Jídlo pro děti s atopickým ekzémem

leedak
19. únor 2012

Maminky deti ktere maji atopicky ekzem.Ktere druhy jidla vasim detem vubec nedavate??prip od kdy ste zacali davat ryby(sladkovodne prip.morske)rika se dite ma skouset vsechno...Co se vam osvedcilo ,a co naopak vubec ne??

danilienka
19. únor 2012

Ahoj no najalergickejsie su : zeler, petrzlen, por, jahody, paradajky, cokolada, ....... citrusy a exoticke ovocie/ale ked ich nechas 1hod namocene vo vode a umyjes aj po olupani, tak by nemali sposobovat alergiu, to skor tie postreky/...ryby naozaj az neskor., ja som davala okolo 1,5 roku-2 a aj to malo. 🙂
Dufam, ze som aspon trosku pomohla...moja sa aj v 2 rokoch povyhadzovala s paradajky / a to bola vypestovana u nas v zahradke bez postrekov, cisto prirodna/...

leedak
autor
19. únor 2012

@danilienka ahoj.no tak ot jsem ji moc nepomohla kdyz jsem uvarila porkovou polevku ☹

ja mam prave dilemu protoze ted se vsude pise ,ze neni opodstatneni zavedet urcite potraviny pozdej.tak nevim.

ohledne rajcat.je dobre kdyz se sloupne kuze a pak uz nealergizuje. 🙂

danilienka
19. únor 2012

No tak si mala dat tu polievku bez poru,, precedit ju/ale mozno sa ti z neho nevihodi...uvidis, nie kazde dieta reaguje uplne rovnako na vsetky potraviny. No moja sa vyhodila aj z olupanej paradajky.
Vies co, starsia ma v aprili 3 roky a stale jej nedavam tie potraviny co som ti napisala, okrem jahod tie uz mala toto leto a v pohode/ale iba nase zahradne, ine jej ani nechutili/.
vcera mala trochu cokoladky a znovu ma flak na ruke/zacinajuci ekzem/, no ale to sa neda furt kontrolovat, co jej da papat napr. babka......
A este napr ja uz pre vacsiu davam do polievky aj bujon, ale iba natura, ten moze.

denky2612011
20. únor 2012

ahojte moj maly ma 1 rok a pred troma dnami mu egzem diagnostikovali na nozicke sa mu vyhodil mali fliacik a neskor sa mu zacal zvecovat tak sme sli k lekarke a ta nas poslala ku koznej lekarke kde mu diagnozu potvrdili viete mi poradit ci mu mozem davat mliecko este stale ho sice kojim ale len vecer pred spanim a rano pomaly ho skusam odstavit a neviem ake mliecko mu mam davat teraz mame hami a niekedy ale velmi malo aj normalne mlieko z obchodu

danilienka
21. únor 2012

@denky2612011 preco by nemohol mlieko, ved mu nezistili alergiu na mliecnu bielkovinu a normalne mlieko moze az od 18. mesiaca /do varenia od 12 mes./ a najlepsie /z automatu plnotucne prevarene, inac po nom zmizne perfektne ekzemik/...