Jména pro miminko

unicorn2410
3. srp 2017

Ahoj maminky, dělali jste některá s partnerem kompromisy ohledně jmena pro miminko, partner chce Sofii a já bych si zase přála Ellen.Myslim kompromisy jako že miminko bude mít obě dvě jmena , nebo jste partnerovi ustoupili..Přemýšlíme že by jsme tedy mimco pojmenovali Sofie Ellen.Jaky na to máte nazor?Nezní to příšerne? už jsem z toho zoufalá tak budu ráda za každý názor 🙂

lentilkah
3. srp 2017

Kdyz uz dve jmena, tak bych to prohodila, lip mi zni Ellen Sofie.

lolam10
3. srp 2017

A neni nejake jmeno ktere se libi oboum?radeji bych zvolila v poradi druhe (treti atd...)nejlepsi jmeno kdyby jsme se shodli...pokud date 2 jmena bude se uzivat stejne jen jedno takze to moc veci neresi mi prijde☺

unicorn2410
autor
3. srp 2017

@lolam10 ví že se tím nic moc nevyresi , ale aspoň pro ten pocit že jsme udělali kompromis .Bohužel každý máme jedno jméno a nedokážeme se ho vzdát 😀😐Ale máme ještě hodně času tak třeba jeden ustoupime.

eliza1
3. srp 2017

Dala bych tomu asi ještě trochu času a třeba se shodla na tom 3tím jméně které Vás napadne ještě 🙂 Já jsem na rozhodování sice sama ale i sama ze sebou mám co dělat, že do užšího výběru mám 4 🙂)

makky1310
3. srp 2017

@unicorn2410 kolegyne ma Sofii Ellen😉. Mne to zni krasne 👍. A prijde mi to super kompromis.🙂

verkaver
4. srp 2017

Mi osobně se dvě jména při narození moc nelíbí,za mě je to jen komplikace pro dítě. A stejně ho každý bude oslovovat jen tím prvním jménem. Taky bych volila jméno,na kterém se shodnete oba. Ale když už bychom se neshodli,tak já jsem ten typ,že bych vyhověla manželovi a ustoupila bych,ale to je jen můj soukromý pocit 🙂 Třeba budete mít časem další holčičku a nakonec budete mít jména obě... 🙂

kacasa
4. srp 2017

zní to hezky..jen nechápu, proč se u nás zdvojují písmena???

pivonka2
4. srp 2017

@unicorn2410 V okolí mám maminku, kde se taky tatínkovi a jí líbila jiná jména, tak dali obě a jsou spokojení. Ale říkají jí pouze tím prvním, takže kdo je "vítěz?" 🙂
Sofie Ella zní pěkně. Nevím tedy, jaké bude příjmení. Můj osobní názor je takový, že až se bude představovat, bude říkat Sofie s F a Ellen dvě L. Dnes je tolik variant...Sama mám Taťánu a nikdy by mě nenapadlo, že se budou lidi ptát A to je Táňa, nebo Taťána, nebo Tatiana?
Tak ať dobře vyberete🙂

kaculka2014
4. srp 2017

u nás na vesnici Máme holku a její dcera se jmenuje Nicol Issabella, nikdo ji jinak než Nikolko nerekne🙂

antoinet
4. srp 2017

Můj názor je, že jste zvolili dvě super-moderní jména a až vlna opadne, bude to znít asi jako kdyby se moje vrstevnice jmenovala Martina Petra. Dala bych jedno krásné jméno a hlavně méně profláknuté😉

aluskacz
4. srp 2017

Mě se víc líbí Sofie. Já bych ale vymyslela společně ještě třetí variantu. Zdvojené mi to přijde příliš "cizí a překombinované"

mr_falko
4. srp 2017

ja bych losovala nebo si strihla a dala jen jedno ( to druhe bych mela v zaloze na dalsi dite) mam obe holky s dvema jmeny - Mia Isabella a Beata Carla a stejne se jim rika jen tim prvnim. Isu a Carlu pouzivam v pripade, ze se neco deje

jaja01k
4. srp 2017

Ja jsem vedela, ze manzel by si moc pral dceru Lucii, mluvil o tom davno predtim, nez jsem vubec byla tehotna. Byla bych nasla plno jmen, ktera se mi libi vic, ale ustoupila jsem a souhlasila. Klucici jmena jsme vybirali spolecne s kalendarem v ruce. A vzali jsme vzdy prvni jmeno, ktere bylo pro oba prijatelne, i kdyz jsem mela jine favority 🙂
Mne se tedy nelibi ani Sofie ani Ellen a nelibi se mi, kdyz se davaji dve jmena. Koukam, ze jsi teprve na zacatku tehotenstvi, to mate spoustu casu to vyresit. A treba to bude kluk a nebude co resit 🙂

galatea_a
4. srp 2017

Zkus se s ním ještě dohodnout, přece musí existovat jméno, na kterém se shodnete. Píšeš buďto dvě jména nebo partnerovi ustoupit. A co takhle kdyby ustoupil partner, hm? 🙂

vanea
4. srp 2017

Sofie je krásné jméno 🙂 Ellen se mi moc nelíbí, zvlášť pokud k tomu není cizí příjmení...to samé kdyby byly ty jména dvě, nějak se mi to zdá zbytečné, stejně se bude používat jen to jedno no...ale jako to je samozřejmě jen a jen na vás, i kdyby ti tady každý napsal, že to je hrůza, tak je to na vás =) jinak máte spoustu měsíců to vyřešit, ještě to víckrát můžete přehodnotit a vybrat jedno společně schválené jméno;) nebo to může být klidně chlapeček, pokud už vám něco odhadovali, tak to je stejně furt 50/50, jsi ještě v nízkém týdnu =)

