Jméno pro holčičku, české. Pomožte vybrat

lordicka
23. zář 2010

Ahojky, potřebovala bych poradit, v prosinci budeme mít holčičku a chtěli by jsme nějaké české jméno, máme totiž příjmení Źitníková, ale Eliška, Terezka, Barborka, Adélka,Markétka, Viktorka, Natálka a Nikolka - tyto dát nemůžeme jsou to holčičky co jsou u nás v blízkém okolí. Děkuji za pomoct, já chtěla Rozárku a nebo Dorotku, ale nebyla mi povolena tak už nevím ☹

kasparci
12. říj 2010

@heresta Madlenka je taky krásné jméno

mysicka15
13. říj 2010

@nunacek jojo dekuju

margaritka
16. říj 2010

A co Amálka a nebo Leontýnka??
A jak se vám líbí Růženka, tak se jmenuje moje mamka a nevím jak se na tohle jméno koukat, sem ovlivněná právě tím , že se tak jmenuje.

lucisa
16. říj 2010

@margaritka Ve tvaru Růženka jako pro dítě zní pěkně, ale na dospělou se mi zdrobnělá verze moc nelíbí. Ale já jsem zase ovlivněná vzdálenou příbuznou, na kterou se volalo Růžo, a to je tedy děsné. Ještě tak Růži nebo Růžen, ale jestli to okolí tak vezme.... 😒

margaritka
16. říj 2010

@lucisa Jo to máš pravdu, mamce neřeknou jinak než Růžo , na mamku mi to jde a líbí se mi to, ale to je tim že ji prostě takhle znám 😀

evita_ij
16. říj 2010

Ahoj 🙂 Tak my se rozhodovali mezi Johankou a Emmou a vyhrála to JOHANKA 🙂 Zítra je jí 11měsíců.
U druhého dítka plánuju dát pro holčičku LILIANU 🙂 = zkráceně LILY, LILINKA 😀 to miluju 🙂
A kluk bude po tatínkovi, jako u prvního.

lucisa
16. říj 2010

@margaritka Ale pokud ti tvar Růžo nevadí a jsi na něj zvyklá, tak nevidím problém v tom pojmenovat si tak dítě.

@evita_ij Johanka je moc pěkná - pěkně jste jí naplánovali datum narození, vždycky bude mít na své narozky volno 😉 Kámoška má Lindu a taky na ni volají i Lilinko, Lili.

evita_ij
16. říj 2010

@lordicka a co Johanka Žitníková ? 😀

evita_ij
16. říj 2010

@lucisa Díky 🙂 Jojo, máme revoluční dítko a k tomu Johanku z Arku 🙂 Jojo, bude mít vždycky na narozky volno s oslavičkou, to je fakt super 🙂 Linda je celkem fajn, ale zní mi to docela tvrdě. I když JOHANA zní taky tvrdě, ale tak jí říkáme jen když zlobí 🙂 Jinak je to Johanka nebo Johani 😉
Ještě se mi líbí tato jména: KAMILA, IZABELA, REBECCA, ADINA, VIVIAN, CELESTA, ELEN, EVELINA, LEONTÝNA / LEA, a cizí ERIN 😉

lordicka
autor
17. říj 2010

@evita_ij nakonec jsme vybrali Hanička Žitníková 😉

petr25
7. bře 2013

@paja To jsou hrozný kraviny, kterým jsou lidi ochotný věřit...

paja
9. bře 2013

@petr25 🙂 jsem se ted uplne pobavila kdyz jsem si diky tobe precetla co jsem tady psala pred 2 lety 🙂. Uplne se za to stydim 🙂. Jestli te to nejak pobourilo tak se omlouvam ;). Vsem ostatnim preju at vyberete ta nejkrasnejsi jmena pro sva miminka 🙂.

prapodivna
10. led 2014

A co třeba Hedvika? 🙂