Je tu i nějaký taťulda?

mansart
4. říj 2006

Ahoj všem tatínkům,taťkům a taťuldům. Snad se nás tu sejde víc a budeme si moct vyměňovat zkušenosti. Tak můj první dotaz:,,melou" 😀 Vaše přítelkyně,manželky pořád jen o těhotenství? Ta moje nedokáže pořádně mluvit o ničem jiném 🙂 Pomalu už z toho začínám šílet.... 😉 tak jen jestli jste tohle taky zažili a máte třeba proti tomu nějaký učinný mechanizmus.

terra
5. říj 2006

Koukám, že se tady tahle debata hezky rozbíhá. Jen mi je líto Mansarta, že si chtěl pokecat s chlapama a je tady takřka sám na tolik bab. Ale držíš se skvěle, jsi komunikativní 😉 No nic budu muset o téhle ryze mužské 😀 debatě informovat tu svou drahou polovičku, ať v tom Mansart není sám. No uvidíme co s ním zmůžu.

mansart
autor
5. říj 2006

jasne gedren,prani za tebe obstara pracka, nadobi umyt neni tak strasne a to zehleni jak rikas se da udelat tak,ze se zehli to co je zorvna potreba. Tak ono to bezdetne bydleni je lehke,tam sou na to vzdy dva,ale s mimcem je to tezsi,protoze tam musis jeste obskakovat neho krome domacnosti.takze se asi vetsinou musi domluvit kdo zrovna co bude delat. Kdo se bude starat o mimi a kdo o domacnost.Je toho proste vic,ale taky si myslim,ze se to da dobre zvladnout pokud je par sehrany a porad se nehada 🙂
A jasne,pokud mas praci doma tak je to asi to nejskvelejsi,muzes se starat o dite a zaroven jeste pracovat abys z toho nezblbla jak si rikala....

mansart
autor
5. říj 2006

diky terry 😉 . Jo trochu sem tu cekal vice tatinku,ale co uz. Aspon zjistim urcite veci primo od zdroje 😀 . Diky za pochvalu,potesi!!! Tak mu to rekni at se pripoji a jsme aspon dva 😝 🙂

terra
5. říj 2006

Mansarte budu se snažit, ale on na to plkání ani moc není. Uvidíme do jaké míry budu úspěšná. Asi mu už taky lezu tak trochu na nervy jak pořád žvaním jen o těhu a bude si chtít pokecat s nějakým normálním chlapem, který má taky doma těhu. No ale jestli zjistí, že jsem v jiné rubrice na něj práskla, že cvaká a skřípe zubama 🙂 😵 tak to bude halo.

blum
5. říj 2006

Čus Mansarte, tak mě ta moje přesvědčila a jdu do toho s tebou. Musíme držet při sobě, jsme přece mužský. Snad se najdou další a připojí se.

mansart
autor
5. říj 2006

ahoj terry,diky ti!!! snad neco z nrho dostanu 🙂 No tak ted kdyz si to napsala tak to ani nemusi zjistovat 😀 . Ale urcite se na tebe zlobit nebude neboj!

mansart
autor
5. říj 2006

ahoj blume. Je super ze se tu objevil i zastupce od nas. Uz sem se bal,ze tu zustanu nakonec sam 🙂 .Jasne budem drzet pri sobe....a urcite se tu jeste nekdo objevi. Tak se zkusim zeptat tebe to co sem se ptal na zacatku.Jak prozivas ty kdyz ta tvoje polovicka porad mluvi o tehotenstvi? Mas proti tomu treba nejaky figl nebo se mile rad zapojujes? Jako me to docela bavi,ale zase jen urcitou dobu,cely den se o tom bavit to asi fakt ne 😀

blum
5. říj 2006

Ta moje taky o tom pořád básní.Když už je toho i na mne moc a to vydržím hodně,tak se snažím svést řeč někam jinam.Někdy to zabere.A nebo mám najednou hóóódně práce.A ty máš něco osvědčeného?

