Ježíšek / Santa. Kdo nosí u vás dárečky?

swatka
23. lis 2009

Ahoj -předem se omlouvám pokud tu již taková diskuze vznikla ,ale ja hledala a nic nenašla 😉

Otázka je jasná blíží se Vánoce a ja bych chtěla znát váš názor kdo vám " nosí dárečky" ?
Pro mě osobně je to jednoznačně ježíšek ....nevim mě se nelíbí už ten fakt že se na nás o devšat valí ten "červený strejda" a tím vlastně ničí naše pojetí Vánoc ☹ Ovšem každý má jiný názor ..

Takže malá ANKETKA 🙂

1-Kdo k vám příjde na Vánoce?
2-A proč?
Moc děkuji za vaše názory..

ygreen
23. lis 2009

No jasně že Ježíšek, protože to je zažité a hezké. Fakt je ten, že jako ateista bych možná raději Santu a ten příběh okolo, jakože bydlí na severním pólu, pomáhají mu skřítci, jezdí na saních tažených soby, chodí komínem, apod 😵 Ale Ježíšek je Ježíšek, no, zvyk je železná košile.

martimarti
23. lis 2009

Ježíšek, samozřejmě...co je to vůbec za otázku? 😝

lennis
23. lis 2009

Ježíšek ......bez debat!!!

pavlina05
23. lis 2009

Ježíšek ......jsme snad normální Ćeši, ne?

martimarti
23. lis 2009

Teď jsem si představila, jak se své dcery ptám: "Copak ti asi přinese Santa?" 😀 😀 😀
I když nějak jí asi bude muset vysvětlit ty červený pajďuláky, kterými si lidi po "emericku" zdobí domečky. 😉 😝

swatka
autor
23. lis 2009

No ja jsem byla pravě v šoku protože už i dětem ve školce cpou do hlav že děti nosí santa -dcerka pravě přišla ze školky a řikala že darky nosí Santa že si o tom povídali ve škoce ☹ Tak sem ji to musela celé zase vysvětlovat s ježíškem -nejsem sice velká věřící ale přece jsme Češi a taky nemám ráda ten "Americký styl Vánoc" a do školky kor české bych spíče chtěla ježíška 😀

gtver
23. lis 2009

Svým způsobem obojí... Jak píše ygreen, zvyk je železná košile, takže u nás dárky jako takové vozí "pán v červeném". Ale jedno bych chtěla upřesnit, ta představa, že my máme Ježíška a jinde Santu a stavění proti sobě až tak neodpovídá skutečnosti. Týká se to totiž pouze toho "fyzického rozvozu" dárků 😉

gtver
23. lis 2009

Prostě Ježíšek v českém pojetí je "superdítě", co zvládne všechno, někde jinde ten rozvoz místo něj dělá Santa, ale není to tak, že by Ježíška neměli a neoslavovali (a teď nemám na mysli jen silně věřící, kde je samozřejmě ještě další rozměr )

martimarti
23. lis 2009

Já už se těším, až budeme s malou chodit do kostela na jesličky a zpívat koledy o Ježíškovi 🙂 🙂 Já jsem pohan, ale vánoce a velikonoce mne dojímají 🙂 mám je ráda. Kdepak, Santa u mne nemá šanci 😉

schwarzovka
23. lis 2009

1. ježíšek
2. protože českým dětem nosí dárky Ježíšek

když jsem byla malá, tak jsme se nikdy s kamarády neshodli, jak vlastně ten Ježíšek vypadá...takže v pozdějším vysvětlováním mám jasno...Ježíšek je tak šikovnej, že ho ještě nikdy nikdo pořádně neviděl, za to Santa je břídil...všichni ví, jak vypadá 😉

schwarzovka
23. lis 2009

abych to upřesnila...někteří si mysleli, že je ještě dítě, ale já si ho spíš představovala jako dospělého...zato Santa má jasnou podobu

vercak.
23. lis 2009

Tak u nás to bude rozhodně jen Ježíšek. Já na něj taky věřila. A věřila jsem hooodně dlouho. Když jsem byla totiž malá, tak jsme s tátou na Štědrý večer vyhlíželi Ježíška z okna a shodou okolností letělo v dáli letadlo a jak blikalo, tak mi táta řekl, že už letí a že musíme jít jíst, aby mohl přinést dárky. No a pak ještě než jsme šli ke stromečku, tak vždycky nenápadně taťka zacinkal zvonečkem a to bylo znamení, že ježíšek už je pryč. Víte, jak se mi všichni vždycky smáli, když jsem si stála za tím, že Ježíšek existuje, protože jsem ho viděla na nebi a blikal na mě??? 😀 😀 😀

Jinak jsem si ho představovala jako malé dítě, jak je v jesličkách. nějak jsem nikdy nepřemýšlela nad tím, jak dostane ty dárky pod stromeček 😕 😅