unicorn2410
autor
4. srp 2017

Moc všem děkuji za názory, příjmení máme cizí , tak ještě uvidíme jak se to všechno vyvine 😉

peacev
5. srp 2017

Elen je krásné jméno, ale s jedním L, proč dvě? Jsme v ČR! 🙂

smudlinka24
5. srp 2017

Mame cerstve miminko, Elen ... Vsem se jmeno libilo a zaroven nikoho s tim jmenem nezname ani my ani pribuzni nebo kolegove. Takze proflakle asi jak kde. Pediatricka take rikala, ze je prvni a miminek tam ma pozehnane.

aguaverde
5. srp 2017

@lolam10 nesouhlasím, že by se používalo jen jedno. Mám obě dcery s dvěma jmény a obě používají, slyší na ně.

@unicorn2410 klidně dejte obě 😉 my jsme dali dvě (ne že by jsme se neshodli, ale cítili jsme to tak).....

eliza1
5. srp 2017

Uživatelka unicorn2410 už nemá účet na Modrém koníku. K tomuto kroku se rozhodla a účet si zrušila sama.

aguaverde
5. srp 2017

@eliza1 hmm 😐😐😐😐 asi prázdniny a někdo se nudí 😂😁

eliza1
5. srp 2017

@aguaverde je to možné ...

wendulinka_1
17. srp 2017

Holky, ktere cekate chlapecka... Jake jmeno budete davat?

dante_alighieri
17. srp 2017

Mě vždycky trochu rozčiluje, když si chlap vehementně nárokuje prosazení svýho návrhu. Dítě nosím a rodím přece já a za to utrpení by mi snad mohl prokázat tu laskavost a nechat mě rozhodnout... 😝 Jedinou laskavost, kterou bych v tom případě byla ochotná prokázat já, je ta, že bych nedala jméno, ke kterýmu by on měl vyloženej odpor. Takže pokud by neměl odpor k Ellen, dala bych Ellen. Sofii ale v žádným případě. Jedině když si ji odrodí. 😀

deene
17. srp 2017

Ja neustoupila manzelovi,ale ani on mě. Viktorka vs. Sofie. Hledali sme dál jméno,které se bude hned líbit oběma,nakonec sme se shodli,jen na jednom jediným a sme oba strašně spokojený,jinak by se jmenovat nemohla <3 🙂

radulka57
17. srp 2017

My cekame druhu holcicku a ja chtela Ellu ale neprosla mi, nakonec to bude Amelie (bydlime v nemecku, takze echt ceske jmeno by tady znelo divne) mame Natalie jako prvni takze se to bude hodit nemecky vyslovnost Natalí a Amelí a počeštěně Natalka a Amalka rikaji prarodice

michaela_2
17. srp 2017

@unicorn2410 když jsem byla u dcery na ultrazvuku, který potvrdil pohlaví, ptal se pan doktor, jestli to bude další Sofinka 🙂) je pravda, že Adrianka má ve třídě dvě a Elly dokonce 3.
Dávají se teď často, ale zase pokud by se mi nějaké jméno vyloženě líbilo, asi bych na tu četnost moc nehleděla.

My jsme byli s manželem domluvení tak, že já vybírám na dceru a on pak na syna - pojmenoval jej po sobě a svém tatínkovi a dědečkovi. Jméno se mi líbí, má hodně variant, pokud bych byla vyloženě proti, asi bych ho přemlouvala, ale to jsem nebyla a je moc hezké pozorovat, jak jsou všichni 3 starší Fandové hrdí na toho nejmenšího 🙂).

Pokud bychom podruhé také čekali holčičku, vybíral by taky manžel ( prostě jednou já a pak on 🙂), ale to, kdo začne, rozhodlo to pohlaví 😀

lucie1609
17. srp 2017

@unicorn2410 podle mě Sofie Ellen i Ellen Sofie zní hezky, ale stejně budete říkat miminku jen jedním jménem, takže takový kompromis-nekompromis 😄 (jeden z vás bude muset ustoupit) 😄Nejlepší je když se prostě najde jméno, které se líbí oboum rodičům. U nás to rozhodl taťka, já měla vybraný 3 jména a nemohla jsem se rozhodnout a on nakonec při hlazení bříška začal oslovovat bříško jménem (úplně jiným než sem měla vybraný) a bylo vymalováno 😄

gabiste
17. srp 2017

@wendulinka_1 my pohlaví stále neznáme, ale nakonec je pro chlapečka vybrali jméno Artur, má spoustu podob

meiem
17. srp 2017

Já zacala řešit jmeno pro dceru hned jak bylo jasné pohlaví, chlap z nějaké poverčivosti až ve 3tim trimestru.. a to uz se dost blbě domlouvalo na jakémkoliv kompromisu když jsem dceru v bříšku a oslovovala Rozarko skoro půl roku. Manželovi se to jmeno moc nezdálo, napsali jsme si dalsi favority a dohodli jsme se na Ele... mno zkusila jsem si břicho oslovovat Elo, ale fakt to nešlo a ja hormonami ovlivněna brecela ze žádnou Elu nečekám. Jméno jsme tedy nemeli vybrane az do narození a kdyz manžel viděl cely porod tak na otazku jak se bude jmenovat odpověděl ze Rozalie 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru