Jméno pro chlapečka. Jaká se Vám líbí?

samui
24. bře 2012

Ahojky, Jaká klučičí jména se Vám líbí? S manželem se nemůžeme shodnout...chtěla bych moderní jméno, ale aby se hodilo k českému příjmení...díky za tipy... 🙂

mamkamarketa
24. bře 2012

holka zlata to si musis rozhodnout sama s muzem 😉
tedka je obdobi Jakubu, Tobiasu, Samuelu, Sebastianu a Matyasu.
osobne nechapu,kdyz rodice chteji byt ''svetovi' ' a napr. misto Matyase daji Matthiase 🙄
jmen je hodne. ale volila bych mene caste. ono kdyz se ve tride sejde 5 Jakubu, 3 Tobiasi a 2 Sebastiani, tak to asi idealni neni.

andara
24. bře 2012

Nevím, co je moderní jméno?😀 My budeme mít případného kluka Vojtíška -to je můj favorit už dlouho. 😉

nerreidda
24. bře 2012

my dali obyč... Roman 🙂

mirunda
24. bře 2012

s manželem jsme se na jménu pro kluka také nemohli shodnout, ale i tak to za nás nikdo jiný nevymyslí, takže jsme prostě museli udělat kompromis.. i tak jsme nakonec vybrali pro nás to nejkrásnější a neumíme si představit, že by se synátor jmenoval jinak.. a stejně to budete určitě mít vy.. naštěstí jsme se oba shodli v tom, že chceme jméno modernější, žádný Honzíčky, Kubíčky ani Vojtíšky.. což je dobrý základ pro výběr bez hádek 😀 Protože jsme u druhého mimča nevěděli pohlaví, tak jsem ze dvou jmen já vybrala klučičí a manžel pro případnou holčičku..

camelinka
24. bře 2012

ja moc chtela Daniela,schovavam si ho pro druhy 😀

pettule
24. bře 2012

To si opravdu musíš rozhodnout sama 🙂 Mě osobně zase jak ty píšeš se moderní jména nelíbí vůbec. Ale o tom to právě je, každému se líbí úplně něco jiného, takže tady můžeme každá napsat jaké se nám líbí, ale stejně si to musíš rozhodnout sama. Máme doma Vojtíka a rozhodně bych neměnila. Pro mě jméno číslo jedna 🙂

pavcza
24. bře 2012

Pár let jsem měla své vysněné jméno pro kluka a taky se tak jmenuje - Tadeáš, krásně ladí s naším příjmením a s manželem jsme se shodli. Pro nás je oříšek holčičí jméno, uvidíme, jestli někdy v budoucnu budem ještě vymýšlet.

pp82
24. bře 2012

tak my měli nejprve rozhodnuto pro Jakuba, ale je dost přejakubováno tak vyhrál Daniel.Ale favoriz byl také
Matěj, ale maj ho sousedi!!!🙂

luciebx
24. bře 2012

@mirunda taky u me zatim vede Oliver pro druhy ditko 😵

se jmenama pro kluky ja mela vzdy potiz.. ted mame Benjaminka a jine jmeno bych mu nedala..

janii
24. bře 2012

U mě už od střední vede Marek. Ale manželův kolega v práci je Marek, je to gay a má vůči chlapům dost nevhodné chování takže manžel to nemůže ani slyšet 😀 Takže máme Honzíčka a teď nejspíš chlapeček bude Adam. 🙂

ivarei
24. bře 2012

@samui U nás bylo jasná volba jméno Adámek, spíš jsme tápali u holčičky. Když bude někdy další chlapeček, líbí se manželovi Tomáš. Já uvažovala i o Jiřím, protože se tak jmenoval můj brácha, tatínek a manželův tatínek - chtěla jsem ho dát z úcty k nim, ale nakonec nás odradilo /to je blbě vyjádřeno/, že všichni zemřeli mladí... takže pokud se někdy dočkáme chlapečka, buď vyhovím manželovi a bude to Tom, nebo si prosadím Ondřeje 😀.
Tak ať se daří při výběru 😉

