Jména pro dvojčata nebo trojčata 🙂

markyzka84
1. pro 2013

Zatim mam prvni dite,ale celych 9 mesicu jsem bloumala o jmene. Tak me napadlo probrat i tyhle varianty a treba se mi dalsi tehu podari ty dvojicky. 🙂 Kdo ma pochubte se a kdo nema,ale ma nejaky dobry napad tak taky reknete 🙂

ivarei
2. pro 2013

@markyzka84 Ted cekame prekvapko. Ale kompromis je Jachym/Dorotka. Nina mi neprosla a Bertik ani omylem.

markyzka84
autor
2. pro 2013

@ivarei moje znama ma klucika bartolomeje a rikaji mu barte 🙂) podobne tvemu bertikovi 🙂) teda aspon mi to prijde 🙂

janekj
2. pro 2013

Náhodou jsem otevřela tuto diskuzi a hned mě napadlo, co přidat. Příbuzná v rodině má Matyáše a teď nově Eliáše... 😀 Přijde mi to takové divné jméno, ale co se malý narodil, tak jsem potkala už asi 2 malé klučiny a také se jmenují Eliáš. Tak nevím.
Já sama mám Petra, Vojtěcha a Marka, samí posvěcení 😀 Naštěstí to jsou "zlatí kluci" (22, 19 a 13 let)

antoinet
2. pro 2013

@janekj tvoje jména jsou krásná, nikdy nebudou přehnaně módní ani out. Já uvažuju nad Petrem nebo Martinem a kdybych čekala dvojčata, dám obojí. Jinak maminka je učitelka a všichni malí chlapečci jsou Matýsci🙂 jen si musí pamatovat, kdo je Matouš, Matěj a Matyáš🙂

janekj
2. pro 2013

Jj, já jsem učila ve školce a při vypisování docházky do třídnice jsem vyšilovala pokaždé... Obdoby jednoho jména jako Tereza, Terezie, Tereze nebo Kristina, Kristýna, Christine, Christin apod. to byl vždycky oříšek. Ve finále se na ně volalo na všechny stejně -Terezko nebo Kristí/ýnko, ale písemně to byl horor, abych se nedej Bože nepřepsala a nestála rodičům na pranýři, protože diskuze v šatně se pak nad výkresy nebo nad seznamy ubírala vždy k tomu, že oni schválně dali to jméno jinak, aby se dítě přeci odlišilo 🙄 😀

petrajurinova
2. pro 2013

@janekj jo i u nás ve školce se sešly děti s různými obdobami jednoho jména (a to jsem si myslela, že není příliš běžné jméno) - jsou tam naše Isabella, Izabela a Issabell, naštěstí pro učitelku jsou zvyklé každá na jiné oslovení - naše je Sisi (tak se představuje sama od batolete), druhá je Bela a třetí Sabelka. Ale aby to učitelka neměla moc jednoduché, tak má ve třídě ještě Danu, Danielu a Danellu a na všechny tři rodiče volají Danuško a ve vedlejší třídě jsou Tomáš, Thomas a Tommy.

mandre
2. pro 2013

@mili01 to je náhoda, my teda nemáme dvojčata, ale 21 měsíců od sebe - Kristián a Adrian (s krátkým a) 😉 😉, řešili jsme to až do 8. měsíce, Kristiánek byl v plánu několik let, u Adrianka jsme ještě měli ve výběru Mikuláš nebo Jeremiáš.

mili01
2. pro 2013

@mandre 🙂 tak to je vtipný 🙂 a jak jim říkáte zdrobněle? U nás byl jasný Adrián, toho si přál přítel, a říkáme mu Aďko, Aďo. U Kristiána je to furt Kristiánek, jinak jsme mu nic zdrobnělýho zatím nevymysleli...

mandre
2. pro 2013

@mili01 Kristiánek, tomu řikáme Kiki, Kikínku, Kikuško 😀 , a taky Kristiánku a Adriankovi zatím nevíme 😀 😀 , včera si taťka s Kikínkem domluvili, že Adidínek a já jsem navrhovala Adrísek, v těhotenství řikal Kristiánek miminku Agí 😀 😀 😀

markyzka84
autor
3. pro 2013

Musim rict ze i Krikis se mi libi ja mela v uzkem vyberu kristynku 🙂)

lv
3. pro 2013

@uztotakbude zdrobňovala bych to Zachýšek, Jerýšek, krása...a kdyby mi úplně hráblo, tak Gréta a Estelle..tedy Gréta se mi líbí moc, chtěla jsem ji, ale to zdrobňování nic moc, Grétinko je jak kreténku, a rodina už si ťukala na čelo..

uztotakbude
3. pro 2013

@lv Mám kamarádku Grétu a říkali jsme ji Gretko. A teď žije v Anglii a je Margareth 🙂

markyzka84
autor
4. pro 2013

Ja bych ráda pokud by byla zase holčička Ellen nebo Elen no každopádně nejaký tvar ty Elenky nebo Viktorku a kdyby byly dvojky holky taky Viki a Kiki 😀 (Viktorka a Kristynka)

renase
13. črc 2014

ja mam doma Emicku a Stellinku

markyzka84
autor
22. pro 2015

Ahojky holky ozivuji diskuzi 🙂 je to tady a my čekáme přírustek do rodiny🙂 nečekame teda ty dojicky ale jedno 🙂 ale i tak vybiram jmeno aby se to hodilo k prvorozene 😎