Jiné schéma braní antikoncepce se změnou gynekologa

mignona
1. pro 2014

Ahoj 🙂 , mohla byste mi prosím některá vysvětlit následující - doposud jsem brala antikoncepci klasicky 21 dní prášek, 7 dní pauza. Nyní jsem změnila lékaře a přestože antikoncepci mám stále s tímto schématem, řekl mi, že první prášek z dalšího balení bych neměla brát až po 7mi denní pauze, ale již 3tí, maximálně 4tý den od začátku menstruace, což vychází na 5ti denní pauzu bez braní prášků. Tedy z toho vlastně vychází schéma 21 dní prášek, 5 dní pauza. Ztratí se tam tedy ta pravidelnost a nezačíná se brát nový prášek vždy ve stejný den, což tedy vem čert, pokud bych chápala ten důvod 😅 Děkuji moc! 🙂

vanilka_eva
1. pro 2014

@mignona To taky nechápu proč vám tohle lékař řekl. Podle mě je to nesmysl. Musí se to brát pravidelně, jinak v tom můžete mít dost zmatek. A navíc byste kupovala častěji prášky

ivasad.
1. pro 2014

Nemyslel to tak, že pokud začínáš s braním antikoncepce, máš ji nasadit třetí nebo čtvrtý den MS? Pak dělat klasické pauzy 7 dní. .. Pokud navazuješ, bez delší pauzy, pak fakt nechápu. Nikdy jsem se s takovým schématem braní HAK, které popisuješ, nesetkala. Projdi si taky příbalový leták.

ckei
1. pro 2014

@mignona to určitě myslel tak, že toto udělat při prvním prášku 1. platíčka....další platíčka již se 7denní pauzou.

mignona
autor
4. pro 2014

Tak jsem se ptala náhodou obvodní doktorky a říkala mi, že to tak opravdu mohl myslet, že se to tak může brát. No jsem si jistá, že mi to tak gynekolog řekl. Tak to tedy zkusím. Jestli otěhotním neplánovaně, zabiju je oba 😅

tkanicka
4. pro 2014

@mignona a proc jste se rovnou nezeptala gynekologa? Pochybuju ze otehotnite, budete mit v sobe vic hormonu. Mne to prijde, jak podporit vyrobce antikoncepce... pridat pacientkam jedno platicko za rok navic

mignona
autor
4. pro 2014

@tkanicka Samozřejmě jsem se gynekologa ptala přímo, když mi to říkal, ale až doma mi to přišlo víc a víc zvláštní, tak když jsem byla náhodou zrovna u obvodní, zeptala jsem se jí. Mohl mi vlastně předepsat tu antikoncepci se schématem 24+4, když mi chtěl zkrátit tu pauzu bez prášků, to nevím proč zvolil toto podivné řešení. Té podpoře výrobců bych se ani nedivila, víme jak to všude nyní chodí 😒 Na druhou stranu mě to vychází levněji než předchozí klasicky užívaná antikoncepce, ta byla ještě dražší.

tkanicka
4. pro 2014

@mignona ale konkrétní důvod neřekl? Mně to vrtá hlavou už od té doby, co jste to sem vložila, pořád čekám, že někdo odpoví, kdo ví proč to tak je... 🙂

mignona
autor
5. pro 2014

@tkanicka Taky me to prave zajima 🙂 Jeden z duvodu urcite bude i to, ze jsem mela nejake, nicmene bezne potize, a ted se lekari priklani k tem kratsim pauzam z duvodu mensich hormonalnich vykyvu a tedy mensich potizi. Proto vzniklo to schema 24+4. Ale on hlavne zminil cosi o ovulaci a ze je to v necem lepsi pro to fungovani cyklu ci co, nejak jsem to nepochopila 😅 Tady je spousta znalych, tak snad nam ton nekdo vysvetli 🙂

zuzkaaterezka
11. pro 2014

v pribalovem letaku HA je to napsane jak?

mignona
autor
14. pro 2014

@zuzkaaterezka V pribalovem letaku je to prave klasicke schema 21dni brani prasku, 7dni pauza.

zuzkaaterezka
20. pro 2014

podle problemu ktere ti ha delaly,bych zkusila to nove schema brani.ale ja uz prasky neberu dala sem si telisko,zadne hormony a zatim bez problemu

zuzkaaterezka
20. pro 2014

jo a ovulaci nemas to je blbost,

blaka123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz