Jméno pro chlapečka. Jaká se Vám líbí?

samui
24. bře 2012

Ahojky, Jaká klučičí jména se Vám líbí? S manželem se nemůžeme shodnout...chtěla bych moderní jméno, ale aby se hodilo k českému příjmení...díky za tipy... 🙂

beponka
27. bře 2012

Nám se líbí Šimon a Štěpán. úplně alergická jsem už na Jakub, Vojta, Matyáš....

apollo11
27. bře 2012

Líbí se mi třeba Vincent, Mikuláš, František, Šimon, ale i obyčejné Jan nebo Tomáš a hodně běžných českých jmen 😉 Matyáš je fajn, ale už je jich příliš. Ferdinand je taky zajímavé, nebo Bartoloměj, Jonáš... Theodor 😉
Nelíbí se mi Nicolas, Andreas ap., nevím proč, asi že znějí moc žensky 😅

klaire22
27. bře 2012

Ahoj,
mě se líbí Šimon, Daniel, Patrik, Aleš, Štěpán, Vojtěch 🙂

np22
12. srp 2012

Michal,Filip,Daniel,...

sarkachmelova
13. srp 2012

MNe se moc líbí Mikulas a Jonas ale budeme mit matěje nebo ondřeje 🙂

tersi
16. lis 2012

Dominik

1598742365
20. bře 2014

ahoj :* mě se líbí jméno krišpín 😅

krystalka
21. bře 2014

My máme Jiříka 🙂 , vybírali jsme dlouho, taková ta neobvyklá a cize znějící jména se nám nehodila k příjmení a ta klasická, co by se hodila, tak těch zase bylo všude kolem plno - Lukáš, Tadeáš, Tobiáš, Matyáš, Matouš, Vojtěch....těch je teď všude plno...nakonec padla volba na jméno Jiří - líbilo se nám, že jich v našem okolí moc není a že z něj jde udělat spousta zdrobnělin a zkratek - Jiřík, Jirka, Jíra, Jurášek, Jiříček, Jířa.... Na holčičím jménu jsme se shodli skoro hned, já jsem sice původně chtěla Aničku, ale ta mi neprošla u manžela, tak hned jako další jsme se shodli na Lucii.... To klučičí jméno jsme vybírali mnohem déle...

renyb
6. dub 2014

mě se líbil Matyáš, tak jsem si ho víceméně prosadila... já jsem si napsala klučičí jméno a manžel holku-Lucii
jinak z kluků se mě ještě líbí Tobiáš, Tadeáš, Tomáš, Jiří, Adam.

maja123456789
8. dub 2014

Máme Aleše, toto jméno se mi líbilo již jako malé holce, snad je spokojený též, líbí se mi taky Vítek a Viktor

ilona87
9. dub 2014

Já jsem chtěla nejdřív Olivera ...ale všichni hned Pažout 😀 , takz toho sešlo. Vystřídal ho Jakub...ale nešlo to moc k příjmení, dvě B za sebou... tak je to nakonec po dědovi a tátovi Karel a jsem za to moc ráda...
Nelíbí se mi teď ta "móda" jmen Matyáš, Tadeáš, Tobiáš atd. Jako řikat klukovi se jménem Tobiáš Tobši 😖

curdibilka
9. dub 2014

Pro kluka je to prostě těžké - buď jméno, které má každý a je jich všude plno - Jan, Jakub, Martin, Tomáš, Lukáš, David atp. nebo dát něco méně obvyklého a tam zas není tak velký výběr. :-/ Když jsme vybírali u prvního těhotenství, manžel chtěl Kryštofa, mi to jméno nevadilo, tak jsme svolila, jediné, o čem jsem přemýšlela poté, co jsme zvážili vhodnost k příjmení (to je německé, takže bez problému), byly zdrobněliny, kterých má tohle jméno fakt málo nebo jsou takové "divné" - Kiki, Kryšo apod. A stejně jsem věřila, že to bude holka a pro tu jsme vybrali jméno Viktorka. Mám pocit, že u holek je větší možnost a variabilita než u kluků. 🙂 Navíc dělám ve školství, takže mám spoustu jmen už vyloučených z určitých důvodů. 😀 Líbí se mi Samuel, Tobias, Sebastien, Mikuláš, Vincent apod. 🙂

rituska88
13. kvě 2014

My budeme mít Josefa (po našich tatíncích). Já jsem navrhovala ještě Miroslava (po strejdovi) nebo Antonína (po dědovi), ale to mi neprošlo. Příteli se líbí jméno Lukáš, ale těch už máme v rodině několik. Mně se líbí ještě Jonáš, Jakub, Jaroslav.

