Jedno nebo dvě děti? Rozhodujeme se

dajahk
22. zář 2009

Máme 18 měsíční holčinu a stojíme před rozhodnutím zda vůbec, a kdy druhé dítě.. Proč vy jste chtěli druhé dítě a jaký věkový odstup máte osvědčený? Já bych určitě měla znovu rizikové těhotenství a dítě by mohlo být zase nedonošené...Proto naše rozvahy.

jesterka09
15. únor 2011

@benjik Tak se snad brzy zadaří 😉 Jak dlouho jste se snažili o Nelinku?

benjik
15. únor 2011

@jesterka09 my se nesnažili,je plánovaně neplánovaná. V době kdy jsme si řekli,že ještě s mimi počkáme,jsme zjistili,že nás předběhla.

jesterka09
15. únor 2011

@benjik To je hezké 😀 😀

mamkamarketa
19. únor 2011

ahoj holky. je tu nekdo kdo ma treba 5-6ti lety rozdil mezi detma? Jak vam to klape a tak? ja treba mam brachu s vetsim rozdilem (7 let) a jako deti to bylo ok,ale ted spolu moc nevychazime 😒 manzel je ze 6ti (!!!) deti a v kontaktu je jen s jednim bratrem 😖 takze nikde neni psano, ze sourozenec=partak coz je dalsi vec, ktera me utvrzuje v tom,ze kdyz pockam, divna nebudu 😀 Dalsi vec je financni stranka. chci aby malej nepoznal nedostatek (treba to je spatne) ale ja proste chci aby chodil na krouzky, mel poradny boty a nadstandartni ockovani. nehlede na to na moje nervy 😅 tedka mame obdobi vzdoru v plnem proudu a predstava,ze tu mame mimco, nebo ja mam pred porodem to bych se zblaznila 😅

benjik
19. únor 2011

@mamkamarketa ahoj,nemám to jáale švagrové. holce bylo pět,když se jí narodili kluci dvojčata. No vzath mají dobrý,ale přece,jen Karolínka je taková opatrovatelská,takže jim spíš dělá chůvu. Jiank Tě plně chápu,co se týče materiální stránky,já tyhle věci jako dítě nemohla,páč na to babi neměla a to je pak člověk v kolektivu za outsidera ☹ Proto dceři ted dopřávám,to co jí dopřávám,i když si spousta lidí myslí,že ji rozmazluju. Páč třeba k svátku dostala několik dárků a ne jen jeden jak je jinde zvykem atd.

mamkamarketa
19. únor 2011

@benjik presne,nasi taky zrovna nebyli bohaci a ja nosila obleceni po brachovi a ve tride jsem byla za socku ☹ ja si nemyslim,ze jedinacek = rozmazleny dite. je to o vychove. takze si tim,ze male ''dopravate'' plne rozumim 😀 ja si rikam,ze jedno dite ted a penize litaj,ale teprv az bude mit doma clovek 2 pubertaky a platit 2 lyzaky, 2 ridicaky, 2 mobily, a treba jestli zavedou skolne 😖
ale ta neter tim netrpi,ze? jako ze by se citila odstrcena,zarlila?

jesterka09
19. únor 2011

@mamkamarketa my také neměli peníze, chodila jsem furt ve stejných hadrech, ale byla jsem kápo.. myslím, že v době, kdy jsem chodila do školy se nekoukalo na ostatní tak materiálově jako dnes.. Samozřejmě člověk musí platit dva lyžáky, řidičáky apod, ale když bude jen jedináček tak ty výjade, které vynaložíš za něj, tak někdy jsou ve srovnání stejné jako když by jsi je rozdělila mezi dva..
Jinak já mám 3 bratry, se všemi si rozumím s stýkáme se ač jeden je mladší od 8 let a pak jsem já, dalších 8 bratr a dalších 8 ten nejstarší, pamatuji si, že máma mě dávala na krk bráchovi o 8 let staršímu a byl vždy naštvanej a já byla jak ocásek a furt mě jeho kamarádi jen odstrkovali..
Já za sebe musím říct, že bych se už třeba po 5 letech znovu z práce domu na MD vracet nechtěla, mimčo či batole by rušilo školáka, který potřebuje klid na učení a batole jen odvádí pozornost nejen sourozence, ale i matky, která se chtě nechtě musí o malé dítko starat.. Možná to tak vidím jen já.. 😉

karusta
19. únor 2011

Tak se taky zapojím s troškou do mlýna.. Také jsme s manželem moc váhali, zda mít či nemít druhé dítě. Řešili jsme jak materiální stránku, tak samozřejmě i to, abychom měli na obě děti dost času a věnovali se jim...nakonec jsme se rozhodli, že to nějak zvládneme. Poměrně rychle se mi povedlo otěhotnět. No a abychom měli opět co řešit, tak čekáme dvojčátka 😀 . Netuším, jak to zvládneme (Teri v té době budou dva roky), ale už se na prcky těším 😉

jesterka09
20. únor 2011

@karusta koukám tedy, že osud to asi vyřešil celé za Vás, tak je to nejlepší 😀

karusta
20. únor 2011

@jesterka09 přesně tak.. sice jsme se dobrovolně rozhodli pro děti dvě, ale vypadá to, že budeme muset zvládnout tři 😀

jesterka09
20. únor 2011

@karusta Dvojčátka máte jedno či dvoj buněčné?

