Jméno pro dítě, jak vybíráte?

julie89
2. říj 2013

Pekny vecer, jmeno pro dite, jak vybirate? Jak se jmenuji vase deti?

prcccek
2. říj 2013

No, my máme problém se shodnout na jméně. Každý by chtěl dát to jméno,které se mu líbí....ale problém je, že manželovi se nelíbí skoro nic z toho co mi 😒 ale jsme ženy a my si dokážem prosadit svoje ne 😠 😀

julie89
autor
2. říj 2013

Moje rec, muj muz by chtel Majdalenku ale ja ne. Jaka jmena se vam libi?

marketajuppova
2. říj 2013

@julie89 U nas vybira manzel holku, ja kluka. Vypada to spis na holku podle UTZ. Holka bude Adina, kluk by byl Matouš.

julie89
autor
2. říj 2013

Matousek oblibene jmeno, me se taky libi. Ja bych chtela Adelu nebo Davida

lv
2. říj 2013

obě holky byly asi do 30tt Alexandra..ale nelíbí se mi Saša, takže Apolenka a Evelínka, po užším výběru asi z 10 jmen.

julie89
autor
2. říj 2013

Evelinka to je pekne 🙂

prcccek
2. říj 2013

U nás to možná bude Maxmilián. Je to snad jediné jméno které se líbí celkem oběma

saminomimino
2. říj 2013

naše děti si je vybrali samy,jméno k nám přišlo když jsem byla těhotná a vyloženě na miminko sedělo.. 😉

saminomimino
2. říj 2013

@julie89 evelinku máme v plánu,pokud bude 4 té holčička

saminomimino
2. říj 2013

@julie89 Majdalenka,lepší možná Magdaléna,ne?

jitka210
2. říj 2013

Já jsem chtěla Mikuláše, ale neprošlo mi to a tak máme Davida.

punky
2. říj 2013

my mameklucika stepanka a do budoucna holcicku amalku a dyz kluk tak krystof nebo jonas 🙂

paajulle
2. říj 2013

My máme 3 jména. Já bych chtěla Ellu, taťka by chtěl Petu a náš synátor by si přál Lucii. Nevíme, jak se rozhodnem, protože každý si stojí za svým. No ještě máme 2měsíce času tak uvidíme 🙂

kureeli
2. říj 2013

@paajulle Oslovila bych ještě někoho čtvrtého a na jeho názor dala - v rámci zachování klidu v rodině 😀 Co třeba Anastázie 🙂 To jsem chtěla já pro první dcerku .....

dijakisch
2. říj 2013

Ak môžem prispieť, ako to robíme my s menami pre bábätká. Tak vyberáme mená aj na základe toho, čo znamenajú, aký
majú význam. My máme dcéru Letíciu - je to "nositeľka šťastia" .. a tak isto ked si vyberieš meno, tak je dobré, či ti sadne s priezviskom. Držím palce pri správnom výbere... my čakáme tretie dieťatko a tiež vyberáme vhodné meno 😉

edeltraut
2. říj 2013

My jsme měli jasno - první holka bude Eliška po mamince a babičce, kluk Ladislav po tatínkovi a dědovi 🙂, horší byl výběr dalších jmen - nakonec holka Adéla a kluk by byl Matěj nebo František. Případná další holka bude Anička nebo Anežka (manžel by chtěl Agnes a já Amálii), takže kompromis 🙂

edeltraut
2. říj 2013

@paajulle My jsme taky měli "času dost" a nakonec jsem papíry se jménem vyplňovala při odjezdu do porodnice 😀

romantika
2. říj 2013

@julie89
ja si na to koupila knizku o jmenech, všechny jmena která jsou tam uvedena se nemusi davat na výjimku a je u nich i vyznam. ale fuska to byla i tak. nechteli jsme zadne jmeno co je v rodine protože u nas se dedi po pokoleních Josef a Jan a uz jich je asi 10 z každého jmena takze když se sejdeme tak hruza. Taky u kluka aby to sedelo k prijmeni, ma to na cely život.

kajovaevicka
2. říj 2013

Půjčila jsem si knížku Jak se bude jmenovat od Knappové, sepsala seznam jmen, co se mi líbí, manžel taky. Neshodli jsme se ani v jednom😀 A pak se manželovi díky jednomu seriálu zalíbilo jméno, které mi předtím škrtnul v seznamu jako jedno z prvních😀 A tak máme Olivii🙂 Kluk měl být Martin, na tom jsme se shodli hned- po našem kamarádovi, který tragicky zemřel...

lucieandrlova
3. říj 2013

Když jsem otěhotněla, tak jsem byla s manželem 15 let a celých těch 15 let manžel toužil po holčičce, která se bude jmenovat Kačenka (po Kačence z filmu "S tebou mě baví svět"... 🙂🙂 takže to bylo předem dané... 🙂
Ale jak píše kajovaevicka taky jsme koupili knížku Jak se bude vaše dítě jmenovat a udělala si seznam jmen, co se mi líbí (taky bylo třeba jméno pro kluka, kdyby náhodou...) Líbilo se mi, že v knize je i popis jmen a zkratky, které jdou u jmen použít. Např. místo Tomáš "Tomi". Takže pro kluka se mi líbilo Tomi, Lukáš, Patrik. Pro holku třeba Veronika nebo Sára (druhé dítě si prý mohu pojmenovat já... 😉 )
Mimochodem nemáme v rodném listě zapsáno Kateřina, ale Katka. A zní to hezky! (taky dle té knihy šlo zapsat Katy, Kathy...) tak pokud váháte se jménem, doporučuji podívat se do té knihy.

pegynka
3. říj 2013

My mame jmena 2 u klucika.Mame jmeno Matyas,protoze to jmeno se nam libilo a ja chtela mit Tadease,Matyase nebo Tobiase (jenze Tadu mame v okoli a Tobias jsem nechtela davat z duvodu,ze slavi svatek na dusicky) a jmeno Jiri mame po dedeckovi a tatinkovi maleho (plus jeste krteny Zdenek po druhem dedeckovi,ale to jmeno nepouziva)..Pak jsme meli jeste pro holcinku Sara Magdalena,Julie Anna a kdyby byl dalsi kluk,tak bud Patrik Antonin nebo Jonas,ale jeste nemame druhe k tomu...

naty
3. říj 2013

u nás vybírám já a manžel je pak odsouhlasí, když se mu líbí, případně vetuje, jemu na tom zas až tak nesejde...ale rád si vymýšlí jména, který bych nikdy dítěti nedala, a pak tak dítě před narozením oslovuje a s ním i všichni okolo 😀 - syn byl pro něj třeba Imrich, dodneška mu občas děda říká Imríšku 🙂, a už si vymýšlí další lahůdky... Syn je Daniel, další dítě bude Nikolas nebo Rebeka 🙂