Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?

dreana
10. říj 2010

Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D

evena
17. kvě 2011

@gabrielaa při té mléčné sem měla docela hlad, ale za pár dní sem si na to zvykla že mě pořád škručí v břiše 😝 😀

niki2
17. kvě 2011

@evena ja na nej dala provensalske koreni a trochu dabelskeho koreni a bylo to dobre. Holt neni to pstruh, aby se dal jist jen s trochou soli 😎

korchy
17. kvě 2011

@evena Já si taky trošku přehazuji jídla,jsem vpráci od 6-14 a domu se dostanu ve 14:30 a to bych hlady umřela,takže si přidávám zeleninu během pracovní doby🙂

marcelkap
17. kvě 2011

@niki2 Ať tě brzy migréna přejde, to musí být hrozný.

@evena Jo, vypadá to, že my dvě a korchy 🙂 Já z ryb mám ráda tresku. Zítra taťka zrovna odjíždí do Norska, tak se těšim, až budem grilovat čerstvý rybičky 🙂
Dej vědět, jak dopad pangas.

@gabrielaa Já už jsem skoro rozhodlá, že po Hoavlíčkově jídelníčku půjdu do tý mléčný, tak se těšim až napíšeš, kolik jsi díky ní shodila.

korchy
17. kvě 2011

@marcelkap Já taky večer už nejím přilohy.To si radši přidám zeleninu🙂

marcelkap
17. kvě 2011

@korchy Zeleninu můžeš kdykoliv a dá se říct v jakýmkoliv množství. Někde jsem četla, že by jí mělo být cca půl kila denně, ale to já nedávám.

marcelkap
17. kvě 2011

@korchy Bůhví pro koho ten jídelníček byl dělanej, takže menší úpravy nejsou na škodu si myslim.

marcelkap
17. kvě 2011

Holky, jestli chcete, můžete si stáhnout moje materiály. V PDFku jsou věci od dietoložky a ve Wordu jsem si udělala souhrn jídelníčku od dietoložky, vzorová tabulka, kam jsem si jídelníček psala dřív a pak Havlíčkův jídelníček upravenej, tak jak bych to chtěla dodržovat. Bez večerních příloh tedy.

http://www.profisystem.biz/jidelnicek/Jidelnice...
http://www.profisystem.biz/jidelnicek/IMG.pdf

korchy
17. kvě 2011

@luti No snažím se vpráci neodlevat 😀 Proto si musím pečlivě naplanovat co celý den sním a kdy,snažím se hodně zeleniny.

korchy
17. kvě 2011

@evena Tak já kapra do jídelníčku zahrnu.Už lééta jsem ho nejedla,ale je to zdravá ryba.Nu a tučné části se budu snažit odstranit a dyštak si zaten den omezím tuky🙂

korchy
17. kvě 2011

@marcelkap No máš vtom aspon přehled🙂 Dnes si pripravuji obed na zitra,po praci jdu hned ke kamošce kadeřnici,tak si ho tam snim.Koukala jsem na gramáž říže,za syrova mi to přišlo málo,ale po uvaření to je až až pro mě.

korchy
17. kvě 2011

http://kratochvilovi.net/kcms/index.php?s=info&...

To jsem našla zbylý 59. a 60.den od Havlíčka🙂

babulinkab
17. kvě 2011

ahoj holky, tak já se musím taky pochlubit mám už dole 11 kg a pokračuji dále.

Jen jsem se začetla do té diskuse o pangasiovi - myslím, že tam jde hlavně o jednu věc, že je to sladkovodní uměle živená ryba a tudíž její přínos pro zdraví nula, nula nic - lepší jsou mořské ryby.
A onehdy mluvil v televizi jeden cestovatel, který viděl na vlastní oči, jak tyto ryby pěstují a čím je živí a říkal, že by je do pusy nikdy nedal. 😝 😝

babulinkab
17. kvě 2011

ale jak jste psaly, že to doporučoval i havlíček to koukám, já jsem se na to ptala doktora, když byl syn malý jestli tuto rybu může a moc se na to netváříl, doporučoval spíše např. tresku

korchy
17. kvě 2011

@babulinkab To je stejný jako s kuřetem,taky rychle a uměle vykrmený.Ale co jinýho nám zbývá,když moc peněz nemáme.... 😖

babulinkab
17. kvě 2011

@korchy hele já se nechci hádat, jen jsem napsala svůj názor a i když máš pravdu, tak je mi stokrát milejší kuře vykrmené u nás (kupuji jen česká), než nějaká ryba z vietnamu
oni třeba zase ty mořské ryby obsahují rtuť, takže u každé potraviny se najde něco pro a proti

korchy
17. kvě 2011

@babulinkab To neber vůbec zle,jen jsem chtěla říct,že stěma potravinama to je hoodně těžký.Mít lepší plat a poblíš třeba ekofarmu s masíčkem a rybičkama,zeleninkou atd...taky asi hodne znás by radši jedlo toto 😀
A jakou ty držíš dietku?11kg je krásných 😉

babulinkab
17. kvě 2011

@korchy no jasně, bohužel prachy jsou vždy až na prvním místě
už jsem to tu psala víckrát takovou dietu nedietu- ráno celozrnné pečivo s něčím, dopo nějaké ovoce, oběd to co ostatní v menším množství, odpoledne a večer jím jen zeleninu, piju jen vodu, nejím sladké, slané (tyčínky, ...) atd.
vytáhla jsem kuřecí stehna na vývar na zítra a jdu koukat na ordinaci, dobrou 😀 😀

evena
17. kvě 2011

@korchy já si přehazuji jídla i podle toho, kolik čeho mi zbyde ... když mám třeba jeden den šunku a zůstane mi, tak jí mám i druhý den, aby se mi ten zbytek nezkazil, nesnáším vyhazování jídla 😝

@marcelkap tresku sem snad taky nikdy neměla 😕 to máš super zásobu rybek, bych si taky nechala líbit 😵 ze zvědavosti ... jak ty ryby tvůj táta pak převáží? jako že se nezkazí ... 😕

@korchy tobě ta rýže stačí??? 😲 vždyť je to ani ne kopeček, sem byla zvyklá si dávat dřív asi 4x tolik 😅

@babulinkab gratuluji k 11 kg 😵 to už máš za sebou pořádný kus cesty, jen tak dál 😵

dnešní pangas byl vynikající, dala sem na něj bazalku, tymián a maličké množství koření na kuře, což bych asi neměla kvůli soli 😝 teda sem v šoku co tu o něm zase čtu, asi sem ho měla naposledy 😀
ono je to s jídlem težký, co oči nevidí, srdce nebolí ... taky sem jednu dobu nebyla schopná třeba pozřít třeba mléko nebo salám ... mám zemědělku, takže se člověk občas k něčemu nachomítne a vidí ten humus ... 😀
oni i ty kuřata musí být neskutečná sračka, čím ty zvířata musí cpát, když sou kuřata vykrmené za dva měsíce, doma je člověk vykrmí za rok ... taky nosnice jak trpí v klecích a za rok už sou k ničemu a na vyřazení ... doma máme slepice co snáší i 10 let ... a pak si tzakový vajíčko kupte a podporujte tohle týrání 😝 lepší je někdy nevědět 😝

gabrielaa
17. kvě 2011

S těma potravinama je to začarovaný kruh..já se třeba snažím kupovat potraviny, který jsou od nás z ČR, abych je alespoň takhle málo podpořila. Jenže dovezený věci jsou většinou levnější, takže po tom lidi sáhnou, zvlášť v dnešní době, kdy člověk kolikrát obrací korunu.. Blbý je, že se to jen tak nezmění, do té doby, dokud lidi nezačnou nakupovat věci od nás, aby byl větší odběr a mohla se snížit cena. Já se dívala kolik tak stojí bio kuře - cca 300-400, to ještě není tak veliký rozdíl, ale když už si chce člověk koupit bio kuřecí prsa, tak dá za kg i 1000 a to už je sakra rozdíl ☹

marcelkap
17. kvě 2011

@evena Oni tam ty ryby rovnou vyfiletujou a vozej sebou velkej mrazák (jezděj dodávkou) a rovnou to daj do mrazáku. Takže jako úplně čerstvý to neni, ale rozhodně víc než co koupíš v obchoďáku. A hlavně....vim z který "louže" ta rybička je a že v ní nejsou žádný sračky 🙂
Jako dnešní večeře - to jsem fakt nedala. Když jsem smíchala 180g tofu se zeleninou, tak jsem toho měla "kýbl". Snědla jsem sotva půlku a už jsem nemohla.
S tou šunkou to taky takhle budu dělat. Dneska jsem nakoupila v Lidlu 96% kuřecí šunku a hned jsem jedno kolečko ochutnala - fakt výborná, za ty prachy to stojí.

