Je tu i nějaký taťulda?

mansart
4. říj 2006

Ahoj všem tatínkům,taťkům a taťuldům. Snad se nás tu sejde víc a budeme si moct vyměňovat zkušenosti. Tak můj první dotaz:,,melou" 😀 Vaše přítelkyně,manželky pořád jen o těhotenství? Ta moje nedokáže pořádně mluvit o ničem jiném 🙂 Pomalu už z toho začínám šílet.... 😉 tak jen jestli jste tohle taky zažili a máte třeba proti tomu nějaký učinný mechanizmus.

mapris
11. říj 2006

ááále,
to je jedno, co se narodí ne? Hlavně, že to bude zdravý. My taky nevíme, co to bude, manžel nechtěla a já to držim s ním. Říkáme si, že to bude kluk, manželovo maminka zas, že to bude holka :o)) A nááhodooou, mám kamarádku, která hraje holčičí fotbal. Tak to může být i sportovně nadaná holka ne? A auta může mít ráda taky ne? :o))

melory
11. říj 2006

mapris ty teraz este nevies co to bude??? 😲

mansart
autor
12. říj 2006

jasne melory,kdyz uz tak poradne komplikovane 😀 .

zuzanal:tak neco takoveho co si napsala me ani nenapadlo...

jako jasne mapris,hlavne ze to bude zdrave.Tak to je pekny,ze holka hraje fotbal,jenze je problem,ze ja treba nevim ze by se tady u nas neco takoveho hralo.A jestli holka bude po moji drahe tak na auta nebude skoro vubec. Jako holka muze mit sklony jako kluk,ale je to malo pravdepodobne.Ale treba kdyby zase byla holka a libil se ji balet,ci krasobrusleni tak by to bylo krasne.

mansart
autor
12. říj 2006

A dneska nam drzte pesti,jdemem konecne k doktorovi.... 😅

draga
12. říj 2006

mansart já teda rozhodně neplánuju 🙂) a držím palečky ať máte toho vysněnýho kluka a u doktora to dobře dopadne.....nám včera na ultrazvuku doktor potvrdil, že to je kluk...tak mažel pořád chodil a chvástal se 🙂) a určitě to bude fotbalista 🙂)

mapris
16. říj 2006

melory,
no to vieš že neviem :o)) Som manželovi slúbila, že si to povedať nenecham, a zatial sa držim, aj keď som bola v stredu na ultrazvuku, a doktor sa ma pýtal, či viem pohlavie, tak som odpovedala, že vedieť nechcem ... 😀

mansart,
neboj, moje neteř si začala hrát až teď ve 4 letech s panenkou, ale ve finále s ní stejně někde praští a krade bráchovi traktory, tak aby ses nedivil 😀 .
Počkej, k jakému doktorovi? Vy rodítě??

conejito
17. říj 2006

Tak vas vsetky a vsetkych (tusim troch?)zdravim.
Som tiez otec, mam dve deti a tretie na ceste 🙂
Ale kedze je to este cerstvucke, tak akurat hladame v Bratislave gynekologa, alebo gynekologicku..

mapris
17. říj 2006

conejito,
ahoj další otěcko, tě zdravím :o))
Už třetí, to bydlíte v baráčku ne? :o))
Tak šťastný hledání ...

conejito
17. říj 2006

No, baracek prave kupujeme, tak to bude pekna hektika, hi, hi. Podle toho, co tady ctu, Ty uz to mas za par, hm? Drzim palecky !

mapris
19. říj 2006

conejito,
no, tady mi to pise 40 tt, podle pm jsem 25.10 a podle pohybu jsem 1.11, tak v tom aby se čert vyznal.

Heeej, chlapi, nějak zaostáváte 😠

conejito
19. říj 2006

Nech je to ako chce, tesim sa s Tebou - a drzim palce 🙂

mapris
20. říj 2006

conejito,
ono to stejne vyleze kdy chce 😉 . Díky.

conejito
23. říj 2006

mapris,
manzel bude u porodu? My chceme chodit spolu i na prohlidky a do poradny a byl to docela problem.. Teprve ted (po 3 tydnech) jsme nasli soukromou kliniku, kde pritomnost otce berou jako samozrejmost - i pri prohlidce. A u porodu bych chtel take byt - i kdyz mam obavy, jestli pak nebudou spis krisit mne, he, he.

