Je tu i nějaký taťulda?

mansart
4. říj 2006

Ahoj všem tatínkům,taťkům a taťuldům. Snad se nás tu sejde víc a budeme si moct vyměňovat zkušenosti. Tak můj první dotaz:,,melou" 😀 Vaše přítelkyně,manželky pořád jen o těhotenství? Ta moje nedokáže pořádně mluvit o ničem jiném 🙂 Pomalu už z toho začínám šílet.... 😉 tak jen jestli jste tohle taky zažili a máte třeba proti tomu nějaký učinný mechanizmus.

mansart
autor
7. říj 2006

ahoj eraser. Tak to aby si clovek vybral kdo si z tolika moznosti 😀 . A jakpak si to nejvic vychutnavate? Tak deti pekne premluv at sem muzes obcas nakouknout..... Bylo by to fajn.

emjee
7. říj 2006

ja len technicku pripomienku mam - chlapi, aj vy si mozte vyplnit udaje v nastaveniach - pocty a vek deticiek 😉

alcatko.j
8. říj 2006

Juj, poslu sem sveho muze, ten bude raad 😅 Ale az zitra, doam net nemame a ja jsem ted v praci, takze zitra hosi, ocekavejte dalsi prirustek 😀

mansart
autor
8. říj 2006

my sme radi tajuplni 😀 . mozna....

melory
8. říj 2006

keby len oni je tu zopar bab ktore nemaju nic a pritom maju deti alebo idu rodit... 🙂 zeby to odkukali od nas? 😀

zuzanal
8. říj 2006

mansart: Asistoval jsi někdy?

mansart
autor
8. říj 2006

ahoj,tohle by byla moje prvni asistence. Snad tam treba neskolabuju... 😉 .

A melory a nechapu tu poznamku ,,odkukali od nas".Mohla bys mi to trochu ujasnit... 🙂

zuzanal
8. říj 2006

mansart: Jako v Juniorovi - ne? 😀
Můj drahoušek - ač zatím nic neplánujeme, tuhle poznamenal (k vyprávění bratrance o asistenci): "Já tam asi omdlím..." Docela mne to překvapilo - myslíš, že o něčem takovém uvažuje, když se takhle vyjadřuje?

mansart
autor
8. říj 2006

asi tak neco 🙂 . Tohle bude taky vase prvni? Tak ja si myslim,ze s tim pocita.... 🙂 ,tak jako ja. A mate neco proti tomu, ze chceme byt u porodu?

zuzanal
8. říj 2006

Právě, že my nejdřív musíme zarobit (teda spíš manžel 😔 ) abychom nemuseli bydlet u tchánovců. Teprve pak můžeme o něčem uvažovat. Když vezmu v úvahu, jaké stresy mi to soužití s jejich rodinou přináší, tak by to mimču asi fakt neprospělo. Takže to vidím v horizontu cca 5-ti let. To mi už bude třicet 😖 No a mimčo by se mělo narodit v Norsku. 😅
Máme to super naplánované, že?

zuzanal
8. říj 2006

Jinak k té asistenci - ptám se, protože jsem slyšela, že asistující otci mají u porodu nepříjemný pocit bezmoci - že nemohou pomoci manželce. A taky jsem někde četla, že když to nejde, tak jim pak ty maminky s chutí vynadají (a že to má šťávu)... něco v tom smyslu jako: Koukej cos mi to ty zmetku udělal! 😎

mansart
autor
9. říj 2006

hele zuzanal proc chcete aby se dite narodilo v norsku? To jako kvuli obcantstvi? 😨 Ale jinak jasne.Pekne se od nich odstehujte.... 😀 .