mikracek
22. srp 2014

Mě se líbí Ronald a Patrik 🙂

poupe
22. srp 2014

Radek, Lukáš, Tomáš..

marselina
30. srp 2014

tak my máme Jakuba,hrozně se mi to jméno líbilo od dětství po tatínkovi má jako druhé jméno Jan,druhý syn je Tobiáš a pokud bude třetí syn,manžel si vybral jméno Jiří,mně se moc nelíbí,ale třeba bude ještě změna na Lukáš nebo Tomáš

masenka88
1. říj 2014

Ahoj Holky.Poradíte nějaké pěkné české jméno k příjmení Cigánek?Aby nebylo okoukané,může být i staročeské,tradiční...Mě se líbí Matouš,Mikuláš,Viktor,manželovi zase Ondřej a Vojtěch...Ale aby se mu děti nesmály,i kvůli příjmění... 😉 Pavla

blamark
3. říj 2014

Mně by se líbilo Martin nebo taky třeba Dominik.

marie_anna
4. říj 2014

Máme Vojtu a čekáme Tondu. 🙂

veroon1
12. říj 2014

ahoj my mame doma Nikolase a jine jmeno bych mu nedala..rikame mu Niky,Nikco,Nikynku apod..

zabzulka
28. lis 2014

syn je také příjmením Cigánek a jmenuje se Viktor..dnes jsem se dozvěděla, že čekáme druhého chlapečka a jsem v koncích, nemám vůbec žádný nápad, chjo.

nonacek
28. lis 2014

Mě se liby Emil Rudolf .. České jména jsou nej... když jse někdo jmenuje cizim jmenem..netradičnim.... tak mam problém si jméno zapamatovat a nebo vpřípade Dítěte tak nevím jak jméno zdrobnit..

svetlanasilas
28. lis 2014

Ja jsem nad jmenem nemusela dlouho premejslet,vedela jsem,ze kdyz to bude kluk tak po tatinkovi (tata cizinec) a kdyz holka tak po me,no a mame kluka se jmenem Austin neboli Austinek a pokud bude i druhe dite kluk tak se nam oboum libi Lucas. 🙂

pepr
29. črc 2015

Já mám Davida a Matouše, teď to bude doufám buď Radovan nebo Kristián

misickao7
1. led 2016

Moji mamce se za měsíc narodí trojčata a všechno kluci... Mi jsme vybrali no spíše já jako ,,starší,, sestra jména: Krištof, Dominik a Damian...

markutka
19. zář 2016

Ahoj, my máme Oldíka 🙂 Znám 2 dospělé, zpočátku se rodina trochu bouřila, ale už si všichni zvykli a já jsem za tu volbu moc ráda. Ve školce, na vsi i mezi kamarády je jediný, zato Matějů, Matyášů, Matoušů i Jáchymů a Šimonů máme kolem sebe dost. Oldřich je sice jméno germánské, ale pro mě jakoby staročeské, honosné a velmi tvárné. Chtěla jsem, aby to nebyl módní výstřelek, aby bylo "české", ale zároveň poměrně vzácné, tj. aby se na zavolání neotočili kluci 3, a je to úžasně tvárné v každém věku i postavení - miminko Oldík, Olďulda, Olďásek, Oldříš a Oldříšek, potom prostě Olda a Olďas, honosné dospělácké jméno Oldřich pro práci a děda Olda zní taky hezky a mile. Teď trochu bojujeme s jménem pro druhé, ale každý nám předpovídá holku, tak uvidíme. Jinak klučičí favoriti pro mě jsou teď Štěpán (je jich ale víc), Vít a Boleslav (jsme od Mladé Boleslavi 🙂

chocolady
23. zář 2016

Radovan, Benedikt, Václav, Čestmír. 🙂

jitka1993
24. zář 2016

Já bych chtěla Santiaga 😉

skripmart
29. dub 2018

Holky ... obnovuji diskuzi ... jméno pro kluka k příjmení Šulc?

alcar
29. dub 2018

@skripmart ja bych asi zvolila jmena bez hacku a carek - Filip, Petr, Martin, David, Daniel, Dominik. Nad cizim bych taky asi neuvazovala.