ronyx
24. bře 2012

My máme Kristianka 🙂 ,taky jsme chtěli nějaké moderní jméno,respektive něco,co se neobjevuje až tak často. Volili jsme mezi Eliášem,Kristianem a Oliverem. Kristian nakonec zvítězil 😉

zoditka
24. bře 2012

Ahojky,
koukám že máme podobný termín porodu i podobný problém 😀 .
Já jsem si sedla ke kalendáři a pročítala jméno po jméně a vypsala si ty, co se mi líbily nejvíc, které bych si dovedla představit na mém synovi. Takže já mám ve výběru: Dominik, Robin, Michael, Tobiáš a Nikolas. Líbí se mi všechny moc a vůbec netuším, podle čeho se rozhodnu, které vybrat.
@ronyx Kristián se mi taky moc líbil, taky jsem si ho na papír napsala, ale nakonec jsem ho vyškrtla, protože jsem nepřišla na to, jak se Kristiánkovi říká??? Prosím jestli budeš mít čas, napiš mi IP (bohužel tady mi nemůžeš odpovědět...) Díky moc.

michaela2310
24. bře 2012

My jsme taky chtěli neobvyklé jméno, dlouho jsme chtěli Erika, ale 5 dní před porodem jsme ho změnili na Vojtěcha a jsem moc spokojená!!! Neměnila bych! 🙂

popellka
24. bře 2012

David, Lukáš, Martin 😉

neu.sona
24. bře 2012

Tak my jsme podle mamkamarketka světoví a máme doma Mathiase 😀. V té době kolem moc Matyášů ještě nebylo, ale každopádně se nám to jméno líbilo, ale s háčkem se nehodilo k našemu příjmení, takže proto.
A jinak čekáme druhého kluka. Mně se líbí Denis a Kryštof. Manžel je ale exot a vybírá jméno jako Max, Samuel a tak. Ale rozhodně teď dáme jméno, které není tak časté a hodí se zase k příjemní. Záleží na Vašem příjemní taky 😉 . Jelikož třeba Max Vomáčka by byl asi mazec 🙂

bjoucik.15
24. bře 2012

já chtěla vždycky Olivera, ale bohužel kluk bude po tátovi a to Honzík 🙂

petulka25
24. bře 2012

My měli napsáno 2x Vojtěch,ale máme 2 rincezny 🙂

anieanne
24. bře 2012

Já už jako malá měla panenku-miminko pojmenovanou Filípek, takže to byla jasná volba 😀 Teď u druhého jsme se pro kluka rozhodovali mezi Matyášem a Eliášem, nakonec vyhrál Matyáš, ale to jen proto, že má mnohem víc možností, jak prckovi říkat. Ale jinak Eliáš je prostě nádherný 🙂

ladenka
24. bře 2012

Já chtěla Daniela, bylo to jméno, na kterém jsme se kupodivu s manžou shodli ihned, ale nakonec jsme ho nedali, máme psa Dana a nechtěli jsme volat Danečku na psa i klučinu. Takže jsme pak hledali jiné jméno, pro modernější manža nebyl, no a nakonec to dopadlo tak, že by to byl Pepíček po tatínkovi. Ale není, máme holčičku. 🙂

aerin
24. bře 2012

My máme Zachariáška 😀 Byl tuším 12. v republice, nebo tak nějak...

eimmy
24. bře 2012

mě se líbí třeba Robert, Viktor, Borísek, Marek jsou málo užívaná jména, mysím že Kubíků a Sebíků je ted až moc..

beruska24.9.
24. bře 2012

pro kluka jsme měli 2x napsané jméno Patrik (nakonec máme holčičky). další klučičí jméno se mi líbí Jakub (ale jen v tomto tvaru, né zkratka Kuba). já měla spíš problém vybrat holčičí jméno. takže první vybíral tatínek, podruhé jsem navrhla 5 holčičích jmen a z nich vyhrálo to, které se mi líbilo nejvíc. ani jednou jsem si nenechala říct pohlaví miminka předem.....

adenka84
24. bře 2012

mě se osobně nejvíce líbí naš čeká straá jména..holčička Maruška, Anička, Anežka,Alenka, Emička... klucí Honzík, Ládík, Toník, Pepíček, vojtíšek, Víteček....také dost záleží na příjmení..