Jako toho nadavani se az tak moc nebojim,to bych bral s dost velkou rezervou.A pocit bezmoci....tak to nevim.Jen vim,ze bych to asi chtel videt hned v tu chvili 🙂

zuzanal
9. říj 2006

To nevím, jestli by mělo automaticky norské občanství. Docela o tom pochybuju, protože mám pocit, že si může vybrat podle rodičů - a my jsme oba Češi. Jinak by to ale asi nevadilo, obzvlášť když se podívám, co se děje na domácí politické scéně... 😢

melory
9. říj 2006

vysvetlenie poznamky pre mansart- a. aj zeny su tajuplne a nic nemaju napisane v pase ani foto a zrazu z fora vyjde najavo ze maju deti alebo maju pred porodom a podobne... 🙂 a bol to for ci vy chlapy odkukavate od zien to inkognito a bola to narazka aj na tie ktore to robia. som komplikovana ze? 😉

mapris
10. říj 2006

ahoj zuzanal,

a co takhle první auto a dovolená v jugoslávii? 😎

draga
10. říj 2006

mapris to je dobrý 🙂) ta poznámka se ti povedla 🙂) ale chápu, že někdo raději plánuje....ale o to je pak třeba horší, že se najdenou nedaří vše jak má 🙂) a co ty jak ti je? Vidím, že už máš brzičko termín tak držím palečky, to my si ještě počkáme...
Jinak zdravím všechny přítomné odvážné chlapy 🙂)

mapris
10. říj 2006

draga,
to jsem si vzpomela na basniky. Nam se totiz taky znami ze zacatku smali. Protoze jsem si loni dodelala maturu na ekonomce, v rijnu jsme se s manzelem v zali, v lednu jsme byli na sluzebno-svatebni ceste v USA a odtamtud jsme uz "asi" prijeli tri, no a letos mi bylo tricet. A vzhledem k tomu, ze z basniku uz mame skoro vsechno splneno, tak se nas znami ptaji, ze nam jeste chybi to auto :o))) Tak jsem si tu poznamku proste nemohla odpustit, strasne se mi libi, jak to zuzanal napsala 😉 . No, prave, kdyz planujes, tak to vetsinou nevyjde. Jinak jak se mam? No, jak kdy. Ted uz moc nespim, 3-4x litam v noci na wc, sotva se otacim a uz si nekdy preju, aby to bylo venku, ale zas si to jeste uzivam, protoze furt neco siju na mrne. Prvni termin mam sice za 15 dni, ale kdo vi 😀 .

Taky zdravim sechny tatuldy :o))

draga
10. říj 2006

mapris já vím taky jsem si z toho dělali srandu, protože když jsme se seznámili říkal přítel (teď už manžel) uvidíme přes léto, pojedeme na dovolenou, pak zkusíme spolu zvládnout zimu a když to bude ok příští rok první dítě 🙂) no a najednou už první dítě čekáme, máme za sebou svatbu a kupujeme byt a plány jsou ....ale musím říct, že jsem oba rádi, že to tak je |🙂) proto mi ten tvůj komentář přišel vtipnej
zuzanal nic ve zlym 🙂) přeji aby vám to vše vyšlo, to je jasný.

mapris
10. říj 2006

draga :o)
tak to je fajn, člověk si někdy musí umět udělat srandu, jinak by furt brečel ..

lamia
10. říj 2006

Mansart - potěšil mě názor od chlapa, že bys nadávání od rodící ženušky bral s rezervou, to jsem ráda, nadávat tomu svému se samozřejmě nechystám,ale když to bude třeba dlouhé a budu unavená, nepředpokládám, že budu zrovna jiskřit dobrou náladou a možná budu i trochu vrčet na okolí, tak doufám, že se na to můj muž dívá taky tak schovívavě jako Ty 😀 Jinak mě překvapilo, jak se manžel hrne do toho, že chce rodit se mnou, jsem samozřejmě moc ráda, že ho tam budu mít,ale doufám,že to na něm nezanechá nějaké jiné než příjemné následky 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzanal
10. říj 2006

Děvčata, samozřejmě že stát se může cokoliv. S tím ostatně počítám již od svých sedmnácti. Ale u tchánovců by to bylo peklo. To fakt radši Norsko. Mimochodem, znáte Stavanger?

zuzanal
10. říj 2006

Chlapiska, nějak tu svou diskuzi zanedbáváte a přitom je tu po vás taková poptávka 🙂
Zajímalo by mne, do jaké míry hodláte zasahovat do výchovy svých potomků, příp. které věci své děti musíte naučit za každou cenu (fotbal...)?

mapris
11. říj 2006

lamia,
no, můj manžel taky váhal, ale řekl, že půjde, tak doufám, že vydrží. Chystá si teda foťák, tak jsem na něj zvědavá 😀. Hodlám mu nechat přestřihnout pupeční šňůru :o))

gedren,
no, já si na to vzpomenu vždycky, když jsme se známými a bavíme se, co všechno jsme stihli, tak tohle vždycky doplníme: "Joo, ještě ta dovolená v jugoslavii, auto a druhý dítě :o))"

zuzanal,
No, tak to jsem zvědavá, jak bude zasahovat ten můj. Jeho otec - jelikož je to první vnouče - tak si říká, že to bude kluk a chce to učit maďarsky (manžel je slovák vlastně s kořeny v maďarsku), tak si říkám, že to bude prima, až dítě bude vztekle nadávat maďarsky, a já nebudu rozumět 😀 , takže se budu muset učit pak taky ☹

Noo, nějak to tu chlapi fakt zanedbáváte, jste se lekli?? 😉

mansart
autor
11. říj 2006

.e chalpi,ja sem tu porad sam.... ☹ .
A jak vas tady tak ,,posloucham" tak vsechny docela rady planujete....reknu vam,je to na prd.Stejne druhy den uz je jiny nez ste chteli mit. Do te radostne chvile jsem zil ze dne na den,a malo kdy me zajimalo co bude druhy den,ale ted uz se do te budoucnosti budu muset divat.

melory: ty teda umis byt komplikovana....zjednodus to 🙂 .

lamia: ver tomu,ze by byl taky tak v klidu jak ja ohledne toho nadavani 🙂 . A myslim,ze je dobre ze se hrne do toho,ze chce byt u porodu.Ja bych chtel byt taky.Ale treba kdybych chtel i prestrihnout pupecni snuru tak pri me smule by to neslo 😀 .

zuzanal:tak jako zasahovat,to tezko rici.Ale rekl bych,ze vy to dite budete moc rozmazlovat,tak my ho budeme muset korigovat aby nebylo moc rozmazleny a trochu se se zivotem popralo... jinak ja bych byl rad kdyby ten muj kluk (doufam,ze to bude kluk) by mel nejakyho konicka,a nemusi to za kazdou cenu byt fotbal,hokej.Bral bych snad cokoli.ale asi bych chtel aby mel zalibu v autech jak ja.to vis,s tou svoji si o tom moc nepopovidam 🙂 .

consti
11. říj 2006

ahoj všem.Mansart můžu vědět, proč chceš kluka..nebo máte zjištěné, že to bude kluk? 😉

mansart
autor
11. říj 2006

ahoj consti. Zjistene to nemame,a ja ani moc nechci. A jak ste na tom vubec vy....chcete to vedet nebo ne? A kluka chci proto,ze bude mit asi vetsi predpoklady k nejakemu sportu a snad treba i k autum 😀 . A to vis,vztah otec-syn. Ta moje chce samozrejme holku,jak jinak 😀 . Ale abych nebyl za krkavce.Holku bych samozrejme bral taky.Tu bych zase opatroval.

melory
11. říj 2006

naco si zivot zjednodusit ked si ho mozes zkomplikovat??? 😀

zuzanal
11. říj 2006

A co vztah otec - syn jako třeba oidipův komplex? 😉 Moje kolegyně má zase manžela, který neuvěřitelně žárlí na svého 19-letého syna (možná oprávněně
😎 ) a vadí mu třeba i to že má náhodou větší porci večeře. Asi chce ohlídat aby se chlapec pustil maminčiny sukně včas 😔

melory
11. říj 2006

to je cudne, nie? to bolo zo srandy! moj by polozil zivot za syna.