Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?

dreana
10. říj 2010

Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D

luuca.b
11. říj 2010

@coko.joko aky jsem si to hnedka napsala😀 😀 😀 😀 😀
@elgereta uper mám tě tam🙂
@cabalkova to vubec neva každá si určí to co jí bude vyhovovat🙂každá sem patříme

misicka455
11. říj 2010

zvířátka
skupina dělené stravy - bílkovinné potraviny
Do této skupiny spadají všechny citrusy - citrony, pomeranče, limetky, grapefruity, mandarinky. Patří sem i další ovoce - hrušky, meruňky, hroznové víno, nektarinky, tvrdá jablka, třešně, mango, kiwi, melouny, ovocné bobuloviny - maliny, ostružiny, jahody, brusinky, černý rybíz a plody černého bezu. Nepatří sem ovšem borůvky! Dále k bílkovinným potravinám patří všechny druhy tepelně upraveného masa - hovězí, telecí, jehněčí (pouze vepřové se nehodí). Rovněž pečená drůbež - krůta, kachna, husa, kuře a tepelně upravené uzeniny - vařená šunka, pečená klobása spadají do kategorie bílkovinných potravin. Také "dary moře" jako mušle, krevety, krabi a neuzené, dušené ryby - makrela, losos, tuňák, kapr, platýs či pstruh. Dále mléko, vejce a sýry s obsahem tuku v sušině max. do 60% - ementál, eidam, parmazán, camember, blaťácké zlato a gouda. Také sem spadají výrobky ze sóji - tofu nebo různé sójové pomazánky a vařená rajčata. A nesmíme zapomenout na nápoje, kdy se do bílkovinné kategorie řadí ovocné čaje, jablečné víno, suché bílé a červené víno, nebo také sekt.

misicka455
11. říj 2010

jsme se pokadily zbytek napíšu po přebalení teda to je smrad.

coko.joko
11. říj 2010

@cabalkova ,tebe si nechame to je jasny preci.....me se zda tahle dietka uplne nej kyticky,zviratka a tak si myslim,ze bych to mohla dat.....akorat to bude trochu problem,varit pro me a pro manzela,ale musim si udelat rezim a pujde to...

luuca.b
11. říj 2010

@misicka455 děkuji

misicka455
11. říj 2010

Dělená strava – o co se jedná
Předem je dobré podotknout, že pokud mluvíme o dělené stravě, tak se nejedná o žádnou dietu nebo něco podobného. Je to především úprava jídelníčku a potažmo celého životního stylu. Způsobů rozdělení stravy na skupiny je několik (přesněji řečeno celá plejáda). Jedná se o rozdělení potravy podle rozlišných klíčů a kritérií do různých a různě početných skupin, které se buď navzájem nekombinují, nebo kombinují podle různých pravidel. A právě to by mělo zaručit kýžený výsledek.
Dělená strava – princip dělení
Princip, který si přiblížíme rozděluje potraviny do 3 skupin, a to podle odlišného způsobu zpracování v trávícím traktu. První skupinou můžeme nazvat jako bílkoviny, druhou jako sacharidy a třetí jako neutrální potraviny. Potraviny obsahující hodně bílkovin potřebují pro své úspěšné strávení velmi nízké pH, a tudíž hodně kyselé prostředí. U sacharidů je tomu přesně naopak. Ty vyžadují vysoké pH (tedy zásadité prostředí). Jakmile se obě látky tráví spolu, nedochází k jejich optimálnímu rozkladu a v průběhu postupu trávící trubicí může docházet k uvolňování látek ne zrovna optimálních pro fungování organismu. Třetí skupinou je tzv.neutrální skupina, kterou můžeme konzumovat buď samotnou, nebo ji kombinovat libovolně s oběma skupinami (patří sem především tuky a mléčné výrobky).

Pokud se jedná o střídání obou druhů potravin, většinou se uvádí pravidlo, že se celý den jí buď bílkoviny,nebo sacharidy a tyto dny by se měly víceméně střídat. Ti, kdo pochybují o principu této metody zase uvádějí, že když už rozdělovat, tak klidně stačí separovat pouze v rámci jednoho jídla (mezi jídly ovšem musí být významná pauza). Vše je nutno doplnit vyváženým a pravidelným pitným režimem.
Bílkovinné potraviny
Jedná se především o maso a masné výrobky. A to hlavně tepelně upravené. Můžeme použít téměř jakékoli druhy masa. Hlavně hovězí, telecí a skopové (ve formě pečení, řízků, mletých výrobků a bifteků). Ovšem dávejte si pozor a pokud možno se vyhýbejte vepřovému masu (a obecně tučnějším partiím). Pokud se týká úpravy masa, tak se nedoporučuje příprava v trojobalu (a to zejména kvůli strouhance, která patří do druhé skupiny).