evena
17. kvě 2011

tak já bych nedala ani 300 za kuře 😀 to bysme museli vydělávat trochu jiné peníze než co máme 😀
tofu nesnáším 😝 😝 tak sem si dnes dala na večeři 3 knakebroty se 40 g mozarely a ředkvičkama 🙂 už se těším, až bude na zahradě té zeleniny víc a nebudeme muset žádnou kupovat, máme teď děsnou spotřebu rajčat
marcelko, korchy ... dáváte si i tu 2. večeři? já to nestíhám, protože to bych jedla tak o půlnoci, sice chodím spát nejdříve kolem jedné, ale i tak se mi to zdá dost pozdě na to že je tam třeba ovoce 😕 takže sem jí vypustila 😝
marcelko ty mi s těma rybama děláš ale chutě 🙂

babulinkab
18. kvě 2011

@evena děkuji, 11 za mnou a ještě bych tak ráda 19 k tomu přidala 😝 😝 no holt jsem si neměla dělat takový zásoby

babulinkab
18. kvě 2011

@marcelkap to máš super s těma rybičkama, můj syn teda tresku miluje - ovšem nikde ji nelovíme, kupuju mu od nowaca, já teda ryby moc nemusím

swead
18. kvě 2011

ahoj,
máte pravdu pangas je opravdu nejhorší ryba, v podstatě už vůbec nekupuje mražené, vždy si beru čerstvé z pultu. Marcelkap to bych si taky nechala líbit, aby mi někdo vozil rybičky - miluju je. Jak chodím na farmářské trhy, tak tam kupuji čerstvé ryby, většinou pstruhy nebo kapry (to ráno vylovené). A v obchodě většinou lososa.
Jednou jsem viděla na youtube video, jak se zachází se zvířaty ve velkochovech, od té doby maso většinou kupuji buď na farmářských trzích nebo z českého chovu. Opravdu mi bylo po shlédnutí videa fyzicky špatně, skoro až na zvracení. A vejce kupuju jen od slepic, které nejsou v klecích, buď bio vejce a nebo alespoň, aby se mohly chuděry pohybovat volně v hale.
Spotřebu zeleniny máme obrovskou, bohužel zahrádka není, tak za ní prostě musíme platit 😒 nedá se nic dělat.
Kuřecí se snažím taky moc nekupovat, pokud už musím tak z českého chovu a nekřehčené.

Četla jsem si jídelníček od Havlíčka a vrhnu se na něj od pondělí. V sobotu musím na týdenní nákup, tak si to mezitím sepíšu.

misicka455
18. kvě 2011

Ahojky hubnučky tak já dneska startuji třetí den mléčné už aby to bylo za mnou 😀 Ale jsme spokojená zatím mám to kilo co jsem nabrala za minulej týden dole a k tomu ještě půl jako bonus no snad už taky konečně pokořím tu sedmdesátkua usměje se na mě šestka 😀 Jen tedy včera a dnes si přidám na večeři jdu zumbu tak abych tam sebou nesekla

😀

A na ten hlad při mlečné jsem vyzrála do jogurtu si dám tře ba lžičku psylia pěkně to zaplácne žaludek a člověk po tom nemá hlad 😉

marcelkap
18. kvě 2011

@evena Druhou večeři nedávám. Jíst ovoce večer je blbost, to by se mělo jenom dopoledne. Jsou v něm cukry, který když sníš před spaním, tak se ve spánku těžko spalujou.

@swead S těma vejcema - co jsme naposled koupili v globusu, tak to bylo něco strašnýho, žloutek měl barvu takovou, že jsem přemýšlela jestli to má něco společnýho s vejcem vůbec.
Tak to je fajn, že se do Havlíčkova jídelníčku taky pustíš, aspoň nás bude zase víc 🙂

Dneska k obědu jsem si kuře udělala na žampionech. Mám totiž zase další takovou malou výhodu - mamka dělá ve výrobně žampionů - pěstujou je a balí do takovejch těch zafoliovaných vaniček. Takže máme čerstvý dodávky žampionů. Dělaj ještě portobelo - úplně nejlepší na grilování. Pak ještě hlívu.

babulinkab
18. kvě 2011

@misicka455 já už se taky těším až uvidím šestku dnes ráno teda 74,2 kg, ale furt lepší než 86, na kterých jsem začínala 😝 😝

niki2
18. kvě 2011

Ahoj,
no a ja zase tu sestku uz nechci videt 😀 Dnes rano mi k tomu chybelo pul kila 😉
Jeste k tomu jidelnicku od Havlicka, nebo i jakemukoliv jinemu, ja mam pocit, ze by clovek na to potreboval byt cely den doma a venovat se jenom diete 😀 Jednak stale odvazovat, ale neco se da pripravit dopredu, ale i nevim, jak si ma normalni clovek pripravit maso na grilu... My gril mame, ale kdyz uz ho rozpalime, tak tam toho nahazeme jaksi vic 😀 😝
Dnes na snidani tmavy chleba s tvarohovou pomazankou, na rozjezd dobry, k obedu asi budou testoviny (obycejne) s cibuli, cesnekem, rajcaty a lilkem, to miluju 🙂
Venku je krasne tak hezky den vsem 🙂

marcelkap
18. kvě 2011

@niki2 Ono je to jenom otázkou zvyku a nějakýho zorganizování to vážení a připravování jídla. Maso na grilu nemusíš dělat na tom venkovním, my máme troubu s funkcí grilu, takže myslim, že je to myšlený takhle.