Jedlý papír na dort. Čím dort potřít, aby papír držel?

power700
9. pro 2009

Ahoj holky, potřebuji poradit. Dcerka bude mít narozeniny a já pro ni budu mít dort-piškot s ovocem zalitý agarem. Na ten agar chci dát jedlý papír s její oblíbenou Kittynkou, ale teď nastává problém. 😅 Čím ten dort potřít,aby papír na tom držel, máte někdo tip? Stačila by marmeláda nebo třeba Lipánek, nebo něco takového? Nebo krém a to tedy jaký?
Budu moc ráda za vaše rady, dělám to poprvé , tak fakt nevím. 😕

beruska2x
9. pro 2009

staci jakykoliv svetly krem, ale treba i Lipanek je fajn napad, vrch se potira bilou zelatinou stetcem.... oni maji v cukrarnach specialni ale staci i ta ze sacku 😉

power700
autor
9. pro 2009

beruska- díky moc! Jsi záchrana. Zkusím to. 😉

beruska2x
10. pro 2009

jinak uz jsem videla ze cukrarny nabizeji i ze ti na ten jedly papir vytisknou vlastni fotku 😉

power700
autor
10. pro 2009

jj, vím! 😎

hancas
11. pro 2009

já měla na jedlým papíru fotečku dětí a moc se to povedlo takže to mám schované a ani se to nejedlo 🙂 je to škoda

power700
autor
12. pro 2009

hancas - a čím jsi ty potřela ten dort, když jsi to tam lepila? Krémem? Já to budu dělat zítra, krém žádný nemám, tak to potřu tím Lipánkem a vrch potřu čirou želatinou, jak mi radila beruška. Doufám,že to nezkazím. 😠

power700
autor
14. pro 2009

Ahoj holky, tak jsem vršek dortu potřela lipánkem a nalepila ten jedlý papír. Supr, drželo to, povedlo se. 🙂

pajushka
3. bře 2012

Obnovuji diskuzi...máte někdo zkušenost s jedlým papírem na jablkovo-piškotový dort? (takový ten klasický - rozvařená jablka s pudinkem, proložené piškoty) Mám strach, jestli se mi na tom ten papír nerozpije .... něco na to natřít ještě nebo co 😕 ???
Moc díky!

chocofoto
6. čer 2012

Ahoj, tady najdeš návod: http://www.tisk-jedlych-obrazku.eu/inpage/navody/ Ale myslím, že decor papír nebo chocodecor je pro jedlý tisk na ovocný koláč lepší 🙂

petramiky
30. říj 2014

@chocofoto Dobrý den,chtěla bych se zeptat, kde se dá sehnat ten chocodekor nebo decor papír. Na netu to nemohu najít, jen jedlé papíry. Děkuji Petra M.