Jméno pro chlapečka. Jaká se Vám líbí?

samui
24. bře 2012

Ahojky, Jaká klučičí jména se Vám líbí? S manželem se nemůžeme shodnout...chtěla bych moderní jméno, ale aby se hodilo k českému příjmení...díky za tipy... 🙂

bzubzalka
24. bře 2012

já jsem chtěla Štěpána po mém taťkovi, ale to mi neporšlo🙂 nakonec máme Erika (jméno se mi líbilo, ale nehodilo se podle mně k příjmení) a teda české příjmení máme až moc, za začátku mi to k sobě moc nešlo, ale zvykla jsem si. Kdybych měla druhého chlapečka dala bych Eliáše, začalo se mi to nějak líbit🙂

jukl
24. bře 2012

No, tak klučičích jmen se mi líbí spousta, snad víc než holčičích, proto jsme taky s výběrem jména pro syna měli asi čtvrt roku dost problém, vlastně se to definitivně rozhodlo až pár dnů před porodem a je to Vítek 🙂 a s výběrem nám pomáhali příbuzní a známí hlasováním 😀 Jinak jsem měla ve výběru Kristiána, Denise, Vendelína, Damiána, Oskara, Olivera, Jáchyma a ještě pár dalších. No, není to jednoduché a nezávidím 😀 Ale jak už tu zaznělo, je taky důležité posoudit, jak se jméno hodí k příjmení, jestli se tak nejmenuje ještě deset kluků v ulici a jestli je nějaká zdrobnělina, nebo možnost, jak mu říkat 😉

lucinka_jirackova
25. bře 2012

My nouzi o klučičí jméno neměli 🙂 jasně jsme věděli že to bude míša...to se líbilo mě i příteli...a švagrová má vojtíška...to je také moc hezké jméno 🙂

marecek4
25. bře 2012

každé jméno je pěkné,když se pěkně řekne,já jsem pro víceméně tradiční jména,ale koukala jsem po okolí,jestli náhodou jich není moc-jen Honza byl pokračovatelem-to aby mi na hřišti nepřiběhlo pět dětí na zavolání 😀 nebo se u kamarádky nedomlouvala že volám to své
ale jeden poznatek-známí vážně uvažovali o Zikmundovi,tak tam mi vytanul jen dovětek Liška ryšavá a nic jiného,tak jako u nás každý když zavolám Marečku tak dopoví podejte mi pero ☹,až mě tím začínají občas štvát

crca
25. bře 2012

Máme taky klasické české příjmení na M-já i manžel máme i jména na M,takže když jsme čekali děti,tak bylo jasno v jednom-musej být taky na M 😀 Ale nechtěla jsem Michala po manželovi-nejsem zastáncem pokračujících jmen po rodičích a pro kluka jsme dost dlouho hledali-teda Matěj byl jasnej hned,ale jelikož jsme měli mít dva kluky,tak u druhého se nám žádné jiné na M nelíbilo 😒 napsala jsem teda "bohužel" holt toho Michala po manželovi,protože to bylo jediné které se líbilo......a osud nám to trochu zjednodušil a z druhého miminka je holčička-Michalka 😀 Ono je jedno jak se to dítě jmenuje,já holce říkám Kačko 😀 a jsou to tvoje děti,takže i kdyby se jmenoval Hugo,je to jen tvoje věc,ale na kluky jsem měla také Vojtíška,Ondru,Jakuba---hlavně ať je to zdravé 😉

lucernaa
25. bře 2012

tak já měla ještě jeden aspekt při výběru jména, který tu ještě nezazněl, a to kdy bude mít miminko svátek, narozniny a kdy jsou vánoce... příbuzní mají Štěpána, který de narodil dva dny před svátkem, a ono mít v jednom týdnu svátek, vánoce i narozeniny, to bych dítěti nechtěla udělat... První syn se narodil v září, takže jsem si udělala výsek zhruba tří měsíců, a v tom se mi líbil Matyáš (tehdy jsem o žádném nevěděla, ale jen se narodil, slyšela jsem to jméno všude), a svátek má koncem února, ideálně rozložené na dárky, k svátku pravidelně dostává odrážedla, koloběžku, kolo, brusle... aby si vše v létě užil 🙂, u druhého syna jsme měli se jménem problém, moc chlapeckých jmen se mi nelíbí, nakonec všechna vybraná jména byla v prosinci, což jsem nechtěla, ale jiné v jiném období jsme už nevybrali, tak je to Šimon, což se podle mě super hodí k Matyáškovi 🙂
Ve výběru u druhého ještě bylo Mikuláš a Eliáš (ale u Eliáše jsem si neuměla představit, jak bych mu říkala, i když to byl horký kandidát manžela)

blanches
25. bře 2012

První je Honzík, sice je to teď až moc časté jméno, ale my ho měli vybrané jestě v době kdy jim bylo hodně málo a moc se to k němu hodí 😀 . A když druhý bude kluk tak Radim, těch moc není 😉

kristi
25. bře 2012

Nathan, Bruno, Hugo, Oliver, Robert, Theo, Maxim

hasky24
25. bře 2012

Já bych chtěla druhého pokud by to byl kluk Santiaga ovšem to by asi neprošlo jinak se mi líbí klasická Česká jména - Jiří , Václav, 😉 😉 😉 😉

lucifereeek
25. bře 2012

Michal, Matyáš 🙂

petrajurinova
25. bře 2012

Náš syn se jmenuje Bastien. Ve výběru jsme měli ještě jména Damián, Niccolo a Maxim. K manželovu ne právě českému příjmení se to hodí.
Ale kdyby to bylo jen na mě, tak se mi líbí spíše jména Michael, Richard, Robert nebo Patrik.

