, aspoň jak jsem slyšela od kamaráda hasiče. Ale platy jim snížit neměli, to si určitě nezasloužili...

romca13
19. led 2012

@llluckaaa no tak známej je u profíků a když kolikrát vykládá k čemu denně u bouraček jezdí :( na to povolání musí být holt povaha,,, nějakej srágorka by to dělat nemohl,,ale je fakt že povolání si každej volíme sám, takže víme, do čeho jdeme, to stejné věděli i lékaři, do čeho jdou, a tak je to se vším

1983hr
autor
19. led 2012

Tak muj strýc je hasič a vim že je to fuška.Je to hodně o psychice a zaplacené to nemaj.

pusolamy
19. led 2012

@mamkamarketa : je mi 23 ano spravne ale ihned po dokonceni skoly jsem nastoupila do prace a do materske pracovala-platila dane ( to ze mi zamestnavatel trochu prilepsil abych mela vyssi materskou neberu jako kradez), jsem vdana a manzel je zivnostnik- plati dane. v nasi vesnici je cikanske gheto - vidim kam chodi nase dane, cikanky cekaji kazdeho desateho na postacku jak lvice a kolik na tech slozenkach maji nechci radsi videt.
btw. nikdo nerekl ze jsi krava

deyana
19. led 2012

@romca13 cikáni nedají 3 nájmy dopředu a 4.platit hned 😉 proto je nedostávají 🙂 někde je to takhle, někde zase samoživitelce byt nedají, v domnění že nebude platit, jelikož nemá peníze.. i to tady na MK někdo psal, že když žádá samoživitelka, dokládá příjem¨a snad i smlouvu..?

milada2
19. led 2012

@llluckaaa Tak já mám mezi profi hasiči spoustu pratel a fakt jim dost krivdis. Těm bych teda platy zvýšila hned, zasloužili by si to moc

pusolamy
19. led 2012

@milada2 : souhlasim, co hasic kolikrat vidi 😢

asimetria
19. led 2012

@misellll ono totiž vtip je v tom, že si nikdo pacienty jako rukojmí nebral, akce jako taková byla oznámena nejmíň 3/4 roku dopředu a to, že ji nikdo neřešil, určitě není problém lékařů... a právě kvůli hypokratovi stávky probíhaly tak, že si jich nikdo ani nevšiml, protože pacientu se to nedotklo... A když někdo oznámí, že dá výpověď, tak je to jeho právo. A pokud to oznámí tak dopředu, tak je to víc než slušné a zaměstnavatel - stát nebo kraj - má dostatek času si situaci vyřešit - tzn. najít někoho, kdo bude za daných podmínek pracovat...

asimetria
19. led 2012

a ještě k původnímu tématu - ikdyž je to nespravdelivý tak je to možná nejvíc o svědomí těch lidí, kteří ten systém zneužívají, to bych asi nedala... my jsme celkem nikdy od nikoho nic nechtěli a snad to tak bude i dál. Vědomí, že cloním někde, kde by měli být potřebnější - já nevím, asi by na takový lidi měl působit tlak společnosti a nějaká obecná slušnost, která se tu moc nenosí

milada2
19. led 2012

@ivarei Z oboru... taky "socka"? 🙂

llluckaaa
19. led 2012

@milada2 Tak já bych jim větší plat přála, ale nepřijde mi to takové do očí bijící jako u jiných profesí. Každopádně ta práce je fakt jen pro silné povahy, to souhlasím. Já bych na to určitě neměla, mají můj obdiv. Jak jsi vzali kus platu, to byla opravdu sprosťárna. V čem jim křivdím? Že denně nenasazují životy?

ivarei
19. led 2012

@milada2 Jojo 🙂. Terénní pečovatelská služba a NZDM 😀

milada2
19. led 2012

@llluckaaa Ano... životy skutečně nasazuji (i kdyz ne třeba každý den), dělají 24 hod směny a leckdy musi do prace ve sbem volnu a nikdo jim to nezaplatí, vzdělávat se musejí neustále, stále nějaké přezkoušení a testy, práce náročná psychicky i fyzicky a leckdy až šikana a opovrhovani ze strany denních, tj. kancelářských zaměstnanců. Ono se to asi lisi i utvar od utvaru, alespoň ta slušnost jednání, ale náročné je to určitě všude.

