Jízda na motorce. Mám se bát?

skurinka
21. zář 2009

ja vim je to takovy netradicni,ale v na zacatku me ceka jizdana motorce 😀 a ja mam strach a jako velkej.Tak se chci jen zeptat jako jestli se mam bat a nebo ne...joo a nesmejte se vsechny.

je to dost silna masina.............

jeudi
21. zář 2009

jako ty sama ? nebo s nekym?ja osobne uz bych na to nesedla driv sem jezdila dost s klukama,ale ted uz se bojim

skurinka
autor
21. zář 2009

no ja s nekym......

kristi
21. zář 2009

hlavne se nauc jezdit jakoby v zakrytu, kdyz ridic se nahne, nahni se stejnym smerem, a neboj se, on to vytoci zpatky. Drz se jednou rukou za nej a druhou vzadu za madlo, jinak snad neni nic, ceho by ses mela bat

supina
21. zář 2009

Ahoj, taky jsem se vozila (jeli jsme i 260 - to už jsem se bála) a strašně mě to bavilo. Adrenalin.. Ale teď, když mám dítě, bych na to nesedla. Důležitý je, pevně se držet a být s řidičem jak jeden člověk

skurinka
autor
21. zář 2009

jezisi holky...jak se mam drzet jednou rukou za madlo...vzdyt budu pricucla jak kliste na nem. 😀 😀

to vim ze se mam naklanet na stejnou stranu jak ridic...noo pojedeme asi pres 100km do ciloveho bodu. 😕

a jeste teda jedna vec jake obleceni...odmitam jet v te kombineze

kristi
21. zář 2009

jednou rukou dozadu a druhou dopredu, potrebujes protipohyb kvuli brzdeni a pridavani plynu, abys nespadla.

obleceni? pokud neni zima tak dziny a kozenou bundu, neco, co neprofoukne a nepromokne.....lepsi kombineza, nez normalni veci,ale pokud nemas, tak je to ok

skurinka
autor
21. zář 2009

kristi-jezisi tak to my ani nerikej ..ty joo asi budu nekde trenovat. 🙂

jako lhala bych kdybych rekla ze se netesim..to se tesima mooc ale strach je tam taky a velkej..

holky mooc vam dekuji..za rady...

kristi
21. zář 2009

nemas zac, ovsem ridit je daleko lepsi nez jen sedet vzadu

skurinka
autor
21. zář 2009

noo tak to jako neeee

ja to radsi necham na odbornicich...

a kdybych potrebovala neco vedet se ozvu

dikec

nikka.vo
23. zář 2009

No tak já myslim, že jet bez kombinezy je blbost, ta kombineza (nebo kožená bunda a kožený kalhoty) a helma je to jediné co ti zachrání kůži. Ale pokud by se nedej Bože něco stalo, tak se sedřež na kost,holka 😖 Znám o případu, kdy se vysekaly na motorce (nebyla to nějak strašná rychlost, ale myslim že tak 50-70km/hod a díky kombinéze se jen svezli po asfaltu, ale žádný zranění, jen modřiny. Já když vidim machry v kraťasech, tak si ťukám na čelo. A je už jedno, jesti jsou to krátký, nebo dlouhý kalhoty, ta látka se prodře hned.
Já bych na motorku nesedla, strašně mi vadí ten pocit, že mě nic nechrání a že skončim při bouračce přímo na asfaltu. A když vidim ve zprávách ty mrtvé motorkáře bez hlav, co přes léto byli dva případy po sobě, tak děkuji, nechci 😅

supina
23. zář 2009

S kombinézou souhlasím. Nám to uklouzlo, když jsme odjížděli od baráku, takže jsme jeli krokem a stejně jsem si pár metrů po asfaltu sjela. Kombinézu jsem měla odřenou. Proto jsem od tý doby na motorku nevlezla. Musím myslet na to, kolik metrů bych jela po zemi, kdybysme jeli rychleji..

kristi
23. zář 2009

tak pokud si tu kombinezu muze clovek pujcit, tak fajn. Nebo staci ty Goretexovy veci, ale to je vec nazoru....

skurinka
autor
23. zář 2009

Jezisi holky to my ani nerikejte.......

ja myslim ze my tu kombinezu doveze sebou.....