Vhodné jsou pak dále všechny možné druhy drůbeže (pečená krůta, krůtí řízky a prsa, krůta na smetaně, kuře). Dále sem patří ryby (pozor, neuzené) a plody moře (losos, okoun, tuňák, makrela, sleď, pstruh, štika, platýs, garnáti, krabi, humr).

Z dalších potravin můžeme stručně jmenovat sójové výrobky, vejce, sýry do 50% tuku a také nízkotučné mléko a mléčné výrobky.

Co se týče nápojů doporučují se zejména ovocné čaje, ovocné víno, bílé a červené víno (hlavně suché – ve sladkém je podstatně více sacharidů) a šampaňské (také hlavně suché).

Patří sem i ovoce, ale pouze některé. Patří sem hlavně citrusy (pomeranč, grapefruit, citron), kyselá jablka a hrušky, broskve, meruňky, třešně, mnohé exotické ovoce (mango, papája, ananas) jahody, maliny… Stejně jako u vína platí, že čím sladší, tím méně se do této skupiny hodí (hlavně jablka a hrušky). Dále i povařená rajčata (i když se nejedná o ovoce – povařením se rajčata stávají mnohem kyselejší).
Sacharidové potraviny
Do této rozsáhlé skupiny patří hlavně celozrnné obilí (pšenice, žito, oves, ječmen, proso, sušená kukuřice a neloupaná rýže) a výrobky z něj (chléb a housky, koláč z celozrnné mouky, těstoviny, krupice – vše celozrnné)

Patří sem také některé druhy zeleniny (hlavně brambory a bramborový škrob,kadeřavá kapusta, cukrová kukuřice) a ovoce (jako např. banány, sladká jablka a hrušky, fíky, hroznové víno, datle). Také sušené ovoce (ovšem ne rozinky).

Z nápojů jsou to hlavně sladidla jako hustá ovocná šťáva a sirupy, a také pivo. No a pokud mluvíme o potravinách s vysokým obsahem sacharidů, tak nesmíme opomenout nejznámější cukerný koncentrát, a to sice med.

Patří sem také praktiky všechny luštěniny kromě sóji.

Rýže je problematická! Někdo ji sem počítá, někdo ne, ale pokud se vyhnete bílé rýži a vezmete si neloupanou, nemůžete nic moc zkazit.
Neutrální potraviny
Jsou v podstatě univerzální potraviny, které je možno konzumovat buď samostatně v rámci jednoho jídla, nebo v kombinaci s jednou z předchozích skupin.

Řadíme sem hlavně tuky a to především oleje lisované za studena (tzv. panenské - zejména slunečnicový a olivový) a neztužené margaríny a máslo.

Dále jsou na pořadu mléčné výrobky s obsahem tuku vyšším než 50%. Jde jednak o zakysané mléčné výrobky (jogurt, kysaná smetana, tvaroh, mléko, kefír – zde ale doporučujeme vše spíše nízkotučné), dále tučnější sýry (okolo 60% - smetanový, máslový, hermelín, mozzarella, Cottage, ricotta).

Z masných výrobků do této skupiny řadíme hlavně uzené výrobky (šunka a jiné uzeniny) a uzené ryby (makrela, pstruh, losos).

A základem je samozřejmě spousta zeleniny, kterou používáme především jako přílohy k předcházejícím 2 skupinám ( lilek, květák, zelené fazolky, brokolice, čínské, červené a bílé zelí, zelený hrášek a čerstvá kukuřice, okurky, česnek, kedluben, mrkev, paprika, feferonky, ředkvičky, ředkev, červená řepa, růžičková kapusta, červené zelí, kysané zelí, celer, špenát, čerstvá rajčata, bílé, kapusta, cuketa, cibule, hlávkový salát, ledový salát…).

Z dalších potravin jmenujme jen ve stručnosti ořechy (raději se vyhněte arašídům), koření a bylinky, houby, droždí, výhonky a klíčky, no a k pití bylinkové čaje.

