Je třeba věci na miminko žehlit?

romcovaklarka
1. únor 2011

Ahoj, prosím o zkušenosti (nebo i rady od doktorky apod. co máte), jestli je dnes ještě třeba věci na miminko žehlit. Nemyslím teď estetickou stránku 🙂 ale z hlediska hygieny. Slyšela jsem, že je to potřeba kvůli zničení bacilů. Na druhou stranu jsem slyšela také to, že vzhledem k lepším pračkám i lepším pracím prostředkům dnes (než třeba když my jsme byli miminka) to snad podle některých už není třeba.

Díky předem za názory a případně i pište, jestli si to myslíte jen tak podle zdravého rozumu, nebo jste to někde četly, nebo kde jste to slyšely atd. Díky moc 🙂

dagina
3. únor 2011

@mataharyy a do čeho ti smrká manža🙂?? Můj odmítá papírový používat, bo je hned protrhne...

dagina
3. únor 2011

@mataharyy ještě něco... ta esence od Ulricha prádlo i trochu změkčí?? Asi ne, co!? Jak se prosím tě ty ořechy používají??? Je vhodné je používat na všechno prádlo?? Nemám doma ráda x druhů pracích přípravků 😅.

mataharyy
3. únor 2011

@dagina Tak já mám kliku manžel používá papírové, by mě kleplo pachtit se s kapesníčkama 😀 Ze začátku jsem používala ořechy jen na dětské, ale teď už jedu více méně jen na nich, všechno je čisté, s tou esencí i voňavé, zatím nemám důvod na stížnost, když je něco jó špinavé, případně pleny tak ty lehce zaperu žlučovým mýdlem a je to 😵 S tím změkčením ti moc nepovím, nezdá se mi že by bylo prádlo nějak tvrdé (a že máme vodu tvrdou jak hrom), třeba když jsem prala v arielu, bylo to horší, ale nevím či je to esencí, nebo ořechama... 😅 Používají se snadno, dostaneš k nim malej látkovej sáček, do něj hodíš pár ořechů (čtyři, pět) zavážeš, když dáváš vonný olejíček tak sáček pokapeš pár kapkama a hodíš přímo do bubnu (dle návodu jsou vhodný na praní od 30 - 90), pokud dáváš tu esenci, tak jí přidáš do posledního máchání a je hotovo 😉

fifinka123
8. srp 2014

Já si myslím, že věci na miminka by se měly žehlit určitě 🙂, je pravda, že mnoho maminek to nebaví. Já sem teď nedávno začala přímo využívat službu žehlení. Nechávám si žehlit košile pro manžela do práce, hodně mi to ulehčuje život...můžu doporučit , ale myslím si, že v dnešní době je těchto firem víc jak dost! Je pravda, že takhle pohodlná jsem začala být až teď, když čekáme miminko 🙂

evaamy
12. zář 2014

Já neplanuju žehlit. Sousedka žehlí z obou stran, ale na druhou stranu nechá díte chodit v pokadenych plenkách i dvě hodiny, tak to je logika jak cip. Ve vykalech v zaparene igelitové plence asi podle ní žádné bakterie nejsou.