mapris
24. říj 2006

ahojky connejito,
ja budu rodit u apolinare a manzel rekl, ze pujde se mnou, teda ze to aspon zkusi 😀 , jsme domluveni, ze kdyby se mu udelalo nejak nevolno, tak ze pocka na chodbe. Netrvam na tom, aby tam na 100% byl. Jinak co se tyce prohlidek. Manzel se mnou byl na par ultrazvucich - tam vetsinou tatkove chodi, ale ty poradny nevim - ja cekam vzdycky cele dopoledne, protoze chodim na monitor, takze tam manzela netaham, protoze tri hodiny tam sedet by asi nevydrzel 😒

conejito
29. říj 2006

Ahoj Mapris,
myslim, ze je to fajn, ze pujde s Tebou. Take to mam v planu a take netusim, co me ceka a jak a jestli to zvladnu.. Budu se ale snazit ze vsech sil - a verim, ze ten Tvuj na 100% take ! S temi prohlidkami je to asi vetsinou, jak pises, doktori proste nejsou zvykli.. My jsme ale nastesti nasli kliniku (soukromou), kam se chodi na objednani, takze zadne velke cekani neni a ultrazvuk ma doktor hned v ordinaci, takze je to vlastne pri jednom.. Moc jsme to oba chteli a ja verim, ze to pomaha i me zene. Ono je totiz nekdy tech informaci tolik a zena casto ve stresu (myslim, ze si tyto vysetreni zadna moc neuziva..), ze je myslim dobre, kdyz poslouchame oba dva. Mame stesti (tedy zatim), ze p. doktorka vse vysvetluje a odpovida na vsechno, co nas zajima. Ale Tobe se to uz oekne blizi - drzim palecky !!
🙂

conejito
29. říj 2006

Samozrejme, ze se Ti to blizi pekne, ne oekne..
Tak jeste jednou: tfuj, tfuj, tfuj 🙂

diba
29. říj 2006

Zdravím ostatní taťky zde,

také přispěji svou troškou do mlýna.Co se týče asistence u porodu mám čerstvou zkušenost z minulé soboty.Od začátku těhotenství jsem tvrdil ,že tam nepůjdu ,ale pak jsem nad tím začal přemýšlet a rozhodl jsem se ,že půjdu.Při nejhorším odejdu ze sálu.A dopadlo to tak,že jsem s Ivet byl od příjmu až po následný porod.Snažil jsem se být k něčemu ,tak jsem byl pořád u ní,pomáhal dýchat,držel za ruku a atd...
No a porod byl úžasnej..nejen pro to ,že jsme nevěděli co to bude,ale pro celkový zážitek.Byl jsem na měkko z toho když mě ten malý človíček stiskl prst a začal křičet...No nedá se to popsat...Prostě chlapi,vřele doporučuji být u toho když se na svět vyklube kus Vašeho já!!!

mapris
29. říj 2006

connejito,
diky za poplivani pro stesti. Zitra jdu do poradny, tak jsem zvedava, co mi doktor rekne a jak dlouho mne nechaji prenaset. Doufam, ze si to nas mrnousek rozmysli a vyleze driv, nez budou chtit vyvolavat.
Dobry lekar a klinika je urcite velke plus. Tak drzim palce, at to zvladate co nejlip.

Teda dibo,
klobouk dolů, Ivet je určitě pyšná, že má takového prima chlapa jako jsi ty. Já jsem zvědavá na "nás" dva, zatím pořád nic. Tak se držte a Ivet pozdravuj.

miss
29. říj 2006

tak moj manža bude, ale za dverami 😀 , akosi nechce byt pri dianí, neviem ci sa bojí, alebo co 😅 vraví, že na co..no ja si na to teda nepotrpím, hlavna vec, že bude v blizkosti, dost ma odradil od toho aj prispevok na jednom fore, kde jedna baba pisala ako sa muž po prítomnosti pi porode zmenil, že je ma akýsi psychicky blok, teda myslim si, že ten moj by to zvladol v pohode, ale clovek nikdy nevie, no a co s atýka tej pritomnsoti pri bežných prehliadkach to akože naco je dobre? uplne mi staci ked ma caka v cakarni, alebo bol so mnou na velkom ultrazvuku v 20 tt kde videl nasho synceka, inak nemam potrebu aby pri sparani sa mi v pinde, alebo pri kontrole moču mi stal za chrbtom zda sa mi to divne 😝

miss
29. říj 2006

mapris- jee teraz som si vsimla, že bábu sa akosi nechce na svet 😠 poslickov si už mala ci nic ani žiadne slabe kontrakcie?

