Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?

dreana
10. říj 2010

Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D

gabrielaa
27. dub 2011

@dagina bez pohybu to moc nepůjde ) já být tebou, tak nějaký extra diety teď nedržím. Zkus si jen upravit jídelníček na zdravý věci, míň mlsat a chodit na delší procházky s kočárem. To tě určitě nastartuje, zlepšíš si fyzičku, určitě dáš i nějaký to kilčo dolů, a potom jak budeš přestávat kojit, můžeš na to pořádně vlítout 😉

misicka455
27. dub 2011

@dagina jo jo úspěchy jsou, ale u mě to bylo o trochu víc kilo po porordu Veru jsem nabrala přes 25 a pak jak byly nervy tak jsem se ještě vyžrala na skoro devadesát kilo teď mám 74.Zařadila jsem hodně sportu a upravila jídelníček,a le občas mám pár žracích dn jako teď 😀 ještě potřebuji dát dol osm kilo a budu na svejch 😉

dagina
27. dub 2011

Ahojky, moc díky.
@meleri - ty máš problém s váhou 😕 ????????????? A jakpak to zvládáte??

No procházky... chodím většinou 2x po třech hodinách, a to už je dost nad moje možnosti. Někdy je hodím obě do sourozeňáku, když potřebuji víc věcí vyřídit, někdy jde starší na motorce a to je frčák, to za ní běžím s kočárem.... . TAk vyloženě procházku krokem neznám. Asi to je pořád málo 😖 .
S tím jídlem to je horší, hlavně sladké.....asi můžu být ráda, že nepřibírám, na to co všechno spořádám. Určitě by usměrnit jídlo hodně pomohlo. Každé těhu jsem přibrala přes 20 kg, 4 kila jsem si nesla do druhého těhu..., takže bych potřebovala aspoň 14 kg dolů 😲 😲.

@misicka455 a jaký sport provozuješ???
Abych řekla pravdu, zatím nevím kdy bych chodila cvičit, nikoho na hlídání nemáme a při těch dvou prccích jsem fakt KO, když jsem s nima celý den sama.... . Něco budu muset vymyslet., sousedka mě lanaří do pillátes..

gabrielaa
27. dub 2011

@dagina s hlídáním mám taky problém, na zumbu se dostanu jen občas, takže cvičím doma, když malá spí, na netu se dá stáhnout kupa cvičení, na co si jen vzpomeneš, jestli budeš chtít, pošlu ti odkazy do IP 😉

jinak já dnes měla možnost pokecat s kamošem, který studuje na sportovce a celkově se zajímá o zdravý styl života, tak mi doporučil, že když už jsem shodila pár kg a chtěla bych pokračovat dál, ať zkusím víc různých druhů cvičení a sportu, že není dobrý se zaměřit jen na jeden druh (u mě zumba a aerobní cvičení). Prý je ideální si občas jít zaplavat, sem tam si zaběhat a zumbu a to aerobní cvičení dělat při tom. Plus teda i nějak začít trochu posilovat, abych si zpevnila tělo po tom hubnutí-k tomu dobrý pilates. Suma sumárum mi navrhl, že bych mohla dopoledne 20-30min cvičit zumbu/aerobic a večer dalších 30-40 min s tím, že začít nějakým rozehřátím, a pak se vrhnout třeba na pilates. No a to plavání a běhání podle časových možností aspoň jednou týdně zařadit. Takže dnešním dnem začínám 2fázový trénink 😀 😀

dagina
27. dub 2011

@gabrielaa doma se nedonutím ani omylem cvičit... to už bych si možná výhledově někde hodinu ukradla času a zašla třeba na ten pillátes + spinning - ten mě vždycky hrozně bavil.
Nicméně nejdřív bych asi začla s jídlem... nemáš nějaký "hubnoucí" jídelníček pro kojící matky??? Ale bohužel nemůžu mléčné výrobky, skoro žádné ovoce a zeleninu. 😖

