Je tu i nějaký taťulda?

mansart
4. říj 2006

Ahoj všem tatínkům,taťkům a taťuldům. Snad se nás tu sejde víc a budeme si moct vyměňovat zkušenosti. Tak můj první dotaz:,,melou" 😀 Vaše přítelkyně,manželky pořád jen o těhotenství? Ta moje nedokáže pořádně mluvit o ničem jiném 🙂 Pomalu už z toho začínám šílet.... 😉 tak jen jestli jste tohle taky zažili a máte třeba proti tomu nějaký učinný mechanizmus.

jojci
4. říj 2006

Ahoj ja sa tu obcas pozriem o com ta moja polovicka keca...
Kedy mate termin?

zuzanal
4. říj 2006

Chlapi, omlouvám se, že se vám do toho mísím, ale když už tu jste k dispozici, tak mám dotaz: Byli byste ochotni vystřídat svou drahou polovičku na mateřské - tzn. vzít si otcovskou dovolenou?

peha
4. říj 2006

ahoj mansart, prepac, ze ti do toho kecam, ale uprimne sa priznavam, vacsinu casu som schopna kecat len o tehotenstve a detoch. ak nahodou nie, tak o tom, co ma boli, picha, ako sa mi dycha a tak. a ak ani nahodou ani o tom nie, ze chcem hovorit o inom, tak sa ma manzel spyta, ahoj ako sa mas? co drobcek v brusku a kupil som krasne dupacky. 😀 😵 😵 😵 😵 takze takto je to 🙂 🙂 🙂

drzim palce a krasne tehulkovanie a zdrave deticky 😵
ps - a chlapi, pevne nervy s nami 🙂 😎

mansart
autor
5. říj 2006

Ahoj jojci, abych se přiznal tak my ho ješte nemame. Ten muj drahošek teprve jde k doktorovi,tuhletu novinku jsme totiž zjistili nedavno 😉 Ale neboj az to budeme vědět tak ti dám echo 🙂 A jaké byli Vaše začátky?

mansart
autor
5. říj 2006

Čauky zuzanal, řeknu ti to asi takhle. Byl bych ochotný jí vystřídat,ale hrálo by tu pro mě roli pár věcí. Tak třeba výplata,kdyby měla menší výplatu jak já tak bysme si spíš pohoršili než naopak. A pak třeba i pracovní doba:kdyby dělala až do večera tak nevím jak bych to dělal,protože mimčo podle mě když je ještě malé tak se spíš upíná k matce a být celý den bez ní by asi nepřineslo ovoce. Takže když to shrnu tak kdyby měla klasickou práci (za lepší plat) a časově dobrou (třeba od 7-15) tak bych se tomu asi nebránil.

mansart
autor
5. říj 2006

Ahoj peha, tak to je fajn. Už jsem se lek,že já sem v tomhle vyjímka. 😵 V tomhle byste si s mojí drahou polovičkou pěkně rozuměli 😉 . A vidím,že tím taky žijete na plné obrátky....to je dobře.
A děkujem za pevné nervy, určitě se budou hodit jak víš 🙂

zuzu13
5. říj 2006

no super, konečne chlapi - prispievatelia 😀
No my tehuľky sme už také, keď nastane deň D, tak sa nám asi všetko preprogramuje len na témy spojené s tehuľkovaním 😅
Ale nie všetky hovoríme len o tom, dá sa pokecať aj o množstve iných vecí. U nás to funguje tak, že po príchode manžela z práce sa on prihovára brušku čo nové a ono "mu aj patrične odpovedá" a potom prichádzajú tie klasicky rodinné témy, čo budeme variť, ako bolo v škole, v práci a potom hajde spať 😀
Tak milý ocinkovia, veľa trpezlivosti s nami, verte tomu, že to prejde a všetko bude v starých koľajách (a ešte lepšie 😎 )