beruthiel
25. bře 2012

Máme Samuela a Šimona, takže "modní" jména, ale byla to jména na kterých jsme se shodli a která se nám líbila, rozhodně nerozhodovala to, že jsou momentálně in.

zuzka72
25. bře 2012

Jsem Čech, jako poleno, tak proč dávat cizí jména, mě se líbí všechna krásná česká jména a že jich je.. Já mám Jakuba, Adama, Petra a Lukáše...

p.e.t.u.l.k.a
25. bře 2012

Celé těhotenství jsme malému říkali Edík a v den porodu jsme se rozhodli pro Víta 😀 A jsme rádi, Vítek na malého sedí přesně 😉

skurinka
25. bře 2012

My mame Dominika...favorit snad od puberty..ale moc se my libi Honzik,Michael.Roman,Robert ,David a Tomas 🙂
ale to si musite s manzelem sami rozhodnout

pajula
25. bře 2012

Klučíčí se mi líbí Honzík,Denis a Sebastien 😀 😀

ajina17
25. bře 2012

Matyáš,Lukáš,Tadeáš,Tobiáš 🙂

erian
26. bře 2012

naši tři favoriti: Mikuláš, Jonáš, Max(milián) 😉

coxa
26. bře 2012

Vojta, Štěpán, Adam, David, Vašík....

evulinkab
26. bře 2012

Mně se také líbí klasika- Ondřej, Filip, Adam....

Nejsem zastáncem "cizých" jmen...

ange_de_la_morte
26. bře 2012

Mně se hodně líbí Vojtíšek nebo Jakub ( i když těch je hodně) a pak Ondrášek .... manžel ani jedno z nich neschválil, chtěl by Michala ( po něm) , to se zas nelíbí mně .... shodli sme se na Matyášovi ( nikoliv Matyas)

renat2
26. bře 2012

Máme Kubu (chtěla jsem ho snad od puberty a to jsem fakt nezkoumala, kolik jich kde bude, jak je oblíbené apod.)😀😀
Druhý pot. klučík bude Honzík 🙂

"Cizí" jména se mi nelíbí..i když u případné holčičky budu na vážkách 😀 😀 😀

miriapla
26. bře 2012

Já chtěla Filipa a nakonec mám Adámka 😉 prostě když jsem byla těhotná víc se mi líbilo jméno Adámek, asi si ho sám vybral 😎

carodkaa
26. bře 2012

Máme Tadeáše, a podruhé se nám líbil Šimon,taky je pěkný Oliver,Prokop,Tobiáš,Matyáš a Matouš 😉 🙂

sarihy
26. bře 2012

Já chtěla Kryštofa....a mám 2 holky 😀

tyrisa
26. bře 2012

My jsme taky měli problém se jménem...vyhrál to Max.

bocinka
26. bře 2012

Matyas, Adam, Nikolas, Andreas, Eliáš a Samuel, který se mi hodí k Sofii 😉 😉

peggy_5
26. bře 2012

Já bych chtěla strašně Dominika... nebo Tomáše... Přítel by chtěl Honzu nebo Josefa.. Já absolutně nesouhlasím s ním a on se mnou.. Nakonec to vypadá na kompromis - Antonín, typicky české jméno, které chce přítel a přitom zajímavé a ne tolik časté, jako bych si představovala já.... 🙂

jasekd
27. bře 2012

My mame Martina, zadna moderna.
Pak se mi libi Michal, Marek, Lukas, Stepan... trochu nuda 😀 K nekterym prijmenim i Tobias. Boris, ale nemela jsem odvahu ho dat, kdyby pak byl kluk malej, brejlatej a tlustej, je to takovy chlapsky jmeno, musi se umet nosit.

beruskanula
27. bře 2012

My máme Floriána 😵 😵 😵 - hodně lidí u nás si myslí, že je to moderní výmysl 😅 😝

a jsme za Floriho rádi 😵 ... v okrese je jedinej 😵....

jinak pro případnáho druhýho klučíka 😀 máme vybraná tato jména... Zachariáš, Kristián, Theodor 😵 🙂 taky se nám líbí Oliver, Felix a Eliáš..... ale třeba pak až to bude katuální narazím ještě na nějaký 😀

jo a taky se mi děsně líbí Ferdinand... ale ten u drahého neprošel:-q