noo tak to ale budu vypadat 😀 😀

Prosim zadne hruzostrsne veci my sem nepiste...jinak na to nevlezu 😀 😀

nikka.vo
23. zář 2009

Né,skuri, sorráč, já tě nechtěla strašit, spíš ti říct svůj pohled na věc, že já bych na motorku nevlezla a když tak jdině s hadrama na to určený, je to fakt jediná malá ochrana co ti ale dosola zachrání kůži 😉 A jasně že se s nějvětší pravděpodobností nic nestane, ale náhoda je blbec a máš krásný děti, tak neriskuj 🙂

crca
23. zář 2009

Skurinko,já nevím my máme Choppra 😅 ,ale bez motorkářské a vystužené bundy bych na ni už nevlezla,na motorce nefrajeříš jak vypadáš 😉 Tohle mě deptá v létě,když vidím ty "in"motorkáře co jedou na mašině jen v triku a kraťasech,mě trefila nějaká havěť přes rifle asi v 80km(což není zase tak moc 😀 )a já měla pocit,že mi prolítla skrz,od té doby mám i kožené kalhoty 😀 Hlavně musí bát řidič trochu tolerantní,že když se budeš bát,tak nepojede hned 220km/h 😀 Šťastnou cestu!!!

dukie
23. zář 2009

skurinka: Moje rady:

1. Dobře se drž řidiče. 😀 Nemachruj držením se vzadu za madlo...
2. Nic si nedělej z toho, když řidiče při přeřazení ťukneš svojí helmou zezadu do jeho helmy. Je to normální. 😀
3. Nikam se nenakláněj, prostě splyň s řidičem (když se motorka nakloní, tak se tím zatáčí... když se vyděšeně budeš snažit to vyrovnat, tak nezatočíte, reps. řidič se fakt nadře, aby Tě přemohl a motorku dostal tam, kam potřebuje 😀 ).
4. Když budeš nastupovat, tak jak na koně. 😀 Nechej řidiče, aby Ti dal pokyn, že už můžeš 😀 , chytni se ho za ramena, levou nohu na stupačku a pravou ladně přehoď přes zadek motorky (jakobys nasedala na pánské kolo se štanglí)... Ničeho se neboj, on to ustojí. 😎
5. Rozhodně se dobře obleč. Ideální je kombinéza (kvalitní materiál, všité chrániče ramen, zad, kolen...), to je fakt. Nezapomeň na rukavice a dobré boty (nejlíp nad kotníky). Na motorce to dost fouká. Pokud nemáš možnost půjčit si kombinézu, tak se vybav podle počasí - silonky, silný rifle (čím silnější, tím lepší - nejen kvůli větru, ale i kvůli pádu...), teplou budnu (dlouhou, ne krátkou, která Ti vyleze nahoru a bude Ti foukat na záda...), rukavice.
6. Přilbu si pořádně upevni. Dej si s tím práci. Ať Ti s tím pomůže, ví jak na to. 🙂 Musí Ti dobře sedět (nejlepší je dopředu vyzkoušet velikost a kdyžtak si raději sehnat jinou, která Ti bude sedět).
7. Požádej svého "prvního životního" řidiče o zajetí (tedy ne o to, aby Tě přejel, ale o to, aby jel citlivě, aby sis na motorku mohla zvyknout). Moje zkušenost: První cesta byla s haldou motorek (jakože "vyjížďka") a rychlost pod 80 neklesla... když jsme se vrátili, neměla jsem sílu slézt z motorky, jak jsem se třásla, slzy mi tekly pod přilbou... no děs. 😝 Prostě ať neblbne, dokud se na to nebudeš cítit, ju?

To je asi tak v kostce všechno. 🙂

skurinka
autor
24. zář 2009

Holky moje zlaty dikec...

takze se jeste musim s panem ridicem domluvit 😀 ale on vi ze se bojim ,takze nebude blbnout..

ale asi pojedu v tech riflach a bunde....

to bude sranda ..kulturni zazitek 😀 😀

dukie
24. zář 2009

Ještě jsem si včera pod sprchou vzpomněla na jednu věc, ale už jsem měla vypnutý počítač a nechtěl se mi kvůli tomu zapínat. 😀 Ženská rada: Zvol nějaký jednoduchý účes (z fotky vidím, že máš dlouhé vlásky, ideální je asi culík, cop atp.), páč přilba jakoukoli snahu o načechranost atp. totálně zabije. 😀 V životě jsem nepotkala holku, co by si sundala přilbu a hodila načechranou hřívou - jak to známe z filmů... 😀 😀 😀

petua
24. zář 2009

Joo, s tou kombinézou je to fakt... Už jsme těch mladejch kluků na oddělení pár měli, sice tam byli už jen na orgány, ale zato ani škrábnutí 🤐 🤐