meleri
27. dub 2011

@dagina jo je to průser...:( myslím že je to tím že prostě kojím...minule jsem to měla taky..šílené chuti nedá se to zkrotit..chvíli po porodu jsem to zkrotila ale zase v tom jedu (asi týden) nanovo. :(
cvičení mě nebaví, jenom plavání, turistika, brusle a kolo...na kolo se dostanu jenom u tchýně, která hlídá miminko. tchýně je ted super..sice má svoje kecy, ale už je pouštím jedním uchem sem druhým ven, nebo klasika, odkývu a ona je pak strašně potěšena. ale pak si to stejně udělám podle svého 😀 ale hlídá, nakupuje oblečky, přispěje sem tam penízkama....prostě obrat! ale jinak to fakt nejde, manžel je taky zlatý ale musí být v práci no a řeknu ti s těma malýma dětma je to někdy psycho! zvlášt když jsou obadva pokadění a oba dva chtějí jíst! fakt takhle solo to jde blbě...vždycky musím jednoho nechat na úkor druhého a pak je mi to líto!

kdyby tak byly nějaké léky na potlačení té chuti na sladké! ach jojojojo...

swead
27. dub 2011

ahoj,

dagino, meleri, jsem ráda, že jsem tu natrefila na kojící maminky. Já taky kojím, takže razantně ani hubnout nechci. S cvičením je to přes den nereálný, starší syn nespí vůbec, takže když spí mladší, věnuju se jemu. Jedině o víkendu mi vychází hodina, kdy může pohlídat manžel.

gabrielaa
27. dub 2011

@dagina @meleri @swead já teda odstříkávala mlíko měsíc, ale ptala jsem se na to dr, páč jsem doufala, že se malá chytne a budu kojit.. Základ je, že by se nemělo zhubnout víc jak 2kg měsíčně. Pozitiví je, že pokud se hubne postupně, tak potom tolik nehrozí jo-jo efekt 😉 Co se týče jídelníčku, tak vyřadit tučný jídla, přidat libový maso, ryby. Pro dagi je nevýhoda, že nemůže mléčný výrobky, zeleninu a ovoce, protože ty jsou taky dobrý. Taky jsem dostala tip, že si mám dávat jídlo na menší talířek, opticky to pak vypadá, že je toho hodně a nebudete se zbytečně přejídat. Pohyb ideál aspoň hodinu denně s kočárem, ale svižně, potom kolo, plavání, jóga a pilates. Když už nějaký akčnější sport, tak pak první dávku mlíka po tom pohybu odstříkat a ta další by měla být v pohodě. 🙂
Jinak v kojení se může jablečný ocet (Obsahuje pektin – druh rozpustné vlákniny – který navozuje pocit sytosti, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a redukovat nadváhu. Má antibakteriální účinky, urychluje zažívání, upravuje příznivě stav střevní mikroflóry. Obsahuje také kyselinu maleinovou, která se podílí v organismu na výrobě energie, podporuje srážlivost krve a přispívá ke zdraví cév a tvorbě červených krvinek.)
Já si koupila v tabletkách, protože ty jsou lepší než pít přímo ten ocet s vodou.
Ták to je tak vše co mohu poradit, snad vám to trochu pomůže. 😉 😀

misicka455
27. dub 2011

Já dělám ruzné sporty abych se nenudila, vakuschape, powerplate, zumbu , doma podle dvd teď bych chtěla začít chodit do posilky min 2x týdně tak snad to půjde 😉

meleri
27. dub 2011

@gabrielaa super dík za radu, s tím octem to je zajímavé! já ted zas na vlasy jedla hodně ty pivní kvasnice a radši jsem toho nechala protože se po tom přibírá ale ten ocet zkusím!
jinak já s jídlem jako oběd večeře problém nemám, problém mám se sladkým je to hrozne....:( a to s tím talířkem taky dobré, je fakt že třeba tchýně má obrovské talíře a je to hrůza to mě už taky napadlo že u ní se vždycky přežeru..🙂))

gabrielaa
27. dub 2011

@meleri s tím velkým talířem je spojen tzv. syndrom našich babiček - jako malý nás nutili dojídat jídlo, takže to v sobě máme většina zavedený, že jídlo se na talíři nenechává 🙂 Pokud si dáš míň jídla na velký talířek, tak ti připadne, že je tam toho málo, ale když si dáš stejnou porci na ten malý, tak ti toho připadne hodně a ani nehrozí zbytečný přejídání. Je to o zvyku 😉

meleri
28. dub 2011

@gabrielaa nemůžu spát :( . to jo, já si pamatuju že mě tatka někdy zatrest přivazoval páskem ke stolu že dokud nedojím tak nepůjdu dolů...:( bylo to hrozné trpěla jsem nechutenstvím asi do svých dvaceti let, pak jsem začala trošku víc jíst no a ted po dvou porodech.... 😕 fakt nechápu co se děje, jestli je to aji věkem, že tak žeru...

