Jméno pro holčičku Alex, jak se vám líbí?

nikitickaa
14. kvě 2012

Ahoj holky,všem přeji pěkný den 🙂.
Chci se zeptat jak se vám líbí jméno pro holčičku Alex ne Alexandra!!Varianty snad povolené Alexis,Alexia,Alex.
Děkuji za názory a příspěvky 🙂

veruska007
14. kvě 2012

Alexe znám jen kluky - mně přijde, jako bys chtěla holko-kluka. Kdkyž už, tak Alexis... ale přijde mi to hodně tvrdé jméno. Co varianta: Alexandra? Ale to zas zní jak z telenovely 🙄

marketa97
14. kvě 2012

@nikitickaa Mně se Alex pro holku líbí, proč ne? já bych do toho určitě šla... 🙂

stavba
14. kvě 2012

já jednu Alexandru znám, ale všichni jí říkají "Sašo", tak aby jsi na to byla připravená, až tak někdo začne říkat tvé malé😉

mamkamarketa
14. kvě 2012

tak ale Alex se pro obe pohlavi pouziva treba v USA. osobne jednu Alex mame v rodine,ale me to prijde jako jmeno na kluka. a Alexis mi prijde jako ze star wars. Hodne nezvykly.

lucisa
14. kvě 2012

@nikitickaa budeš mít zvláštní kombinaci jmen dětí - Alois a Alex. Není to špatné jméno, jen si to lidé budou myslet, když uvidí nebo uslyší jméno napsané, jestli to není kluk.
Jinak diskuse o jménech jsou tady:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/neobvykl...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/netradic...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/netradic...
😉

blahova_andrea
14. kvě 2012

Já chtěla Alexe chlapečka a nebo holčičku Alexandru, které bych říkala Alex nebo "Lexííí".

nikitickaa
autor
14. kvě 2012

Moc děkuju za názory 🙂,
Alexandra se mi právě moc nelíbí.A Saša práve taky ne.
Alexis ze star wars 😀

katcha21
14. kvě 2012

Přesně jako @stavba. Známe jednu Alexandru a všichni jí říkají Sašo 😉 Snad nikdo by jí už neřekl Alex 🙂

alamo
14. kvě 2012

Mne se jmeno Alex taky moc libi - pro kluka i pro holku. Ale holku bych dala oficialne Alexandra a rikala ji Alex.
@nikitickaa

camelinka
14. kvě 2012

@nikitickaa Alex se mi pro holku libi moooc 😉 😉 😉

jasekd
14. kvě 2012

Pro okoli to stejne bude Sasa, na to se priprav. Jinak zalezi na prijmeni, zda by se mi to libilo. Treba Alexis Kropackova moc ne 😅 Osloveni Lexii se mi libi.

romcovaklarka
14. kvě 2012

@nikitickaa Ahoj, mně se Alex pro holku líbí moc, ale hodně by záleželo na příjmení, jak už holky psaly.

A že bude pro okolí Saša? Pro okolí bude tak, jak se jí to bude líbit. Moje ségra Karolína třeba už od školky přede všemi trvá na tom, že je Kája a nic jiného a nad "Karolínkou" vždy skřípala zubama a zakazovala jí tak říkat 🙂

lexxie_holandsko
14. kvě 2012

ahoj, tak znama ma holcicku Alex a rika ji Lexi..viz muj nick. U nas je zase manza Alex. Mne se to jmeno libi , i kdyz pro holcicku neobvykle, ale proc ne. Taky se mi hodne libi Alicia nebo Alyssa to je podobne. Kdyz se vam to libi, tak to klidne dejte. Bratranek dal Bruno a vsichni nad tim kroutili hlavou a ted uz si zvykli, alespon jsou originalni 🙂

pepibubu
14. kvě 2012

A co Alexia? 🙂

alamo
14. kvě 2012

Anebo Alexa?

lexxie_holandsko
14. kvě 2012

alexia je tady holandska princezna dalsi jsou Amalia a Arianne 🙂

weri1
14. kvě 2012

šla bych do toho, proč ne...mě se to jméno líbí asi možná proto, že jsem v anglii hlídala holčičku alex 🙂

nikitickaa
autor
14. kvě 2012

Jée holky děkuju za ve směs pozitivní názory 🙂.
Příjmení je REISEROVÁ

veruska007
14. kvě 2012

@nikitickaa Aha, tak Alexandra neee, to by moc drncelo. My jsme teda zustali u klasickych jmen, mam zkusenost se sestrou, kterou rodice pojmenovali atypicky a ona se dodnes predstavuje jinak, dokonce si dlouho chtela nechat zmenit jmeno... a my treba drzime historicky podobna jmena 😉.

janinka1987
14. kvě 2012

@nikitickaa Alex se k vašemi příjmení hodí. Mě se líbí. Mám kámošku Alexandru, od narození jí říkali Sašo, A teď jsem poznala další Alexandru, a té zase všichni říkají Alex 🙂 Takže - lidi jí budou říkat tak, jak jí říkáte VY. Pokud jí budete oslovovat Alex a někdo řekne Sašo, prostě ho jen opravíte 🙂 Já mám Daniela, od malička mu říkám Danny. Ze začátku to pro ostatní bylo divné, ale protože jsem mu tak říkala já i jeho táta, ostatní si zvykli a te´d už mu tak říkají všichni 🙂

valca28
14. kvě 2012

Ahoj, moje sestrenice se jmenuje Alex a uplne v pohode. Jsme si nato vsichni zvykli, hezke jmeno 😉

leiladelly
14. kvě 2012

@nikitickaa Já mám chlapečka Alexe a toto jméno se mi líbí i pro holčičku. Je možná méně obvyklé, ale hezké. I ve spojení s příjmení to zní dobře. 🙂

misula.g
14. kvě 2012

Krásné jméno, a zas tak neobvyklé nebude mezi jmény, která se teď dávají. Saša jí nikdo říkat nebude, když budou lidé upozorňováni. Jděte do toho 🙂

lili_k
14. kvě 2012

me se to pro holcicku moc libi a k prijmeni sedi 🙂 ja mam zas vybrane jmeno Robin, pro holku i kluka🙂

pospes
14. kvě 2012

@nikitickaa Mě se líbí moc, jen jsem ho dali synkovi 😉

zmuzle
14. kvě 2012

@nikitickaa Taky se mi moc libi a rikala jsem tak kamaradce co se jmenuje Alexandra. Mozna bych jeste uvazovala o pojmenovani Alexa. 🙂

nikitickaa
autor
14. kvě 2012

Děkuju,jsem ráda,že se jméno líbí původně to mělo být jméno pro kluka,ale čekáme holčičku 🙂 a líbí se nám to právě i pro holčičku 🙂 .
Tak to asi jméno vyhraje jiné v záloze není 🙂 .
Tak budem mít Aloise a Alex(ku)

johnatanka
14. kvě 2012

taky se mi líbí Alex i na holčičku

sabkaaa
14. kvě 2012

jednoduše - prostě líbí moc moc moc 🙂 akorát ať až Lojzík vyroste není naštvanej na ségru, že nese modernější jméno 🙂 toho jediného bych se obávala :-/

jmisa
14. kvě 2012

My máme teda kluka Alexe, v rodném listě má Alexandr, ale jinak mu říkám jen Alex a všichni mu říkají Alex, Saša mu neřekl zatím nikdo ani ve školičce.
Ve školce má pro změnu holčičku Alex, taky je podle RL Alexendra a taktéž jí říkalí Alex nikoli Sašo.

Tohle jméno se mi líbí 🙂