Promiň, Skuri, já si to nemohla odpustit 😅 , fakt je to tak.. Ovšem samozřejmě že to bude všechno OK, tak ať je to fakt zážitek a žádný machrovinky 😉

janinunina
24. zář 2009

ahoj,tak jsem v tematu videla moto,tak sem brousim...
motorku mam a ridim si ji sama...ted si udelal papiry a pritel,takze se i vozim a rada..nekdy je take super se pokochat,pokud cloveku veris a nejede s tebou rychle...
k tomu posedu..asi nejlepsi je mit obe u sebe,malinko pres sbe opreny o nadrz...ono,kdyz se o nej opres,pekne se to pronese,jak pri jizde,tak hlavne pri brzdeni..kdyz to dopiras o nadrz ani o tobe nevi..kazdopadne pokud mas moznost tak si moto hadry vem!kdyz je vedro,tak mam rifle,ale ted uz vedro neni a v hadrech je krasne,akorat..no a ten culik...urcite ne...bolelo by te to pak pod prilbou a rozhodne to dlouho nevydrzis..zalezi,pokud tedy nemas hlavu S a prilbu XL...rozpust to a hlavne si to dej pod bundu,nebo to nerozceses...pak si ten culik klidne dej misto prilby..
jinak borcovi rekni,at zbytecne nemachruje,ze se mas rada a ze by sis jizdu chtela uzit,ne se po ceste modlit za buh vi co..kdyz muj prida vic nez se mi libi,tak dostane ranu 😉 ma blby,ze jezdim mnohem dele nez on,kterej prave zacal,ale jak rikam jezdi dobre a hlavne nemacvhruje a snazi se ziskat si moji duveru,abych se nebala a verila mu..
jo a co je jeste asi tak dobre..jak za nim sedim,,stiskni si ho jakoze jeste mezi nohama..hlavne pri brzde...nebudes tam litat dopredu dozadu...

peknou jizdu a stastnej navrat!!

dukie
24. zář 2009

janinunina: Vidíš, to s tím opřením o nádrž jsem zapomněla... máš recht. Vzpomínám, jak si chlapi vždycky dělali legraci, jakej je to pocit, když jim holka takhle nepomáhá a při brždění "narazej" rozkrokem o nádrž svou váhou i váhou spolujezdkyně... 😀 😀 😀

A k tomu culíku... já si dělávala ten "dole", teda jakože gumička je až venku na krku, ne pod přilbou. Tak jsem to myslela - špatně jsem to napsala. 🙂 Chtěla jsem hlavně říct, že třeba kulmování atp. je naprosto k ničemu. 😎

Jo a řekla bych, když se na to podívám trošku z jiného úhlu než Ty, že chlapi mají to stisknutí stehnama dost rádi... 😀 😎 😀 Je to tedy nejen praktický... 😀 😀 😀

A jinak... klobouk dolů, je málo ženských, který samy řídí (a ještě míň, který si i samy opravujou) motorky... 🙂

janinunina
24. zář 2009

dukie:s tim opravovanim opominam ☹ umim si namazat retaz,s pomoci ho dotahnout,ale jinak...nejak tady k tomu byl vzdy chlap,jen co je pravda,ale olej bych si vymenit asi umela,kdyz by mi to nekdo ukazal..na aute to umim,takze tak..ale ted jsme ji davala do servisu a nechala jsem tam 8 litru..uz to chtelo i retezovku a minulej rok jsem jezdila jen na zacatku,pak se mi uhnizdila mala 😀 i ted uz neni tolik casu 😉

jasny,tak dole ten culik,to jo,to je pohoda..ja si pamatuju,jak jsem si jednou nedala vlasy dovnitr a nemohla jsem to rozcesat...au to bolelo 😅

ano s tim stisknutim pravda🙂a co potom,kdyz ruka z nadrze sjede trochu niz 😀

a diky 😉

skurinka
autor
29. zář 2009

teda janinunina..ses borec ze to umis sama ridit...fakt borec..