misicka455
28. dub 2011

@meleri jedja ty jsi , ale noční ptáče

dagina
28. dub 2011

Ahojky, jj, jablečný ocet je OK, ten jsem vždycky pila po litrech, ředěného samozř. 🙂 . Dávat jídlo na malý talířek je také dobré.... . Jen mám obavy, aby ten ocet nevadil malé.... 😖

@swead máš také prcky cca po dvou letech.., takže nemusím říkat jaké to je někdy psycho - jak psala @meleri 😅. Jsi také večer vyřízená???? Někdy si nejsem jistá zda jsem vyřízená, nebo jen schnilá 😒.
Doma bych necvičila ani za zlaté prase, potřebuji k tomu kolektiv, motivaci, s někým se smát a mít ze sportu radost..., fakt jste dobré kdo cvičí efektivně doma.
Začnu trochu krotit sladké a pak se uvidí.

@meleri a jaké máš míry??

dagina
28. dub 2011

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14178809

náhodou jsem na něco narazila 😅 , takhle teda ještě nevypadám

swead
28. dub 2011

@dagina někdy jsem večer fakt unavená, že lehnu a padnu. Navíc jsem byla před dětmi spáč, ale od té doby co se narodily, tak chodím spát kolem půlnoci a vstávám kolem 6,30 a 2x v noci kojím, takže jsem přejetá. Ale ono se to časem bude zlepšovat, tak to neberu nijak tragicky, jen ta únava je fakt větší.
Procházky s kočárkem praktikuju denně, jenže mám s sebou i staršího, takže se na 2hodiny zasekneme na písku nebo na hřišti, nebo objevujeme les apod., takže to není jako po porodu prvorozeného, kdy jsem byla venku 6hod. denně a nachodila spoustu kilometrů. Teď asistuju u prolézaček, nebo vyklepávám bábovky 😀

meleri
28. dub 2011

@dagina dneska sem vydržela celý den bez sladkého!! ještě musím odolat ted... 😀 z manželovy kapsy se už na mě smála čokoláda..ale nevemu si ani kousek...
já jsem večer KO kolem osmé..prostě to přijde a kolikrát říkám tak ted uspím malého a pak ještě požehlím...no vzbudím se a jsou dvě ráno! 😅
já mám 174 cm a váha je momentálně na 65 kg 😖 moje původní váha je 57. po samovi jsem to dala na 59 aspon. ted fakt nevím...:( prý se po třicítce zpomaluje metabolismus...ale ty jsi asi mladší...mi už je třicet jedna ach jojojo..

misicka455
28. dub 2011

U mě je největší problém s jídlem jsem schopná se celej den hlídat , ale večer dfělám nájezdy na ledničku a špajz 😒 Nevím co mám proti tomu dělat 😒

misicka455
28. dub 2011

Něco pro zasmátí Tento příběh není můj

Byla jsem objednaná ke gynekologovi na prohlídku. Nečekaně sestřička volala, že jsem byla přesunuta na ten den ráno v 9.30hod. Jelikož cesta tam trvá 35 minut, opravdu jsem neměla moc času nazbyt. Jako většina žen v těchto případech, i já si velmi potrpím na hygienu při takovýchto návštěvách, ale bylo jasné, že dnes ráno nebudu mít šanci. Rychle jsem vběhla do koupelny, strhla pyžamo ze sebe, namočila ručník, co ležel vedle umyvadla, umyla jsem se jím tam dole, aby jsem byla tak nějak prezentovatelná, hodila ručník do špinavého prádla, hodila něco na sebe a utíkala k autu. V čekárně jsem byla jen pár minut, když mě zavolali dovnitř. Jak to už bývá, vyhupla jsem na stůl, otočila tvář na druhu stranu místnosti a předstírala, že jsem někde jinde. Proto mě trochu překvapilo, když gynekolog pronesl: "Dnes jsme si dali na sobě extra záležet, že ano?" Neodpověděla jsem. Zbytek dne proběhl jako vždy. Když přišla moje 7-roční dcera ze školy, tak šla do koupelny a ptá se: "Mami, kde je můj ručník?" Říkám jí: "Je ve špinavém prádle, vezmi si ze šuplíku čistý." Ona na to: "Ne, potřebuji ten, co tu byl dnes ráno - schovala jsem si do něj všechny svoje třpytky!!!"

