Je třeba věci na miminko žehlit?

romcovaklarka
1. únor 2011

Ahoj, prosím o zkušenosti (nebo i rady od doktorky apod. co máte), jestli je dnes ještě třeba věci na miminko žehlit. Nemyslím teď estetickou stránku 🙂 ale z hlediska hygieny. Slyšela jsem, že je to potřeba kvůli zničení bacilů. Na druhou stranu jsem slyšela také to, že vzhledem k lepším pračkám i lepším pracím prostředkům dnes (než třeba když my jsme byli miminka) to snad podle některých už není třeba.

Díky předem za názory a případně i pište, jestli si to myslíte jen tak podle zdravého rozumu, nebo jste to někde četly, nebo kde jste to slyšely atd. Díky moc 🙂

deyana
1. únor 2011

my nežehlíme, na úplně malé mimi jsem žehlila jen asi 2x, taky než jsme spotřebovali všechno čisté oblečení, byli jí asi 2 měsíce 😀 jinak nic, věším to teda normálně, ale trička jsou jako vyžehlené.

marecek4
1. únor 2011

do šesti týdnů jsem žehlila vše,pak ještě nějakou dobu čtvercovky-ale jen složené a přežehlila jsem je tak,a teď už nežehlím vůbec,mikiny a trička pěkně složím a jako vyžehlený vypadaj,košilku sice máme,ale nosíme sporadicky,takže to když tak přebere Terka s Radkou při službě,přes léto to je něco jiného,to jsou ty trička vidět tak je přeletím,ale pod mikiny a svetry je to pro mě zbytečný

weri1
1. únor 2011

@fiallinka no nejsem jediná která má tenhle názor, my to máme zmačkané ať to věším jak věším a ve zmačkaným chodit nebudu a je pravda, jak tu někdo psal, že to pověšení a poskládání tak aby jsi to nemusela jako žehlit, zabere víc času jak to žehlení
Já sice žehlení nemám ráda, ale netrvá mi to nějak dlouho

weri1
1. únor 2011

ale to se dostáváme mimo téma diskuse....

luciebx
1. únor 2011

ja na malyho zehlila v 6ti nedelich.. a pak uz ne.. a nepripada mi ze by mu to nejak skodilo na pokozce jak se rika ze zehlenim se zabiji bakterie.. a ze by chodil uplne ve zmackanym to se taky neda rict. .krasne to vyvesim.. a poskladam a je to.. ja zehlim jen to nejnutnejsi..

anieanne
1. únor 2011

@m.o.u.s.e No paráda, konečně někdo na stejné vlně - a já už myslela, že jsem sama, kdo pere v klasickém prášku spolu s "dospěláckým" a nežehlí 😀

marecek4
1. únor 2011

já právě taky radši dobře pověsím,než pak žehlit-ono pak to rovnou skládám a schovám,kdybych to nacpala do koše,tak pak z toho mám za chvíli hory

luciebx
1. únor 2011

@anieanne me mamka taky rikala ze proc furt peru v detskym.. ale me spis jde o to ze ten detsky tak krasne voni.. ja tam kolikrat prihodim svoje spodni pradlo. 😀 😀 ale je fakt ze treba tmavy tricka nebo riflicky hodim s nasim dospeklackym a peru v arielu..

marecek4
1. únor 2011

@anieanne no ,u nás se zase malému pere víceméně zvlášť,jaksi mi nejde pod nos,nacpat jeho věci,dohromady s věcima nás velkých,i když zase když nemám pračku plnou,tak tam něco přidám,a přiznávám,že ulíttávám na Batoleti-prášek + aviváž strašně nám voní,tak peru v tom-ale i naše drobný prádlo,jen na to víc špinavý a tmavý beru jinej prášek,nebo sliz

kijonkova.k
1. únor 2011

Tak já žehlím jen teď na malého(má 9 dní),ale určitě mě to za chvíli přestane bavit a žehlit zase nebudu.Pro nás taky nežehlím.Nesnáším žehlení 🙂

anieanne
1. únor 2011

@luciebx Já dětskej prášek nikdy neměla, takže nevím, jak to voní 🙂
@marecek4 U nás není moc prádla, takže abych prala každé zvlášť ( malé tmavé, velké tmavé, malé bílé, velké bílé atd. ), tak to bych prala jednou za čtrnáct dní, a to by zase nebylo v čem chodit 😀 Takže proto dávám dohromady.

