Jméno pro dítě, zajímá mě vás názor

luciankka
11. říj 2013

Ahojky holky hodně si tady čtu , ale nikdy jsem tu nepsala používala jsem MT , tak snad jsem otázku dobře zařadila 🙂)) chtěla bych se vás zeptat na názor máme syna Samuel Mikulášek teď čekáme druhé pro kluka se nám líbí Jonáš Mikulášek ( co říkáte na to š š ) ?? a na holku mojem se líbí Sára ale mě se líbí Sarah ... myslíte že je to blbé k našem příjmení Sarah Mikulášková ... asi jo že ? hledám neobvyklé jméno nemám ráda moc obvyklé tady u nás nebo v rodine , líbí se mi i Emily nebo Lili ale mojem ne :( na tu holku máme velky problem .

ladie
11. říj 2013

No, mě osobně přijde Sarah Mikulášková dost divná (a krapet směšná k vyloženě českému příjmení). Ale Sára jde k příjmení krásně.
Jonáš Mikulášek je fajn. Ty dvě Š mě vůbec neruší, když nejsou blízko u sebe 🙂

luciinka001
11. říj 2013

Taky se mi moc ta Sarah nelibi.Sarinku jsem chtela taky to se mi moc libi. Jonas je pekny, my chteli Tadease a taky mame na konci prijmeni Š a vubec to nevadi 🙂

soles
11. říj 2013

tak mě se to Sarah taky vůbec nelíbí ,ani jako jméno.. jinak ty dvě š myslím že to problém vůbec není. 😉 😉
a cose tvému líbí za holčičí jména ? my se zase nemohli shodnout na klučičím..holčičí jsme měli hned 😀 😀

luciankka
autor
11. říj 2013

Díky holky , mě to příjmení štve 🙂)) taky nemohl mít můj nějaké jinší 😎

luciankka
autor
11. říj 2013

a nebylo by lepší nějaké jméno na M ...M ?

lv
11. říj 2013

jonas mikulasek je v pohode, nejsou ty pismena u sebe..Sarah taky jde, ake hezci je k tomu ryze ceskemu prijmeni Sara. Ale ja mam co kecat, se svyma jmenama..2x jsme chteli Alex, ne Alexandru(=ne Sasu), proste Lexu a 2x jsme nasli neco jineho...

jasekd
11. říj 2013

Tak ja budu asi prvni, ale mne to JonaS MikulaSek moc nezni 😝 Kdyby to bylo moje vysnene jmeno, tak to asi dam, ale idealni spojeni to neni.Naopak Sara Mikulaskova se mi libi moc, prave tim kontrastem kratkeho a tvrdeho jmena a delsiho mekciho prijmeni 🙂 Sarah Mikulaskova je trochu smesne a hlavne uplne zbytecne, stejne se ji rika Sara 😅 Ale proti gustu...

lucieandrlova
12. říj 2013

@luciankka víc se mi líbí Sára, ale holku bych až tolik neřešila, stejně se jednou vdá... Jonáš je moc hezké jméno, ale v kombinaci s příjmením mi přijde, že je to trochu horší na výslovnost. Mám kamaráda, který má příjmení na "R" a rodiče mu dali "R" ještě do jména a nakonec ráčkuje, tak se chudák stydí pokaždé, když se představuje. A z příjmení si nic nedělej. Je hezky české. A ještě jsou lidi na tom hůř. V nemocnici jednou četla sestřička na chodbě jména a připraví se: Zubatá, Hrůza a pan Šourek a čekárna lehla smíchem...

alexandra16
12. říj 2013

Lili je hezke jmeno,kdzy budu mit nekdy holcicku urcite bude Lili 😉

frapik
12. říj 2013

Předně gratuluji k příjmení. To je tak krásný, že ti ho fakt závidím. A k tvojí otázce. Je to velmi zvukomalebné staročeské/moravské příjmení a podle toho bych vybírala jména. Ten Jonáš je naprosto v pohodě. Znělo by blbě, jak píšou holky, kdyby byl např. Jonáš Šumpera.

Myslím, že nemůžete sáhnout vedle, když se budete držet českých jmen. U holky shoří i cizí varianta, je zde výhled, že přijme jednou jméno manžela, i když po pravdě - já se jmenovat MIkulášková, tak si ho asi nechám i po svatbě. 😝

Mě by se líbilo i Štěpán Mikulášek, Marek Mikulášek...

Hezký den

luciankka
autor
12. říj 2013

A kdyz vas tak pozadam co by se vam libilo na nase prijmeni ..... libi se mi ze Jonase ani Saru tady nemame , štepan tu je a ja nevim libi se mi ze tady na okoli zadneho samuela nemame 🙂)) takze proto vybirame spis takove jmena ... ta holka je pravda ze se vda to je jasne , ale tak po dobu nez se vda bude to jmeno nosit tak at to neni nejaka patlanice 🙂 clovek by nerekl jak je tezke vybrat jmeno ... jedine co je mi lito ze jsem Lucie jinak by holcicka byla Lucinka