takze devcata pojedu na teto-Yamaha R1 ....me to jako nic nerika ale vydela jsem ji...je krasna ale nejaka velika 😎 😎

draga
29. zář 2009

dukie jsem se pobavila u tvojeho bodového popisu 😎 jsem si vzpomněla jak jsem hodně dřív jezdila jako spolujezdec a stou přilbou jsem fakt ťukala 😀 😀 😀

a bacha na horkej výfuk jednou mi zničil boty 😀 jsem frajeřila a měla štekle...jsme jen popojížděli...najendou smrádek a podpatek v hajzlu 😀 😀

slunycko
29. zář 2009

s přítelem se občas jedem projet. Já jsem spolujezdec. Jízda na motorce mě baví. Občas si přilbama taky ťuknem 🙂 skurinko hodně štěstí při jízdě 🙂

consti
29. zář 2009

skuri zážitek to určitě bude a pokud máš šikovného řidiče, tak se není snad čeho bát. Já jela na motorce jako spolujezdec párkrát a stačilo mi to 😎 . Bála jsem se šíleně a to mě vezl můj táta na 250ce, takže jel opravdu opatrně 😅 😕 .
Hlavní je to oblečení, vem si několik vrstev, chraň si hlavně kolena a nezapomeň si vzít nějaké dlouhé triko nebo svetr, až se budeš držet řidiče, tak ať se ti oblečení nevyhrne nad pas 😕 !! Ta bolest pak za to nestojí! 😉

skurinka
autor
29. zář 2009

Ahoj
tak ja myslim ze mam zkuseneho ridice..jezdil zavodne....doufam ze se mnou nebude zavodit 😀 😀

Budu mit pucenej ten pas na ty zada...

Zrejme pak nez se nabalim budu vypadat jak tucnak..... 😀 😀

Devcata ja vas o ten kulturni zazitek nepripravim..pak hodim fota v listopadu..

jeste jednou vsem mooc dekuji za rady..

janula84
29. zář 2009

ahojky, tak pokud můžu taky přispět svou troškou, tak kromě oblečení jsou dobrý i pořádný boty... dokud jsem si nekoupila motorkářský, tak jsem si od ségry půjčovala "martensky", protože teda aspon mě brněly nohy...
A Skuri, pokud budeš mít možnost půjčit si od někoho i ty hadry, tak neváhej! Jednou jsem na motorce zmokla a není to nic příjemného. Na druhej den jsme valili do obchodu pro pořádnou výbavu! 😉 Ale pokud nebudeš jezdit pravidelně, tak nemá cenu si ji kupovat...je to docela drahé ☹
a ještě - já se ze začátku hrozně bála, ale při první jízdě mě to hrozně chytlo! a ted, když bylo hezky, tak jsme se snažili vyjet 😵 i když je fakt, že co je mimouš,tak už těch příležitostí u mě tolik nebylo... 🙂

jsem se trošku rozepsala... Skuri, pořádně si tu vyjíždku užij!!! štastnou cestu! 😉 😵

dukie
29. zář 2009

draga: No já si říkala, že v bodech to bude nejpřehlednější. 🙂 A z té přilby jsem já - coby začátečník - měla totiž pocit, že jako něco dělám špatně a že to pro řidiče musí být strašně nepříjemný a ... a tak vůbec. Tak prostě aby se skurinka ničeho nebála, že je to fakt normálka. 😵

skurinka: Ledvinovej pás je super. 🙂 U mě teda nějak moc nefungoval, protože mám dost široký boky (a velkej zadek 😀 ) a úzkej pas... takže se mi často dělo, že mi to při sednutí na motorku jakoby vylízalo pořád vejš a vejš, jak to ty boky tlačily nahoru. 😒 Ale jinak je to moc šikovná věcička, když nemáš celej motorkářskej obleček. R1 je krásná motorečka, určitě to bude prima. Držím pěstičky, aby sis to fakt užila a aby ses do jízdy na motorce zamilovala. 🙂 Se šikovným řidičem je to nádhernej zážitek... a ještě víc je skvělý, když se hezky uvolníš a s řidičem jste "jedno tělo"... to si to pak užiješ fakt dvakrát tolik. 🙂

supina
1. říj 2009

Tak na R1 opravdu doporučuju opírat se o nádrž - tam to asi ani jinak nejde. Já teda seděla na R6, ale vzhledově je to skoro to samý. Jestli máš možnost, kombinézu si vem, je to hooodně živá motorka a frajeřina nehřeje 😉 Taky je dobrý si domluvit nějaký znamení, ať jede pomaleji - třeba, že ho zmáčkneš nohama, jinak tě neuslyší a poštět se je fakt nebezpečný. A jestli jezdí okruhy, tak pro něj může být pomalu i 150 😅