liska
30. říj 2006

moj manzel,zial,nevie po slovensky,takze nemoze pisat sam,a tak aspon v jeho mene odkazujem vsetkym muzom,ktori vahaju:je to najuzasnejsi zazitok,aky vo svojom doterajsom zivote prezil.On sice ani na sekundu nevahal,ze pojde "rodit" so mnou,ale obaja sme si to predstavovali tak,ze mi bude pri mojej hlave stiskat ruku a slovne ma podporovat 😉 nakoniec to tak aj bolo,akurat ze aj odtial videl uplne vsetko (samozrejme preto,ze chcel), ked sa nas lekarka spytala,ci sa chceme dotknut hlavicky,ked sa uz zacala ukazovat,ja som nechcela,no on pohladil vlasky nasho rodiaceho sa synceka a ked mu potom navrhli aj prestrihnut pupocnu snuru,urobil to so slzami v ociach,ake unho casto nevidim.Ked som ja este dokoncievala porod,manzel maleho (este neumyteho,neobleceneho,prosto tak,ako vysiel na svet)cely cas drzal v naruci a bolo pre mna uzasne pocut,ako sa to vrestiace klbko pri nom krasne upokojovalo az nakoniec zaspinkalo 😵
...no a o nejakej psychickej zmene v sexualnom vztahu ku mne kvoli tomu,co videl (videl naozaj vsetko) vraj nemoze byt ani reci,po porode ma vo mne dve zeny-jednu matku a druhu manzelku 🙂

lejla77
30. říj 2006

liska:
tak to bol fakt nadherny prispevok 🙂 Normalne mi vyhrkli slzy do oci.

makak21
30. říj 2006

Mě taky vyhrkly slzy. Vážně to bylo super. 😵

miss
30. říj 2006

liska - taliani su silní muži 😀 inak m usim ti povedat, že mate nadherneho synceka, vcera som si pozerala fotky 🙂

liska
30. říj 2006

miss-ani nie,jeho brat k porodu nechcel ist ani za svet,on totiz pri pohlade na krv zamdlieva,nakoniec tam bol (im sa narodil syncek vo februari),ale to len preto,ze svagrina rodila cisarskym a tam nic nevidno 😀
dakujeme 🙂

miss
30. říj 2006

liska- chichi ja mam fajn muža ale nechce byt pri porode ja neviem ci sa hanbi alebo co ved ked už bude za dverami? 😅 ale každopadne ho nechcem nutit aby som nevyzerala ako nejaka semetrika, lebo samej mi na tom až tak nezaleži hlavna vec že bude par metrov odo mna v budove a budem spokojna 😀 tak nech sa Vám darí vsetkým trom a kde byvate v taliansku?

liska
30. říj 2006

miss:zijeme vo Svajciarsku
muza urcite nenut,to by nemalo zmysel,keby tam bol z povinnosti,nechaj to tak a uvidis,on za tymi dverami nevydrzi,chlapi su zvedavsi ako my 😅

miss
30. říj 2006

liska- takže žijes s talianom vo svajciarsku 😀 ale tam musi byt kraaasne. NUtiti ho urcite nebudem nie som ten typ 😀 som rada že bude hned vedla a potom si maleho vyfoti 😀

mapris
30. říj 2006

ahoj miss,
poslíčky jsem měla, teda v sobotu, včera nic a dneska se zase ozvývají. Tak nevím, co si mám o tom myslet ☹ .

liska,
tak to bolo pekne, dojemne :o)

jinak ja jsem manžela nenutila, on sám donedávna chvíle nevěděl, jestli půjde nebo ne, a asi před měsícem mi řekl, že do toho půjde se mnou. Ale dneska mi řekli doktor, že je možné (protože mám prý nemám v sobě žádného "drobka"), že budu rodit císařem, tak u toho prý být manžel nechce, takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet ..

miss
30. říj 2006

mapris- možno by si mala vypit viac toho malinoveho caju, alebo co, kolko važi babetko teraz? nechcem ta strasit, ale prenasanie je nebezpecne 😖