Jinak peru ve Woolitu a k tomu Silan.

kristi
1. únor 2011

@kijonkova.k ani treba svoje dziny?

luciebx
1. únor 2011

ja teda dziny taky nezehlim.. natahnu na sebe a je to.. kdyz se fakt vyvesi dobre.. nemas na nich co zehlit..

oli26
1. únor 2011

nezehlime nic, mame susicku, ta zehli za nas, i kosile 😀 😀 😀

kristi
1. únor 2011

mne teda prijdou desne zatvrdly, mnohem lepe se mi navlekaji, pokud jsou prezehlene...ale ja jsem uchyl, miluju prani, veseni a avivaze

kristi
1. únor 2011

@oli26 to jako fakt zehli i kosile do prace? ja tomu nejak neverim, ze to lze.....samo se susickou pocitam do baraku, ale neverim tomu, ze bych nemusela zehlit 😕

luciebx
1. únor 2011

tak ja mam spis zkusenost se susickou takovou ze z toho vytahnu veci dost pomuchlane.. a pokud se to prezene tak i srazene.. susicku nemam rada a hlavne to z ni nevoni tak jak kdyz se necha pradlo krasne vysusit na snure..
ale kazdyho vec..

fiallinka
1. únor 2011

@weri1 no právě, ty jsi ten žehlící typ, jak jsem psala 🙂

luciebx
1. únor 2011

jako treba me zehleni taky bavi.. ale ja zehlim fakt jen tricka ktery stejne davam veset na raminka.. nic neskladam..
ale ze bych musela zehlit vse a rikat ze sem zehlici maniak to ani ne.. takze ja kdyz zehlim jednou za 2 tydny a mam tam 15 tricek trva mi to pul hodky.. ani to ne.. a odreaguji se.. pustim pisnicky a je mi fajn.. a kdyz me to nebavi.. tak to necham.. hihi

pajushka
1. únor 2011

Já teda žehlení bytostně nesnáším, hlavně proto, že většinou začínám žehlit, až když se to fakt nakupí 😕 Ale nedokážu si představit chodit v nevyžehleným (ani muže bych tak neposlala 😅 ) Ale musím říct, že žehlení teď pro prcka mi nevadí, to si skoro užívám, já ty čisťoučký, voňavoučký hadříčky miluju 😅
Povlečení apod. ale nežehlím....a o sušičce jsem také slyšela jen chválu, pro mě to zní jako sci-fi nemuset žehlit 😅

marecek4
1. únor 2011

@anieanne tak to ti závidím po tom,co jsme se přestěhovali a za vodu platíme,u nás může jet pračka každý den a ještě nemám dopráno-ono u šesti lidí je to znát

kijonkova.k
1. únor 2011

@kristi Pokud to není nezbytné,tak ne.Taky ráda peru a věším voňavé prádlo,ale žehlení nesnáším.

mataharyy
1. únor 2011

Ahoj, taky jsem nežehlící, na malého žehlím jen to co se "musí" pač to je jak přežvejkaný stádem krav, jináč na to dlabu, jináč než se narodil, vyžehlila jsem vše, ale hlavně z důvodu okolí... Teď taky žehlím pro mimčo vše, ale pak už to hrotit nebudu 😉 Bude se žehlit to co bude nutné, např čtvercové pleny, pač se mi jináč blbě skládají 😀 Každopádně mám od mnoha lidí (mezi nimi jsou i doktoři), že aby mělo smysl žehlit kvůli bacilům, musel by to člověk vyžehlit těsně před tím než to na dítě navlékne, jináč že to prý nemá opodstatnění 😉 Takže hlavní důvod žehlení je asi vžité navádění našich rodičů a to jak se na to dívá okolí, má tchýně žehlí i trenky a pořád má problém s tím že já žehlím jen věci u kterých je moc vidět že jsou zmačkané, kdybych měla žehlit vše klepne mě, pač mé dítě má vše jen na "jedno" použití, někdy má i dvoje oblečení na den, proleze kdejakou dírou, louží vytře v obchodě... No děkuji pěkně dost na tom že u nás se pračka nezastaví 😝

anieanne
1. únor 2011

Holky, můj manža má na (ne)žehlení úžasnou strategii, a to "Co je akorát, to se na těle natáhne, a co je velký, to se stejně zmuchlá" 😀

pajushka
1. únor 2011

@anieanne 😀 😀 😀

michamicha
1. únor 2011

žehlení taky nesnášim, mám sice muže kravaťáka, ale košile si žehlí sám 🙂 a na malýho žehlim jen když se mi to nakupí v koši a mám na žehlení trošku náladu, jinak tahám z koše s prádlem nevyžehlený 😅 jediný co teda poctivě žehlim, jsou plenky a osušky, protože těch máme velkou spotřebu a nevyžehlený jsou takový tvrdší 😒 ale naše věci nežehlim, když chce manža něco vyžehlit, tak to zvládá sám a i ho to docela baví, já si svoje věci žehlim jen když jsou hodně pomačkaný, ale to je málokdy, kupuju si nemačkavé oblečení 😉

dana3262
1. únor 2011

@kristi ponožky určite nema smysl zehlit, ale rucniky a uterky, tak ty urcite zehlit smysl ma a velky.

brisalek
2. únor 2011

http://ona.idnes.cz/zdravi.aspx?c=A091101_11531... tak jen jeden z clanku o bakteriich v byte...asi trochu populisticky, ale myslim, ze treba prat rucniky a svoje pradlo s detskym to bych fakt nedelala🙂

kristi
2. únor 2011

@dana3262 no, ja to nedelam a delat nehodlam, to uz by me z toho vazne siblo