mansart
autor
5. říj 2006

je fajn,že ste rady,že tu píšou i chlapi,jenže zatím sme tu jen dva,a jojci chodí jen občas říkal 😖 Takže zatím Vám musím stačit já 😀 . Tak na druhou stranu je to dobře, že se mluví jen o těhotenství, aspoň si míň všímáte jiných věcí.... 😉 Jo a zuzu,když si doma,vaříš manželovi každý den teplé jídlo?
A na jaké nejčastější problémy se můžu těšít? Už se totiž docela třeba těším jak se ta moje nebude moct pomalu ani pohnout a bude pořád říkat,že ji mám natřepat polštář,že chce dát něco pod nohy apod. 🙂 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
peha
5. říj 2006

no mansart ahoj, priprav sa na to, co pise gedren 😅 😀
inak ps - ja doma varim kazdy den teply obed, ale to preto, ze som doma na rizikovom a mam cas, kebyze sa motkaju uz okolo mna 2-3 deticky, tak volim velmi jednoduche varianty a kotol jedla aspon na 3 dni 😀

ahojte a krasny den 😵

dorotka
5. říj 2006

tak aj mna vytaca ze sa ludia chcu so mnou bavit iba o svojich detoch iba o mojom tehotenstve a zrazu ma vsetci zdravia ahoj mamina ja sa stale volam tym istym menom stale mam aj ine zaujmy ako tehotenstvo aj ked knizky o detoch sa k nim pridali a bohuzial aj urcite problemy ktore potrebujem riesit
a najviac ma vytacaju ludia ktory o mna doteraz nemali zaujem a zrazu sa so mnou bavia o detoch
zarazilo ma ze keby tvoja partnerka robila do 15,00 lebo ty by si to cely den nezvadal sorry takze ako ona ma v noci vstavat k dietatu ked pride z prace prat a zehlit a rano vstat a podavat v praci plne vykony vy chlapi ste uzasni
ona to ma dovecera zvladat automaticky bez teba ale ty to nezvladnes

dabon
5. říj 2006

suhlasim s tebou dorotka,ja rada pokecam o tehu, ale tiez ma vytacaju ľudia, co uz z dialky na mna kricia mamina, a prihovaraju sa mi taky, ktory predtym ledva otvorili usta,aby povedali ahoj alebo dobry den. Povypytovat sa to ano,hlavne s usmevom na tvari, a len co sa otocim uz je to len bla bla bla... 😠
Sorry za moj vylev - zrejme do inej temy 😖

mansart
autor
5. říj 2006

ahoj gedren. Tak tvuj prispevek musim dat precist sve drahe polovicce. Musim byt totiz dost prijemne kdyz by ma masirovala a ja mel pocit,ze to nedela jen ona,ale i nase mimi. Snazim se pripravit na vsechno proto sem rad,ze mi tu pisete co se odehrava u vas a jak to resite. Doufam,ze aspon to moje politovani pomuze...🙂
Peha se drz at se ti neco nestane.

mansart
autor
5. říj 2006

Ahoj dorotka, vidim,ze tohle se vam nelibi kdyz vas tak nekdo oslovi,tak to je dobre ze to vim a muzu si na to dat pozor.
Ale kdo rikal,ze by tyhle veci mela delat kdyz prijde z prace.To bych prece udelal ja kdyz bych byl doma s miminkem ne??? Uz ted treba peru a snazim se obcas dojit na zehleni..... A varim docela pravidelne.Tim svym prvnim prispevkem sem chtel rict,ze dite je ve vetsi pohode kdyz ma na blizku matku.Proto by se mi nelibilo kdyby chodila z prace treba az v 7 ci pozdeji.

kacabacka
5. říj 2006

věcná: a jak by kojila když by byla v práci?

dorotka
5. říj 2006

ok beriem zle som to pochopila asi preto ze som nedavno taky pripad pocula chlap na materskej a ked ona pride ide na tenis a podobne aktivity a ona maka

dorotka
5. říj 2006

kacabacka no ono sa to riesi odstrekom a tym ze ak je praca blizko pride sa raz denne aj za maminou s babom

melory
5. říj 2006

snad ale bude doma aspon do pol roka nie??? co materinsky cit!!!

dorotka
5. říj 2006

mansart a este k tomu osloveniu zas za to ze mne sa to nepaci ine kocky mozu byt na to hrde takze tazko to pausalizovat

melory
5. říj 2006

dorotka suhlasim s tebou podla mna som mamina len pre moje deti a nie pre ludi v mojom okoli.

dorotka
5. říj 2006

melory skor ju ani muz nemoze vystriedat teda by nedostaval peniaze zatial nie sme vo svedsku

melory
5. říj 2006

ako myslis vystriedat??? lebo keby ona bola pol roka a on by ju vymenil na dalsie dva a pol tak to sa da. moja svagrina to tak mala.

dorotka
5. říj 2006

melory presne tak som to myslela vystriedat ju nemoze skor ako po pol roku aj po roku ale skor ako po pol roku nie

melory
5. říj 2006

vies co to je dobre ved to dieta potrebuje matku 🙂

zuzu13
5. říj 2006

mansart: veľmi rada varím takže varím každý deň. Ale to bolo aj keď som chodila do práce 😎 . No a stými problémami to nie je až tak hrozné. Pokiaľ nie sú komplikácie, je normálne, že žienka vyžaduje od drahého trošku viac a hlavne lásky, pohladenia. Beriem to ako takú predprípravu pre mimčo. Lebo potom to bude vyžadovať malé 😀 Drahej teda určite veľmi dobre padne, keď jej ten vankúš natrasieš...

kaczka
5. říj 2006

hojte. Jasne nemyslel sem hned po porodu ze by sla do prace....ale treba casem kdyby chtela tak bych ji v takovych pripadech nedrzel. Jak rika kacabacka a melory....kojeni bych ja asi nezvladnul 😀 a ten cit pro dite je opravdu dulezity.
A zuzu to ja taky rad varim,hlavne rad experimentuju a zatim jsme se ani jeden neotravili takze je to dobre 😀 A myslim,ze to mate dobre vymyslene.... 😉

mansart
autor
5. říj 2006

Omlouvam se Vam:ten prispevek od ,,kaczka" byl ode me.Zapomnel jsem se prehlasit 😀 Tak jen pro poradek....

peha
5. říj 2006

ja napriklad velmi rada varim, varenie je pre mna vasen.
co neznasam - je zehlenie. ale ked musis, tak musis 😀
mne napriklad oslovenie mamina nevadi, vobec, som na to pysna, ale kazdy to berie asi inak a ine to je par krat za den a ine stale to pocuvat dookola a dookola.

u nas materska naopak - neprichadza do uvahy. moj plat je smiesny oproti manzelovmu, to by sme asi tazko prezili 😖 ale on si vie spravit cas a obedujeme napriklad takmer vzdy spolu doma, a je doma casto, takze v tom nevidim problem. viem, ze prve tyzdne urcite vyrazne pomoze, a aj ked nam nepomozu stari rodicia, viem ze v nom mam velku oporu. uz teraz sa stara a hycka 😵
a myslim, ze ked chcem kojit a chcem venovat dietatku maximum casu, ked je take malinke a potrebuje dotyk mamy, ved bolo v brusku 9 mesiacov, tak ho nemozno len tak odlozit.
ale teoreticky hypoteticky moj drahy hovori, ze ked ho naucim kojit, kludne ma zastupi vo vsetkom 😀
a kedze je plavec, obvod hrudnika ma stale vacsi ako ja 😀 😀 😀 ale nie taky pekny 😀

mansart
autor
5. říj 2006

Jo zehleni tak to je jasne,to snad nema rad nikdo...Ale pokazde to nekdo musi udelat. 😉
Jasne takze pokud Vam to nekdo rekne jednou dvakrat za den tak je to v pohode...
Tak to mas skveleho manzela tedA!!!! Sem zvedavy jestli ta moje princezna bude o me taky tak mluvit 🙂 Myslim,ze se taky budu snazit tak pomoct,ale asi ne vzdy to pujde....

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz