Jídlo a zdraví

lynks
21. bře 2013

Sem můžou přispívat všichni , co se zajímají, jak nám jídlo pomáhá nebo škodí,ty, co chtějí zjistit , co je pro jejich tělo to správné . Informací je spousta, a tady se budem snažit si to trochu urovnat a vyselektovat co je pravda a co pověry. (jestli to vůbec jde)
Je to taky pro ty, kdo zkoušejí nebo žijím vegetariánstvím, vitariánství, makrobiotikou, ajurvédou,jídlem podle krevních skupin nebo vlastní kuchyně 🙂 Pište zkušenosti, recepty..
Chtěla bych, aby příspěvky o působení potravin na tělo byli něčím podložené, nějakým odkazem na studii nebbo tak - ne jenom "říká se" nebo "slyšela jsem".
Ať jsme zdraví a máme z jídla radost! 😎

karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
effoska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lynks
autor
1. bře 2014

@karolin54 teeda, mnamka, ja tedy radši odštavnuji mixuji jenom měkké ovoce a zeleninu se šťávama. A co mám zkušenost - vyprošťovák je veškerá šťavá čerstvě vylisovaná. Už se těším až začnou rašit byliny, nastrkám do do odštavnovače a to bude zelené zdraví 🙂

karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vojtatrepes
28. dub 2014

přejídám se a stejne netloustnu

lynks
autor
30. dub 2014

@karolin54 prosim tě, proč to je tak zelené? a ty celerový stonky ti jdou mixnout - nezůstanou "nitě"?

jidlo_leci
26. srp 2014

já nedám dopustit na bylinky - tady je to docela pekne popsany
http://tatinkovorecepty.cz/ucinky-lecivych-byli...

pavlakap
23. led 2015

Ahoj holky,

koukám, že chutné a zdravé potraviny nebo hotová jídla jsou neustálým předmětem diskuzí. Zrovna dneska jsem našla skvělý článek, které popisuje jakým způsobem vybírat zdravé potraviny a také je tam uvedeno hned 20 příkladů - http://painandgain.cz/top-20-zdravych-potravin-... .. Snad to někomu pomůže. 😎

lealeonka
31. srp 2015

Poslední dobou jsem přestala snášet kávu, vždy mě bolel po ní žaludek a tak jsem přešla na pití Cara. Je nejenom zdravé ale i chutné. Piji jej každý den s mlékem a moc si pochutnávám. 🙂

dodikus
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petusino
27. zář 2015

já jsem se jednou v supermarketu tak naštvala z toho co to jídlo obsahuje a čím nás to krmí že jsem se rozhodla pro radikální změnu, a to že nebudu líná a začnu jídlo fakt kupovat na trzích, maso od řezníka apod. a zjistila jsem že to vůbec není jednoduché...ale všechno jde když se chce, jen ne naráz...zatím jediné co dodržuji tak 1x týdně beru pravidelně nějakou rybu z rybárny seefish, kterou jsem si už ověřila a je super. U masa zatím tápu:( Ti co nenakupují všechno v supermarketech, jak jste začínali? to se všechno asi musí plánovat docela dopředu ne? fakt mám k supermarketům odpor ale nevím kde a jak jinak nakupovat...:(

markyskaaa
20. říj 2015

Tak já si myslím že plánování je určitě potřeba, já si napíšu jídelníček na týden dopředu, vyhradím si na to jedno odpoledne a oběhám co je potřeba...Hodně věcí jde i lehce koupit na eshopu...i ten Seefish co zmiňuješ má už rozvozy a rybku ti klidně dovezou až domů, to je potom úplně nejjednodušší. Bedýnky sice zatím nevyužívám, ale do budoucna o nich taky uvažuji. V supermarketu se snažím kupovat minimálně a jen takové ty drobnosti. Je to složitější akorát v tom, že nekupuješ vše na jednom místě, doporučuji začínat postupně, je fajn že jsi začala brát ryby z rybárny a ne někde z velkoobchodu, to je dobrý začátek, postupně k tomu přidej nákup z různých farmářských a specializovaných obchůdků a za chvíli se průmyslových potravin zbavíš úplně ;)