marcelkap
28. dub 2011

Ahoj holky, tak já jsem si teď dala hodinu orbitrec můj oblíbenej a ještě čtvrthodinku posilování na břicho. Jsem zase opačnej případ než @dagina 🙂 Mě nebaví kolektiv, chci mít klid doma.
Od víkendu se nějak nemůžu s váhou hnout. No bodejť by jo, kdy se moc nehlídám. Taťku odvezli do nemocnice, tak co jsem udělala...šla jsem se nažrat. Ale teď už se zase budu snažit. Musim, to fakt neni možný se mnou. Zítra jdu na vibro, tak se docela těšim.

@meleri @swead @dagina Taky bych chtěla mít děti brzo za sebou. Jsem ale taky strašnej spáč, mohla bych spát kdykoliv. Teď chodim spát okolo půlnoci, v noci dvakrát (a to je dobrá noc) vstávání. NO někdy spim třeba 3 hodiny a to taky na tý psychice a elánu k hubnutí moc nepřidá. No a až budou dvě...no potěš 😖

niki2
28. dub 2011

Ahoj, ja se dnes uplne dodelala na cviceni, ale jsem soutezivy typ 😀 Meli tam dnes akci, ze za kazdy ubehnuty km na pasech dostanu 1 den clenstvi pro pritele. No a za 5km jeste malou bonbonieru lindt 😉 Takze jsem po dvou hodinach s Michalem blbla jeste 40 minut na pasu, nez jsem tu bonbosku dostala 😝 Jsem zvedava, zda se zitra postavim.

marcelkap
28. dub 2011

@niki2 No to je zajímavá motivace - za cvičení dostat čokoládu 🙂

meleri
29. dub 2011

@marcelkap právě já si myslím že jak je člověk unavený, nevyspaný tak nezhubne.spíš se bude víc cpát protože mu chybí ta energie.....ono ty děti kolem devátého měsíce moc nespí to si pamatuju že to bylo celkem peklo,ale pak po roce se to zklidní uvidíš že ti už pak bude spát celou noc!

já se teda nedokážu dokopat na cvičení ani doma ani jinde prostě mě to nebaví bohužel..:(

misicka455
29. dub 2011

Týjo spát 3 hodiny deně tak je ze mě zombík prostě nefunguju 😲

luuca.b
30. dub 2011

omluva: od střdy od rána do včera do večera nešel net...dodávám tabulku a těšim se na zítřejší IP🙂
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/luuca.b/albu...

misicka455
30. dub 2011

V poho ani jsme si nevšimla 😀

marcelkap
30. dub 2011

@meleri Tyjo, tak to doufám, že bude spát 🙂
Byla jsem zase na Vibru a dala jsem si tentokrát vyšší stupeň a fakt mě to bavilo a konečně mi přišlo, že se se mnou něco děje. Jsem zvědavá na váhu po víkendu, od půlky tejdne se fakt držim, nemám vůbec chuť na sladký ani na nic jinýho, sportík taky nějakej byl, tak snad to zas půjde pěkně dolu.

niki2
30. dub 2011

Ahoj holky,
jak jste prezily carodejnice? Nemyslim, zda vas neupalili, ale zda byly nejake burtiky 😀 U nas teda jo a mozna pokud zitra pocasi dovoli, tak udelame regulerni grilovacku. A pak se snad budu behem tydne drzet 😝
Vcera jsem byla na zumbe a docela se tesila, ze o vikendu nic neni. Byla jsem tento tyden cvicit v pondeli, ve stredu, ctvrtek a v patek... A uz jsem asi totalne zblba, zdalo se mi o tom, ze jsem byla ve vakuushapu a byla tam uvnitr voda 😀

misicka455
1. kvě 2011

Všem krasný první máj

misicka455
1. kvě 2011

Tak váhy holky, já bihužel nic stojím 😒