Jméno Anežka, kdo ji máte doma?

lucca13
14. čer 2013

Ahoj 🙂
Hrozně se mi líbí jméno Anežka...kdo ji doma máte, jak ji oslovujete?

berynka
14. čer 2013

Kamarádka má sestru a říká jí Áňa 😉 . Já měla spolužačku a říkalo se jí normálně - Anežko.

hofka1
14. čer 2013

mám neteř ... Aknéžo🙂 ... ne, teď už je dospělá a je to prostě Anežka🙂

andy80
14. čer 2013

Mám doma Anežku, dala jsem jí po mé babičce. Říkáme jí Anežko, Aňulo, Aňulko, Aný, Anýsku, Aňulinko, Andulko a když zlobí, tak Aňoure, Anče a Andulo 😀

eicul82
14. čer 2013

Mně se taky líbí a oslovovala bych normálně Anežko :--)

ange_de_la_morte
14. čer 2013

kamarádka má Anežku říká se ji nejčastěji : Anynko, Any, Anežko

veronik77
15. čer 2013

Anýsku, Aninko, Anežko, pokud zlobí, tak jí děti říkají Anešáku 🙂

andelka
15. čer 2013

Své imaginární dceři (z níž se ve 22tt vyklubal kluk) jsem říkala Nežulko 😀 měla to být Anežka. Jinak se dá různě, Any, Anulko, Neško, Nany..toho je. 😉

maximka33
15. čer 2013

@lucca13 čím jsem starší, tím víc se mi Anežka líbí. daleko více než jen Anna. na oslovování je spousta možností a to je taky super.

lucca13
autor
16. čer 2013

děkuju za odpovědi 🙂

Přítelovi se Anežka moc nelíbí a radši by dal jméno Emma 😕 možná i k příjmení Krausová se hodí víc ...ale zase jich je hrozně moc, doslova se s nimi roztrhnul pytel 🙄 ...

jajulin
16. čer 2013

@lucca13 taky máme doma jeden exemplář 🙂. Je to naše Anežka, Anýsek, Anynka, Aňula, Aňulík, Agnes... Na začátku se nám to jméno nezdálo nijak super, dali jsme ho jen proto, že bylo nejlepší z těch jmen, na nichž jsme se dokázali s manželem navzájem jakž takž shodnout 🙂. Teď se nám to jméno líbí čím dál víc a jsme moc rádi, že máme právě Anežku 🙂.

babanci
28. kvě 2019

Je to stará diskuze, ale stejně píši. Máme vnučku Anežku, je jí 14 let. Říkáme jí Aný.