mapris
5. říj 2006

Ahoj mansart,
tak já se taky připojím k diskuzi, překvapilo mně, že tu píše chlapisko :o)) Já už mám - dáse říci - 3 týdny do porodu a někdy mám fakt dost, funim, v noci nespim, otáčim se (podle mého muže) s opatrností atomové ponorky 😀 . Vzhledem k tomu, že jsem od května na rizikovém, tak vařím skoro denně a manžel chodí přes poledne na obědy (a je mooooc spokojenej :o), ale v říjnu se stěhuje na druhý konec Prahy, tak nevim, jak to dopadne. Asi budu vařit večer. Jinak to, že chodí v poledne domu mi dost pomáhá, aspoň nemám pocit, že jsem celý den doma zavřená, ale až se malé narodí a on bude někde na chodově, tak nevim, nevim ... Ale co, nějak se to zvládnout musí. Manžel je super, pomáhá mi uklidit byt, když je potřeba, tak uklidí v kuchyni - nádobí a tak a říká, že kdyby mi mohl pomoct nosit ten balon, tak že by to udělal, protože vidí, jak trpim :o)) Jinak mně docela mrzí, že někteří chlapi jsou názoru, že jakmile je žena těhotná, tak se s ní nedá o ničem jiném bavit než o miminu. Jako třeba můj kamarád. Píšeme si meily, a vzhledem k tomu, že jeho žena je těhotná, tak se mnou kamarád moc nekomunikuje ... tak se ho snažím občas navodit na téma fotbal a tak ... Ale je to těžký ... Jenže, když je pak maminka celý den s mrnětem doma, tak o čem se pak má jinak bavit že? Tak uvidíme, jak se popereme s úlohou rodičů my dva. Manžel říká, že by byl velice rád, abych pak mohla chodit mezi lidi, abych z mateřské nezblbla, tak ho hodlám pak do většiny procesů zapojit - jako třeba plavání s dětma. Chodí teď jeho kolega s malou a když přináší domů ty zážitky, tak se směju, ale jsem ráda, že manželka kolegy na to není sama :o))
Jinak kdybych měla plat větši, než můj muž (což se asi jen tak nestane), tak bych byla občas pro to, aby mně doma vystřídal ...

Jinak neboj, tady se hooodně ženský bavěj o těhotenství, takže tady na koníkovi se dozvíš všechno 😀 . Zkusím říct manželovi - až dorazí z práce - jestli sem taky nechce začít chodit :o))))

bibula
5. říj 2006

😀 dnes bol paradny serial v telke,muz si nevedel vazit aku obetu zena pre neho nesie a "namontovali" mu umele prsia a brucho,aby sa citil ako tehulka...no a za par hodin jej uz ruky -nohy bozkaval 🙂
mali by to premietat v cakarnach 😎

mansart
autor
5. říj 2006

no tak ja se treba na ni skarede podivam 🙂 .a pak ji treba,kdyz se divame na telku k sobe privinu a reknu ji at se kouka a je u me. No a pak taky zkousim zavest rect nekam jinam.

mansart
autor
5. říj 2006

Jasne Mapris,reknu mi hned at sem zaskoci 🙂. Ja a blum budeme jenom radi 😎 . A jinak mas dobre ze ti manzel chodi na poledne domu na obed,musi to byt fajn. A vydrz,sice kdyz se prestehuje jinak tak se urcite bude snazit jezdit domu co nejcasteji bude moct.

Bibula mas recht,sice rikame,ze vime jak vam je,ale opak je asi pravdou. Nekdy by bylo zajimave si to vyzkouset.... 😉 . Ale zase na druhou stranu,my obcas z prace jsme tak strasne hotovi ze to snad neni ani mozne....Obcas by si mely obe strany vyzkouset ulohu toho druheho....

peha
5. říj 2006

bibula tak to je super.

inak chlapi, moj chlap vas pozdravuje, ale cez den nema cas byt na nete, ma vela prace (maka aj za mna - a ja vykecavam aj za neho 😀 ) a odkazuje vam nasu oblubenu temu.

mame jednu velmi dobru temu na diskusie, a v tom som vasnivo zanietena - je to moja oblubena tema, ale ciste teoreticky - kvantova fyzika a vesmir. mam super knihu novy kvantovy vesmir, dobre vzdy pri nej zaspim 😅 😀 , a milujem dokumenty o kvantovom vesmire, o kozme, o kvantovej mechanike a fyzike. ibaze ja som uplny laik a este k tomu filozof, tak kladiem uplne debilne otazky a on ma problem si vymysliet serioznu odpoved, aby mi to vysvetlil 😀 😀 aj takto sa daju kratit chvile.
a potom este milujeme jaru cimrmana, a rozoberame si jeho veldielo a manzel mi recituje uryvky a repliky a ja sa sulam.
takze vlastne nie je to len o tehotenstve 😵 bavime sa aj o uplne "normalnych" veciach 🙂

mansart
autor
5. říj 2006

Tak to me opravdu nenapadlo....Nekonecnost vesmiru a tomu podobne temata o kterych se da opravdu povidat jak dlouho chceme.... Ja obcas kdyz jde nejaky program v telce o tom-vetsinou na discovery, tak se na to rad podivam. Obcas tam reknou dobre veci, tak je budu muset se svoji drahou prodiskutovat. Peha diky za dobry napad!!! 😎

danciacik
5. říj 2006

Mansart môj manželík pozerá discovery skoro stále keď môže - ale zvlášť relácie o autách alebo neviem či poznáš ten program, kde dva tímy musia z vecí na smetisku urobiť nejaký stroj - no a my potom vždy diskutujeme o autách, motorkách a tak a keďže ja sa napríklad do motora vyznám veľmi málo tak mi potom nejaké veci vysvetľuje - len občas si robíme srandu, že pod auto sa už teraz nevtrepem 😀 .

