Je tu někdo, kdo otěhotněl bez hormonů a rodil přirozeně?

karlovac
5. lis 2013

Ahoj, je tu nědo kdo otěhotněl přorozeně bez hormonů,nebral utrogestan apod.?A následně přirozený porod?Mám pocit,že snad každá co plánuje je na lékách...Co si o tom myslíte..Dřív by tohle doktor nenapsal...

lv
5. lis 2013

obě těhotenství jsem měla plánované /vysadila jsem antikoncepci/ a léky jsem nebrala žádné /taky proto, že jsem byla hned v tom/. V těhotenství jsem jedla jen na začátku kyselinu listovou, jinak vitamíny pro těhotné ne. Porod 1. byl s oxytocinem, nepostupoval, druhý úplně bez medikace. Jsem ráda, že to tak bylo a nemusela jsem se trápit čekáním na děťátko a podstupovat martyrium IVF a všeho kolem.

ivular
5. lis 2013

@karlovac Takových je naštěstí stále většina, jen nemají důvod řešit to na MK 😉 Zkrátka výběrový efekt 😉
No a že by to dřív doktor nenapsal.. Nezdá se mi, že by ty léky byly nadužívány.. proč se trápit, když existuje pomoc?

frantiska85
5. lis 2013

Já, vysadila jsem HA, nechala proběhnout 1 cyklus, abych zjistila, že normálně naběhne. . menses přišel po 6 týdnech, pak za měsíc 2. a třetí už nebyla 🙂

frantiska85
5. lis 2013

A brala jsem teda femibion, z testů se zjistilo, že nezpracovávám sama listovku.

naty
5. lis 2013

souhlasím s @ivular ...kdo s tím nemá problémy, asi to nijak zvlášť neřeší...pokud tenhle pocit máš na základ MK a podobných webů, tak to opravdu nemůžeš brát za relevantní vzorek...já osobně znám jen jednu holčinu, co měla problémy, ostatní známé a kamarádky, včetně mě, otěhotněly "samovolně" bez asistence lékařů...a přirozený porod? to už je zase něco jinýho a nemá to s léky na otěhotnění moc společného 😉

cacenka_d
5. lis 2013

@karlovac No ja to mela prirozene vcete prirozenyho spontanniho porodu 🙂 Ted podruhe tehu normalne, ale nebylo to tak rychly jako poprve. A presne proste prirozene pocit je fajn a proste to neresis, ale pokud to nejde potrebujes s nekym mluvit, je to pak napor na psychiku, nam se ted povedlo na posledni chvili otehotnet, aby mi navazovali matersky takze uz mi ty nerviky taky trochu pracovali.

anina32
5. lis 2013

Poprvé jsem otěhotněla přirozeně, celé těhu bez problémů, přesně na den termínu mi doma praskla voda a jelo se rodit😉 Podruhé to bylo s pomocí IVF, vlastně celé těhu byly nějaké problémy a porod nakonec vyvoláváný. Ale na koníka jsem se dostala až poté co jsem zjistila že nás čeká IVF, kdyby to celé proběhlo bez problémů tak jako poprvé, tak bych ani nevěděla že takovéhle stránky existují. Myslím že to neví hodně maminek s bezproblémovým těhu a naopak ty co problém mají, se sem uchylují pro radu😉

memedik
6. lis 2013

@karlovac ja som otehotnela uplne prirodzene bez liekou a rodila som všetkých chlapcou tak isto úplne prirodzene , nikdy som nebrala antikoncepciu a všetky 3 deti mám s tým že sma sa dohodli a chceli sme to skúšali a vyšlo ani jedno nebola náhoda milovali sme sa a nedávali si pozor lebo sme po tom túžili a teraz mám 3 krásnych chalanou

kamilka007
6. lis 2013

Taky se přidávám k "přirozeným". U první holčičky jsem prostě vysadila antikoncepci, tři měsíce počkala, až se trošku pročistím, jen jsem brala těhotenské vitamíny, a pak to bylo na první pokus. 🙂 Teď u druhého víceméně stejné, jen jsme se snažili dýl, moc jsem se na to upnula. Ale jak jsem si našla supr práci, šlo to hned, klasika. 🙂 Vitamíny zase stejně, nějakou dobu před otěhotněním plus teď beru navíc ještě další listovku, kvůli epilepsii a práškům na ni. Porod jsem měla přirozený, i když vyvolávaný, malá byla po termínu a čtyřkilová, takže mi hrozili císařem. 🙂

martushka377
6. lis 2013

I já jsem ráda, že se tu objevila tato diskuze. Žádné těhotenské vitamíny jsem nebrala ani před otěhotněním, ani dosud kdy jsem v 11. týdnu. Vlastně jsem o žádných ani nevěděla, dokud jsem se nepodívala sem.

stefanny
6. lis 2013

j ajsem nikdy nebrala HA a otehotnela prirozene, prvni porod byl uplne bez medikamentu a byl uzasny a bez nastrihu...i diky EPI-NU. Druhy snad bude taky! 😉