Závěrem je nutno podotknout, že úspěšnost této metody je různými interprety vysvětlována jinak. Jedni mají za to, že úspěch tkví v tom, že nemícháme dohromady ty druhy potravin, které mají velmi rozdílné způsoby trávení. Obě potraviny tak mohou být stráveny beze zbytku a nedochází tak k dalšímu trávení v dalších částech trávící trubice (přičemž vznikají některé toxiny a jiné škodlivé látky). Jiní interpreti ovšem udávají, že lidský zažívací trakt dokáže dokonale zpracovat i takto rozdílné potraviny. Výhodu spatřují v tom, že si člověk reorganizuje jídelníček, sníží příjem energie (vtip je zejména v konzumaci velkého množství zeleniny – ta obsahuje hodně vlákniny, která naplní žaludek a dává tak pocit nasycení, ale přitom je nestravitelná a neznamená tak žádný energetický příjem). Tělo vlastně „hladoví bez pocitu hladu“, a tak spaluje vlastní rezervy.

I odpůrci tohoto stylu uznávají jednu věc. I když za normálních okolností lidské tělo nemá problémy se zpracováním různorodé potravy, může přesto tento druh stravování výrazně ulehčit a pomoci jedincům se zažívacími problémy. Tento způsob stravování Vás totiž donutí přemýšlet o tom, co jíte a kdy to jíte. Už to může v některých případech pomoci.

Ať už jste zastánci toho či onoho stanoviska, jedno se téhle metodě nemůže upřít, a to sice výsledky. I kdyby tato teorie neměla žádnou vědeckou hodnotu, donutí vás v průběhu sestavování jídelníčku zamyslet se nad příjmem a složením vaší dosavadní stravy (ruku na srdce, ta nebývá většinou nijak extrémně pestrá, ba naopak značně jednostranná).

coko.joko
11. říj 2010

@misicka455 ,teda ty jsi zlato ja to uz opisuji,ale to je tak dlouhy to je na dlouho...ale moc dekuji snad to pochopim a kdyby ne tak se optam....

luuca.b
11. říj 2010

@misicka455 aky opsáno děkuji

luuca.b
11. říj 2010

tak už je nás tu 16 dám tabulku a kdyby bylo něco špatně zapsáno písněte

misicka455................160cm .....88kg
luuca.b.....................153cm...... 66kg
lulii...........................162cm...... 95kg
verusa22...................168cm...... 90kg
bocinka.................... 180cm...... 105kg
pigy..........................178cm...... 80kg
cabalkova..................168cm......108,8kg
coko.joko..................170cm...... 90kg
usounek25................170cm...... 90kg
dandelion.................. 165cm...... 122kg
cervik1111................ 169cm...... 87kg
luti........................... 179cm......94kg
silvik ........................175cm...... 90kg
lenkavano..................168cm......?105kg
kahinae.....................172cm......85kg
elgereta....................163cm...... 85kg

verusa22
11. říj 2010

@bocinka neni to fortrans?
Holky jdu do delenne stravy!!!!!! 🙂
Dnes je tam naadherne

misicka455
11. říj 2010

Tak jsem si právě udělala kafíčko, ale nic si k němu nedám je to divné ,a le co já to vydžím 😀 na sváču bude jogurtík 🙂

misicka455
11. říj 2010

Holky ještě by se do tabulky mohlo napsat kolik by chtěl kdo mít stavajicí váhu bylo by zajimavé komu se podaří co nejdřív k té váze vypracovat, ale zase né tak že ten člověk nebude jest atd... hezky zdravě 😉 Tak já bych chtěla se dostat ná váhu 68 kg 😉

bocinka
11. říj 2010

@luuca.b tak je to jen na předpis.... 😒 chjo.... tak se vyčistím sama vodou... 😝 a zítra jdu do dělenky...

@cabalkova jen zůstaň, čím víc způsobů tím líp, aspon budeme vědět co funguje a jak...