mamkamarketa
20. únor 2011

@jesterka09 nevim,kdyz je clovek zase na matersky,tak ma na prvnacka cas a vodi ho do skoly a ukoly se daji zvladnout i tak. spis kdyz jsou deti 3 roky od sebe, tak se vratit do prace, mladsi dat do skolky a starsi do skoly, tak to je potom teprv kolotoc 😅 kazdy vekovy rozdil ma neco do sebe 🙂

luckahr
20. únor 2011

@mamkamarketa my mame vekovej rozdil 6 a 3/4 a pro nas naprosto idealni, my jsme to tak i chteli a nemenila bych. A z prace jsem se tesila zase na materskou 🙂 , jak byt doma sest let v kuse bych fakt nemohla, myslim si, ze bych si to pak uz tak neuzivala, ty tri mi prijdou akorat, pak zmena do prace a mas pred sebou tu vidinu, ze az to na Tebe prijde, pujdes si zase uzivat na materskou. Takhle to vidim ja. Jinak mimco ci batole nemam pocit, ze by nasi skolacku rusilo, doted ma samy jednicky uplne v pohode. A maji se radi strasne moc 🙂 . My jsme se segrou o pet a pul a taky vztah super.

karusta
21. únor 2011

@jesterka09 zatím to vypadá na jednovaječná, ale nebylo to řádně vidět.. uvidíme 11.3. na "velkém" UTZ

mamkamarketa
21. únor 2011

@luckahr ja si taky rikam,ze tech 5-6 let by slo 🙂 po trech letech bych se vratlia treba na 2 roky do prace a pak zase na 3 na materskou a clovek si to v klidu uzije 🙂 navic 6ti lete dite lip chape, ze se maminka venuje miminku a ze je treba v porodnici, vid? zarlila mala?

luckahr
21. únor 2011

@mamkamarketa jj, idealni rozdil 🙂 . Hele Ana zarlila minimalne, to vis, ze parkrat nejaka poznamka byla, ale tak to bych rekla, ze je takovej prirozenej pocit asi.

kristi
21. únor 2011

nam to druhe vychazi cca pristi rok na podzim, to bude Mie 5,5 - 6 let, dle me idealni

eustoma
21. únor 2011

jej krasna tema 😉. manza na otazku jedno alebo dve deti mi povedal: "najlepsie by bolo prve dvojcata. ale kedze uz tie nevysli, tak jedno a potom dvojcata 😉. viacej uz asi nie, lebo by musel ine auto kupit." no ma zvlastne uvazovanie, kazdopadne ma pobavil 😉.
pokial ide o vekovy rozdiel, tak ja by som najradsej rok-dva. ale uvidime ako to bude.

mamkamarketa
21. únor 2011

@luckahr ja si taky rikam. chci se venovat tomasovi. ted by se podle me citil odstrceny, kdybych mela dalsi mimco. sama vidim,ze kdyz treba telefonuju,nebo pisu email,hned po me leze a snazi se na sebe upoutat pozornost. ja si rikam,ze jeste tak 3 roky pockame 😉 diky za info

slavkah
22. únor 2011

my taky premyslime, ze zustaneme u jednoho, hlavne kvuli tomu, ze zijeme v zahranici, materska je tu 3 mesice a pak sup do prace nebo doma bez penez, ja ted zustanu s malym rok doma ale musime to utahnout z jednoho platu, dyl jak ten rok to asi nepujde a kdyz by jsme meli druhy tak by to bylo jeste horsi, no a mit dve a strcit jedno do skolky a druhy do jestli a mezitim litat do prace - na to asi fakt nemam .....to si rikam , ze ty deti pak snad ani nemusim mit

k.ate
22. únor 2011

Tak já chtěla věkovej rozdíl tak těch 5 - 6 let, abych si obou dětí užila,manžel na to koukal víc skepticky, chtěl, aby děti k sobě měly blíž... 🙂 No, nakonec se to "vyřešilo" za nás a prcci od sebe budou zhruba 22 měsíců 😀 Ale myslim, že ty dvě děti jsou už tak nějak strop... 🙂

k.ate
22. únor 2011

@mamkamarketa mně přijde, že většinou (nevim jestli vždycky), když je těch dětí takhle "moc" - manžel je z 5ti dětí, jeho mamka myslim ze 7, už to taky není ideální...Taky asi záleží na tom věkovým rozestupu, manžel má sourozence o rok, 4, 8 a 16 mladší a přijde mi, že nejlepší vztahy má s těma dvěma prostředníma (o 4 a 8 let mladšíma...) 🙂 Ten nejmladší je teda ještě prcek. Ale se ségrou o rok mladší mi přijde, že mezi nima od malička panovala (možná i zbytečně) docela velká rivalita a trochu se to na tom jejich vztahu odrazilo. Ale je to i stylem výchovy, o tom žádná 🙂

mamkamarketa
22. únor 2011

@k.ate urcite je to vychovou o tom zadna. ale ja kdyz vidim ty spory u manzela (zejmena majetkove) tak je to desny ☹
22 mesicu, tak zacatek bude masakr a pak si vyhrajou 🙂 jak prozivate obdobi vzdoru? manzel uz pred casem mel napad,ze si poridime dalsi,ale ja jsem byla proti,tak zmlknul 🙂
ja chci pockat i z duvodu,ze jsem mela dost tezky a komplikovany tehotenstvi (cely tehu jsem nekolikrat tydne chodila na ruzny vysetreni a pak jsem lezela v nemocnici) vim,ze se to bude opakovat, tak chci mit tomase ve skolce. mame jen 1 babicku (jeste pracuje) tak nevim, jak bych to delala..

k.ate
22. únor 2011

@mamkamarketa no obdbobí vzdoru, občas si říkám, jestli v něm malej už je nebo ještě ne... 😀 Občas se vzteká pořádně, ale většinou k tomu má nějakej racionální důvod 🙂 Hlavně se snažím konfliktům předejít a docela to funguje, i když to má svoje mouchy, no 😀
Já měla těhu s Kubou pohodový a tohle vypadá podobně, tak snad to tak i zůstane 🙂