Jméno pro chlapečka - Nicholas x Oliver, které je hezčí?

ines82
2. kvě 2014

Ahoj budouci i soucasne maminky, vybirame jmeno pro chlapecka. Moc se nam libi Nicholas a Oliver, jsme hodne nerozhodni, obe jmena jsou krasna. Poradte nam, jake je podle vas hezci?

marryjanew
2. kvě 2014

Mě se Oliver líbí víc 🙂

ammmi
2. kvě 2014

Mně taky Oliver a jestli můžu poradit, tak by vám mohlo ve výběru pomoct jak dlouhé máte příjmení, jestli Nicholas nebude moc dlouhé tak aby mrňous neměl problém to ve škole psát.. a jestli třeba ty nebo chlap nemáte jméno na O nebo N že by pak malej byl po jednom z vás 🙂

sedmiteckas
2. kvě 2014

Oliver

lv
2. kvě 2014

Za me Niky, a ještě ve tvaru Nikolaj 😉

apfele
2. kvě 2014

hodně taky záleží jak ty jména budou pasovat k přijmení 😉 mě osobně se líbí více Oliver.

78marcela
2. kvě 2014

Ja jsem pro Olivera, je to krasne jmeno. Nicholas je pro me pouze obdobou holciciho jmena Nikola,kterych je vsude plno. Za me tedy Oliver. Taky bych o nem uvazovala, ale bohuzel by se nam nehodil k prijmeni.

mvkoty
2. kvě 2014

Obě jmena jsou krásná, když jsem čekala druhé dítko kluka jsem chtěla Olivera a u třetího Nikolase. No a mám doma Nikolase, takže za mě Nikolas.

Nikolas je mužským křestním jménem. Jeho variantou je jméno Nikola, stejný původ a význam ho pojí také s mužskými jmény Mikoláš a Mikuláš.
Mužské křestní jméno Mikuláš (také Mikoláš) vzniklo z řeckého jména Nikoláos. Původem jména jsou řecká slova „niké” s významem „vítězství” a „láos” s významem „lid”. Mikuláš se pak překládá jako „vítěz mezi lidmi” nebo „vítězný lid”.

nadja73
2. kvě 2014

Mne se taky vic libi Oliver, ale furt ho mam spojeny s hláškou z Románu pro ženy..........Olivere, ty ha..le 😀 😀 😀

gwennie
2. kvě 2014

Vidíš, všem se líbí Oliver, dej Nicholase, budeš originální 🙂

hanny85
2. kvě 2014

Kdybych si měla vybrat, tak určitě Nikolas...oslovení Niky, Nikýsku se mi líbí více než Oliverku, Olíí atd...🙂

missveru
2. kvě 2014

Obě jména jsou hezký, ale dává je dneska každej :( My původně chtěli Olivera, ale právě kvůli tomu jsme to zavrhli...

lenynka
2. kvě 2014

Oliver 🙂

zandanem
2. kvě 2014

Oliver... dítě nebude pořád a Oliver pro dospěláka se mi líbí více...

edeltraut
2. kvě 2014

mně se víc líbí Oliver 😉

dezyre
2. kvě 2014

Popravdě mě se nelíbí ani jedno. Líbí se mě česky Mikuláš.

apacheee
AMBASADORKA
2. kvě 2014

Líbí se mi mnohem víc Nicholas, ale spíš varianta Nicolas🙂

manteca73
2. kvě 2014

Oliver

petrajurinova
2. kvě 2014

Já bych dala přednost Nicholasovi (a nejen proto, že jsme ho při druhém dítěti měli vybrané jako variantu pro kluka - i když ve verzi bez "h").

Přemýšlela jsi, jak synovi budeš říkat - oslovovat ho? Nicholas má přece jen o mnoho více možností a podob na "normální" oslovení než Oliver.

arnettacek
2. kvě 2014

Za me Nicholas. O Oliverovi jsme take premysleli ale nedokazala jsem si predstavit, jak bych na maleho zdrobnele volala. A uplne si predstavim ty deti ve skole.... "Olivo sem, Olivo tam..."

jpetraa
2. kvě 2014

určitě z těch dvou Oliver...ale je jich teď mraky..

pivonka2
4. kvě 2014

Ani jedno se mi nelíbí a všude jich vidím spoustu. Ale když už teda váháš, šla bych do Olivera. Čistě prakticky nebude muset vysvětlovat, jestli není Nikolas, Nicolas, Nicholas a jiné patvary, které beztak postrádají smysl, když jim pak maminky říkají Niky a Nykýsku že...
http://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?id=79870... X http://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?id=82576...