johnatanka
24. bře 2012

Syn měl být Alex, asi tak do 6. měs, nakonec je to HOnzík po manželovi, na druhý se mi líbil Maxim, Sebastián, Theodor, Andrej, Felix, Filip, Oliver.....na druhý jsem dala Maxima...nevím, jestli bych teď volila stejně, ale věděla jsem, že to bude holčička, tak jsem to tak neřešila, u holky jsem měla volbu jasnou 😉
ale líbí se mi i František a Toník....

mně hodně zaujal Felix....není to Filip, ale je to starý, český jméno a přitom mi zní "moderně" a určitě je to originál na rozdíl od Matyášů, Matějů a Kubíků.....těch znám opravdu spousty.... 😅

samelia
24. bře 2012

Já přidám taky trošku do mlýna 🙂 Moje úchylka jsou jména stará, ba přestará starozákonní, tedy hebrejská (mnozí je považují paradoxně za moderní, ale zřejmě asi tím, že se zase vynořila na povrch 😀 ). Tím pádem máme doma "proroky" Samuela a Eliáše. U nás to tedy nebyl rozhodně "ústřel", nebo že bysme chtěli "jít s dobou", ale prostě se nám líbily a dobře se vyslovují (mám neslyšící rodiče, takže Same a Eli při oslovování jsou pro ně supr; měli jsme i varianty Štěpán, Vojtěch, Ondřej, ale právě kvůli výslovnosti jsme je odšoupli, i když jsou to jména krásná). Navíc jsme dávali Sama před 4 roky, a to jich bylo velice poskrovnu (a vlastně jich je pořád jako šafránu), Eliášků je taky pořád pramálo a mně už se líbí asi 8 let 🙂 , ale už jsem jich taky pár zaslechla. Jinak pokud budeme mít třetí mrně a bude to opět klučík, tak buď zůstaneme zase u osvědčených hebrejských (jen ještě nevíme přesně, jaké tentokrát), anebo je v plánu Vilém (germánské). Dřív jich bylo dost, teď je to jméno trochu zapomenuté, ale pěkné 😉 Měli jsme i varianty Marián, Antonín, Damián apod. Bylo toho moc 🙂 No, omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale nedalo mi to 😀 PS: Jinak chce to jméno uchopit ze všech stran 🙂 - jaké z toho jsou zdrobněliny, jak se hodí k příjmení, jak se hodí ke jménu případného sourozence, výslovnost, význam jména... Přeju šťastnou volbu 😀

werunqa
24. bře 2012

U nas bylo pro kluka vybrane jmeno Matyas..na jinem jsme se s pritelem neshodli..a to jsem ani nevedela, ze je tak oblibene 😉 ..ale tedka uz to vim 😀

germaine
24. bře 2012

My dali Štěpána, ptž je to krásné české jméno a v našem okolí jich moc nebylo (vlastně známe jen jednoho a to je dospělej chlap) a musím říct, že stále znám jenom tyhle dva a obdob je hrozně moc Štěpí, Štěpík, Štěpulka, Štěpulí, Štěpinka a nově mu manža začal říkat Špenáte 😠 což se mi moc nelíbí, tak jsem manžovi začla říkat Bůčku 😀

sirael4
24. bře 2012

Mně se líbí Štěpán 🙂

adelii
24. bře 2012

Ja mam podobny problem...nechcem klasiku,ale ani take meno,ktore je teraz velmi popularne,lebo potom bude v skolke ci skole nespocetne vela Adamkov,Sebastianov,Lukaskov,Matyaskov atd...
Lenze...mame ceske priezvisko este s typicky ceskym ů,takze mi kazdy hovori,ze sa k nasmu priezvisku nezvycajne meno nehodi ☹
Takze co teraz robit? Dat meno,ktore sa mi paci,ale momentalne ich je vela? Ako napr.ALEX ?
Alebo dat meno,ktore sa k priezvisku nehodi a kazdy ma odraza? A to NOEL? 😀

Len viem,ze by som sa mala rychlo rozhodnut,maly sa ma o mesiac narodit 😀