@misicka455 ještě chvíli piš a už taky nevím kde jsem... 😀 salám je neutrální???

misicka455
11. říj 2010

@bocinka podle toho rozdělení co držím já tak není.

kahinae
11. říj 2010

tak do dělené stravy jdu taky 🙂 akorát ten můj mě dneska potěšil opravdu 😀 jsem mu řekla že budu hubnout a on: "JO"!!! Místo toho aby mi řekl že to nepotřebuju tak mě ještě takhle dodává sebevědomí.. no ideální chlap fakt 😀 😀 😀 😀 😀

cabalkova
11. říj 2010

Tak holky, hlasim -1,8 kg, takze dnesni oficialni vaha je 107 kg.

coko.joko
11. říj 2010

No tak pratele mam v tom taky gulasek a to pekny 😀

bocinka
11. říj 2010

@kahinae mě řekl "tak jo", přecce mi nemůže říct, že nemusím hubnout, když musím.... 🙂

bocinka
11. říj 2010

@coko.joko nááápodobně....

coko.joko
11. říj 2010

@bocinka ,taky j´sem rekla,ze hubnu a dostala jsem srdicka cokoladovy 😀

bocinka
11. říj 2010

@coko.joko 😀 😀 😀

misicka455
11. říj 2010

@coko.joko o je provokace od něho ne ? 😀

misicka455
11. říj 2010

Holky já ze začátku s tou dělenkou taky měla guláš , ale za chvilku se do toho dostanete 😉

misicka455
11. říj 2010

já jsem si nějak nedokázala pořád uvědomit co tedy mohu jíst a nakonec mi pomohly polopatě jídleníčky ostatních takže jestky to někomu pomůže.

Kytičkové jídelníčky:

1. snídaně - palačinky ze sojového mléka s kakaem svačina - tmavé pečivo, zeleninová pomazánka,rajče,okurka oběd - koprová omáčka ze sojového mléka, vařené brambory svačina - pudink s kokosem večeře - zeleninový salát s uzeným tofu, chléb

2. snídaně - tmavý chléb + dušené žampiony,zelenina svačina - sladké tofu(přírodní tofu+med+soj.mléko+vocný cukr,hrozinky) oběd - bramboráky:(brambory,sůl,kmín,majoránka,česnek,100g celozrnky,sojové mléko)-smažit bez tuku na teflonce nebo péct v troubě svačina - tmavý chléb, uzené tofu,zelenina večeře - luštěninová polévka

v kytičkové dny použiváme mléko jen sojové sušené výjde levněji dá se koupit už v každém obchodě, lékárně a nebo ve zdravé výžive.

Dále snídaně: chléb s malém množstvím másla a dia marmeláda - pozor musí být dia
dál se v Dm drogerii nebo ve zdravé výživě dají koupit moc dobré paštiky houbová, tofu atd.... na chleba se dá dát i tofu na plátky, zelenina ,
dají se jíst i sojové jogurty, taky jsou dobrý třeba vločky udělané na zbůsob kaše s medem a nebo ovoce a posypat skořicí. Sušené ovoce se může, ale pozor jen nesyřené!

Oběd: pečené brambory na plechu, těstoviny se zeleninou , grilovaná zelenina, rýže,

kahinae
11. říj 2010

@bocinka to jo.. ale on to řekl s takovým tím jejich krásným přízvukem 🙂

misicka455
11. říj 2010

Zvířátkové jídelníčky

1. snídaně - hemenex=šunka,vejce + zeleninová obloha svačina - bílý jogurt s kakaem a oříšky oběd - plněné papriky s rajskou omáčkou (papriky plněné pouze ochuceným masem a rajská zahuštěná jen zakysanou smetanou bez mouky) svačina - zeleninový salát se sýrem večeře - restovaná játra, zelenina

2. snídaně - sardinková pomazánka na plátcích kedlubnu svačina - sladký tvaroh:tvaroh+fruktoza+carob oběd - španělský ptáček s dušenou zeleninou svačina - ,kávička večeře - zapečená brokolice se sýrem

V tyto dny si nejvíc dělá ruzné obložené talíře salámy, sýry a k tomu zeleninu, nebo šopák a ruzné steaky , zapýkaný masa se sýrem atd.....
hodně jím mlečné výrobky, jako cotage sýry, kefíry, ochucené mléka .

zuzi82
11. říj 2010

Ahojky,
můžu se přidat? Já už teda držím dělenou stravu dva měsíce, ale vidím, že vy se do toho vrháte, tak bych se k vám dala.

misicka455
11. říj 2010

@zuzi82 ahojky a kolik už máš doma ať nás trošku nakopneš 😉

coko.joko
11. říj 2010

@misicka455 ,tak to jsem potrebovala jsi zlato nase...ted to trichu uz chapu,,,nene provokace to neni je na me moc hodnej a porad me rozmazluje 😀

coko.joko
11. říj 2010

@zuzi82 ,zdar jen pojd k nam a ja letim ven je tam krasne a vecer mrknu,kdyz tu nebude sedet manzel 😀