arietiska
6. říj 2006

mapris: Zaujal mně tvůj příspěvek, zatím nečekáme, ale už se nechráníme. Každopádně se nebojím toho, že budeme stále mluvit o miminu a bude nás to štvát. Pač my máme 3 kočky a doma neděláme nic jiného, než se se bavíme o nich, sledujeme je jak rybičky ( furt něco provádí ) a nestiháme je všechny tři stále mazlit.Obtěžujeme i kámoše tím jak o nich furt meleme. 😀 Není u nás moc chvil, kdy minimálně jeden z nás nedlachní některou z koček neboji nesleduje. Jezdím domů jen na víkendy a hádej koho prvního pozdravím a podlachním, no manžu ne 🙂 Prostě už teď máme 3 děti.
Takže jsme vytrénovaný. A to, že na sebe budeme mít méně času, nás taky nepřekvapí, pač potulit 3 kočky už nestiháme tulit sami sebe. 😀 Ještě bychom s manžou rádi než se narodí mimino hafina a užse nemůžeme dočkat na ten blázinec. Bude u nás veselo . . .

arietiska
6. říj 2006

Jo a jinak taťuldy zdravím. Na tomhle fóru se chlapskej názor hodí často. Bohužel se bojím jestli vy nejste spíš tak trochu "ženské", když jste tu s námi a zajímáte se o babské věci. Nějak nevím zda by mě potěšil můj můž na beremese😀

arietiska
6. říj 2006

Jo a vlastně ještě máme téma motorky. Můj je do nich blázen, pořád něco vyrábí a demontuje a sleduje na internetu různé předělané modelyy a já běhám na každé zavolání, no pojď se na to podívat to musíš vidět a poslouchám co ještě všechno budeme mít doma . . . Další téma, koupila jsem si veterána auto . . .další téma barák . . . už abych byla těhotná docela bych se pobavila o babských věcech. 😀 😀 😀 Ale jak nás znám, budeme ještě víc řešit jak to vymyslet, aby děti mohly s námi na mašinách ( budou s námi jezdit v sajdě ), v autech ( ve starých autech není jen tak přichytit sedačku ) atd. 😀

mansart
autor
6. říj 2006

ahoj danciacik, vidim ze tvuj manzel je mi docela podobny (pozdravuj ho 😉 ), taky se casto divam na doscovery na toto tema.....smetiste uplne miluju a uz sem na to naucil i tu moji drahou. Prvni at s tim dam pokoj,porad auta,smetiste aj. A ted se na obcas diva se mnou pokud ma naladu. Hrozne rad se divam na pekny auta a uz i ta moje mi sama ukaze nejaky pekny bourak a ze tamto auto ma skvely kola atd. Je dobry kdyz se ten jeden chytne zaliby toho druheho 🙂

mansart
autor
6. říj 2006

Vidim arietiska ze vy mate porad co delat,stihate treba nekdy si i sednout do kresla a jen tak se valet? 🙂 😉 . Vy to budete mit teda napnuty ten cas. A jestli bych mohl poradit tak toho psa si poridte co nejdriv aby vam vyrostl a dospel.Jinak by mohl byt moc hravy a mohla by se stat nehoda a mohl by neco udelat mimcu. My zenske nejsme ani nahodou,jen vam chceme v tento cas porozumet a pomoci.... 😎 . To vis,i kdyz to neprizname tak z toho mame vetsi radost nez se zda!!! 😉

zuzanal
6. říj 2006

Co se týče Discovery - jsme na tom podobně 😎 Ten můj se navíc specializuje na spalovací komory. Když běží zajímavý pořad (i když už po x-té ten samý) na Discovery, neexistuje konkurence 😠

zuzanal
6. říj 2006

arietistka: Až budeš těhotná, tak si dej na kočičky pozor - to mazlení by mohlo mít nepříjemné následky.

mapris
6. říj 2006

ahoj mansart,
no, to je fakt, on si už na to taky zvyknul, že říká, že mu bude chybět, když nebude v poledne doma, ale spíš bude dělat kompromisy, bude jezdit do práce trošku dýl a pak aby byl včas doma na koupání, protože teď to má 15minut do práce a je tam od 7 skoro do 19ti ... Takže tak ..

Jinak naše témata s manželem také nejsou jen o těhotenství. Můj manžel je blázen do focení. Pořád fotí, byl už na dvou svatbách a čeká ho příští týden další - mojí sestry 😀 , no a vzhledem k tomu, že nás čeká ještě předělání ložnice, tak se bavíme o skříních a postelích a teď řešíme, jak dát fotky do rámečků na chodbu. Bavíme se o tom, co bylo přes den v práci a tak ... Občas si uděláme procházku ... Takže to není jen o tom, že bych furt mluvila o těhotenství .. Akorát je nešťastnej, jak lítají peníze na nákupy 😉

arietiska
6. říj 2006

zuzanal: Ano a jáke???? Asi vím co mně napíšeš, takže prosím nejdřív si o kočkách a jejich nemocech něco zjisti . . .

arietiska
6. říj 2006

mansart: No práce a všech koníčků máme dost, ale i poválet se umíme. A toho, že by štěndo mohlo poranit mimčo bych se zase tak nebála ( max. škrábne ). Ale taky samozdřejmě záleží na tom co to je za plemeno (velikost, ostrost atd. ) Navíc náš pes bude mít do bytových prostor vstup zakázan. Každopádně se dítě poraní daleko dřív samo. Věř, že zkoumavé chlapečky jde dost těžko uhlídat a rodiče jsou dost často rádi, že jejich zvídavost končí jen rozbitým kolenem, hlavou, či menším urázem . . . 😉 Sice děti nemám, ale bydlím se synovcem mom. 3 roky a vím o čem mluvím.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mapris
6. říj 2006

No, to já jsem tomu mýmu říkala taky, ale prý na to nemá moc času .. V práci maká jako čert a doma je rád, že má od počítače klid :o))

mansart
autor
6. říj 2006

no chvilku tady nejsem a uz nestiham vsem odpovidat 😀 . Tak pekne postupne:

zuzanal:vidim,ze discovery leti nejen u nas,ale snad vsude 🙂 .Ale je fakt,ze je to snad jediny program na ktery se da divat,pokud clovek zrovna neholduje telenovelam a serialum na jedno brdo.

mapris:tak to mu verim,ze mu to bude chybet,to by mi taky chybelo a ne malo 🙂 .Ale abych pravdu rekl,tak tu jeho pracovni dobu mu vubec nezavidim. Foceni to je taky pekny konicek. A je skoda ze se tu neukaze.....no ale co uz.

arietiska:jasne pokud budes mit kocku domaci jako domaci tak je to v poho....Nejde o to,ze skrabne,ale treba my mame labradora (a to je snad ta nejklidnejsi a nejhodnejsi rasa),a jeste kdyz je mala tak proste skace a je rada za pozornost.Takze pokud ti nejak spatne skoci na brisko tak by to mohlo mit spatne nasledky.Ale zase bys mohla rikat,ze chcete malou rasu.Dejme tomu treba jorksir,ale to je zase rasa,ktera je docela vztekla,takze si vlastne nevyberes.Ale pokud to nebudete poustet do obytnych mistnosti tak je to jen dobre.Ale jde i o zpusob vychovy samozrejme.

gedren:Tak to musi byt docela zajimave,kdyz oba pracujete na tom stejnem a jeste na stejnem pracovisti....Ale zase kdyz by kazdy pracoval jinde tak by se toho dalo docela vyuzit.Jasne ze jeden z nich musi byt docela v dobrym oboru. Jako treba ja.Jsem ve stavebnim oboru (projekce),takze tu svoji obcas vyuzivam k porade jestli se ji to jako zenske libi (coz je dulezite) a jestli treba ma pripadne nejaky napad ktery bych mohl vyuzit. A tak si toho sveho malo ukecavala 🙂 😉 .

zuzanal
6. říj 2006

to arietistka: Vy se s kočičkama nepusinkujete? 😉

eraser
7. říj 2006

Čaute chlapi, táto pánska skupinka mi voľaako unikla, ale už je to vpoho.
Na začiatok o mne - 34 rokov, muž, 2 deti (14 a 9), 3. na ceste okolo vianoc.

Tretieho reprezentanta si všetci vychutnávame nejviac - ženuška, ja, a detičky. Skoro to už niekedy vyzerá ako poradňa pre tú našu dievku (14). No darmo - lepšie už bolo. Inak ako pozerám naša milá čeština tu prevláda: Narodil som sa na MORAVE, milión známých a príbuzných mám tam (3nec, Ostrava, BRNÓ), bývam na Slovensku, pracujem pre Kórejcov a DEFACTO som POLIAK.
Keď ma zas niekedy deti pustia na I-net, budem sledovať.

Čaute a prihrievaniu kašičky ZDAR.