milada2
19. led 2012

@ivarei PMS ČR a Dům na půli cesty 😀

ivarei
19. led 2012

@milada2 😉

llluckaaa
19. led 2012

@milada2 Já to znám jen z vyprávění toho jednoho kamaráda a to mi tak strašné nepřišlo. Určitě teda nemluvil o věcech, o kterých píšeš ty - neplacené přesčasy, práce ve svém volnu nebo neustálé vzdělávání. Ono bude hodně záležet na tom, kde konkrétně jsou.
Tak o opovržení z pohledu kancelářských jsem nikdy neslyšela, já myslela, že to jsou pro většinu lidí hrdinové.

milada2
19. led 2012

@llluckaaa Ono je to asi opravdu na různých místech v lecčems odlisne, a ten utvar, kde s klukama kamaradim, je mozna trochu specifický. A taky je to krajský útvar, takže vytíženost a nároky maximalni. Paradox je, ze dennich zaměstnanců je 3x tolik, co vyjezdovych hasičů, platy maji lepsi oni a berou je jako něco míň. Což právě taky nechápu, protože kdyz se rekne "hasič", tak podle me si taky každý vybavi chlapa na výjezdu a ne kancelarskyho pracovníka 😉

No odbocila jsem. Nechtěla jsem přispívat, spatne se mi píše z mobilu, ale tohle jsem musela. Strávila jsem s klukama spoustu času, i na utvaru, moc mi kdysi pomohli.

1983hr
autor
19. led 2012

@milada2 Já jsem viděla hasiče v akci když hořelo a pak když se zabili 2 motorkáři. Spadla mi čelist,když jsem viděla co musely zvládnout. Jsou nedocenění...a prý jim ještě omezí stavy. Všichni pořád vidí jen lékaře ale hasiči taky zachranují životy a nasazují ty své.

petule246
19. led 2012

@llluckaaa - ještě zpátky k těm doktorům. Jejich zodpovědnost vůbec nezpochybňuju, sama bych si tuhle práci nevybrala, protože bych na ni neměla, ale na český poměry mají slušný platy, výrazně nadprůměrný. Holt nežijou v německu. Že začínají s mizernýma platama je pravda, ale tak to prostě je, nějak začít musí. A musím říct, že mám 2 kámošky doktorky a ani jedna si teda nestěžuje, spíš naopak - jsou to teda obě zubařky. Když to shrnu, mne ta jejich akce "děkujeme, odcházíme" nepřišla úplně košer. Tak holt měli jít studovat něco jinýho ...
ale jinak si třeba ráda připlatím za nadstandardní úkony, pohotovost ... a ve svý podstatě doktory miluju, hlavně když mi dokáží pomoct 🙂

llluckaaa
19. led 2012

@milada2 Ten náš kamarád nejdřív dělal v Praze a pak se přesunul do okresní města. A říkal, že to byla obrovská změna, že v Praze si ani pořádně nesedli na základně a už zase jeli a že ty situace byly mnohem horší. Tady že je to spíš dovolenkové. Ale možná mě jen nechtěl vyděsit, tak vyprávěl jen o koťátkách a papoušcích na stromě a hořících popelnicích 🙂 To je fakt děs, že ti, kteří si to oddřou v terénu, dostanou míň. Je to nějak špatně vymyšlené ☹

llluckaaa
19. led 2012

Už jsme se dostaliy někam úplně jinam, uzavřela bych to asi s tím, že já bych chtěla přidat ještě zdravotním sestřičkám a učitelům 😉

weri1
20. led 2012

@mamkamarketa ale tomu barmanovi to zaplatí zaměstnavatel a lidi....to je blbě napsaný