Jo a taky jsem mu vždycky psala dopis, co si přeju a dávala ho večer za okno 😉

malovani
24. lis 2009

Jasněže Ježíšek...

pepibubu
24. lis 2009

Jednoznačně Ježíšek. A nevěřily byste, holky, kolik práce dá sehnat čokoládového mikuláše.... Santů je všude šest půlek (neboli tři pr..le 😀 ) ale aby to byl mikuláš, s mitrou v ruce, to ne....

lenkabu
24. lis 2009

Ježíšek...........Santa stejně jako nápisy Happy birthday na narozky sem nepatří.

maart
24. lis 2009

Jezisek...kazdopadne a jedine 🙂 ....Pepi...ale verila! Pro decka kupuju kazdy rok takovyho toho velkyho Mikulace, Certa a Andela, ale letos jako kdyby se to zeme propadli. Vsude Santove, proste to nevypada jako Mikulas (Cert se teda sehnat da), Andelu je malo a jeste ke vsemu je problem, aby to opravdu bylo z mlecne cokolady. No budu hledat.

helcah
24. lis 2009

K nám chodí jedině ježíšek...neznám nic trapnějšího, než červený figury oběšený na balkonech celýho sídliště....

lenkabu
24. lis 2009

Holky všechny píšem Ježíšek ale koukněte do alb co lidí má děti na váncoe převlečený za soby nebo Santa Klause 😅

maart
24. lis 2009

Lenko...bingo! Z toho jsem taky vzdycky na palici..... 😀 😝 ...prijde mi to uplne jety!

maart
24. lis 2009

....Helco.... 😀 ....jojo, to je fakt....

pepibubu
24. lis 2009

maart, já zatím nesehnala.... ale co, malej je ještě hodně malej, koupila jsem advenťák s krtečkem, toho má rád, a čtvereček čokoládky cca 2x2cm denně mu neublíží....

beras
24. lis 2009

K nám domů Santa nesmí pouštíme jenom Ježíška 😀

musko
24. lis 2009

jedine ježiško 😵

anta
24. lis 2009

A holky, copak vám přinese Anta? 😀 😀
Jsme v ČR, tak nechápu, proč by měl nosit dárky Santa, že? Pěkně na Ježíška kloučka učím, těch amerikanismů si v životě užije dost a dost 😉 Honzíkovi říkám, že budou vánoce, že přiletí digestoří (nemáme komín 😀 😀 😀 ) Ježíšek, který je hodně podobný jeho tatínkovi, akorát, že má bílé vousy 😀 😀 😀

petruna
24. lis 2009

gtver : jo jo máš recht.
Ale co si pamatuju, tak jsem si jako dítě ježíška představovala jako dospělýho chlapa...Asi jako děda mráz 😀 , páč o Santovi jsem neměla ani páru.

Jasně, že amíci mají i Ježíška v jesličkách a Santa je na rozvoz dárků a jemu se o ně řiká. 🙂

Mmch u nás je taky Santa Klaus a taky nosí dárky 😀 , ale je to 5.12. a je k tomu jiná tradice (včetně jiných hadrů atak)
Santa Klaus je totiž Svatý Mikuláš (Nicholas, Klaus)

majatob
24. lis 2009

u nas taky Jezisek 🙂 Santu moc nemusim 😅

peppapig
24. lis 2009

No tak my to mame slozite, snazim se ji navodit na Jeziska, ale asi da nakonec prednost anglickemu panovi Father Christmas, taky je to stary v cervenem odeny muzik, vlastne bych rekla, ze anglicky Santa anebo cesky Mikulas. Holt k videni je vsude, takze ne vsechny ceske tradice a zvyky je mozne v cizine udrzet 😒

swatka
autor
24. lis 2009

Holky máte pravdu poslední dobou sehnat na mikuláše čokoládového "opravdového" mikuláše je děs plno santů ale tet už začínají -co sem viděla postavičky sobů čokoládových což mi připadá úúplně ujete ☹ Jo a musím se pochlubit dnes jsme dostali od ježíška dopis 🙂 opravdu koupila jsem dcerce tu soupravu dopisní pro ježíška (možná ste to viděli v obchodech nebo na poště-nebo taky poslali) a dnes opravdu odepsal i s dárečkem který k dopisu přišel dcerka byla u vytržení 😀 Radostí 🙂

peppapig
24. lis 2009

petruna, presne jak pises Mikulas je Santa Claus. Ja jsem si jako dite predstavovala, ze Jezisek je cely ze zlata 😕 a hrozne malinky mužíček

swatka
autor
24. lis 2009

peppaping- ja si ho představovala podobně malý mužíček celý ve zlatem a ma zlatou korunku ( později jsem si všimla že jsem si ho vlastně představovala jak to malé pražské jezulatko a takhle nějak si ho představuje i dcerka 🙂